Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:29
Előzmény: #3257  pampa
#3260
"Mert fölösleges. Kidobott pénz"

Nem veszed észre, hogy önellentmondásba kerültél?

Azt elfogadod, amit a szlovákok tesznek, miszerint kapnak a romák segélyt, csak nem pénzt, hanem egy bankkártyát, amivel nem vehetnek akármit. E szerint te is költenél a romákra.

De elutasítod azt (döbbenetes szűklátókörűséggel, önellentmondással), hogy a segély helyett képzést kapjanak. Ráadásul nem alanyi jogon, erre pályázniuk kellett és x ember kapta meg.

A kettő között (szlovák példa és a lenti) elárulod, hogy a tekintetben, hogy pénzt költ az állam rájuk, mi a különbség?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:26
Előzmény: #3256  Törölt felhasználó
#3259
"Ma se sokat kerestünk, de a csóró embernek még mindig ott a sex. :-)" .(Ma naon sziporkázom)
Ez is lehetne szállóige .De sajnos eltűnik a történelem viharában ., pedig mi munkám van benne .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:26
Előzmény: #3252  pampa
#3258
Téged nem tudom, miből mentettek fel korábban, de némi továbbképzés, vagy önképzés nem ártana szvsz...
pampa 2010. 10. 01. 16:26
Előzmény: #3255  Törölt felhasználó
#3257
Mert fölösleges. Kidobott pénz. Ezt csináljuk 20 éve. Nem működik. Felnőtt egy generáció aki úgy szocializálódott,hogy odahaza azt látta a jövedelem szerzés módja a gyermekvállalás és a segélyért való sorbanállás. Ezen már nem tudunk válltoztatni.
És a Szlovák csak egy példa,hogy ők legalább lépnek az ügyben.
Mi már túl vagyunk a 24. órán. A tárgyalásos megoldásnak már nincsen értelme,de a semminél még a Szlovák módszer is jobb.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:23
Előzmény: #3254  Törölt felhasználó
#3256
Basszus , ezt nem célozgatásként írtam .Ez egy gondolat, ami ha híres ember lennék ,szállóigévé válhatna.
"de a jelenben a múltat akarni megváltoztatni, azt nem lehet. " Na most jön a kekeckedés , az attól függ kiírja a történelem könyvet . (nem a történelmet).
Ma se sokat kerestünk, de a csóró embernek még mindig ott a sex. :-)
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:13
Előzmény: #3253  pampa
#3255
Igen, mint azt sokszor kifejtettem már, az ilyesmit is támogatom. Egyébként a támogatott képzés (amire lent hőbörögtél) az is pont ugyanez: segély helyett LEHETŐSÉGET kap, nem pénzt, amitvel a jelenlegi életvitelét folytatja.

Még mindig ellenzed ezt, vagy már rájöttél végre, hogy lent milyen hülyeségeket írtál? (ráadásul most magadnak is ellent mobdasz, mert azt elfogadod ezek szerint mégis, hogy szlovák mintára kapjanak valamit - akkor ez miért nem lehet képzés pl.?)
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:08
Előzmény: #3249  Törölt felhasználó
#3254
Láttál olyat tőlem, hogy szerintem a múltból nem kell tanulni? Nem. Akkor meg miről beszélsz? Tanulni kell belőle, de a jelenben a múltat akarni megváltoztatni, azt nem lehet.
pampa 2010. 10. 01. 15:43
Előzmény: #3252  pampa
#3253
"Szlovákiában rövidesen egy új projektet indítunk. Ennek lényege, hogy a romák a támogatásokat, segélyeket nem készpénzben, hanem bankkártyára kapják. A kártyáról naponta csak egy meghatározott összeget lehet leemelni, s azt nem lehet italra és cigarettára költeni. Ettől a helyzet javulását várjuk" - mondta a szlovák parlamenti elnök.

Máshol is próbálkoznak az ideális megoldás megtalálásával.
pampa 2010. 10. 01. 14:24
Előzmény: #3248  Törölt felhasználó
#3252
Képzés? Hol élsz te?
Tudod,hála liberélis oktatáspolitikánknak manapság fel lehet mentetni a gyermeket akár matekból vagy magyarból is. Azonkívül a szülő beszerezhet olyan orvosi papírt amin igazolja,hogy gyermeke ideges,robbanékony stb. tulajdonsággal bír egy a pedagógus az órán nem szóhat hozzá,nem fegyelmezheti szóban.

Amiről te írsz az a múlt. Ezt csinálták 20 évig semmi erdménye. Most jön a darsztikus "gyógymód" a problémára. Műteni,amputálni kell ha már a gyógyszer nem segített.

Ők már kaptak halat is és hálót a halászáshoz....
mégis éheznek,Csak azt tudják elfogadni,ha odavisszük nekik a sült halat.
Nem tudsz felmutatni olyan felzárkóztatási programut az előző 20 évből ami sikeres volt.
És nem a kormányok hibájából hanem a részvevők hozáállása miatt.

Miből finanszírozzuk tovább az ügy rendezését?
Lassan már nekünk sincsen elég pénz a megélhetésünkre. És ha mi éhenhalunk akkor a segélyezett réteg is odalesz.
22-es csapdája,nekik kellene észheztérniük,hogy már nem tudja a társadalom tovább orvosolni a problémájukat.

És a végén csak egy megjegyzést. Miért lehet a segélyből alkoholt és cigarettát venni?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:14
Előzmény: #3246  Törölt felhasználó
#3251
Tudod , 1 1/1-séges szervezet ha megbetegszik akkor a Dr.bácsi ad gyógyszert(nem elgurulósat)
de közben a szervezet próbál védekezni , ha ez sem segít jön a műtéti hiba .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:08
Előzmény: #3247  Törölt felhasználó
#3250
:-)))))))))))))))))))))9
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:07
Előzmény: #3246  Törölt felhasználó
#3249
Ezt Én találtam ki .
Aki a múltból nem tanult a jelent nem érti , a jövőt nem éli meg .

s.k.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:06
Előzmény: #3244  pampa
#3248
"Már többször leírtam a megoldás a pénz. El kell venni az összes segélyt és csak munkavégzés ellenébe adni."

Aki már végez munkát, annak értelmetlen a segély. Az ugyanis már meg tud élni. A segély helyett kell egyrészt nem pénzbeli támogatás. Másrészt nagyon sok olyan program, mint amin ma felháborodtál. Ami hátrányos helyzetű, mélyszegénységben élő cigánygyerekeknek segít a tanulásban, később elhelyezkedésben, illetve mér felnőttek esetében javítja a lehetőségeiket a munkaerőpiacon (a jogsi + informatikai képzés kiváló).
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:05
Előzmény: #3245  Törölt felhasználó
#3247
De lett egy Martin Luther Kolompár királyunk, népe kiválasztottja. Kis magányos (utolsó) akcióhős.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:04
Előzmény: #3244  pampa
#3246
Pampa:

"45- után mindenki előtt viszonylag egyenlő esély volt. Az ország romokban, újjá kell építeni. Volt munka bőven. Beindultak az iskolák lehetett szakmát tanulni és dolgozni. Mindenki közel azonos eséllyel.És mi lett ebből?"

Ha azt mondom neked, hogy 1250-en tavaly tavasszal OTP-t kellett volna venni minden pénzért, az szerinted egy használható kijelentés?

A múlt megtörtént. A mit kellett volna ÉRTELMETLEN. Nem csak a tőzsdén, mindenhol.

MOST van egy probléma. Vagy szerinted nincs nincs ma Magyarországon cigányprobléma? Mert szerintem van.

És ezt bizony most kell kezelni, most kell ötlet, hogyan tovább. Az, hogy 50, 80, 100, 500 évvel ezelőtt mi volt, az max. a tanulság szempontjából érdekes, de a "kellett volna" típusú kijelentés értelmetlen, HASZNÁLHATATLAN. Ez ugyanis nem oldja meg a problémát.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:01
Előzmény: #3243  Törölt felhasználó
#3245
Vagyis Nekik is. Én eddig +tettem amit a "Haza megkívánt " ! Itt nem akarom hősökhöz hasonlítani magam ,de a befizetett adómból sok kis purdé kapott csp.-t sok sört tudtak venni belőle ,sok játékgépbe lehetett zsét nyomni stb. ebből a pénzből az iskolába járást is lehetett volna finanszírozni.stb
pampa 2010. 10. 01. 14:00
Előzmény: #3238  Törölt felhasználó
#3244
45- után mindenki előtt viszonylag egyenlő esély volt. Az ország romokban, újjá kell építeni. Volt munka bőven. Beindultak az iskolák lehetett szakmát tanulni és dolgozni. Mindenki közel azonos eséllyel.És mi lett ebből? Kérdezzél azoktól akik akkor már éltek,hogy álltak e "karókkal" emberek a suli kapuban,hogy megverjék azokat akik a kisebbséghez tartoznak?
Na ugye. Miért vezették be a KMK a BTK-ba?

Ezek után nem értem,hogy miért kellene a roma kérdéssel foglalkozni. A lehetőség adott volt aki nem élt vele az leszakadt,és lecsúszott egy olyan szintre ahonnét nincsen vissza út. Nem a többségi társadalom hibájából, hanem önhibából. Jelenleg szintén ez a helyzet. A rendszerválltás óta mire volt jó az a temérdek pénz ami a felzárkóztatásukra,integrációjukra el lett költve,volt értelme?
Mert ugyan ott vagyunk ahhonnét elindultunk. Egyhelyben járunk ezen a területen. Erőszakkal nem lehet valakit átnevelni,ha ő nem akar akkor fölösleges pénzkidobás.

Van egy régi közmondás miszerint hiába nyomod a disznó fejét a vájúba,ha ő nem akar, akkor nem eszik....

Már többször leírtam a megoldás a pénz. El kell venni az összes segélyt és csak munkavégzés ellenébe adni.
A CSP-ot csak egy gyermek után alanyi jogon és minden további után visszaigényelni a befizetett adó és járulék terhére.

És ezzel párhuzamosan megerősíteni a rendőrséget és minden jogot megadni az állampolgároknak életük és vagyonuk védelmére.

Úgy érzem,hogy a többségi társadalom kimerítette a lehetősét ezen a trületen.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:56
Előzmény: #3242  Törölt felhasználó
#3243
"Viccet félre téve , hol van az előírva , hogy a cigány kérdést nekünk kell megoldani"

Nekünk = Magyarországnak (azaz minden magyar állampolgárnak). Hiszen a cigányság is Magyarország része.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:53
Előzmény: #3238  Törölt felhasználó
#3242
Viccet félre téve , hol van az előírva , hogy a cigány kérdést nekünk kell megoldani . Ők is megoldhatnák. és senki ne jöjjön a"kultúra dumával" nekem eszembe se jut lóra pattanni és lenyilazni Európát.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:52
Előzmény: #3240  Törölt felhasználó
#3241
S(z)arkozy felajánlotta a luxemburginak, hogy vegyen magához néhány romákot, ha annyira a szívén viseli a hányatott sorsukat.
Nem kellett neki egy sem.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek