Topiknyitó: ecofun 2021. 03. 14. 12:47

Miért lett oltásellenes a baloldal?  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kupec 2021. 03. 14. 21:50
Előzmény: #53  Tazsomaru
#60
Én is pont ez írtam előtted.
kupec 2021. 03. 14. 21:49
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#59
Én úgy emlékszem, tartományi szinten sokkal hamarabb bezártak, így Ausztiában tényleg nem 3. hullámról beszélhetünk. 
kupec 2021. 03. 14. 21:47
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#58
Azt nem vitatom, hogy az egészségügy alulfinanszírozott, nem is kicsit, de ez nem (csak) a mostani Orbán kormány hibája. Tisztán kell látni, hogy a '89-es módszerváltás óta mindegyik regnáló kormány hagyta az egészségügy kérdését, és egyik sem akart/tudott vele foglalkozni. Vagyis az elmúlt 32 év valamennyi kormánya és politikusa felelős azért az alacsony színvonalért, ami ma hazánkban az egészségügyet jellemzi. 
.
Nyilván a bili most kiborult, de azért tegyük hozzá, hogy egy extra szélsőséges helyzetben. És azt is tegyük hozzá, hogy még mindig nem tartunk ott, mint tavaly az első hullámban Olaszország, ahol tényleg válogatniuk kellett az orvosoknak, hogy kit kezelnek/próbálnak megmenteni. 
Leveletkaptamlife
Leveletkaptamlife 2021. 03. 14. 21:44
Előzmény: #53  Tazsomaru
#57
Ezt kérdezte kupec is kicsit lejjebb, lehetne ez az oka de akkor miért volt laza az első hullám?
casual 2021. 03. 14. 21:43
Előzmény: #45  kupec
#56
Én állampolgárként, aki nem csinál ilyeneket, ellenben fizeti az adóját, szerintem joggal várom el, hogy a megfelelő szervek igenis kényszerítsék ki a szabályok betartását. Miért nincs elég rendőr az utcán? Miért nincs egyáltalán elég rendőr? Nem szónokolni kell róla naponta, hogy mennyi szabálysértést történt, hanem láthatónak kellene lenni. Igen, az emberek felelőtlenek, ezért a szabályok nem érnek semmit, ha nem kikényszeríthetők. Ez bizony szintén a vezetés felelőssége, ezért én nem tehetek semmit. Tudom, hogy minden ember mellé nem lehet rendőrt állítani, de ami megy ezen a téren, az vicc kategória, de a propaganda bezzeg hangos ezen a téren is.
kupec 2021. 03. 14. 21:41
Előzmény: #51  Leveletkaptamlife
#55
Viszont az első hullámban nagyon jókor zártunk, és szerintem az emberek is fegyelmezettebbek voltak (hisz még nem tudták mi áll előttük), ami azt jelenti, hogy a fertőzés ütemét és volumenét szorítottuk le, vagyis jóval kevesebben fertőződtek meg, a veszélyeztetettek közül is, ami értelemszerűen sokkal kevesebb halottat eredményezett. 
.
Nyilván amit írtam az csupán egyetlen faktor, nem mindenért ez a felelős, de szignifikáns faktornak gondolom.
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:40
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
igy van. kapitalis hibakat csinalt a kormany. koze nincs a virus kezeleshez. csak a veletlenen fog mulni ha eltunik a virus... azt mondja a Kormanyfo, hogy "Jeruzsalemben megtanultuk..". ne a nep neveben beszeljen ez a pojaca. meg hogy "mar novemberben tudtuk..."  akkor miert nem cselekedtek ????
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 03. 14. 21:39
#53
Az a probléma ezekkel a politikai topikokkal, hogy eltereli a figyelmet a valódi problémáról. Bal oldal, meg jobb oldal? Simán meg vagytok vezetve minkét oldalról :D. Mulatságos, de mégis szomorú nézni, ahogy egymás torkának estek. 
Az mondjuk nem lehet a rossz adatok egyik oka, hogy az EU-ban nálunk a legnagyobb a felnőtt lakoság körében a kórosan elhízottak aránya? Esetleg a dohányzás, alkoholfogyasztás és ebből eredő magasvérnyomás? A szar táplákozás, mozgásszegény életmód, az 1millió alkoholista, a sok elpöfékelt szar ukrán dohány? Á dehogy ! Ez nem lehet gond. A hülyeorbán, meg a hülyegyurcsány, az!
https://www.screencast.com/t/lsAlj1ilNB
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:38
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#52
Nem igaz !Ausztriában nem lett 3 hullám mint nálunk,január környékén váltunk el az ottani statisztikai adatoktól és utána indult be nálunk a 3 hullám,míg ott ez elmaradt,hogy mi ennek az oka nem tudom,csak tippelni tudok,amit itt előttem is írtak,hogy az osztrákok fegyelmezettebbek voltak mint mi.Mondjuk azt nem tudom,hogy ott hogyan voltak az iskola bezárások .
Leveletkaptamlife
Leveletkaptamlife 2021. 03. 14. 21:37
Előzmény: #40  kupec
#51
Ezek az életmódbeli sajátosságaink az első hullámban is megvoltak, valószínűleg nem ez lesz a megoldás.
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:32
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#50
ilyen helyzetben egyértelműen nem lett volna szabad a szerződésmódosítással csökkenteni az eü. dolgozók számát.
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:32
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Ausztria mellettunk van. hasonlo terulet, lelekszam. sokkal tobb bevandorlo. miert kezeli jobban a jarvany helyzetet ? ha nalunk 3. hullam van, akkor Ausztriaban is
 
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:30
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#48
Most tombol nálunk a harmadik hullám egyértelmű,hogy ahol nem tombol a vírus azokhoz képest most rosszabb lesz a halálozási arányunk.
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:29
Előzmény: #45  kupec
#47
arrol egyertelmuen a kormany tehet hogy a korhazakban aranyaiban sok az aldozat. ez a penzhiany miatt van igy. a virus elkapasaban az egyennek is van felelossege. de ez 2 tema. 
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:23
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
Mindegy, nagyon nem értünk egyet - mondjuk még olyan is akad amiben igen, de mennem kell mozogni - hogy ne legyek "elhízott magyar". Tényleg befejeztem.
kupec 2021. 03. 14. 21:23
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#45
Most őszintén: a fertőzés terjedéséről, illetve annak üteméről a kormány tehet, vagy mi, állampolgárok, akik a korlátozások ellenére fürtökben lógunk az utcán, miközben kétpofára tömjük az arcunkba a különféle utcai kajákat? Amikor maszkviselés (lenne) kötelező közterületen?
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:20
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#44
Én, nem nyitottam semmit :))
De gondold el ha az előző kormány,a Gyurcsány kormány lett volna most hatalmon akkor milyen sületlenségeket produkáltak volna,szerintem ingyen légycsapót osztogattak volna Gyurcsányék a vírus agyoncsapására :)))
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:19
Előzmény: #40  kupec
#43
Szerencsére a miniszterelnökünk ebből a szempontból is példamutató ! Nevetnék, de valahogy mostanában nincs kedvem hozzá.
kockaveto1
kockaveto1 2021. 03. 14. 21:18
Előzmény: #40  kupec
#42
a levegőről nem is beszélve. Állandóan itt a hideg légpárnák alatt.
Törölt felhasználó 2021. 03. 14. 21:17
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#41
Mar majdnem 2x annyi aldozatunk van mint a hasonlo lelekszamu Ausztrianak. Most neztem, a napi fertozottsegben legutobb (mai adat ? tegnapi) 9.-ek voltunk ! Ez tragedia. Ezt nem lehet szepiteni. Itt a link, mindenki ismeri.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Topik gazda

ecofun
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek