Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 06. 25. 19:30

Az Econet és a bárányok hallgatnak  

Mé foglalkoztok az Econettel?
A cégvezető eladta az Econetét, azóta hallgat (mint a bárányok).
Újra 60 alatt lesz nemsoká. Ez látszik. Eladó annyi van mint a nyű, egyre több beragadt kisspeki lesz, akinek egyre kevesebb pénze lesz hogy vegyen.
Ergó: egyre lejjebb megy az árfolyama.
Üdvözöl: A Ti Hannibal Lecteretek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 12. 17. 20:51
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
apropos, Tancs: mikor "vonultál vissza" a tőzsdétől? nem hiányzik?
Törölt felhasználó 2005. 12. 17. 18:31
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Miért nem érdemes több nick-et használni?

1. A nick, már amúgy is álnév – minek álcázni az álnevet? – nincs rá normális magyarázat. Miért?
2. Akinek jó szeme van, az úgyis felismeri az álnicket – ez égés az álca álcázójának.
3. Az álnick-kel baszogatni vagy lejáratni akarsz valakit? – ha igazad van, miért álcázod az álneved? Ha nincs igazad, akkor meg úgyis a vétlen mellé állítod a közvéleményt – így kár a gőzért (ha lebuksz, megint csak lebőghetsz)
4. Dicsőíteni akarod magadat? – ha jó vagy úgyis elismer a piac, he meg nem vagy jó hiába dicséred magad álnéven, csak visszatetszést keltesz saját magad ellen – bumeráng hatás.
5. Manipulálni akarod a piacot? – he nem vagy bennfentes akkor megint kár a gőzért kicsi vagy – hiábavalóság. Ha meg véletlen éppen csak annyit sikerüld manipulálnod, hogy éppen, hogy csak kiugorj egy illikvid kis poziból – akkor meg a hiteled veszted el mert ettől nem megy a papír felfelé – megint hiábavalóság.
6. Kérdezni akarsz valamit álnéven, mert szégyelled, hogy nem tudod? – baromság, az új nickeket úgy sem veszi komolyan senki – ezért a válaszok sem túl komolyak. Komolyabban veszik itt a fórumon a bejáratott hiteles embereket, mind válasz mind kérdések szempontjából.

Akárhogy csűröm csavarom, nem látom be, miért van szükség klónnickekre. Az eredmény mindig a hiábavalóság.

Egyszerűen nem tudom elképzelni pl : Laurion, Wedge, Spade, Tancs, AKS, jómagamat is beleértve, meg az összes többi emberkét akiről tudom, hogy van olyan szinten, hogy a fentieket magától is tudja mi fészkes fenének használna klónnicket?
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 10:00
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
....pedig nem vagyok egy gonosz ember, de néha olyan nehéz kibírni, hogy ne szóljak bele :-)))))))
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 09:56
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
pedig ott szoktál lenni a "nagygálákon" (amazonas :o)

Nekem jó - mert trédelek, elemezek 22-ig, közben meg remekül szórakozok.
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 09:49
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Utólag visszaolvasva még sajnálhatom is :-))))
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 09:41
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
TANCS

Tegnap este nagyon hiányoltunk a gardénia kamuzások topikból - sztem igen jól szórakoztál volna.....
werkaz 2005. 12. 15. 09:36
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Na csak leírom, bár elég bonyolult, lévén angol-latinos osztály voltunk, így talán érthető a félrefordítás. (Bár a Vergilius versre már nem emléxem pontosan)
domum repetens puppem conscendit Arion (vagy lábatlan ló)
fordítása így hangzott. Visszatérőben hazafelé Arion a BÁBUra lépett.
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 09:32
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Na még egy , mert angolul sem tudok:
Ha az van kiírva: No smoking, azt jelenti, hogy oda nem kell szép ruhában menni.
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 09:21
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
NAGYON JÓK!!! :)))

hogy ne maradjak ki: lompos in fa bula :))))))
de Svejk, a derék(had) se volt rossz: a kocka el van vetve, tehát kockás a vetés :)
/aki az innen betakarított termést megeszi: kockás hasú :) /
még1: navigare netscape est
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 07:42
Előzmény: #30  werkaz
#31
:-)))))))) JÓK!!!!!
werkaz 2005. 12. 15. 07:38
Előzmény: #29  werkaz
#30
az et tu mi fili brute meg: te is brutális vagy fiam ? :)))
werkaz 2005. 12. 15. 07:37
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Nálunk latin órán a hannibal ante portas fordítása: hannibál a portás előtt áll volt :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 07:33
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
AKS!
Bocsi a javításért, de én így tudom (persze mindenki): Hannibal ante portas, azaz Hannibál AZELŐTT PORTÁS VOLT :-))))) (s volt neki Ecoja is, vagy egoja????? )
Rosszul fordítok latinból?
werkaz 2005. 12. 15. 07:25
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
AKS ! Hajnal fél ötkor mi a csudát keresel egy gép előtt ??? (Lehet hogy napi 24 órában trédelsz, és Tokióban is érdekelt vagy ?? :)))
Törölt felhasználó 2005. 12. 15. 04:29
#26
ne vegyetek ecot
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 23:37
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#25
szóval Hannibál nem is elefántokkal tolta, hanem birkab@..ó volt? de akkor miért mondják: kannibál ante portas? nem evett meg senkit? ne haragúdj, új fórumozó vagyok még... te is nem? megadod a mailcímedet? miért nem?
Törölt felhasználó 2005. 12. 14. 23:20
Előzmény: #23  bpmcwap
#24
bpmcwap:) Király vagy!
bpmcwap
bpmcwap 2005. 12. 14. 23:17
#23
de tényleg!:)
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 21:41
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
:))
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 21:15
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Azt nem tudom mi van Clarice libidojaval, de amikor kethete ment a musor a holnap 75 zar cimen, en ovatosan jeleztem, hogy esni fog.
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 20:26
Előzmény: #16  bpmcwap
#20
Nos... A BH-val kapcsoltaban pontosításra szorulsz...egy kicsit. Bár Clarice jó nyomon van, szerelmes Hannibalba, így sosem akarja igazán elkapni... A bárányok azért hallgattak el Clarice fejében, mert elkapta Billy fiút... de amikor Lectert mentette meg, akkor ugyanez a báránysírás hallatszott a fejében... Egyszóval a bárányok, Clarice és az FBI mind Hannibalt akarják...:)))
forest_30 2005. 06. 27. 10:10
#19
gyerekek, azért a napi forgalmát sem elfeledni az econak ......
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 09:51
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#18
T. Lecter!
Azt nem mondtam,hogy mindenen keresek.Sajnos nem így van,volt:(
Csak azt,hogy sok papírt meg lehet játszani,akár blú csip,akár nem.
Nyílván OTP-vel MOL-lal szépen lehetett keresni az elmúlt időben,de az utóbbi esetében is jópár évnek el kellet telnie,mire megindult.
A Matávról ne is beszéljünk...
Amúgy, ha jól tudom Csányi úr is eladta
OTP részvényeit valamikor 2000 valahányszáznál.
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 09:41
#17
Csatlakozom Flashhez, Lecter doki az én emlékeim szerint is általában közép és hosszútávra játszik, míg az ECO szerintem is csak rövidtávú megiramodásai miatt érdekes. Volt, hogy beleragadtam 2 hónapra és marha nagy mázlinak tartom, hogy ki tudtam szállni, mert ha maradok, akkor 101-en vett ECO-val most elég szarul állnék. Így meg a múltkor fogtam rajta valami 7-8% körüli pluszt és kis híja volt, hogy nem 12-14%-ot.
bpmcwap
bpmcwap 2005. 06. 27. 07:48
#16
:) Talán van összefuggés, de nem biztos hogy arra gondolt amit én találtam... szvsz a bárányok mi vagyunk... éppen husvéti "gyikolászás" van... csak az a bibi hogy a bárányok nem azért hallgatnak amiért hannibál gondolja... és báffálo billiboj a bárányoknak elszámolta a ruhához szukséges anyagot... :) a kis Clarice jo nyomon van, átlát Lecter bácsin.... :)))
Amugy fent jártam a bét honlapján ahol az ecorol az van irva hogy ugye 28500000darab részvény van osszesen ennek 39%a közkézen ami 11115000darab részvény ami ezen a szinten (61) osszesen 678millio és még 15ezer forintot kostál... ami 30forinton ugye fele annyi lehetne,ami azt jelenti hogy ha osszefognánk mi bárányok akkor megvehetnénk, feldarabolnánk és eladnánk... :))) és akkor hannibál nagyot koppanna gekkobácsin...:)))
De ha a szakszervezet jon, lát, vásárol akkor győzhet,csak biztosan fogja a kezében a dolgokat... egész addig amig nin elado...:))) akkor utána a titanik orára kiálva széttárt karokkal ütközhetne a jéghegynek... :) akkor a toronyház tetejéről kiszurná a kockásfulu nyuszi hogy bajban van és segitségére repulne... pfuuu mamma miaa... de kipihentem magam...:))) na mindenkinek eredményes hetet!
Törölt felhasználó 2005. 06. 27. 01:05
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#15
Szerintem itt is mint oly sokszor elbeszélünk egy kicsit egymás mellett. Szerintem Hannibálnak jobbára igaza van, mert ő inkább hosszútávról beszél, viszont ahogy én eddig észrevettem az itteni topikokba leginkább daytraderek és swing(?)traderek írnak. Így viszont az is igaz, hogy az Eco papírjai likviditás volatilitás, fundamentumok stb. tekintetében egy elég komolytalan papír, viszont 1-2 hete vagy napot tekintve -ha valaki bízik magában és elég ügyes - tök jól járhat. Többé kevésbé igaz ez még egy csomó más papírra is...
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 23:32
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Szerintem semmi. Legalább is az én olvasatomban. Ha csak nem mi is hallgatunk, mint ŐK.
Ja! Az idézőjelben helyesen:
ne csinálj....:)))
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 21:46
#13
Még mindig nem derült ki, hogy mi köze van az econetnek A bárányok hallgatnakhoz!?
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 20:27
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
"ne csinált ugy mint a nyuszika, aki már harmadszorra megy az erdõben arra, ahol elõzõ este a farkas várta:))))))"
.
Ez a hét mondata! Köszönöm!:)))
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 20:04
#11
T. Hölgyeim és Uraim!
Ez a topic nagyon jó! Ugyanis ide megy ez a fajta "megyjegyzésgyűjtem ény" és nem a tippsarkot terheli. Azt megtarthatjuk arra, amire elõdeink kitálálták, az egymásnak segitésére.
Ezek a mellék-topicok meg kiválóan alkalmasak az eyé témák levezetésére.
Ja! Akinek nem inge nem veszi, szól a régi mondás. Ergo. Ha nem tetszik ne nyisdd meg.
Ha megnyitod, akkor viszont ne csinált ugy mint a nyuszika, aki már harmadszorra megy az erdõben arra, ahol elõzõ este a farkas várta:))))))
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 17:57
#10
Háry Jánosok!
Ha egy eső trendben lévő részvényből mindig profittal szálltok ki, akkor marha ügyesek vagytok. : ) : ) : )
Csak azt nem értem, hogy ha ekkora profik vagytok, akkor miért nem külföldi részvényekkel csináljátok.
Abba már bele sem merek gondolni, hogy az árfolyamduplázó Otpn mennyit kereshettetek, ha egy csökkenő Phylen vagy Econ is nyertek.
:) :) :) :) :) :) :) :) :)
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 17:41
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#9
"Csak ezzel meg az a helyzet, hogy a felhúzásokat, kirázásokat a bennfentesek csinálják, és elnyerik a kicsik pénzét."
Pontosan erre akarok rávilágítani. Az Econetben most éppen a kirázásnál tartanak. Ehhez kell igazítani a kereskedési stratégiát.
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 17:07
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Eszem ágában sincs védeni... de nem ez az egyetlen "felesleges" topic! Emlékezz csak a nagysikert aratott undertaker topicra! Szerintem azon mindenki nagyot derült! Szóval felesleges topic nics, maximum néhány ember számára haszontalan!
.
:)
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 15:57
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
Egy felesleges topic...
1.Miért nem a meglevő Eco topicocba írsz?
2.Én Rábával nyertem az év elején 20 %ot majdnem.A phylaxiából meg számtalanszor lehetett húzni 60as és 70es sávok közötti libikókát megjátszva.
Szerinte m neked fogalmad sincs erről az egészről.
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 14:05
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#6
Egyébként a legnagyobb bánatom a film folytatásával kapcsolatban, hogy nem ragaszkodtak a könyv vonalvezetéséhez...: (
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 14:02
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
Kedves Dr. Lecter!
Ezek szerint, ha az Econet erősödik, akkor a cégvezető ismét elkezd sírni, mit a bárányok a vágóhídon... bár ezt a sírást ismét csak az ifjú Clarice hallja majd? Nem igazán értem az Econet és A bárányok hallgatnak közötti párhuzamot... bár ez nyílván az én hibám, mert A bárányok hallgatnakhoz milliószor jobban értek, mint az Econettel kapcsolatos spekulációhoz...:)
S zép napot, Dr!;)
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 11:52
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
inflex! Csak nézz utánna, hogy mennyi pénzt kereshettél a kispapírokkal: Rába, Econet, Phylaxia vagy bármellel mondjuk az elmúlt 4 évben.
Elárulom: nagy bukó volt mind. Erre lehet azt mondani, hogy lehet játszani bennük. Csak ezzel meg az a helyzet, hogy a felhúzásokat, kirázásokat a bennfentesek csinálják, és elnyerik a kicsik pénzét.
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 11:48
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Nem. Csak akik econetet vettek az elmúlt nagyjából fél évben azok vagy még nem ragadtak be évekig egy részvénybe, vagy azt hiszik, hogy ha egy papír lemegy, akkor fel is kell mennie. Elárulom hogy nem kell.
Budapesten van vagy 5-8 kereskedhető részvény, külföldi piacokon meg számtalan. Ecccerűen fel nem foghatom hogy a ti vagy a szüleitek (gondolom sok fiatal van pl. főiskolás) megspórolt pénzét beleteszitek egy kispapírba, és reménykedtek. Mert ez nem más.
Törölt felhasználó 2005. 06. 26. 10:56
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Ez már szinte hiányzott. Végre egy újabb ember a semmiből, aki valóságos Econet-szakértő, és az árfolyam összeomlását jósolja. Még mindig nem vásároltatok eleget?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek