Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 09. 25. 15:23

A magyar euró!  

Várakozás, de meddig??? Matolcsi!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 10. 09. 20:02
Előzmény: #138  pitcairn2
#140
Biztos vagyok benne, hogy nem vezetjük be, ezt az eszközt nem fogja kiengedni a kezéből a kormány. Hogy ez jó vagy rossz nekünk, az másik kérdés.
gambadoro 2017. 10. 09. 18:07
Előzmény: #138  pitcairn2
#139
választások előtt belépünk az erm mechanizmusba
szerintem itt lesz a könnyítés
nem kell 2 évet várni és gyors bevezetés lesz, hogy ne erősödjön a forint túlzottan
ellenkező esetben 260 körül csatlakozunk
a másik ajánlat az lesz, hogy finanszíroznak tovább, ez pedig visszautasíthatatlan
ellenkező esetben nem lesz eu pénz
nincs is miről beszélni
eu nélkül kódusbot
pitcairn2 2017. 10. 09. 17:06
Előzmény: #116  Peterbond
#138
hót ziher, hogy be lesz vezetve, de ezért nem ülnék örömünnepet, mivel ez kb. progresszív hatalomkoncentráció, ill. "monopolizálás"
ami pedig a EKB "prudens" működését illeti, hát ők is vad QE és ZIRP, NIRP politikákban élik ki mostanság magukat...
szivacs
szivacs 2017. 10. 09. 16:46
Előzmény: #127  Peterbond
#137
Na kaptál egy +t, mert legalább jól indult, de csak visszakanyarodtál az euro mellett/ellen nyomvonalra. DE, még mindíg nem arról van szó, hanem a felelős bevezetés mikéntjéről.
Törölt felhasználó 2017. 10. 09. 16:45
Előzmény: #130  szivacs
#136
Szerinted zavar, ha egy kommunista lenáciz?
Törölt felhasználó 2017. 10. 09. 16:43
Előzmény: #134  szivacs
#135
Paksról mit gondolsz ugyanebben a kontextusban? Azt lehet csak úgy hopp?
(Egyébként egyetértek, hogy nem lehet ilyen ügyet hit alapon kezelni, de érdekes, hogy amivel egyetértesz, azokat a kérdéseket meg siman lehet szerinted. Akár a manyupot is.)
szivacs
szivacs 2017. 10. 09. 16:41
Előzmény: #125  Peterbond
#134
Már kezdtem reménykedni, hogy felfogod végre, hogy NEM a bevezetés ellen vagy mellet érvelek, hanem amellett, hogy egy ilyen jelentőségű ügyet ilyen felkészületlenül, szinte hit alapon kezelnek és együtthívést várnak el mindenkitől a jelentőségéhez szükséges szakmai felkészülés és felkészítés mellőzésével.
Törölt felhasználó 2017. 10. 09. 16:40
Előzmény: #131  szivacs
#133
Mesélj elvtárs, melyik nickek a tieid? Mert láthatóan magadból indulsz ki. Pedig te a moderációnal amúgy is sebezhetetlen vagy, szabadon rágalmazhatsz, személyeskedhetszy mindig azokat tiltjak ki, akim lesűlyednek a stílisodhoz.
szivacs
szivacs 2017. 10. 09. 16:40
Előzmény: #124  Peterbond
#132
Arra gondolsz, hogy a svédek leszavazták?
Eszerint ott is hittételként kezelték és nem sikerült a népekkel elhitetni, hogy mennyire előnyös nekik.
Lehet, hogy legközelebb alaposabb szakmai felkészülés és felkészítés lenne szükséges?
szivacs
szivacs 2017. 10. 09. 16:34
Előzmény: #129  Peterbond
#131
A manyup témában felváltva válaszolgattatok.
Ez akkor valami lélekvándorlás lehet. Neked azért még megvan a lelked ugye...? :-)
szivacs
szivacs 2017. 10. 09. 16:32
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
De, nácikám!
Peterbond 2017. 10. 09. 16:29
Előzmény: #122  szivacs
#129
Igen. Sokkal egyszerubb ki be lepegetni es ugy valaszolgatni mint egy loginbol belepve. En nem tudom mi ez a nick sokszorozasi mania de nekem boven eleg ez az egy is.
Törölt felhasználó 2017. 10. 09. 16:16
Előzmény: #120  szivacs
#128
Szerinted a hazai politikában mikor számítottak a szakmai érvek? Paks 2-nél nem vártad volna el, hogy a kormány egyeztessen, mielőtt aláírja?
Peterbond 2017. 10. 09. 16:14
Előzmény: #123  szivacs
#127
Amugy ezen hozzaszolasod is semmi mas mint kitalasz baromsagokat amiket senki se mondot majd allitod hogy ezt en es az eurt tamogatok mondtak es bebizonyutod hogy hulyeseg ezert az egesz eur hulyeseg.
Senki se mondta hogy nem kell felkeszulni
 Errol szolna a 2004 ota folyo folyamat es meg ha bejelentjuk is a te hnikai es a lakossag feljeszitese is minimum 1-2ev lesz.
Senki se mondta hogy csak pozitiv hozadeka van. Meg annak is hatranya van hogy borotvalkozol mert megvaghatod magad.
Senki se mondta hogy nem kell ezeket szamba venni. Sot ezt mar paran csinaltak is es tovabbra is teszik. Masok ervek menten utkoztetnek. Lasd portfolio rendezveny is de hidd el az csak a jeghegy csucsa. De mibt irtam te mindent kizarsz ami nem teged erosit meg.
Törölt felhasználó 2017. 10. 09. 16:14
Előzmény: #122  szivacs
#126
Komcsikám, miutan regisztráltam ezzel a nickkel, először pénznyelővel azonosítottál. Most meg olyan kommentelővel, akivel mellesleg elég ritkán egyezik a véleményem. Nincs vagy kicsit paranoiás? Már múltkor is leírtam neked, hogy hb1 nicknéven kommenteltem korábban.
Peterbond 2017. 10. 09. 16:09
Előzmény: #123  szivacs
#125
Egy ellenervet hozza mar fel konyorgom mert en egyszer mar kigyujtottem neked. Latom en is hogy miert volna pl egy bulgarianak karos. Latom miert nem akarja a kormany. Nem vagyok vak de te kezded nahyon feltolni az agyamat mert vitatkozni ervek menten szeretek. Mond hogy nem jo mert.... es itt ird le azt az ervedett amiert ennyire ellene vagy.
Peterbond 2017. 10. 09. 16:07
Előzmény: #114  szivacs
#124
Dolgoz meg a valaszodert es keresd ki. Miert kakuktojasok a svedek. En kerdem ha annyira szar az EUR akkor 20 orszagnak miert eri meg?
Egyenlore hubelebalazs hozzaallasa csak neked van mert erved semmi de ugy hiszed a sok okos ember 20 ev tapasztalattal es par kozgaz diplomaval csak azert javasolja az eurt mert mindenki vevezette miert ne.
szivacs
szivacs 2017. 10. 09. 16:05
Előzmény: #121  Peterbond
#123
Aha. Tehát szerinted:
- csak mellette vannak érvek, ellene nincsenek,
- mivel nincsenek ellene szóló érvek és hátrányok sincsenek, nem is kell semmit elemezni és nem is kell előny/hátrány, költség/haszon mérleget sem csinálni,
- mivel csak és kizárólag előnyei vannak, ezért mielőbb be kell vezetni, hogy ezeket az előnyöket mielőbb élvezhessék a még nem bent lévő országok,
- nem is kell sem felkészülni, sem felkészíteni senkit a pénzcserére, hiszen semmilyen hátrány, kár nem érhet bennünket mivel azok nem léteznek, csak előnyök.
Nem figyeltél, sosem mondtam, hogy nincs mellette érv, nincs előnye. Nem a bevezetés ellen vagy mellet érvelek, hanem amellett, hogy egy ilyen jelentőségű ügyet ilyen felkészületlenül, szinte hit alapon kezelnek és együtthívést várnak el mindenkitől a jelentőségéhez szükséges szakmai felkészülés és felkészítés mellőzésével.
Ezt szakmai felelőtlenségnek tartom és felelőtlen hazárdőröknek azokat, akik ilyen módon akarják belevinni az országokat a pénzcserébe.
szivacs
szivacs 2017. 10. 09. 15:53
Előzmény: #116  Peterbond
#122
technikai kérdés:EnemyOfThePeopleis a te nicked?
(merthogy felváltva válaszolgattok ugyanarra)
Peterbond 2017. 10. 09. 15:51
Előzmény: #120  szivacs
#121
Elemeztek elegen. Mi mondtunk erveket kvazi laikuskent. Okos embetek mondtak hogy csatlakoznunk kene ervekkel ( nemreg volt pont portfolios rendezveny  errol ). Mind kulfoldiek mind belfoldiek. De te ezeket mind kiszurod es azt mondod nincs melette erv. Te magad se tudsz egy okot se csak kerdezgetsz. Miert nem tagok a svedek. Miert nem tagok az amigy nem is eu tag orszagok. Miert nem tag meg 9 orszag. Ezt mind megvalaszoljuk de te ezeket is azugrod mintha le se irtuk volna.
Ellenvelemenyt en eddig annyit halottam hogy szuverenitas es hogy a svedek se leptek be.
Erveket hogy miert nem akartak belepni anno az orszagok en kerestem ki neked mert ennyire sr voltal kepes hogy sajat nezopontod vedd. Szoval mostmar fejezd be ezt a miert nincs rola vita meg ervek hulyeseget.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek