Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Montecarlo 2018. 04. 13. 19:45
Előzmény: #9719  evazeller
#9720
Köszi a részletes tájékoztatót, holnap rámegyek a honlapjukra és körülnézek:) A medvétől én sem félek, voltak már bukóim, túléltem azokat is. Most is durván "medvében" vagyok egy nagy pakk Richterrel, annyiban bosszant, hogy pénzt köt le, túl nagy lenne a mínusz, ha eladnám. 
A Richter amúgy jó cég, kiülöm. Medve piaccal kapcsolatban is az a hozzáállásom, hogy majd csak lesz valahogy...
evazeller
evazeller 2018. 04. 13. 19:28
Előzmény: #9718  Montecarlo
#9719
az RC tökéletes
minden szempontból
semmiféle számlavezetési díj, ráadásul módosítási díj sincs, ami más cégeknél gyakori , én nem tudnék úgy trédelni naponta, hogy ne módosítanék legalább 10-szer eladást vagy vételt
és nagyon fontos: telefonon mindent tudsz intézni velük, nagyon készségesek, ha elszámolási problémád van
én például sokat hívtam őket kezdetben, és mindig bebizonyosodott, hogy én voltam a süket:)
más:
jajjj, jön a medve, jajj, ettől rettegni nem érdemes
én átéltem két nagy medvét, az oroszt és a 2008-ast, és bár kezdetben vesztettem, mégis pozitív lett a végeredményem mindkettőben
csak egy pici példa : most március 26-tól külön vezettem egy 1 milliós tételt, mit tudok elérni vele set-ben --- hangsúlyozom: egyetlen részvény, és nem a teljes ráfordított pénzt vezettem
március 26 óta: az 1 millióból 1 millió 600 ezret csináltam, azaz 600 ezer nyereséget, ez durván 3 hét volt és egyetlen részvény
igaz, 206-tól 264-ig "befogtam", és szinte naponta trédeltem benne sokat
na most erre fel izguljak előre, hogy haj, ha a medve jön, mi lesz és nem moccantom a pénzem?
nagy elegáns túrócskát:)
Montecarlo 2018. 04. 13. 18:46
Előzmény: #9716  Seismic
#9718
Igen, gyűjtöm az infokat, köszi, de tudod én nem pesti vagyok, itt nálunk nincs RC. Nekem valahogy kell az a tudat, hogy ha problémám van, besétálhatok és úgy rendezhetem....
lizabell
lizabell 2018. 04. 13. 18:40
Előzmény: #9712  Miluna
#9717
Én nem szeretem az Erstet, már csak azert van szamlam náluk, mert kell kettô, de anyanak fogok nyitni egyet a Randomnal es problema megoldva. Amikor nagyjábol atkoltoztem a randomhoz tôluk egy konzilium gyült össze és mindenáron rá akartak beszelni hogy nyissak naluk Lafot, mert ugy lenne a legegyszerübb. Akkor csinaltak eloszor transzfert. Két éve oda járok, szemelyesen ismernek es kiakartak zavarni mert nem vettem le a napszemuvegem, szemcseppet hasznaltam éppen. Mondtam, hogy nem veszem le, inkabb kimegyek, de akkor elhozom toluk a ceges szamlatol kezdve az anyam lakossagi szamlajaig mindent. Érdekes modon maradhattam, de azert mutogatott még valami matricat, amin at volt huzva a napszemuveg. 
Seismic
Seismic 2018. 04. 13. 18:37
Előzmény: #9715  Montecarlo
#9716
Rc olcso es jo..oba garanciaval
Montecarlo 2018. 04. 13. 18:26
Előzmény: #9714  Montecarlo
#9715
kieg: szlanyitási terv az Ersténél
Montecarlo 2018. 04. 13. 18:24
Előzmény: #9712  Miluna
#9714
Látod, megérte bemenni a bankba, megdícsértek, hogy jó hozamokat érsz el... Ez is valami:) De viccen kívül, miért nem mondod le a privátbankárt? Én napközben dolgozom, futkosok ide-oda, nem is érnék rá brókerrel dumcsizni. Meg kollegák előtt nem is szeretnék. OTP-nél van bef.jegyem, (lekonyuló ágban), mondták, vigyek még oda egy pár milliót és kapok egy privátbankárt. Mondtam, nincs több millióm és igényem sincs privátbankárra. Amúgy én most gondolkodom, hogy nyitok bróker nélküli Netbankár szlát - 0.3 % - , a mostanival meg vagyok ugyan elégedve, de nagyon drága, (MKB)
-RME-
-RME- 2018. 04. 13. 18:12
Előzmény: #9696  Idea
#9713
Ne haragudj de ha nem irod en nem hiszek neked. Ugy beszelsz fél évi 50 hozamról mint valami... ez vagy kamu vagy el vagy tájolva,..nehéz elhinni e hozzászólásod után h tőzsféztél valaha. De lényegtelen. Szerintem jol kezded, kicsiben majd finoman növelve a tétet. Ez használható strat.
Miluna
Miluna 2018. 04. 13. 17:59
Előzmény: #9697  qpec
#9712
Köszi a bíztatást, hogy kisbüfi maradok :). Ez engem egyáltalan nem zavar, ha ilyen mértékű növekedést tudok elérni minden évben, akkor nekem ez nagyon jó! Végülis sosem tudhatod ki mennyivel kereskedik ;)
  
A témát pedig azért vetettem fel, mert pl az állandó telefonalás az erste részéről kimerül annyiban, hogy fáradjak be a bankba. Ok. Legutóbb mikor voltam, a fickó mint befektetěsi tanacsadó (talán?) Bár passz, hogy mi volt a titulusa, na annyiban kimerúlt a rèszvènytéma, hogy látja jó hozamokat értem el. Mi lenne, ha áttènnènk nyugdíjbiztosításba ezer évre. Értem, hogy ezután kap jutalékot, meg is hallgattam. De amiket kérdeztem tőle semmire sem tudott valaszolni :(.  Pl mobilapplikációról mintha hallott volna. Ott próbálgatta az okostelefonján, hogy melyik lehet.... szóval én türelmes vagyok, de csak néztem, hogy akkor milyen tanácsot is fog  adni?? Kb amit magamtól kiokoskodok, esetleg itt megbeszèljük.  Ezerszer hasznosabb tanacsokat kaptam itt tőleteket! Amiért mindig hálás köszönet! :)
Szóval összességében a felmerülő költség engem sosem zavart, viszont ha csökkentik mondjuk telefonalgatas miatt az csak jó. Egyébként betudom, hogy ezzel jár. Mondjuk a kp-ra is van állomanyi díj, ami abszolút érthetetlen. Először nem is értettem, hogy mi az a tétel. A részvènyt még értem is, hogy tőzsdedíj, meg nyilvantartás stb. De alapból a kp a számlán kamatozna, itt meg levonnak érte. Ti értitek miért?
Amúgy qpec te is bankos vagy? 
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 17:00
Előzmény: #9708  Törölt felhasználó
#9711
ott a pont
Seismic
Seismic 2018. 04. 13. 16:56
Előzmény: #9709  kockaveto1
#9710
Mar irtam..hasznallj stopot☺ tagabb ertelemben vrgyel kozuzemi cegeket, ezek erzeketlenebbek a ciklusokra/osztira/;vagy hadipari cegeket, magyarul diverzifikalj, sectoronkent, piaconkent,eszkozfajtak kozott es ha mar nagyobb hozamot ersz el mint az adott piac, akkor legy buszke es ne legyel moho☺
kockaveto1
kockaveto1 2018. 04. 13. 15:18
Előzmény: #9708  Törölt felhasználó
#9709
Mire gondolsz a gyújtózsinórral? Van valami tipped, mit lehet tenni medve esetén? Jó lenne, ha tudnátok néhány tippet adni, ha már átestetek rajta. Mert az, hogy kezdő tőkés nem tudhatja, az nem újdonság, ezzel tisztában vagyunk... Megköszönném.
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 13:25
Előzmény: #9705  Seismic
#9708
A "kezdő" befektetők királynak érzik most magukat, mert úgy tűnik, nem tudnak hibázni. Tíz éve emelkedő trend van, egy egy megingással, amit tényleg ki lehet ülni. Főleg úgy, hogy a gazdasági környezet is javul, tehát jobbak a fizetések, alacsonyak a kamatok, van munka. Szóval havaj, de ha valamikor beköszönt egy hosszabb recesszió, ahol repülnek a munkások, zuhannak az árak, a bank viszont követeli a hiteltörlesztést, kiváncsi vagyok, mennyien kerülnek a híd alá.
Most úgy érzik ez örökké tart és nagyon bátrak, de a történelemkönyvek bizonyítják, hogy ez nem így van. Minden szárnyalást zuhanás követ, csak az a kérdés, melyik meddig tart.
Az eddigi zuhanásokból tanulva, a 2008-ast megfékezték, de olyan eszközökkel, ami majd egyszer elrobban, itt csak az a kérdés, milyen hosszú a gyújtózsinór.
Ez most arra hasonlít, mikor a jókedvet (boldogságot) drogokkal  tartják fenn addig fokozva az adagokat míg végül túladagolásba hal bele.
Törölt felhasználó 2018. 04. 13. 13:03
Előzmény: #9703  kapasvan
#9707
A privátbankár a kezelési költségből él, legöbbször nincs számottevő hatása, hogy milyen hozamot ér el. Ezért bárkit felvesznek és egy tanfolyamon elmondják nekik, hogyan kell vielkedni és heti szinten leküldik a szétírást, mit kell ajánlani. Amit a fülükbe rágnak, hogy mindig mondják el, nem garantálják a hozamot, ezzel alibit biztosítanak maguknak. A fizetésük ígyis megvan, még akkor is, ha jókora veszteséget okoztak.
Tibi0002 2018. 04. 13. 11:24
Előzmény: #9696  Idea
#9706
A világ legjobb befeketői tudtak sok év alatt éves átlagban 30-40% hozamot elérni. Hogy névtelen fórumokon ki milyen teljesítményt ír be, az más dolog.
Amíg nincs konkrét stratégiád, ami minden helyzetben működik, addig azzal a 10m Ft-tal inkább ne tőzsdézz. A "minden helyzet" nem a bull piacot jelenti, ami 9 éve zajlik.
Seismic
Seismic 2018. 04. 13. 11:04
Előzmény: #9699  kockaveto1
#9705
bikapiacnál ki tudod ülni, ha nem egy tolvajrészvénybe szálltál be éppen...medvénél azért kiváncsi leszek, ha pl 6 évig csak lefelé fog menni, hogy fogod értékelni, hogy nem használtál stopot
kapasvan
kapasvan 2018. 04. 13. 10:31
Előzmény: #9698  lizabell
#9704
minden után vonja az állomány díjat  az ép számlán, mindegy h kp vagy ép, rv, de én már úgy vagyok vele hogy majd az adónál ellentételezem, és minden nyereség nyereség, mondjuk vannak brutál magas bef alap díjak na annál kiakadtam elsőre( és már észre vettem olyat is h fix díjról áttérnek %-osra), de utána kb attól hamar eltekintek ha "kitermelte" a dijat.
kapasvan
kapasvan 2018. 04. 13. 10:18
Előzmény: #9691  Seismic
#9703
Alapvetően   arra jöttem rá, hogy nekem nincs szükségem privátbankárra, nem akarok általánosítani de az utóbbi 3 akivel dolgom volt nem igazán volt a TOP-on, mindig az az érzésem hogy nekem kellene szemben ülnöm vele (nem tudom , hogy kerülnek ilyen pozicióba), valamint csak azt tudja mondani h nem tud  hozzászólni a portfóliómhoz.és milyen szépen kezelem egyedül.Mondjuk nekem magasabb a pénzügyi műveltségem az átlagnál meg érdekel is. Ha meg éppen ajánlott valamit előbb utóbb abból a papírból is kijöttem mert semmi értelme nem volt abban pénzt tartani.
dginvestor 2018. 04. 13. 09:27
Előzmény: #9696  Idea
#9702
Nekem is volt időszak, amikor nagyon lecsökkentettem a részvények arányát a portfóliómon belül, és később újra megnöveltem. Az a tapasztalatom, hogy ha nagyobb pénzt fektettem be (értem ezalatt, hogy számomra nagy összeg), akkor sokkal nehezebben tudtam nyugodtan ülni, amikor az árfolyamok számomra kedvezőtlenül alakulnak. (Pl. 2008-2009-es időszakban.) Ma már a tapasztalatom növekedésével sokkal jobban kezelem azt, ha vásárolok valamit, és csökken az árfolyama. Ebben persze benne van az is, hogy a szabadon lévő pénzzel bővítem a portfóliót egy-egy tőzsdei korrekcióban, míg ha nagyon sokat emelkedik a piac, akkor csökkentem a részvények arányát.
Az 50% hozam nagyon jó eredménynek számít, még ha azt is látod, hogy sokaknak – a fórumhozzászólások alapján – több is a nyeresége. Hosszú távon már a 10-15%/év is jó hozamnak tekinthető. Ld. kiszámoló cikkét: https://kiszamolo.hu/a-nagy-fogadas-vege/
(Amúgy a fórumhozzászólások csalókák, mert mindenki szívesebben ír a nagy nyereségekről, mint mikor beragad egy-egy poziba, vagy veszteséggel kell zárja.)
Kiülni egy árfolyamcsökkenést akkor lehet könnyebben, ha jó cégben van részesedésed. Ha szemetet vásárolsz össze, ami mögött nincs semmi teljesítmény, ott nagyon nehezen telik az idő, és semmilyen garancia nincs arra, hogy az árfolyama valaha is vissza fog menni a korábbi szintre. Így érdemes a fundamentálisan is jó alapokkal rendelkező cégek részvényeit keresni.
Már évek óta fundamentális elemzés alapján fektetek be, ami nekem nagyon jól bevált. Olyan cégeket igyekszem választani, amik mellett nyugodtan tudok aludni. Ezekre a cégekre jellemző, hogy alacsony Beta mutatójuk van. Abból, amit írtál, úgy látom, hogy neked a volatilis cégek váltak be inkább, de nagyobb összeggel szerintem nem fog működni számodra a dolog, amit az utolsó soraidból gondolok:
„Én rettenetesen félek meglépni a dolgot, jobb lenne így a semmiből felhízni. Ugyanakkor érdemi pénzt lehetne (lehetett volna) keresni. Tiszta tőzsdepszihó.”
Próbáld meg úgy visszaolvasni a soraidat, mintha egy barátod mondaná neked, és látni fogod, hogy a félelem és a kapzsiság közt őrlődsz. Te mit tanácsolnál ilyen esetben?
Ez persze csak egy vélemény, így a döntés a Te kezedben van.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 04. 13. 08:17
Előzmény: #9699  kockaveto1
#9701
Ja, és alapszabály, ahogy sokan írják: Mindenkit hallgass meg, de senkire ne hallgass. A nagy bukók mindig akkor jönnek, ha valaki belemászik a fejembe, és átveszi az irányítást. Ez volt a legelső lecke, amit megtanultam...

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek