Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 10. 29. 12:56

Milyen olajárral számol a 2005-ös költségvetés? - Súlyos kritikákat kaptam... (Draskovics)  

Ugrás a cikkhez
Draskovics Tibor pénzügyminiszter a parlamenti sajtótájékoztatója során elmondta, hogy a jövő évi büdzsében "valamivel alacsonyabb, mint 40 dollár/hordós világpiaci átlagos kőolajárral számoltak. A pénzügyminiszter szerint a magyar exportbővülés nem elsősorban a nyugat-európai konjunktúrának, hanem a visszanyert versenyképességünkne k köszönhető. A tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy mi vagyunk Európában az egyetlen ország, amelyik bármiféle adóintézkedéseket vezetett be az üzemanyagáraknak a lakosságra való kedvezőtlen hatásának tompítása céljából. Ezért számos európai fórumon és találkozón kritikával illették őt, mondván csorbítja az állami adóbevételeket.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=47195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:27
Törölt hozzászólás
#8
Törölt felhasználó 2004. 10. 29. 19:08
#7
Kedves Matgab.
Talán emlékszel, hogy bizonyos állami alkalmazottakat senkiháziaknak neveztem és Te nagyon fel voltál háborodva. Szerintem a "léhűtő" ugyanazt jelenti.
Üdv.
matgab 2004. 10. 29. 13:35
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Ja meg azt is hozzátehette volna, hogy nálunk az egy munkaórára jutó fizetésből megvehető benzin mennyisége, ami nagyon nem mellékes tényező... Az EU miért nem hoz olyan rendelkezést, hogy ennek mennyi lenne a minimumösszege??
Az egész EU is csak arra jó, hogy egy csomó léhűtő zsíros állást szerezzen, akiket a társadalom eltart, és a lobbik meg továbbpumpolnak...A nagytőke intézményesített szervezete!
matgab 2004. 10. 29. 13:35
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Ja meg azt is hozzátehette volna, hogy nálunk az egy munkaórára jutó fizetésből megvehető benzin mennyisége, ami nagyon nem mellékes tényező... Az EU miért nem hoz olyan rendelkezést, hogy ennek mennyi lenne a minimumösszege??
Az egész EU is csak arra jó, hogy egy csomó léhűtő zsíros állást szerezzen, akiket a társadalom eltart, és a lobbik meg továbbpumpolnak...A nagytőke intézményesített szervezete!
Törölt felhasználó 2004. 10. 29. 13:12
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
én sem voltam biztos hirtelen, hogy melyik része az 1/3, kössz :)
Törölt felhasználó 2004. 10. 29. 13:10
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
azt hiszem kb 2/3!
Törölt felhasználó 2004. 10. 29. 13:05
Előzmény: #1  portfolio
#2
ja, és talán szintén mi vagyunk az egyetlen ország, ahol egy liter benzin árának 1/3-a adó. Javítsatok ki nyugodtan, ha még több.

Topik gazda

Laurion
Laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek