Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 18. 14:55

Visszaszólt az Uber a kormánynak  

Ugrás a cikkhez
Több politikus is reagált az Uber múlt heti bejelentésére, miszerint július 24-től felfüggeszti szolgáltatását Magyarországon. A cég szerint ezek a reakciók számos ténybeli pontatlanságot tartalmaznak, ezért közleményben reagáltak a kormányzati...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234898
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2016. 07. 20. 11:19
Előzmény: #94  stock33
#100
"nem városi legenda"

bármi lehet, hiszen jómagam sosem taxiztam, de meglehetősen hosszú ideig szabadáras volt a taxi, tehát ebben az időszakban ennyire gyakori volt, hogy a taxis maffiák egymást megverették?

mondhatnám, hogy akkor a fix áras rendszer megszüntette ezt a mételyt :-)

amikor leszállt a repülő lisztferihegyre, hívtam a taxit, szóltam, hogy 15 perc mire kint leszek, a diszpécser mondta, hogy a rendelt taxi táblához menjek, ford mondeo érkezik magas szemüveges sofőrrel.

kimentem, ott volt a mondeó, nem volt eltörve a sofőr keze. bő tíz éven át elég sokat utaztam repülővel, elegem is lett belőle, ebben az időben volt ugye reptéri taxis maffia, volt zóna taxi, volt fix áras taxi. sosem volt eltörve a rendelt taxi sofőrjének a keze.
stock33
stock33 2016. 07. 20. 11:18
Előzmény: #97  elemes
#99
nem kell egyet érts az uber-rel
stock33
stock33 2016. 07. 20. 11:17
Előzmény: #87  elemes
#98
a taxizás egy haldokló üzletág.

az önvezető technológia első áldozatainak egyike lesz a taxizás, rögtön ott fog kullogni a tömegközlekedés, áruszállítás, stb. mögött.

az önvezető technológia hosszabb távon teljesen át fogja alakítani a közlekedést. mégpedig azzal, hogy forradalmasítja a bérautós üzletágat. 15 év múlva megrendelsz egy bérautót 12:45-re a házad elé, aminek hatására 12:43-kor két utcával arrébb parkoló autó kiáll és odagurul a házad elé. ha nem vagy finnyás és az olcsóbb variációval is beéred, akkor a több személyt szállító önvezető autó tesz egy kis kitérőt feléd, felvesz a már benne ülő másik két ember mellé, és kiszór titeket (természetesen útvonaloptimalizált felvétel-kirakás mellett, azaz olyan autó megy feléd, amiben ülők is olyan irányba mennek, ami kisebb kitérőkkel neked is megfelel, így ugyan osztozni kell az autón meg tovább is tart az út, de lényegesen olcsóbban jössz ki, mintha maegy személyre rendelnél autót, annál meg főleg olcsóbb, hogy magadnak tartasz egy önvezető autót).

szóval taxisok: R.I.P.
elemes
elemes 2016. 07. 20. 11:12
Előzmény: #96  stock33
#97
nem, nem az uber bv a fuvarközvetítő cég, sem pontokkkal, sem anélkül.
stock33
stock33 2016. 07. 20. 11:07
Előzmény: #88  elemes
#96
legyen inkább forró, ne égesd magad tovább

uber b.v., ha nem jöttél esetleg rá, hogy pontok nélkül írtam.
stock33
stock33 2016. 07. 20. 11:06
Előzmény: #86  elemes
#95
tehát egy nevében is taxis cég lényegesen magasabb viteldíj mellett lényegesen kevesebb adót fizet. halál a több adót fizetőre.

érdekes, hogy a NAV pl. bevezette az online árveréseket, mert a személyes árverések előtt a kevés hajjal rendelkező, ajtón csak oldalazva beférő úriemberek a többi árverésre érdeklődőt szépen megkérték, hogy nézzék meg kint vannak-e, ahol egyébként tágasabb.

taxisok is csak azokat az ubereseket küldték kórházi ápolásra, akiknél látták az uber használatát, azokkal nem tudtak mit kezdeni, akik nem előttük ügyködtek.
stock33
stock33 2016. 07. 20. 11:01
Előzmény: #85  elemes
#94
aha, értem... szóval ha mondjuk a kempinski-t megközelíted egy sárgának látszó autóval és az odalépő elegáns, kedves, tüsihajú, 120kg/felkar, választékos szóhasználatú fiatalemberek az aggódásukat fejezik ki az egészséged iránt, akkor igazából a belvárosi szmog helyett javasolják neked a külvárosi tiszta levegőt?

nem városi legenda... persze janiskodhatsz, de törött alkarral nehéz indexelni. pl. pár uber sofőr nem értette a taxis szlenget, biztos hallottál róluk.
elemes
elemes 2016. 07. 19. 15:59
Előzmény: #92  Sarpac
#93
nekem nem fiaim, nem borjaim a taxisok, csak halványan értem, miért kapcsolódik ide.

Az ubert tisztességtelen, hazug vállalkozásnak tartom, fenntarthatatlan üzleti modellt követnek, vállalkozásban nem jártas embereket húznak csőbe azzal, hogy magas jövedelemről beszlnek, miközben valójában ezeknek az embereknek az autóit szeretnék kvázi ingyen felhasználni saját taxivállalkozásukhoz.

érdekesség: amikor a san franciscoi tanács úgy döntött, hogy az uber is csak egy taxis magánvállalkozás, tehát a sofőröknek ki kell váltaniuk az ottani vállalkozói engedélyeket, az uber kommunikációja meglepően hasonló volt a magyarországihoz (az őskövület városi tanács elutasítja az innovációt stb).

Ahogy csökken az uber reputációja (lepattantabb autók, alacsonyabban khm... szocializált sofőrök), sajátos módon NÖVELIK a sofőröktől levont jutalékot, 20-ról 25%-ra, de a forbes már 30%-ról is ír.

link
Sarpac
Sarpac 2016. 07. 19. 15:01
Előzmény: #90  elemes
#92
Jah csak nem m1 melyik végét fogják a taxisok annak a fegyvernek amit a kezükben tartanak.
Egyébként UBER most visszavonul hagyja a NAV által szétszopatni a taxisokat aztán meg kicsit átvariálva a dolgokat visszajön a taxisok még tapsolni is fognak nekik. :D
Törölt felhasználó 2016. 07. 19. 14:50
Előzmény: #90  elemes
#91
Az "ön" tökönlövés sokféle kontextusban értelmezhetö, kivéve az egyik lövészárokból a másikba kontextust, mert "ön“..
Amúgy szórakoztatóan tolod...
Nem semmi mértékben vagy ezekre a lövészárkokra" felcsavarodva" :)
elemes
elemes 2016. 07. 19. 13:36
Előzmény: #89  Sarpac
#90
az " önmaguk tökönlövése" is meg a "veszítés" is csak olyan kontextusban értelmezhető, ahol az egyik lövészárokból lövik a másik lövészárokban levőket és viszont.

kicsit feljebbről nézve: az én személyes hosszú távú jólétem feltétele a társadalom egészének hatékony működése. ezért helyesnek gondolom az adófizetést (és persze a befizetett adókkal való felelős gazdálkodást is örömmel látnám, de arra sajnos nincsen társadalmi igény).
Sarpac
Sarpac 2016. 07. 19. 13:31
Előzmény: #87  elemes
#89
Szóval a taxisok ismét tökön lőtték saját magukat! :DDD

Állítom sokszorta többet vesztenek majd így mintha békén hagyták volna az Ubert. :D
elemes
elemes 2016. 07. 19. 13:31
Előzmény: #82  stock33
#88
"uber bv a cég neve, amit keresel"

langyos. a megrendelő (utas) és a szolgáltató (sofőr) közötti közvetítő nem az uber bv.
elemes
elemes 2016. 07. 19. 13:26
Előzmény: #81  Sarpac
#87
az uber körüli szócsata egyik kedvező fejleménye, hogy a taxisok adózási fegyelme javulni fog.
elemes
elemes 2016. 07. 19. 13:24
Előzmény: #82  stock33
#86
"egy nevében is taxis cég lényegesen magasabb fuvardíjak mellett sokkal kevesebb adót fizet, mint az uber"

miközben az egyik cég taxizással (fuvarszervezéssel) foglalkozik, a másik meg egy angol nyelvű szoftver magyarításával, sajtókapcsolatokkal, hirdetésekkel stb, öt alkalmazott egy irodában.

ilyen mikro cégekből van azért pártízezer az országban, miért pont az uber hungary kft társasági adófizetésével kell összehasonlítani a 6x6 taxi társasági adófizetését?
elemes
elemes 2016. 07. 19. 13:16
Előzmény: #84  stock33
#85
amikor nem volt rögzített ár, elég széles volt a szórás és nem vitt halott taxisokat a duna, ezek az irodalmi túlzások azért egy kicsit túl vannak tolva szerintem.
stock33
stock33 2016. 07. 19. 13:01
Előzmény: #77  elemes
#84
kapcsolják össze ezeket az alkalmazásokat, és töröljék el a rögzített árat...

ja, az nem jó, mert ha valaki 20%-kal a többiek ára alá megy, azt 3 nappal az eltűnése után megnyúzva halásszák ki a szerbek a dunából...
stock33
stock33 2016. 07. 19. 12:59
Előzmény: #80  elemes
#83
ó, dehogy is korlátozza.... csak annyira, mintha az e-book-ok kapcsán kihoznának egy törvényt, hogy csak olyan könyvet lehet forgalomba hozni, aminek lapjait kitépve azok alkalmasak seggtörlésre.
mégis, mi az ami ez esetben ellehetetlenítené az e-book-ok forgalomba hozatalát?
stock33
stock33 2016. 07. 19. 12:57
Előzmény: #78  elemes
#82
legalább próbáld meg az általunk eléd dobott információ morzsákat használni!!!

uber bv a cég neve, amit keresel
az uber hungary kft bevétele 100%-ban az uber bv-től származik (ahogy azt a #6 -ban le is írtam neked).
ennek 5%-a megy reklámra, ennyire PR cég ez az uber hungary kft....

továbbra is ott tartunk, amit nagyon jól leírtál: egy nevében is taxis cég lényegesen magasabb fuvardíjak mellett sokkal kevesebb adót fizet, mint az uber. gonosz, gonosz innovatív cég.
Sarpac
Sarpac 2016. 07. 19. 12:53
Előzmény: #78  elemes
#81
"Az ellenőrzött taxisok száz százaléka lebukott a fővárosi éjszakában tartott NAV-razzián. A revizorok a repülőtérre rendeltek taxit, és onnan a főváros különböző területeire vitették magukat, egyetlenegy esetben sem kaptak bizonylatot a kifizetett fuvardíjért."

Hát jah a taxi sokkal jobb tényleg! :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek