Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 25. 07:50

Ebben Matolcsy biztosan téved  

Ugrás a cikkhez
Sokan megrökönyödtek a kormány tegnapi, nyugdíjrendszert érintő bejelentésein. Az emberek érezhetően jelentős részének bántotta az igazságérzetét az a megoldás, amit Matolcsy György miniszter ismertetett. Bár nyugdíjügyekben a hétköznapi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141935
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:54
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Érdekes, h. most ezen gondolkodsz! Egy hónappal ezelőtt még igencsak máshol jártál!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:50
Előzmény: #17  exmnbs1
#19
Én azon gondolkodom, hogy mi lesz majd akkor, mikor a magánnyugdíjpénztári portfoliókat beöntik a tőzsdére és az állampapírpiacra? Főleg az utóbbi, ami lehet úgy kb. 1.800 Mrd, na azt ki veszi meg?
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:49
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#18
Minden állításoddal egyetértek, akár én is írhattam volna (írtam is ezeket korábban ide-oda)

A tömeg menni fog ez világos, de én maradok, ez nálam nem pénz kérdése!

EZ ELVI KÉRDÉS!

(egyébként ha pusztán pénzkérdés lenne, 2050-ben engem már úgysem tudna finanszírozni az állam, egyébként szvsz nem fog ez az egész kápitálizmus addig tartani)
exmnbs1 2010. 11. 25. 08:47
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
annyit beszéltek a leváltásáról, szvsz el fog jönni, előbb, mint az gondolná

Na akkor fog majd lesni
exmnbs1 2010. 11. 25. 08:46
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
outsider, nem lepne meg))))
kfredd 2010. 11. 25. 08:43
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#15
Ez is azt bizonyítja, hogy az emberek nem maguktól mentek szétverni a fővárost, hanem valaki ki vitte őket. És azok nem a szocik voltak.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:43
Előzmény: #13  exmnbs1
#14
Félek tőle, hogy az a topic üres marad.
exmnbs1 2010. 11. 25. 08:40
Előzmény: #12  exmnbs1
#13
link

ide írjátok, amiben Matolcsynak igaza van
exmnbs1 2010. 11. 25. 08:38
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
ma is meglepett azzal, hogy annak kell nyilatkozni, aki maradni akar

érdekes logika, biztosításoknál az új feltételeket direkten szokás elfogadni
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:37
Előzmény: #1  portfolio
#11
Szóval az állam szerződést bont velem, de a korábbi szerződésben megállapított díj egy (nagyobb) részét továbbra is fizetni kell. Azt se felejtsük el, hogy jelenleg még és még jövőre is a szuperbruttó után fizetjük az adót, amiben a 24% cég által fizetett járulék is benne van!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:34
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#10
A magam részéről nem számítottam másra. Az a magabiztosság - amit a visszalépők magas számára alapoztak - eleve magában hordozta a tegnap bejelentett módszer (zsarolás) lehetőségét. Most már mindenkinek világos, miért féltették annyira a komcsiktól ezt a pénzkupacot: maguk fogják felélni...

Magam részéről csodálkozom, hogy míg egy Böszme-nyilatkozat annak idején tömegek megmozgatására volt képes, addig az elmúlt 20 év egyik legnagyobb horderejű kérdésével szembeni legkomolyabb megnyilatkozások a fórumokon merülnek ki.

Én is híve vagyok a "semmit nem kaptok, inkább megdöglök" jellegű akciónak, de ne legyen kétségünk, a részletek aprólékos kidolgozásával a tömegek megindulása nem lesz kérdés, néhányunk ellenállása így nem sokakat fog zavarni.

Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:34
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
A 24% mindenképp ugrik. Az is amit befizettél, és az is amit innentől be kell fizetned. Csak a régire még megkaptad az ígéretet, hogy majd figyelembe veszik. Most meg nyíltan megmondja, hogy le vagy szarva, nem kapsz semmit, de akkor is fizetned kell. Kötelet érdemlő gondolkodás.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:31
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Én sem lépek át semmi esetre sem. Úgyse lesz nyugdíjam 50 év múlva az államtól. Akármit csinálok. Úgy néz ki állam sem lesz 50 év múlva. Matolcsy leszophat. Hol lakik ez a faszarcú? Meg kellene kínálni Molotov koktéllal.

Minden munkaadónak és munkavállalónak össze kellene fognia, és 2011 januártól nem befizetni a járulékokat. De úgy tömegesen. Mekkorát néznének. Mit csinálnak? Mindenkit megbüntetnek? :). Elfelejtették, hogy kik engedték meg nekik, hogy ott üljenek és jártassák a pofájukat. Vissza kell venni a mandátumát az összes ilyen baromnak. És üljenek 1 évet az 1 évért. Idióta dilettáns rohadék tolvajok! Megint 3 milliót szopatják!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:30
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Ugyan ez a terv még mindig jobb, mint az előző kormány megbukott myugdíjbiztosítós terve (a MNYP megszűntek volna a terv szerint és nyugdíjbiztosítók vették volna át a MNYP-i tagok vagyonát, illetve megtakarítási alapokról biztosítási alapokra terelődött volna át a kötelező magán ág, miközben visszalépni nem lehetett volna senkinek sem), négy nagy hibája és kockázata van:
- egy következő kormány "olcsó" szavazatokat nyerhet a rendszer visszaalakítási ígéretével (és akik maradnak a MNYP-ak mellett, azok biztosan "megvennék" ezt a tervet),
- jogsértő az, ahogyan a műltban megszerzett jogot (állami rendszerben befizetett járulékok utáni jogosultság teljesen elvész) törlik,
- adóelkerülésre ösztönöz, hiszen ki ne szeretné az elveszett 24%-okat visszamenőleg "kigazdálkodni",
- a magán ágra befizetett nyugdíjelőtakarékosság semmire nem lesz elég, azaz létbizonytalanságot eredményez a rendszer, amit majd segélyből korrigálhatnak, de nem annak kellene lennie a célnak, hogy 30-40 év múlva még több segélyt osszanak ki, hanem annak, hogy munkából és az ahhoz kapcsolódó megtakarításokból minél többen megélhessenek...
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:19
Előzmény: #5  parkinson
#6
Ne legyél ennyire boulátó!

Nem kell rögtön szoc. segélyre gondolnod, csak fogsz majd kapni állami nyugdíjat.
Fundásan nagyon stabil ám a magyar állam, és mindig lesz aki alátol 20 milliárd eurót, ha kéri! (ha úgy érzed, h. a két mondatrész között recseg a logika, akkor jól érzed,...de ez nem az én mondatom hibája)
parkinson 2010. 11. 25. 08:10
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Magánügy!
Reménykedjünk, hogy a szoc.segély azért elég lesz valamire.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:10
Előzmény: #1  Portfolio
#4
"Nem a negyedik köztársaság, hanem a második tanácsköztársaság építésének vagyunk elszenvedői, úgy tűnik. Kommunista módszerekkel, szigorúan a zemberek nevében.

Barátaim, komolyan, nosztalgikus érzéseim vannak, hogy milyen jól elviccelődtünk a NENYI kötelező kifüggesztésén, Pali bácsi szolid idiotizmusán és pilótakekszein, meg Szijjártó Péter csontvázkeresésén... De ennek most már a fele sem tréfa.

Ez a kormány nem tiszteli a magántulajdon szentségét - és most hosszasan lehetne elemezni, hogy Matolcsy György mai bejelentése mely pontokon sért meg minden európai jogi normát. Egyszerűen most kedvem sincs tételesen vitatkozni vele, velük. Úgysem értik. A hatalommámorban vagy én nem is tudom, miben, de elvesztették minden demokráciaérzéküket. És talán a józan eszüket is.

És ez a kormány nem tiszteli a piacgazdaságot. Ez a kormány semmibe veszi a vagyonhoz és a személyes tulajdonhoz fűződő jogot, semmibe veszi a jogbiztonságot és a jogállamiságot. Ez a kormány szarba se nézi az alkotmányosság legalapvetőbb szabályait. Ez a kormány nem tiszteli a demokráciát. Ez a kormány nem tisztességes és nem tiszteli az embereket.

Ez a kormány nem méltó a feladatra, hogy egy demokratikus országot vezessen. Ez a kormány az én szememben nem demokrata. Ez egy szarházi kormány.

És két évtizeddel a rendszerváltás után ismét ott tartunk, ahonnan elindultunk. Vagy még ott se.

Csodálom Török Gábort, hogy van higgadtsága azon lamentálni, hogy vajon ami történik, az mennyiben rendszerváltás, és hogy mennyiben van itt arról szó, hogy a negyedik köztársaság épül.

Kérem szépen, ami itt épül, az nem a negyedik köztársaság, hanem egy újabb népköztársaság.

Vagy ami még rosszabb: a második tanácsköztársaság. Mindenesetre remélem, hogy mostantól számolva 133 napnál már ez se tart tovább.

Rajtam nem fog múlni, barátaim. Mától vágom a centit."

link
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:05
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Na aludtam rá én is egyet!

A véleményem nem változott! Maradok MNYP-tag!
Lesz@rom a 2050-ben esedékes állami nyugdíjukat!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 08:00
Előzmény: #1  portfolio
#2
Soha nem fogok átlépni!

Előbb fog kitörni az Egyharmados Ellenforradalom, mint hogy nyugdíjab megyek - sokkal előbb!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek