Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 10:46
Előzmény: #10838  Törölt felhasználó
#10840
igen .. valóban a dodox a hosszabb távon jól láthatóan egy emelkedő háromszög alsó támaszán van most , és elképzelhető hogy a nagy trendcsatiig felmehet valóban addig amit írtál ..

de ez a cucc akár több napig is eltarthat ..
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 10:40
Előzmény: #10838  Törölt felhasználó
#10839
mármint ha lefelé viszi át, mert akkor csökkenése, nemde?! :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 10:37
Előzmény: #10836  Törölt felhasználó
#10838
olvastam a chf-es cikket
+ emlékszem mit írtál a frankról, viszont akkor nem írtál a dodóról, erre voltam kíváncsi
A dollárindexnek útját állja egy csökkenő trendcsatorna ell. 74,87-nél ha átviszi nagyobb emelkedése jöhet
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 10:34
Előzmény: #10836  Törölt felhasználó
#10837
az lehet de a kínaiak meg erősnek szeretnék látni a dollárjukat, ez egy elég patthelyzet.. de ahogy tudom a kínaiak többen vannak.. :))))
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 10:27
Előzmény: #10834  Törölt felhasználó
#10836
én csak azt mondom amit tán vagy 4 - 5 napja is megírtam svejcel kapcs. ..

svejcnek komoly gondjai adódnak a magas chf miatt ..

tegnap meg is jelent egy cikk erről itt balra : ha tovább így erősödik a joroval szemben , akkor rengeteg céget kell bezárniuk , illetve a gdp-jüket is lejjebb kell vinniük az ex.im negatív alakulása miatt .

a dodon akkor látom majd az erősödést , ha jpy- a 83-85 fölé megy .. a dodo mesterségesen az usa gazdasága és az infláció miatt alacsonyan tartott - ami sztem nem változott és nem is fog változni egy jó darabon még.

persze korri jöhet akármelyikbe ettől függetlenül , akár nagyobb is.
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 09:26
Előzmény: #10834  Törölt felhasználó
#10835
jaja, én is ettől tartok, ha az alakzat él, akkor már előbb be kellett volna következnie, chart alapján azt látni, hogy inkább tapad le, és semmi jele annak, hogy meginduljon felfelé.. innen lefelé szokta törni, az eddigi tapasztalatok szerint.. (itt ugye a dollár indexről volt szó...) viszont fundásan sem látnám értelmét egy komoly euro erősödésnek (e/u kereszt), még akkor sem ha netán a részvénypiac felfelé megy...

csak gondoltam, ők elliott alapján netán többet látnak, aztán persze lehet ők is csak "reménykednek" ebben... az biztos.. már jó rég óta olyan a kereskedés forexen, hogy a könnyen észrevehető, nagy alakzatok rendere ne váljanak be, mert akkor az túl sokaknak lenne jó.. ergo követhetjük azt a logikát is, ha a fene fenét eszik is, addig erőszakolják az eurot felfelé, míg invalid lesz a chart...
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 09:19
Előzmény: #10832  Törölt felhasználó
#10834
ez nem vád, ez már az ítélet! :)

szoda
Te fundásan hogyan látod

totem, én is a dollárindexben bízom elvileg egy komoly felfelé korrekciónak kell jönnie. A gond az , h naposon az emelkedő trendvonalat 4* érinti (sokszor a 4. töri)
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 09:11
Előzmény: #10830  Törölt felhasználó
#10833
kár hogy a hull.elméletet már nagyon magas fokon művelő szarvasvadász elment.

élvezettel olvastam az írásait és a szisztémáját azzal együtt, hogy ezzel az elmélettel én csak hosszabb távokon találtam biztonságosabban nyerőnek .

minden megjegyzése nekem "arany" volt.

Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 09:10
Előzmény: #10829  Törölt felhasználó
#10832
hehe mar vartam hogy valaki kovetkezetlenseggel vadoljon kozben szzoda is megjott tole is megkaptam igy kettotoknek egyutt valaszolok

"mindig a korulmenyek kedvezo alakulasa szerint valtoztassunk terveinken" szun ce

:)
tehat kell a funda es ta
de neha meg ha meglatod hogy jo csak ugorj bele ennyi :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 09:10
#10831
link

na szerintetek ez áll mára-holnapra?!
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 09:06
Előzmény: #10829  Törölt felhasználó
#10830
mike kérdése után maga adta meg rá a választ.

azért nem vett eurót , mert nem is tudta hogy venni kell :))

kellene hogy érdekeljen egy tradert, hogy miért is erősödik egyik vagy a másik főbb cross.

az eredményességhez sztem mind a fundára mind a TA -ra szükség van .

ezek komplex dolgok , nem lehet csak az egyikkel vagy csak a másikkal megélni hosszabb távon.

a napi pip vadászathoz igencsak nagyon feszesen tartott stratégia kell (az eddig számomra látottakból: tadzsomarunak van), máskülönben nagyon necces minden felrakott pozi
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 08:32
Előzmény: #10828  Törölt felhasználó
#10829
Kösz, nem ismerem, nem tudom mennyire hiteles, tehát nem számít :))

Azért gondoltam, hogy megkérdezem, múltkor írtad, hogy politika az egész és funda nélkül lutri nyitni. Ejj ejj
Na most akkor melyik a követendő.
Egyébként úgy kellett volna tennem, már amikor törte a vonalamat. Csak hát bíztam, bízom benne, még lesz itt az árfolyam. Kicsi pozi, elteszem a raktárba...
Törölt felhasználó 2011. 07. 21. 00:04
Előzmény: #10827  Törölt felhasználó
#10828
melegen ajanlom ezt a helyes kerdes feleteveserol szolo cikket
olvasd el kivalo szakember irta
ismerem is :)

link

szoval a helyes kerdes nem az hogy miert erosodik az euro
hanem az hogy ha erosodik akkor miert nem vettel?

kit erdekel miert erosodik
ussz a nagyokkal
a politikat bizd rajuk
csak annyi kapaszkodot keress mindig amivel eltalalod hogy hogy tudsz a nyomukban maradni
egyzerre fordulni ugysem tudsz veluk
de eleg annyi is ha nem maradsz le nagyon
Törölt felhasználó 2011. 07. 20. 23:48
Előzmény: #10825  Törölt felhasználó
#10827
jól hangzik, én is szeretném megtanulni :)

50 pipes piros gyertyának tudnék most örülni.
Mi az oka, hogy ilyen európai helyzetben erősödik az euro? Mást nem tudok kitalálni, mint hogy az adósságplafon szavazástól félnek v. azt mutazják
Törölt felhasználó 2011. 07. 20. 23:42
#10826
azt írják a forex robotok magas hozamot produkálnak de mi az a magas?
Törölt felhasználó 2011. 07. 20. 23:22
Előzmény: #10824  Törölt felhasználó
#10825
hat egyszeru a nanskrin manover az az amikor csak hatradolsz es nem csinalsz semmit csak mosolyogva nezed az egyenlegedet a nap vegen :)

eppen azt csinalom
persze mikor beirtam ezt csak nem tudtam megallni
meg egy kor shortot meg egy longot megcsinaltam vele
a delutanrol maradt ket longot is zartam nyeroben aztan... csaaaaaak.. nem birtam es meg egy kis longot radobtam de azt gyorsan kellett zarnom mert elhivtak egy kis bulizasra
vegulis nyero volt de nem sok
pffff.. ma nagyon jo volt
talan annyira hogy holnap sem fogok semmit csinalni

persze ilyenkor tisztaban kell lenni azzal hogy nagyreszt szerencse tehat nem elbizni am magad csak azert mert ilyen jokat mondok rolad meg mar kulon tozsdei manover van elnevezve rolad :)

nehogy itt bemanszoljal nekem :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 20. 21:57
Előzmény: #10802  Törölt felhasználó
#10824
az meg mi, nekem elárulhatnád? :))
Törölt felhasználó 2011. 07. 20. 17:35
Előzmény: #10818  Törölt felhasználó
#10823
jahh.. nem tudom mire gondolsz a shortokat mar reg lezartam nyeroben
az adatra vartam
mikor beesett akkor kurva nagyot belevettem
eppen most 4220-nal dobtam ki az egyiket a masikkal meg befurodtem mert pont ram dobtak valami munkat es nem tudtam zarni
a plus ablak el van rejtve a hatterben igy csak akkor vehetem elo ha nemlatja senki
igy nehez zarogatni a pozikat :)
na most van egy kis visszaeses igy is nyero de hatha rug meg valamit 8 elott aztan zarom azokat is
igy sem panaszkodhatok kurva jo nap volt meg most ez igy a vegere ajandek...

ha huszat megint elerne zarnam a mardekot es estig letorolhetetlen vigyorral ulnek itt :)

a fenem megint dolgoznom kell egy kicsit

gorogyij most kaptam egy hule projectet PHP CSS zend javascript igy egyutt otthon vagy benne? mintha remlene hogy ezzel foglalkozol mer en utalom...
Törölt felhasználó 2011. 07. 20. 15:55
Előzmény: #10815  Törölt felhasználó
#10822
forexen én is 40%-ot hoztam 2 hét alatt, csak aztán 1 hét alatt lenulláztam az egészet (1,5 év demó hazugság után).
Ez itt a gond. Én nem vagyok még erre érett, viszonyom van a pénzhez, szegény családban nöttem fel. :), nem tudom elengedni a pl. 50€ bukót, aztán mikor már 200-400-500, akkor késő.

Jó, akkor nem beszélek róla, ha neked így jobb.
Dugd homokba a fejed :)
Tudom, neked fájó pont, egy tüske ez. :))

Cha-nyee a kisújját s mozgatja, hidd el, ő csak vár, ha kedvező a helyzet, kihasználja. Lásd. 2009. jan.-márc.-ig.
Törölt felhasználó 2011. 07. 20. 15:49
Előzmény: #10782  Törölt felhasználó
#10821
Ezzel vitatkoznék egy picit. Szerintem is a hedge stratégiák inkább sávozó mozgásban működnek. Mivel a forex alapjában egy sávozó piac, mert ugye országok fizetőeszközeivel kereskedünk, valószínűbb, hogy jobban lehet hedgelni, mint a részvény piacon, ami inkább egy folyamatos növekedés mutat.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek