Topiknyitó: matgab 2009. 02. 20. 16:24

MÁRCIUSBAN ÚJRA KEZDJÜK!  

Remélem mindenki ott lesz márc 15-én valamelyik rendezvényen és valami megfelelő rigmust fog skandálni!



Aki nincs ott, ahol ott lehet, az ne sírjon egy fél évre rá, mikor elveszíti állását, nem tudja fizetni hitelét stb. stb.



Más nem fogja kikaprani a gesztenyét helyettünk, nem ment meg se az EU, se a Világbank, se az IMF, se a ruszkik, se senki...



Magunknak kell kiállni a saját jogainkért...



Tojással , galacsinnal ne dobálózzatok, mert az am mutyihisztánban nagyobb bűn, mint országot tönkretenni, ellopni, hazudni, csalni, együttvéve!



Csak ott kell lenni a parlament előtt a traktorokkal, a kaszákkal, kapákkal, és azt mondani, hogy szántani jöttünk a parlament előtti gyepet...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ferike73
ferike73 2009. 02. 20. 20:05
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Te jó ég matgab !!!!! Miattad ismét az MSZP marad hatalmon!!!!!!
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 20:01
Előzmény: #21  matgab
#37
Ha úgy gondolják, akkor két hét alatt vonatra rakják az egész gyárat!
Ezek nincsenek ám odabetonozva, ha megérzik ezeknek a debil gondolatoknak a szelét, elhúznak, mint a pinty még államosítás előtt.
BudFox
BudFox 2009. 02. 20. 19:22
Előzmény: #29  matgab
#36
Matgab -én veled vagyok..

Ha én lennék a miniszter..minden egyes kiadást én hagynék jóvá...és lehető legolcsóbban oldanám meg a dolgokat..
és mindent egyszerűsítenék amit csak lehet.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 19:08
Előzmény: #34  konknapott
#35
Valaki azt mondta. "Egy a Vezér egy az Ország". A Vezért megölni félnetek nem kell de ha Ti úgy akarjátok én nem ellenzem.A vesszők izlés szerint.
konknapott 2009. 02. 20. 18:51
Előzmény: #30  matgab
#34
itt kezdődnek, folytatódnak a bajok. Sajnos ezzel a hagyománnyal kéne szakítani és kétségtelen már megis érkeztünk az általad vázolt helyzethez a fizetést megkell tagadni... persze jobb lenne a nyugattal beláttatni, hogy ez neki is érdeke, mert semmi értelme egy olyan országnak ahol mindenki minimálbérért kulizik, az nem vásárlóerő, az nem cserél havonta tévét évente autót... márpedig mindig azt hangoztatják, hogy piacot vettek...
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 18:51
Előzmény: #25  matgab
#33
Szerintem a lakosság egy részénél van. Nem tudom mennyi szóródik szét ilyen-olyan segélyekre, programokra, de tartok tőle túl sok.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 18:48
Előzmény: #29  matgab
#32
"tisztában vagyok vele, hogy esélye kb. 1:10.000-hez" ok, csodák nincsenek.

de megígérem demszky újabb 15-ei bohóckodásánál ott leszek. hátha én leszek az egy a százezerből.
konknapott 2009. 02. 20. 18:47
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#31
Írtam már egy másik topikban, hogy ez lehetne ennek a válságnak egy lehetősége, hogy egy népi kezdeményezés, társadalmi összefogásban megszüllesen egy cselekvési terv amit népszavazáson szentesítünk, Sólyom aláírja és onnantól kezdve kivan jelölve az út. A választáson meg megszavazzuk azt a pártot akivel végre akarjuk hajtatni. Különben csak acsarkodás lesz. Lehet alkotmányt is módosítani kéne ehhez... nem egyszerű, mert jól körbe bástyázták magukat 1989-ben ezek a pajkos legények a parlamentbe...
matgab 2009. 02. 20. 18:45
Előzmény: #28  konknapott
#30
a 20 yardot effektíve hitelrefinanszírozásra használjuk...
Azaz semmifajta termelés nem lesz belőle...
Le se akarjuk hívni, csak ha muszáj...Ergo, csak ha fizetné kéne is nincs miből...
felejtsd el!
matgab 2009. 02. 20. 18:44
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
nem ábrándozok, tisztában vagyok vele, hogy esélye kb. 1:10.000-hez, hogy megtörténjen...
De mennyi annak az esélye, hogy mi megszülessünk?
A remény hal meg utoljára, az utolsó ember a bolygón meg kapcsolja le a villanyt!
konknapott 2009. 02. 20. 18:43
Előzmény: #22  matgab
#28
A reál értéket a forint mögé résszel maximálisan egyetértek. Bár én még ott tartok, hogy a lehívott hitelekből ha termelő beruházásokat (saját, nem a hankooknak meg mercinek adott támogatásra gondolok) valósítanánk meg, akkor elindulhatna valami. Ami hosszútávon egyensúlyi állapotot teremthetne. Lehet ez már kevés, mindenesetre a teljes krach bekövetkeztekor elképzelni se tudom mi lenne.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 18:36
Előzmény: #26  matgab
#27
nem lehet új politikai pártot indítani mert az többszáz millióba kerül. a média meg le van osztva.

mondom, ide valami tömegtüntetés kell, vadiúj politikai elittel. na de ez vér nélkül nem fog menni, mert ezeknek semmi sem szent hogy megtartsák a hatalmat.
te csak ábrándozol. ennek az országank a sorsa a cumi. itt nem lesz új 56.
matgab 2009. 02. 20. 18:32
Előzmény: #25  matgab
#26
pénz nem vész el, csak a tulajdonosa változik...
matgab 2009. 02. 20. 18:31
Előzmény: #24  matgab
#25
kérjék vissza attól, akinél most ezek a pénzek vannak...Az biztos, hogy az nem a magyar lakosság...
matgab 2009. 02. 20. 18:31
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Ezek bizots nem.
Szerintem Orbánék is mondanák azt, amit 1990-ben mondtunk, hogy vagyunk olyan úriemberek, hogy az adósságunkat kifizessük...Egyelőre.
De ha egyre többen gondolkodnak úgy, ahogy én, akkor előbb utóbb vagy bekerül valaki kivülről, akinek ez lenne a programja, vagy a Fidesz is kénytelen lesz ezt a programot a zászlójára tűzni...

Be kell látni elqrtuk. Mások pénzét...Ezt meg lássák be mások!
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 18:28
Előzmény: #21  matgab
#23
Mondjuk fel a nyugati hiteleket?
Ezt most komolyan gondolod?

Ezt ez a kormány sosem tenné, mert az ő bábjuk. Az orbán féle sem , mert az sem különb sokkal.

Akkor ki mondja fel a hiteleket? matgab a portfolió fórumáról? :)
matgab 2009. 02. 20. 18:26
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22
havi,

Oké zárolják a bankbetéted...Nekem lenne mit félteni, mert én is hitelező vagyok (haveroknak brókercégnek- és még a bankoknak is)...
De a kezdeti sokk után egy pillanat alatt vissza tudnád nyerni a zárolt összegedet, hiszen pl. nem kéne a teljes SZJA-t kamattörlesztésre fordítani...

Ergo, havi X százezer forint nálad maradhatna ezentúl... Jó , ez persze nem így van, hiszen adóznál, de az adód itthon lenne befefektetve, így a vállalkozásod is több pénzt termelne, vagy ha alkalmazott vagy, akkor az alkalmazód tudna neked többet adni, hiszen a cég termékeit sokkal többen vásárolnák...

Számold ki, hány hónap alatt nyernéd vissza a zároltatott pénzed, ha nem kéne adót fizess?
És akkor add azt is hozzá, hogy az exportáló cégek milyen jó áron tudnák eladni a termékeiket, hiszen a HUF gyenge lenne addig, amíg a gazdaságunk nem lenne valóban erős...
REálértéket kellene teremteni a pénzünk mögé, nemcsak az kellene tartsa a HUF értékét, hogy 6%-os kamatfelárat fizetünk a hitelezőknek...

Nem?
matgab 2009. 02. 20. 18:21
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
semmi extrát...
Mit csinál a külföld? Leírja az adósságod...
Ki fogja vinni a Hankook a gyárát? Kivonul a Danone?
Eladja az ÉMÁSZt az Eon?

Ez a marha nagy rettegés attól, hogy húú, mit csinál a nyugat, egy nagy átverés...

Igazából a nyugat érdeke, hogy itt legyen és elárasszon minket a szemetével, amiért cserébe mi a munkánkkal fizetünk...

Van itt termőföld, van itt gáz-olaj-víz, fa...Legfeljebb lecseréljük a pénzügyminiszter autóját egy Audi TT-re...
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 18:18
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
:) persze ,hogyne,majd a pf forumán havi041 nickel fogjuk zároltatni a pénzünket,ezt inkább ne forszirozzuk mert nevetséges ilyen ajánlatokat egyáltalan ide irnod

Tudjuk mit jelent éppen rohamléptekkel afelé tartunk a böszme és bünbandája szekerét tolva.
Azt viszont vajon tudod e milyen az amikor a lakosság nem tudja fizetni adosságait?
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 18:06
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
jólvan akkor, te is add meg a nevet meg a jelszavat és neked is zárolok, nehogy lerabolják a lóvédat.
egyáltalán, tudjátok mit jelent az, ha egy ország bejelenti, hogy nem fizeti tovább az adósságait???
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 18:01
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Igazad van, inkább menjen tovább a szabadrablás

Egy kérdés ?Van itt még valakinek nagyobb összege bankbetétben?Egyáltalan van valami megtakaritása a magyar lakosságnak?Vagy van 2kilo bent a bankban,hitelben meg 5-8Milla.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:57
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
Szépen megetettek mindenkit, hogy a békés átmenet aztán az lett hogy békésen átmentettek mindent, csak színt váltottak.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:57
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
káráljátok ezt a zárolásos hülyeséget, aztán ti lennétek legjobban felháborodva, ha zárolnának...
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:55
Előzmény: #12  matgab
#15
az aztán kva jó lenne, bankbetétek, állampapír, minden befagyna a csába, ha neked ez kell, akkor befagyasztom én neked, csak add meg a nevet meg a jelszavadat hozzá, oszt már zárolom is, ha neked ez kell én megcsinálom.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:54
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Volt egy esélyünk 20 éve. Azt eljátszottuk. Pedig nagyon jó pozicióból indultunk.

Aki tud az menjen nyugatra, mert szvsz mindig van lejjebb.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:51
Előzmény: #12  matgab
#13
nem értek veled egyet.

a pénz azoknál van akik ide jutatták az országot. a nép pedig birka. itt vér nélkül nem lesz semmi változás. szvsz.

elvesztegettünk 20 évet. vannak sikeres rendszerváltó országok. mi már csak bérrabszolgák vagyunk és leszünk is, amíg még egyáltalán magyarnak hívják ezt az országot.
matgab 2009. 02. 20. 17:45
Előzmény: #11  matgab
#12
ki kéne jelenteni, hogy nem tudjuk kifizetni az államadósságunkat (persze előtte még le kéne hívni azt a 20 yardot).

Utána elkezdhetnénk országot , jogrendszert, morált és kultúrát építeni...
matgab 2009. 02. 20. 17:44
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Horthy egy olyan országból varázsolt egy vezető európai államot, aminek a 2/3-át elcsatolták, a románok és a szlovákok a maradékot kifosztották, a tanácsköztársaság az akkori elitet elkergette, vagy megölte...

Ma egész jól állunk,csak megfelelő vezető és irány kellene...
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:21
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#10
"Meg kell csinálni végre a rendszerváltást véglegesen..."

Akkor kb 20 milliárd dolláros államadósság volt. Minden lényeges dolog állami vagyon volt.

Most pedig óriási államadósság és szinte semmi eladható vagyon.

Ez az esély elúszott! Szétlopták és adósságspirálba hajtották az országot.
Ennyi. szvsz.
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:17
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
lépje
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:16
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#8
nincs bőr a képén, különben nem is demokrata, hogy meglépja....
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 17:02
Előzmény: #5  matgab
#7
Meg kéne végre csinálni ezt a rendszárváltást, de most már komolyan kerekasztal nélkül....
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 16:52
Előzmény: #5  matgab
#6
Meg kell csinálni végre a rendszerváltást véglegesen...
matgab 2009. 02. 20. 16:49
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
persze, az enyém szánalmas...

Én meg azt mondom, hogy ez a szánalmas paprikajancsi nem képes belátni azt, hogy egyszerűen totálisan béna a kormányzáshoz, és görcsösen ragaszkodik hatalmához...

Meg az a szánalmas, hogy 60 éve azt magyarázzák, hogy nem kell már sokáig tűrni és el fog jönni a kánaán, csak addig húzzunk bele, húzzuk meg egy kicsit jobban...Utána meg az összes kudarcukat mindig valami külső okra való hivatkozással próbálják megmagyarázni és mindig hoznak valami szerencsétlen országot, ami valamilyen kategóriában abban a szegmensben még nálunk is bénább...

Én ezt tartom kva szánalmasnak...
És az is szánalmas, mikor sír ri a magyar, hogy nincs neki, meg az osztrák-román, szlovák jobban él és 4 évvel később megint a PÁRTRA szavaz...

Szóval te ezt én meg ezeket tartom szánalmasnak...
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 16:29
Előzmény: #1  matgab
#4
,,Csak ott kell lenni a parlament előtt a traktorokkal, a kaszákkal, kapákkal, és azt mondani, hogy szántani jöttünk a parlament előtti gyepet...""

Hát ez elég szánalmas hozzáállás ... Kiabáljál is, hagy röhögjenek, hogy ki ez az elmebeteg idióta ...
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 16:26
Előzmény: #1  matgab
#3
Márciusban ujra kezdem... venni az OTP-t... :-)))
Törölt felhasználó 2009. 02. 20. 16:26
#2

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek