Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 10:39
Előzmény: #5259  Törölt felhasználó
#5260
Kérdés,hogy mi meddig tudjuk tartani magunkat ebben a környezetben...
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 10:36
Előzmény: #5257  Törölt felhasználó
#5259
Az OTP úgy látszik mindent elkövet a "cél" érdekében...
DMolnar
DMolnar 2010. 05. 19. 10:18
Előzmény: #5257  Törölt felhasználó
#5258
miért olyan fontos az otp árfolyam? van összefüggés? eddig nem vettem észre...
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 10:01
Előzmény: #5256  Törölt felhasználó
#5257
Vajon mikor előzzök be az OTP-t?
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 22:50
Előzmény: #5255  Törölt felhasználó
#5256
Igazad van a pontos közlemény természetesen ezt tartalmazta, Én csak fejből írtam.....

Van még egy érdekes dolog, az pedig a geotermikus energia megemlítése Kiskunmajsa esetében.... Tudjuk, hogy létrehoztak egy közös "vállalatot" amivel az RFV nyrt. és a város együtt pályázik....Egyébként a geotermikus energia nem áll olyan messzire a társaság életétől, hiszen az RFV Geotherm Kft. e tevékenység felé nyitás miatt lett létrehozva... Békés megyében, a román határ mellet még készrefúrt kutakat is vásároltak - lehet, hogy még most is a társaság tulajdonában vannak - hogy a geotermikus energia termeléssel próbálkozzanak.... Lehetséges, hogy felelevenítik az akkor szerzett tapasztalatokat, bár információim szerint abban az időben nem sokra tudtak haladni, "egyébb" okok miatt....

De lehet tapasztalatot gyűjteni a PannErgy Nyrt.-től, vagy esetleges együttműködés is elképzelhető????? Vannak megválaszolatlan kérdések.....
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 22:19
Előzmény: #5254  Törölt felhasználó
#5255
ettől azért kicsit többet tudunk. a 100.100 db-os mai "piaci" pakkból, 18.500 db-ot, 0.77%-ot Kassai vett meg, "2 százaléknyit egy (névtelenségét egyelőre megtartani kívánó) hazai intézményi befektető. A maradék 1,43 százalékot meg nem nevezett befektető vásárolta meg a többi tranzakcióhoz hasonlóan 5400 forintos fix áron, ám az alelnök elmondása szerint ez a rész közkézhányadot gyarapítja." a hazai intézményi befektetőt valszeg megtudjuk, hohy ki lehet a másik, nem tudjuk.
igen, $100m market cap-nél lesz érdekes a cég a nagyobb külföldi alapoknál. lehet, hogy már volt is próbálkozás a cég részéről náluk.. ha elérjük azt az értéket, jobb alkupozícióból lehet majd velük is tárgyalni. tehát a határ a csillagos ég.
ami a nemzetközi tőkepiaci hangulatot illeti, egyetértek veled. egy tartós medvepiac nem tenne jót természetesen a részvényárfolyamnak. de az ismert koncentrált tulajdonosi struktúra miatt, azt gondolom, ellenálló lesz a papper, és ahogy modod, jó "menekülő" papper is lehet.
ergo tartani és venni kell. még mindig nem késő sztem.
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 21:46
Előzmény: #5253  Törölt felhasználó
#5254
Ez pontosan így van tisztelt "pityokas", vagyis a Makra Úr 100.100 db részvényt 5400 Ft-os árfolyamon ugymond a "piacon" értékesített igaz fix áron, az egyik vevő egy pénzügyi alap volt a másik ha minden igaz magán személy.....De lehetséges, hogy többet fogunk megtudni, mert élni kellene a társaság alapszabályában meghatározott 1%-nál nagyobb tulajdonosok jelentési kötelezettséggel.... Nos majd meglátjuk....

Egy érdekes dolgot is megemlítenék: a külföldi nagyobb befektetési alapok, 100 milió USD alatti kapitalizációjú társaság részvényeibe nem fektetnek be. Ez ugymond egy ökölszabálynak is lehet venni.....(Kapitalizáció= a társaság által kibocsátott részvény darabszámX aktuális részvényárfolyam) Ha megnézzük az RFV Nyrt kapitalizációja jelenleg 14,4 milliárd Ft azaz, 64 millió USD, vagyis van még hová fejlődni, hogy komolyabb külföldi pénzalapok fokuszába is kerüljön a társaság....

Viszont egy figyelmeztető jelre is figyelni kell: a nemzetközi pénzvilág hangulatára..... Az Európai Unió megitélése jelentős negatív hangulatot hozhat a pénzvilágra, illetve az államok központilag szabályzott gazdaságélénkítő csomagjaik is kezdenek kifutni....
Számolni kell a negatív hangulatra, és egy esetleg eső piacon nehéz bármilyen jól teljesítő cégnek tartania magát....Remélhetőleg a negatív hangulat nem lesz olyan nagy volumenű, és az RFV Nyrt. egy ugymond menekülő papírrá is válhat....(Mondjuk a készpénzel rendelkező társaságokat szokták inkább keresni a befektetők egy esetleges eső piacon....)

Egy dolog fontos, már lassan egy éve a "long" a főszereplő, várható, hogy nemokára a "short" is megjelenik kivenni a részt a piaci mozgásokból.... És ahogyan Én mondani szoktam a "short" a nagyok játéka....Ha valaki elkap egy jó "short" poziciót kisbefektető létére, az adjon hálát a jó szerencséjének, és vigyázzon a pénzére....A kisbefektetők "játéka" a long, azaz megpróbálsz egy általad jónak minősített társaságba befektetni a pénzed és kivárod az emelkedést.....(Mégeyszer hangsúlyozom ez csak személyes vélemény.)
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 20:26
Előzmény: #5235  Törölt felhasználó
#5253
hihetetlen mit össze paráznak, szenvednek itt egyesek.. mert nem ment ma 10%-ot egy nap alatt.. türlem, gyerekek. ahogy művezető kollega is írta, gondolkozzunk (én ehhez mindig iszom vmit, mint a klasszikus filmben..) éls próbáljuk meg értelmezni a híreket, tényeket: stabil növekedés a cégnél, remek kilálátások a román piacon, amit jelez a zilahi deal, és ahogy említették, több más is van a pipeline-ban. a menedzsment elkötelezett, Soós elnök úr nem ad el a papperjeiből, Kassai igazgató úr nem gondolom, hogy a társaság egyik vezetőjeként annyira alulinformált, és együgyű volna, hogy 100millát beletol vmi rossz bizniszbe. aztán még ott vannak még azok a "nagyok" és nem kisbüfik, mint mi, akirk ma szintén belevettek..
lol,
el kéne olvasni a közleményeket figyelmesen és megpróbálni értelmezni, amit olvastunk. hogy miért cserélt "csak 118.171" részvény gazdát du 2 óra körülig, amikor 196ezer db értékesítéséről szól a fáma? a piacon ma 100.100 db-ot adtak el, a fennmaradó 96.000-et a Társaság (rfv) vette meg, de nem teljesítette fizikaliag a tranzakció ellenértékét. "Az RFV Nyrt. arról is tájékoztatást közöl, hogy a mai napon Makra József László úrtól 96.000 darab RFV Nyrrt. által kibocsátott, egyenként 10 Ft névértékű, névre szóló, dematerializált, törzsrészvényt, mint saját részvényt vásárolt 5.400 Ft részvényenkénti árfolyamon, amely részvénymennyiség a társaság jegyzett tőkéjének jelenleg 4 %-át alkotja.

Az ügyletet követően a kibocsátó által tulajdonolt összmennyiség: 96.000 darab RFV törzsrészvény. A kibocsátó a részvényeket a 2010. január 24-i Közgyűlésén elfogadott vezetői részvényopciós program teljesítése céljából vásárolta. A részvények ellenértékét a társaság 1 év alatt vállalta megfizetni. A részvényeket a felek a vételár megfizetéséig letétbe helyezik."
az uccsó két mondat, gondolom, segít.
hajrá rfv!
és nomen est omen, én bontok egy jóféle tiffán villányi verest a mai napon. és nem azért, mert előre iszom a medve bőrére.
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 18:28
Előzmény: #5251  Törölt felhasználó
#5252
Igen.Mindig is megbizható,kiszámitható papir volt.Korrekt a cégvezetés,jók az előjelek.A vevők bevásároltak az előző napokban,talán ennek tudható be a kisebb kereslet.A rallyra spekizők adták ma nagyrészt véleményem szerint.A csalódottságot most csak a nagyon várt de elmaradt megugrás okozta.Mellesleg 6050en volt egy 13500as kötés.Azt sem egy szerencsejátékos kisbüfi köthette.5400on meg nem azért vettek (hitelbe) részvényt a vezetők hogy azt rögtön ki is szórják.Nem is tudnának annyit kiszórni nyereséggel.Várható volt,hogy nem a piacról szerzik be a részvényeket.Ezt már ők akkor eltervezték,ezért lett közgyűlési téma és szavazták meg.A vezetőség helyében a jelenlegi kilátások tekintetében nem részvénymutyival gazdagodnék tönkretéve a biztos és megbizható befektetői kört.Lassan,de biztosan emelkedjen ahogy eddig is.A sáv tartani fogja
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 18:08
Előzmény: #5250  Törölt felhasználó
#5251
Üdv Mindenkinek!

Nyugalom emberek, ne egy nap alatt "gazdagodjunk" meg. Nézzük meg egy éve hol volt az árfolyam és most hol van, és azt is vegyük figyelembe milyen jövőképpel rendelkezik a társaság.....Az is irányadó információ - Player már említette -, hogy az "új" vezérigazgató 100 millió Ft-ot "tolt" bele a társaságba..... Gondolom nem spekizni akar ezzel az összeggel, hanem többszörözni, de legalább duplázni....Figyelmeztető jelek ezek, vegyük észre, és hasznosítsuk.....És akkor még a legalább két nagyobb tulajdonost meg sem említettem, akik 5400 Ft-os részvényárfolyam mellett lettek cégtulajdonosok....Gondolom nem 10% nyereség miatt szálltak be társaságba, most történik egy jelentősebb emelkedés alapozása, az a jobb minél több részvény cserél gazdát egy bizonyos árfolyamszinten.....Azt se felejtsük el, hogy a BUX kosár megfeleléséhez, forgalom is kell, lassan ennek a kritériumnak is kezd megfelelni a társaság...
Szóval szedjük össze a kapott információkat és mérlegeljünk és utánna döntsünk.... Nem akarok senkit sem befolyásolni, de Én egyértelműen maradok a társaság részvényese....
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 17:20
Előzmény: #5249  Törölt felhasználó
#5250
majdnem zuhant is...
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 17:18
Előzmény: #5246  Törölt felhasználó
#5249
Hát, ilyen alapon akkor zárhatott volna 5800-on is.
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 17:16
Előzmény: #5239  Törölt felhasználó
#5248
A BÉT honlapján sincs meg a több, mint 200000, de ahhoz meg sok, hogy a fix kötések darabszáma ne legyen benne.
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 17:10
Előzmény: #5246  Törölt felhasználó
#5247
6000 fölött volt már a jelentés előtt és nélkül is az elmúlt időszakban...ezért a csalódás. Az hogy miért volt 5850 az elmúlt napokban már lehetett itt olvasni több elméletet...
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 17:01
Előzmény: #5245  Törölt felhasználó
#5246
5850-ről ment 6190-ig.
340 pont, +5,8% tegnapi záróhoz képest a mai maximum.
Nem volt ez olyan rossz.
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 16:49
Előzmény: #5244  Törölt felhasználó
#5245
Csalódás a mai nap...azért mehetett volna egy pár száz pontot ilyen hírekre...de valaki még adogat...
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 16:23
Előzmény: #5243  Törölt felhasználó
#5244
Úgy néz ki, hogy ez nem lesz meg...
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 15:13
Előzmény: #5242  Törölt felhasználó
#5243
tavaly ilyenkor 2044 volt az ára.
záró meg akkor lehetne 2044*3=6132 :)
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 15:11
Előzmény: #5240  Törölt felhasználó
#5242
jahh bocs a stílusért ez az én napomat jellemzi.
Törölt felhasználó 2010. 05. 18. 15:08
Előzmény: #5239  Törölt felhasználó
#5241
Lehet, hogy csak egyszerűen nem számoják a fix kötéseket. Persze nem tudom.

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek