Topiknyitó: Sumerolog 2009. 01. 13. 22:44

Melyik beragadt rv-t adjam el?...és mit vegyek helyette?  

Beragadtak nálam:



OTP

KONZUM

EGIS

FREESOFT

PFLAX

MOL

RFV

RABA

ORC



csak ennyi...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 21:49
Előzmény: #69  lighthouse
#70
...télen sört?....illllyen hidegben?...brrrrrr......inkább egy kis borocska...
lighthouse 2009. 01. 15. 21:44
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
"Melyik beragadt rv-t adjam el?"
mindet

"És mit vegyek helyette?"
sört
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 21:31
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#68
..."ok nélkül zuhan"???......mármint ki nem lát benne okot?..Te?...mert akkor értem, hogy miért írsz ilyen butaságot
....az OTP úgy üzemel a magyar tőzsdén, mint egy világítótorony....a többi magyar papír az esetek 99%-ban hozzá igazodik...az Oti meg mi mást követne, mint a főbb nemzetközi indexeket...ha most úgy esett volna, hogy közben szerte a világban ellenkező irányba mennének az indexek, akkor még talán elhinném, amit mondasz, de így.....

...netán bele látsz az OTP könyvelésébe?...ha nem, akkor te is csak találgatsz...

"a tutira 1000Ft alá kerül" kijelentésed is egy kissé költői túlzásnak vélem...az 1000-et is, meg a tutira-t is ....
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 21:03
Előzmény: #66  Sumerolog
#67
Én dec 11 én vettem Zwackot és pár nap múlva dobtam....
Mostanában ezt játszom, korán szállok ki, pedig az irány megvan. Nem tudom te hány éves vagy én 23 és sokak számára nevettségesen kis összeggel csinálom, de mindig az vígasztal hogy amit most megtanulok az majd mennyire jól fogom tudni alkalmazni a komolyabb megtakarításaimnál.
Sumerolog 2009. 01. 15. 20:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
"Csak" csökkentettem nagyrészt.
Inkább azokat sorolom, amikhez nem nyúltam: KONZUM, PFLAX Bár ezekből elég kevés van szerencsére vagy sajnos.

Ja. és nem bírtam ki...;)...vettem némi ÉMÁSZ-t.

A ZWACK-on legalább egy órát filozofáltam....és tessék mi történt vele....persze nem vettem.
Mondtam korábban, hogy nincs szerencsém, csak megvalósítatlan megérzéseim...;(
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 19:37
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Nem tudom hányan figyelgetik a Rába bácsit, de szerintem horror, amit a cég csinál, mikor irtózatos visszaesései vannak a megrendelőinek, erre ő eszeveszett mértékben kezdi vásárolgatni saját részvényeit, ahelyett inkább a hitelét törlesztgetné, mondjuk van kitől tanulni, hiszen az Otp már így is durva veszteséget szenved el saját részvényein, és ekkor még a Mol bácsi 20ezres beszerzési árain nem is gondolkodtunk el.
Szal ha a csődbe akar menni az ember akkor átlagoljon nyugodtan, legfeljebb majd korábban jön a csőd. Szerintem inkább meg kéne várni ennek a végkifejletét, hogy látszódjanak az első jelek a maci elmenekülésének, míg ez nem történik meg minek itt pénz elkölteni? Talán fél év mulva ha akkor Ukrajna még mindig tud törleszteni, és mindenki beárazta az Otp gyászos 2009-es eredményét, talán akkor jöhet majd a megnyugvás.
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 19:32
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Ha meghallgatsz egy szerény tanácsot, akkor azt javallom, hogy ne nagyon akarj az ilyen ínséges időben részvényeket venni, felér egy fél öngyilokkal.
Kérdem én mi lesz itt, ha esetlegesen Ukrajna államcsődöt jelent? A hrivnya fabatkát sem fog érni, az Otp részvényeinket, meg majd lehúzhatjuk a kukába. Átlagolni szép cselekedet, kérdés mit ér itt az átlagolás, mikor ha Ukrajna államcsődbe kerül, akkor az Otp tutira 1000Ft alá kerül, ha nem lesz állami garanciája, kicsinálják hitelezői.
Szép dolog, ha tudnánk, hogy ok nélkül zuhan, de ébresztő honpolgárok, az OTP nem ok nélkül zuhan, sajnos igen nyomós oka van a zuhanásnak. A Mol negyedik negyedéves veszteségeit tekintve ő sem büszkélkedhet majd számain, bár tuti ha itthon jóra fordulnak a dolgok, mondjuk év végén, akkor tutira a legtöbb hasznot ő fogja hozni a konyhára.

Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 19:23
Előzmény: #60  Sumerolog
#63
Hi

Lehet korábban nem fogalmaztam elég egyértelműen, rendelkezem megfelelő végzettséggel, ahhoz, hogy tudjam a fundamentum, illetve az osztalékfizetés nemmindig összefüggő dolog. Egy tény a nyomda ugyanúgy bukott mint a többi papír, és ha utánanézel több éves eredményeinek, akkor láthatóvá válik, igenis komoly hatással vannak ennek a piciny cég eredményeire az állami megrendelések, és itt nem csupán a magyar állami megrendeléseit értem, továbbá mitől gondolhatná az egyszeri ember, hogy válság idején nő a bankkártyakibocsátás, mikor épp hitelszűke van.
Épp nemrég bizonyított a tőzsde megint, hogy a fák nem nőnek az égig.
Elég ha megnézzük az Otp-t, még nincs is itt az eredmény, még a közelében vagyunk, máris ott tartunk, hogy tesztelni fogjuk a 2430-at.
BudFox
BudFox 2009. 01. 15. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#62
Ezt kell csinálni -E :DDDD

link
Törölt felhasználó 2009. 01. 15. 17:56
Törölt hozzászólás
#61
Sumerolog 2009. 01. 15. 15:22
Előzmény: #59  Sumerolog
#60
Most jön a fő kérdés...;)
Vegyek-e valamit vagy lapítsak még a cash-sel?
Sumerolog 2009. 01. 15. 15:21
Előzmény: #24  Sumerolog
#59
Na kiszórtam kb. 25-30 %-nyi papírt...
BudFox
BudFox 2009. 01. 15. 00:15
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
Hát ez szent igaz Művezető

---------------------------------
Robbaj - válasz ment..majd beszélünk. :-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 23:37
Előzmény: #54  BudFox
#57
válasz ment bud
TrendMan 2009. 01. 14. 23:18
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Persze, hogy nem lehet tudni egy cég valós értékét, mert egy görbe tükörben nézegetjük őket állandóan.
Képzeld el a feleségedet, nem látnád direktben, csak egy görbe tükörben, mint a Vidámparkban az Elvarázsolt Kastélyban.
Akkor csak tippelni tudnál, hogy hány éves is, mert az egyik tükörben 18-nak látszik, a másikban meg 62-nek.

Ilyenkor egy dolgot tehet az ember, visszatekint a múltba és elgondolkodik, hogy mennyi volt akkor és mennyi idő is telt el azóta. Ekkor kap egy viszonylag reális számot.

Ugyanígy nyúljatok vissza az elmúlt medve piacok historikus adataihoz, és meglátjátok, hogy többé-kevésbé hogyan mozogtak akkor az árfolyamok.

Az OTP tippverseny III. helyezettje :-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 22:58
#55
Pedig hidd el Bud, Én utánnanéztem a dolgoknak, amit csak lehetett elolvastam a cégről és mégis így jártam... Ez a válság nagyobb vihart hozott mint sokan gondoltuk volna!
BudFox
BudFox 2009. 01. 14. 22:55
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Hello Művezető..

RFV -m nekem is volt..és nyereséggel eladtam...de volt egy rally 6000 -nél..majdnem vettem..jó hogy meggondoltam magam..

viszont itt már megérné venni..gondoltam is rá.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 22:50
#53
Üdv Mindenkinek, szia Bud!

Az az igazság, hogy most egyszerüen nem lehet beárazni egy cég valós értékét. Mennyinek vegyük a P/E értéket a jelenlegi helyzetben, 6-nak, 8-nak vagy 10-nek? Mennyit hajlandóak fizetni a egy adott cégért a befektetők? És egyáltalán melyik cég képes nyereséget termelni, ami eredmény még értékelhető isP/E viszonyban. Érdekes kérdések ezek, amire nagyon nehéz a válasz.
A legnagyobb cégeink- OTP, MOL- is romlani fognak az EPS eredményei, és hogyan fogadja majd a piac a valós eredményeket.
Én sajna beragadtam az RFV-be, mostmár ki kell várnom az emelkedést.....
Kivártam már a BorsodChemet anno, a Pannonplastot kétszer, hát most is várnom kell....Ez van!
BudFox
BudFox 2009. 01. 14. 22:49
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#52
Hi Robbaj - küldtem levelet :-))
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 22:35
Előzmény: #34  Sumerolog
#51
Nekem volt november végéről vagy dec elejéről 3145-ről otp. Múlt hét kedden 3170-en kivágtam...
BudFox
BudFox 2009. 01. 14. 22:28
Előzmény: #48  TrendMan
#50
Hello Trendman és Robbaj

Értem amit mondotok...de az is hozzá tatozik a dologhoz, hogy senki nem lát a jövőbe...úgy általában véve mindenkinek halvány lila fogalma sincsen hogy mi lesz akár 2 hónap múlva, akár 1 év múlva...

Tehát amit most rossz megoldásnak gondolsz..lehet hogy az lesz a jó..kitudja ?

Átlagolást tiltják...legalábbis ne ajánlják a könyvek..de mindenkinek más a stratégiája..

Daytradezni meg rulett...

Az Olaj certifikát az jó lett volna...akár fél évig is megtartottam volna..erre el kellett adnom, mert megszűnik..röhejes...

OTP -n lehet meglovagolni ilyen hullámokat..és valami pénzt keresni....aztán vagy zsebre teszed a hasznot, vagy a beragadt papírjaidat adod el apránként..én most ezt teszem.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 22:24
Előzmény: #48  TrendMan
#49
érdekes taktika ,bikánál még nem annyira ,de medvében öngyilkossági kísérlet,mint máshol már írtam....
TrendMan 2009. 01. 14. 22:13
Előzmény: #45  BudFox
#48
Budfox,
Ne haragudj, de magad alatt vágod a fát - már megint.
Amit csinálni tervezel, azt mondják a tőzsdei szakkönyvek átlagolásnak, és legelőször is ettől tiltják el a kezdőket !

Ami most lentnek tűnik, az nemsokára már fent lesz !!!
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 22:13
Előzmény: #45  BudFox
#47
de ilyen módszer esetén a profitérdekeltség nulla.....
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 21:42
Előzmény: #45  BudFox
#46
Én őrizgetek pár darab Zwackot, még nyáron vettem, tehát most nem ér annyit, de majd tervezem, hogy még bővítem a darabszámot.:)
De nem tekintem beragadásnak ezt annyira, osztalékba eddig szépen fizetett, mondjuk alig van benn kötés, nagyon nem érdemes betárazni, mert nem tudsz nagyobb tételt jól eladni.:)
BudFox
BudFox 2009. 01. 14. 21:39
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#45
na szevasztok...

nekem is vannak beragadt papírjaim, de nem nagyon izgat..van időm, kivárom...

Ha nem javul a helyzet, akkor az OTP -n szerzett haszonból apránként megválok a beragadt papírjaimtól...

de most még veszek itt lent keveset ebből -abból hátha felmegy..bekerülési árat csökkentek....hátha mégis felmegy idén. :-)))

ez is érdekes taktika nem ? :-))
TrendMan 2009. 01. 14. 21:36
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#44
Robbaj,
Épp most futott le egy rally, és sehova nem vitte a longosokat.
Amíg a makrok nem javulnak (és a gyj, szezon közepén olyan fontos cégek pocsék jelentéseivel, mint a Deutsche Bank ma !!!)
nem lesz olyan komoly rally, ami a Dax Short certit veszélyeztetné.
Persze 10-20 %-ot mozdulhat a rossz irányba, de aztán 100 %-ot megy a jó irányba.
3 hónapon belül a Dax 800 ponttal lejjebb lesz !!!
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 21:31
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Ezt hol hallotad hogy az a jó fundás cég aki önti az osztalékot? A nyomdának egy igen stabil nyereségtermelő képessége van, ráadásul a válság sem érinti mélyen. A "kormányközeliséget" meg levetkőzte amikor relatíve olcsón adták el a cég egy részét, tehát nem kell tartani a kormányváltás hatásától. A kártyakibocsátás meg úgyis mindig emelkedni fog még egy jó darabig.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 21:27
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Az Otp tartása jelen esetben szerintem felér egy rövid hirtelen halál pénzügye befektetéssel, 2700 támasz, ha leesik akkor mint a hulló kő. Nemtom év elején a sok optimista barom elfelejtette, hogy az ukrán hrivnya 60%-ot veszített a dollárral szemben, és ugye az Otp ott dollárban hitelez, ráadásul a katasztrófális ipari visszaesésük nem sok jóval kecsegtet, az Otp 700Mrd forintos ukrán hitelállománya meg egyenesen rémísztő, hiába a 200Mrd-os profit, ez a hitelösszeg bedőlésének esélye azért kemény falat a cégnek, és akkor még az orosz devizahitelről nem is beszéltem, mikor az orosz rubel szintén nem jeleskedett az elmúlt fél évben a dollárral szemben. Nem fogtam fel mitől fog majd árral szemben emelkedni, helló szia két nap alatt 10%, most már azon törthetik a buksit mennyi lesz a zakó majd. Jaksity megmondta, majd akkor jön el a fellendülés ideje, amikor mindenki temetni fogja a tőzsdét, mikor senki sem fog venni, nem akkor, mikor a mamik otp-t venni mennek a bankba.
Törölt felhasználó 2009. 01. 14. 21:21
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Nyomdában csupán én egy gázos dolgot látok. Hogyan lehet egy 1300 Ft-ot érő céget jó fundás cégnek titulálni, mondjuk ez vagy fél éve volt, mikor csupán 50Ft osztalékot fizetett, ráadásul a nyeresége valószínűleg nagyban függ a bankkártya és egyéb eszközök használatától, illetve állami megrendelésektől.
Ehhez képest Émász barátunk kész kánaán, mikor a 23700-as áron fizette az 1700 Bruttóját.
Nehéz ebben meglelni az igazságot, a Matika 550-re jövő 75 forintjával is igen kirí erre a szánalmas nyomdai felllengzésre.

Topik gazda

Sumerolog
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek