Érdekelt vagyok az árfolyamemelkedésben, de amint látom rendszeressé vált, hogy zárás után, amikor üres a könyv valaki emel feljebb tolja az árfolyamot egy átkötéssel. Büntetőjogi kategória, csak szólok.
Az Arago csak pár százalékra van a 90%-tól, ott pedig vételi ajánlatot kell tennie. Min könyv szerinti értéken. Az meg 3000 felett van. Sztem ez benne a sztori
Az egy részvényre jutó adózott eredmény (EPS) 5ft/rv a félévre, éves szinten kb 12ft lesz. De cég az árbevételből le tudott írni 356 millió ft értékcsökkenést értsd a cég adómentesen jutott hozzá ehhez az összeghez. Ez a pénz ott van a cégben, ez részvnyenként kb 30ft/év. A napelemek értékcsökkenése 14,5%/év, tehát 7 év alatt 0-ra amortizálódnak a könyvben, de a gyakorlatban még +14évig termelni fognak. Az astra az értékcsökkenéssel megkeresett pénzből most és várhatón a jövőben is egyre olcsóbban tud venni napelemet. Összegezve a jelenleg 280ftos részvény kb 42ftot hoz évente. (ezt akár osztalékként is kifizethetné) Ha a cég nem alkalmazhatna értékcsökkenést, akkor az EPS min 37.5 ft/év lenne.
2024. február 29-én jegyeztem fel (az íróasztalom fölé a fehér falra), hogy a Széchenyi milyen arányban tulajdonos. A Bét oldalán akkor 19,45% volt közzétéve, mintahogy most is. Gyanítom, hogy a bét adata pontatlan. A Gloster adatai szerint júni 30-án 18,92%on álltak. Amit biztosan tudunk, hogy 2020ban 24,65%-al indítottak és 2024 június 30-ai adatok szerint 18,92 re csökkentettek. Az a 19,45% február óta vátozatlanul van fenn a bét oldalán, tehát sztem nem frissül. Összegezve azt bányásztam ki, hogy itt folyamatos az eladás.
A jelentésbőln az látszik, hogy a Széchényi alap folyamatos eladó a cégben, ezért a toporgás. Menedzsment szállítja a jó híreket az alap pedig belead. Teljesen mindegy milyen eredményeket hoz a cég, ha az egyik legnagyobb tulajdonos folyamatosan adja.