Valójában nagyon hamar jönnie kellene a bejelentésnek, különben azt a látszatot kelti a tőkeemelés, mintha azért hajtották volna gyorsan végre, mert emelkedett az árfolyam, és ennél drágábban nem akartak jegyezni. Az igazi az lett volna, ha egyidőben jön az üzlet bejelentése is.
A 96 Ft-s még nagyobb volt. Azt ráadásul egy vesztesége üzletre költötték (Wigo). Tehát a nagytulaj rendkívül olcsón kapott sok papírt, és cserébe ránk sózta a veszteséges autómegosztó cégét. Ez rendkívül kirívó kifosztása a kisbefektetőknek. Bennfentes jellege és a feltűnő értékaránytalanság miatt. Ez a 123 Ft-s tőkeemelés, cash-ért cserébe annál sokkal jobb, de igazából ez sem a legtisztességesebb.
Ha azt nézzük, hogy tavaly micsoda különbség volt az inflációban Magyarország, és az Eurózóna között, elmondhatjuk, hogy relatíve bizony nagyon erős a forint. Elég nagy reálfelértékelődésen van túl. Drága is lett az ország, immár nominálisan is, így nem látok további teret az erősödésre, hacsak nem történik valami fekete hattyú pozitív esemény.
Bárkinek lehet akár ez is a saját, értelmetlen véleménye, még neked is. A liberálisnak nincs olyan definíciója, hogy egyet kell érteni más véleményével. Ez akkora baromság, hogy nem is értem, hogy jut bárkinek ilyen az eszébe. Két dolgot itt hagynék: 1. Demokrácia csak liberális lehet. Mivel a liberális alapvetően az egyén szabadságát, 3s a jog előtti egyenlőséget jelenti. Ahol ez nem biztosított, az nem demokrácia. 2. A liberális és a nemzeti nem zárják ki egymást, sőt, egy nagyon jó elegy. (Ellentétben pl a nemzeti szocialisták...)
Semmiképpen sem nevezhető akvizíciónak. Ez egy szerződéskötés, és a szolgáltatás elindítása. Nyilván kell hozzá készletfinanszírozás, meg Marketingbudget, de biztosan nem milliárdos nagyságrend. Engem az érdekelne, hogy ehhez mennyi pénz kell, és lesznek-e valós akvizíciók. A tavalyi bennfentes apportokat sem nevezném annak.
Lehet, hogy kell, de én nem látom, hogy mi. Kötsz egy megállapodást egy gyártóval, hogy te leszel a forgalmazó. Egy ilyen megállapodás megkötéséhez mekkora tőke kell szerinted? Szerinted akkor a verseny a forgalmazási jogkért, hogy többmilliárdot kell érte kifizetni? Lehetséges, nem tudom, de érdekelne.
Más aspektus: Ha a nagytulajon kívül más is részt vehetett volna a tőkeemelésben, akkor nőtt volna a közkéz és a közkéz kapitalizációja, amellyel automatikusan emelkedett volna a BUX-súly, és érkezett volna intézményi vétel a piacon.