Topiknyitó: Portfolio 2017. 01. 09. 14:25

Véget ért-e az alacsony bérek korszaka?  

Ugrás a cikkhez
A hazai reálbérek az EU-s országokat tekintve a legalacsonyabbak közé tartoznak, ám a kormányzati prognózisok szerint jelentős fordulat áll előttünk. A vágyak és realitások azonban éles kontrasztban állnak egymással, ugyanis Magyarország a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=242155
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 12. 18:13
Előzmény: #201  gyula1971
#225
Azért érdekes általános iskolához részmunkaidős takarítót keresnek.
Írtunk az állásra,hát visszaírt várja hívásunkat, 450 ft/órabér.

Nem is kap senkit,de ő al vállakozó lehet a fővállalkozó 900 ft-órabért adhat?
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 18:00
Törölt hozzászólás
#224
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 16:58
Előzmény: #220  ts3
#223
rosszul látod, mert a zembereket nem lehet csak úgy átverni. lásd Mesterházyt, aki azt bizonygatta 2013 őszén a kampányban, (a saját fülemmel hallottam nem is 1x): "..úgy látom símán győzni tudunk jövőre mert az országot járva azt tapsztalom hogy óriási az elégedetlenség, de főleg a szegénység! szóval még a 2/3-os győzelmünket is elképzelhetőnek tartom!" ne légy már annyira naív hogy elhiszed, h. csak önmagában egy médiakampánnyal választást lehet nyerni?! Mesterházy elhitte hogy ők nyerhetnek, mert mindig csak az elégedetlenekkel talákozott, ennyi. egyébként 1998-ban meg totális médiatúlsúlya volt, csak akkor még az Mszp-nek. az volt a kampányszlogenjük hogy "tartsuk a jó irányt, szavazzatok újra ránk", - ám ha kis többséggel is, de mégis többségbe tudott kerülni az ellenzék, és nyert. Trump szintén úgy nyert, hogy az amerikai fősodratú média 90%-a nyíltan Clintonné mellett állt ki, kígyót békát kiáltva Trumpra (akitől ugye maga a republikánus pártelit is elhatárolódott) - mégis Trump győzött, és itt a fórumon is megebszéltük már hogy nem az orosz beavatkozás miatt..hanem azért, mert Clintonné már alapból nem volt elég népszerű, de az idióta demokrata pártelit nem Sanderst, hanem Clintonnét preferálta (és neki csalt is az előválasztásokon). pedig Sanderssel símán nyerni tudtak volna a demokraták! hiszen Trumpot is az ottani, az elitekből kiábrándult kisember választotta meg, amint az bebizonyosodott
marcus 2017. 01. 12. 16:46
Előzmény: #220  ts3
#222
"Szóval média nélkül nem lehet eljutni a zemberekhez."
így van :-)),... a fisz-fasz fórumozgatásnak túl sok értelme szavazatgyűjtögetéshez nincsen, csak időpocsékolás az egész...
össze kell dobni a zsét és venni kell médiát.... dehát ezt is mondta már valaki, nem? :-)))
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 16:23
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#221
tisztában vagyok az ország rossz szellemi állapotával. mire akarsz ezzel kilyukadni?
ts3 2017. 01. 12. 16:00
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#220
"építsetek helyette mást,"
Az M1,M2,M3,M4,Duna,TV2,echo tv,Kossuth rádió,Petőfi rádió,szinte az összes megyei lap,origo,888.hu, ripost,lokál,agyar idők,pesti srácok nem, hogy a felépítést nem segíti, hanem inkább a karakter gyilkolászással lenne elfoglalva.
Szóval média nélkül nem lehet eljutni a zemberekhez.
sanka 2017. 01. 12. 15:59
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#219
Talán jövőre meglesz a kivánságod.
pitcairn2 2017. 01. 12. 15:55
Előzmény: #201  gyula1971
#218
addig még sok víz lefolyik a Dunán

ergo

bármi lehet

ellenben valódi változás akkor sem lesz ha az "ellenzék" nyer

kb. az fog továbbmenni - némi kozmetikázással - ami most megy:)

egy kicsit szimbolikusan átfestik az egészet

+ új arcok fognak esténként feltűnni a TV képernyőn:)

pitcairn2 2017. 01. 12. 15:52
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#217
"Ehhez képest most újra szocializmust építünk mutyik ezreivel,"

...12 éve az Európai Unióban, EU-konform módon, az EU jog hatálya alatt:)
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:50
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#216
rossz hírem van: a közvéleménykutatók által megkérdezett választópolgárok többségét egyáltalán nem érdekli, hogy "mihez kéne vagy lehetne felnőni". és az eredmény azt mutatja kb. hogy ha holnap lenne a választás akkor símán győz a fidesz, 2. a jobbik, 3. az mszp, stb.
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:43
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#215
én mindig a kisebbik rosszat választom ennyi
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:41
Előzmény: #210  ts3
#214
aha..és akkor válaszolj már nekem arra: miért bukott el eddig szinte minden kormányváltás után a beígért elszámoltatás?
teljesen persze nem bukott el mind, mert a fidesznek is sikerült eljutni kb. 10-12 ügyben jogerős bírósági ítéletig, a nagy halak sajnos többnyire megúszták, mint korábban. nem véletlen hogy a magyar társadalom többsége már rég túl van azon, amit itt ti szajkózok (ti le vagytok ragadva a budapesti belváros egy behatárolt részének értelmiségi vitáinál, azaz szűklátókörűek vagytok):: nem kerget illúziókat afelől, hogy a valódi bűnösöket meg lehet-e objektíve találni, és méltóképpen el is lehet-e valaha is ítélni azért, amit elkövettek. ÉS ez a lényeg, csak nem lehet a fejetekbe verni: tökmindegy ki kormányoz éppen és mondjuk korrupt - ha a váalsztópolgárok többsége közben úgy érzi hogy jobban él mint 2-4-6 vagy esetleg 8 éve, akkor azt mondja magának, hogy mit érdekeljen engem, mi történik odafent? szavazok arra, akinek az idejében most jobban élhetek, ennyi. ezért vezet Orbán most is a közvéleménykutatásokban (mert tud kormányozni - nem mondom szándékosan azt hogy jól, de hogy jobban mint az elődei, az biztos)
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:28
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#213
Miért ti, miért nem mi, hiszen azt mondtad, téged is zavar. Vagy kiderül, hogy mégis jól érzed magad a langyos mutyi világban?
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:21
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#212
kormány szerelmed élenjár a lopásban amit relativizálsz, mindenkinek mutatják a példát, hogy mihez kell felnőni. te nyilván igyekszel is. a realitás talaján.
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:21
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#211
pontosítás, elírtam - az volt e jelszó: tiéd az ország, magadnak építed!
ts3 2017. 01. 12. 15:20
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#210
"tudod nekem garantálni hogy ha lesz, akkor kisebb lesz mint most?"
Csak az ügyészséget kell függetleníteni a fidesztől, és utána hagyni dolgozni őket.
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:19
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#209
váltsátok le Orbánt és építsetek helyette mást, szabad a pálya. első helyezett pártként már 32 vagy 33%-al többséget lehet szerezni a parlamantben a jelenleg hatályos választási törvény szerint
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:16
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
Valahol el kell kezdeni ezeket a beidegződéseket megvátoztatni. Ehhez képest most újra szocializmust építünk mutyik ezreivel, mindent lehozva az átlagember szintjére is.
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 15:11
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#207
nekem sem tetszik. csak dacból úgy teszel (hiszen nincsenek ellenérveid!), mintha ezt nem írtam volna már le. változtasd meg a mai magyar valóságot, a társadalmi+politikai rendszert, az emberi természetet, ennyi! nem tudom hány éves vagy, de ha a szüleid éltek már a Kádárrendszerben akkor meg tudják neked erősíteni, hogy az ún. 'lopás' mint hagyomány akkor kezdődött el nálunk, mint "társadalmi összmozgalom". az volt a jelszó hogy tiéd a gyár (köztulajdonban volt), magadnak építed! - és vitte is haza mindenki onnan azt, amire éppen szüksége volt. az a rendszer azt a le nem írt de betartott közmegegyezést kötötte a társadalommal hogy "kuss beleszólnotok a politikába, de cserébe élhettek egy kicsit jobban, mutyizhattok pult alatt, háztájizhattok, maszekolhattok egy kicsit, adjatok hálapénzt helyettem (rendes fizetés helyett) az orvosoknak, és akkor még hamarabb meg is gyógyulhattok, stb." és ez olyan mélyen beleivódott a magyar átlagember habitusába (ha fent lophatnak akkor nekem is szabad), hogy több generációnak is ki kell halnia, amíg magától elmúlik (de még csak 25 év telt el a rendszerváltás óta). de te mint a társadalamtudósok legjobbika, még biztos ezt is át tudod alakítani pár év alatt, ugye? tudod nekem garantálni hogy 2018-ban ha bárki is nyer, akkor a következő ciklusban nem lesz korrupció (emlékeztetőül: az alternatív terápia javaslaid száma eddig: 0) ? tudod nekem garantálni hogy ha lesz, akkor kisebb lesz mint most? jó álmodozást hozzá! én pedig maradok a realitásoknál..
Oszo 2017. 01. 12. 14:43
Előzmény: #186  mro
#206
Hát, nem irigyellek! Nem lehet könnyű ezeket mind elviselni ilyen fideszes lélekkel! Korlátozottnak meg annak a gondolkodása korlátozott, aki egy több soros bejegyzésből csak egy mondatot vesz észre
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 14:32
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#205
azért az ember erős volt
andare 2017. 01. 12. 14:32
Törölt hozzászólás
#204
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 14:31
Előzmény: #196  mro
#203
A ciklikusság hátranya az, hogy populista, rövidlató, osztogató lépéseket tesznek. Azonban ezek még most, hogy a sajtó is a kezükben van nagyrészt, sem álltak le, sőt egyre magasabb szintre emelik
Törölt felhasználó 2017. 01. 12. 14:22
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#202
nekem a lopás nem tetszik
neked tetszik
orbán amúgy is elhízott ronda ember miért tetszene?
gyula1971
gyula1971 2017. 01. 12. 14:20
Előzmény: #186  mro
#201
A közvélemény kutatásokat nézve sajnos a Fidesz fog győzni jövőre,az ellenzék összesen nem tesz ki annyi támogatottságot.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek