Topiknyitó: lenovo 2022. 09. 27. 19:23

Vajon miért robbantották fel az amcsik a gázvezetékeket?  

a kérdés adott?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 10. 07. 09:16
Előzmény: #377  realmadrid
#380
A masodik mondatodra meg. Pont errol beszeltem en is. A kovetkezo telig kb meg lesznek a nemetek. Tehat semi se mutat arra hogy 180 fokot fordulva engedelyeznek az NS2t es ezert kellett volna amcsiknak felrobbantani.
.
Nxarig pedig boven megjavithato a vezetek.
Peterbond 2022. 10. 07. 09:14
Előzmény: #377  realmadrid
#379
Amit en talaltam arrol szol hogy 1! Heten volt magasabb a fogyasztas. Azaz csak arrol szolt hogy a lakossagi takarekossagot attol meg be kellene tartani. Valoszinuleg a 200 milliardos beigert segitseg hatasara a lakossag ugy reagalt hogy akkor lesz penz lehet jobban futeni nem kell sporolni ( persze nem mindenki de a lakossag egy resze ). Ezert szoltak hogy ez nem lehet tendencia mert ha telen is ilyen szinten tulfogyasztanak akkor lehetnek bajok.
.
"A fogyasztás szeptember második felétől növekedett egyre jelentősebben, mégpedig az egyre alacsonyabb hőmérséklet közepette." A gázzal való takarékoskodás elengedhetetlen akkor is, ha tovább csökken a hőmérséklet" – hangsúlyozta a hivatal vezetője."
euler 2022. 10. 07. 08:49
#378
A GAZPROM a robbantásokra hivatkozva, (vis major), milliárdos bírságokat úszhatna meg, ha beperelnék a szállítások felfüggesztése miatt.
realmadrid 2022. 10. 06. 23:24
Előzmény: #371  Peterbond
#377

Ha ez így van akkor miért reklamálnak a német fejesek hogy a lakosság nem takarékoskodik a gázzal és többet fogyaszt mint tavaly ilyenkor?
Ma már arról szóltak a cikkek hogy mekkora baj lesz ha ez így megy tovább.
Egyébként egyre többen írják hogy idén télen nem lesz gond, a tárolók tele vannak,. Majd jövő októbertől lesz gond a szakértők szerint.
sztanil 2022. 10. 06. 23:18
Előzmény: #375  Placi82
#376
Gyorsan mondjál évszámot is, mert jövő nyáron meg arra fogsz hivatkozni, hogy te nem mondtad, hogy melyik márciusban lesz a lázadás.
Placi82 2022. 10. 06. 23:03
Előzmény: #373  Peterbond
#375
No, keresd vissza nekem, mikor mondtam en, oktober elejet Europaba, a szankciok, a gáz arak, az energia valsag miatti lazadasra, es tuntetesre? Semmikor. Azt mondtam télen, februarban, marciusban lesz!! Es azt is mondtam, hogy foldcsuszamlas szeru valtozasok allnak be az EU politikai felallasaban. Svedorszag, Olaszorszag, ahol valasztasok voltak, be is jott. Nézd mar meg kik nyertek. En nem is szamitottam erre ilyen gyorsan  . Es tessek be is jott. Szoval ne csusztassunk, nem melto hozzad. Kerlek, terjunk vissza erre februar vegen, marcius kozepen ahogy mondtam , akkor is. Addig en nem akarok foglalkozni evvel. Inkabb le kereskedem .
Törölt felhasználó 2022. 10. 06. 22:04
Előzmény: #366  Placi82
#374
Szerényebben, placi elvtárs, ne tomjenezze magát! Gondoljon hruscsov elvtarsra!
Peterbond 2022. 10. 06. 20:57
Előzmény: #366  Placi82
#373
Na látod pont erre hívtam fel anno a figyelmed. nyáron is állítólag minden bejött amit mondtál. Mondjuk úgy nem nehéz hogy mondasz mindent és csak arra emlékszel ami bejött.
.
Mert akárhogy látom európában nem lettek lázadások a gáz miatt ami elsöpörte volna a szankciókat. Nem omlottak össze hetek alatt az ukránok májusban és még pár ilyen jóslat. de a nostredamusi hasonlat tényleg jó. Az ő jóslatai se jönnek be de kurvára de mindig sikerül úgy olvasni őket vagy csak azokra emlékezni amik az épp aktuuális eseményeket alátámasztják. Aztán ami nem jön be arról nem kell beszélni vagy ráfogni egy későbbi másik eseményre hogy vagy majd akkor lesz vagy az volt az amire godolt.
Peterbond 2022. 10. 06. 20:51
Előzmény: #371  Peterbond
#372
Európa pl az elmúlt pár hétben is alig valamivel kevesebbet hoz be mint tavaly. Heti pár száz köbméter különbség. Úgy hogy tavaly 2500-2900 millió köbmétert hoztak be az oroszok most meg már csak 500-at. A kiaső 2200 orosz gázból 1700-1900 nyit már most pótoltak. A tárolók kapacitása messze a 2021-es felett van. És a fogyasztás is vissszaesett tavalyhoz képest.
Peterbond 2022. 10. 06. 20:48
Előzmény: #357  Zedisdead
#371
"Ha az oroszok azt a vezetéket lövik szét, amin a gáz megy, akkor Németország arra kényszerül, hogy engedményeket tegyen az NS1 / NS2 megnyitására. "
.
Németország jelenleg NULLA orosz gázt kap amennyire én tudom. Az ukrán vezetéken ausztria, szlovákok és csehek kapnak gázt és valamennyit az olaszok még. A török áramlaton a törökök szerbek és valamennyit talán a horvát szlovén páros kap még. A bolgárok és görögök kaptak még de ők tudtommal már nem.
.
Németország jelenleg pont hogy messze áll attól hogy meg kelljen nyitnia akár NS1-et akár NS2-t. Már most van 93%-on a töltöttség ( novemberi cél volt a 95% ). Ha nem jönne a norvág gáz akkor is van kb 2-3 havi téli tartalékuk. de közben jön a gáz LNG-n és Norvég vezetéken.
.
https://www.bruegel.org/dataset/european-natural-gas-imports
Peterbond 2022. 10. 06. 20:34
Előzmény: #355  Zedisdead
#370
"Kb annyi érvetek van, hogy az oroszok nagyon nagyon, de nagyon nagyon hülyék, de még annál is hülyébbek. Ez óvodás érvelés. Egyébként minden érv amellett szól, hogy ez rohadtul nem volt az oroszok érdeke, de rohadtul érdeke volt az amerikaiaknak."
.
Az egyetlen érvetek eddig hogy MINDENÉRT az USA a felelős. BÁRMI történik. Gyártotok ti rá indokot azon nem múlik. De a fontos hogy az USA mindenki vesztét akarja de főleg a szövetségesei és európa vesztét. Eközben az oroszok csak segítségből támaták be Ukrajnát és szeretetből fenyegetik Atommal Londont és Berlint.
Peterbond 2022. 10. 06. 20:32
Előzmény: #354  Zedisdead
#369
"civilek agyonlövése felrobbantása mióta védekezés? angliában ez már a magna charta óta nem menő."
.
Egyenlőre ilyeneket tömegéável az oroszok csináltak bizonyítottan csak szeretik az orosz fanok egyszerre Kamunak, valami Hollywood-ban felett filmeknek, és ukránok által elkövetett tetteknek ezeket beállítani.
Peterbond 2022. 10. 06. 20:31
Előzmény: #353  Zedisdead
#368
"Minden alapot nélkülöz az a megállapitásod, hogy az NS1et nem akarták megynitni se a németek, se az oroszok. A németek gondolom azért kunyizták el a generátort Kanadától a szankciós intézkedések semmibevételével, mert annyira nem akarták megnyitni. Az oroszok pedig azonnal szállitottak volna, amint megszüntetik ellenük a szankciókat. De nem, az oroszok 10%os árfolyamváltoztatás reményéért kukába dobták a nagyon drága berendezésüket. Akkor miért nem az ukrán szakaszt robbantották fel? Sokkal olcsóbb lett volna és sokkal nagyobb áremelkedést okozott volna, mert azon ténylegesen megy gáz."
.
1. Kezdjük az utolsóval. A céljuk nem a szállított gáz csökkentése mert azzal már tényleg elmentek a falig. Bárhol zárnak a 600 millió köbméterből minimum felezni fognak és az ár duplázni ettől már nem fog. Nekik ugyanannyi vagy több volumen mellett kell minél mgasabb ár.
.
Ha a németek nyitni akarnák akkor nyitva lenne ( engedélyeznék a Nord stream 2-t, szankció továbbra sincs magára a gázra ). Az oroszok meg ha akarnák 1 hónapja megnyithatnák a csapot amit ők zártak el pont azért hogy nyomást gyakoroljanak a németekre. Mindkét fél feltétellel nyitná meg a gázt de a másik fél azt a feltételt nem akarja teljesíteni. Így a gyakorlatban egyik fél sem akarja és nem is fogja megnyitni a csapokat. Most már 3 vezetéken tényleges technikai ok miatt is. 8 eddig csak szóban voltak tehnikai problémái az oroszoknak )
.
2. "kukába dobták a nagyon drága berendezésüket." A nagyon drága berendezésük 1000 kilométer hosszú és ebből egy gyakorlatilag pár száz méteres szakasz ment tönkre. Igen lesz pár hónap kijavítani az elhelyezkedése miatt de nem ment a kukába. Ha így tetszik a nord 2-t akkor gyakorlatilag az ukrán támadással egyidőben dobták a kukába.
Peterbond 2022. 10. 06. 20:23
Előzmény: #348  euler
#367
"(A javításról több helyen azt olvastam, hogy csak pár napos munka.)"
.
Hát én inkább hónapokról olvastam.
Placi82 2022. 10. 06. 16:10
#366
https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/putyin-tanacsadoja-elleni-robbantasos-merenylet-ukran-dugin.761055.html
Na ebbe is, igazam volt. Meg szep lassan minden amit josoltam bejott. Atírom a nevem Nostredamusra.
euler 2022. 10. 06. 14:11
Előzmény: #362  Zedisdead
#365
Korrekt legyen a vizsgálat!
Ehhez nem kellenek az oroszok, a Balti-tenger már NATO övezet, jobb ha tudják.
Nekem ezzel semmi gondom nincs, de azért odaengedném megfigyelőként az oroszokat.
Egyébként meg: Forrás?
euler 2022. 10. 06. 13:55
Előzmény: #361  Zedisdead
#364
Engem inkább az foglalkoztat, hogy miért pont az engedélyek nélküli de üzemkész NS2 egyik csöve maradt ép. Továbbá miért tenger alatt kellett demonstrálni?
- németeket akarták rávenni valamire (üzembehelyezés, gázvásárlás?)
- érezze fenyegetve magát minden tengeralatti vezeték?
- miért kínálták fel tegnap a szállítást a németeknek az engedélyekért cserébe, miért nem szállítottak eddig, és miért nem szállítanak más útvonalon? Visszaesett a gázár, rájöttek, hogy ez öngól volt?
(Megj.: a Jamalon nem hiszem, hogy a lengyelek beengednének orosz gázt, az ukrajnai Testvériségnél pedig tudtommal tranzitdíj viták vannak, áll a szállítás. Marad a Balkáni mint egyetlen út, de itt nem lehet jelentős mennyiséget eladni és a "testvéri" Szerbia és Mo. is innen kap)
Wagner 2022. 10. 06. 12:26
Törölt hozzászólás
#363
Zedisdead 2022. 10. 06. 11:42
Előzmény: #359  euler
#362
Oroszországot nem engedik, hogy részt vegyen a vizsgálatban. Az 51%os tulajdonost. Biztos nagyon pártatlan vizsgálat lesz.
Zedisdead 2022. 10. 06. 11:42
Előzmény: #359  euler
#361
ukrajnán keresztül is megy gáz, kb ugyanannyi, mint a Turkstream. miért nem azt robbantották fel?
A jamalon keresztül is mehetne gáz Belorusszián Lengyelországon keresztül, ugyanolyan mondvacsinált indokkal zárták le, mint az NS1et, miért nem azt robbantották fel?

Topik gazda

lenovo
lenovo
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek