Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tko_ 2006. 11. 27. 09:30
Előzmény: #92398  Törölt felhasználó
#92400
maui, jP Thnx.

JP,

Hát igen ez a bajom nekem is, hogy ott zárt az FHB :)
Meg az ,hogy nyár óta végre szépen nyereséges vagyok, erre egyből megsarcolnak :)
Bezzeg tavaly ősszel, amikor szétbuktam az agyam, az nem számít :)
Most nézem OTP meg 6250??? Na...állambácsi jól fog járni :P

Egyébként azt nem tudjátok, hogy mi újság az aug 31 előtt vásárolt részvényalap adójával?
Az talán még mentes, ha most eladom?
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 09:29
Előzmény: #92394  tko_
#92399
Tko, a Takarék múlt péntekre erősödést prognosztizált...

Szóval amint megláttam a mai jóslatukat, konkrétan, hogy esés, és valószínűleg a gyógyszerpapírok lesznek az áldozatok, megnyugodtam, ugyanis full Richterben ülök.

Jelenleg a Ricsi +1.8%.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 09:20
Előzmény: #92396  tko_
#92398
tko, nekem megvannak, mi erdekel konkretan, mert az osszeset nem potyogtetem be.De van ennel biztosan jobb modszer is, egy link peldaul, de en azzal nem szolgalhatok.Az fhb 1465on zart amugy.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 09:19
Előzmény: #92396  tko_
#92397
tko_ 2006. 11. 27. 09:17
Előzmény: #92395  Törölt felhasználó
#92396

Valaki meg tudná esetleg mondani, hogy Augusztus 31.-i záróárakat hol találok?
Thnx.
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 09:15
Előzmény: #92391  Törölt felhasználó
#92395
:))

Udv Kaygee, bocs de en csak most vettem eszre, hogy Barni es kozzem kerultel. ??????? Bizonyitek kepp; en nem vagyok kepes 3 perc alatt annyi mindent elolvasni is, es lekormozni egy akkora hozzaszolast is.De mindjart eolvaslak teged is ;-)
tko_ 2006. 11. 27. 09:13
Előzmény: #92393  Tbarna
#92394
A Takarék szerint ma esünk.
Ahhoz képest elég jól bekezdtünk...
Tbarna 2006. 11. 27. 09:11
Előzmény: #92391  Törölt felhasználó
#92393
JP,

Az "öreged" én nem nagyon féltem, tudja Ő mitől döglik a légy..:)))
De öszintén szólva azon az előadáson az volt az érzésem, hogy a fiúk. úgy voltak vele. "Csináljuk egy előadást hátha kapunk egy kis megerősítést. Most mond már mi bajunk lehet?" Pénzt szedünk érte, talán elég a terembérletre és jó estben leesik valami infó is...":)) Legjobb esetben meg kaszálunk is rajta. (az Equitas támogatja őket)

Kaygee!
Mindig tudtam, hogy alapvetően egy húron pendülünk.:)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 09:07
Előzmény: #92391  Törölt felhasználó
#92392

Héééééé, JP, nehogy azt hidd, hogy az én beírásom közös jóbarátunknak szólt, én nekem ez a Horváth akárki gyanús egy kicsit, senki sem hallott közülünk róla, még a gyakorlottabbak sem...
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 08:55
Előzmény: #92389  Tbarna
#92391


Barna :))
"A chartcenteres pl. max. annyiban érte meg,, hogy tudjam erre többet nem kell menni." , ez nagyon tettszett, csak az "oregem" meg ne lassa, mert ezert nem ad tobb ingyen ebedet a kertjeben.Mentsegemre azert alljon itt annyi, hogy ha hiszel ha nem ilyen chartcenterewsdiben, annyira mindenkepes belemerulni, hogy megismerd masok miben hisznak, vagy miben fognak majd hinni.
Amugy email ment !!

Szep kereskedesi napot mindenkinek !
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 08:52
Előzmény: #92389  Tbarna
#92390
Kedves Szabina!

Részben kötődnék az előttem elhangzottakhoz, részben kiegészíteném azokat.

Jövök megint egy kicsit azzal a dumával (szerintem itt már unják a biztosításos topik miatt :-))), hogy nagyon fontos a saját egzisztenciád alapján megnézned, hogy mit vállalhatsz.

Én még mindig kötöm egy kicsit az ebet a karóhoz, hogy egy ember kockázatvállalási hajlandósága leginkább az életkorától függ, valamint attól, hogyan áll egyéb jövedelem dolgában, és hogy az milyen (például, hogy az is kockázatos tevékenységből származik-e vagy mondjuk állandónak tekinthető). Amennyiben ezzel megfelelően állsz, akkor pótolhatod az esetleges veszteségeket, mire beletanulsz a dologba, illetve eldöntöd, hogy érdemes-e foglalkoznod a tőzsdével vagy sem.

Mivel egy hölgyet tisztelhetek benned, ezért az életkorodat nem firtatnám, de akkor nagyon óvatosan bánnék a tőzsdével, ha esetlegesen vannak olyanok, akik anyagilag függenek tőled.

A többiekhez kötődve. Én óva intenélek, ugyanis ha alapfogalmakkal sem vagy még tisztában, hanem csak a szárnyaidat bontogatod, akkor a technikai elemzés baromira össze fog keverni. Millió módszer létezik, a legszörnyűbbnek pedig azt tartom, ha elkezded valami akárkinek a módszerét alkalmazni, amiről az egyetlen amber, aki azt állítja, hogy bejön, éppen ő maga.

Alapdolgok elsajátításában továbbra is azt hiszem, hogy tanfolyamok nem segítenek. Hihetetlen, hogy még komolyabbnak mondott egyetemi előadásokon is mi marhaságot össze tudnak hordani.

Nekem a könyvek jöttek nagyon be. Persze ki tudja, lehet, hogy mással nem ez a helyzet. Könyvből is lehet jó és rossz is, viszont a saját érdekedben elengedhetetlen, hogy eljuss a gondolkodásnak arra a szintjére, hogy már azt is el tud dönteni, hogy mások butaságot beszélnek-e vagy sem. Szerintem ez a siker egyik kulcsa, én ezért figyelem elsősorban mások véleményét. Nekem segít a döntéshozatalban, előfordul, hogy éppen az ellenkezőjét teszem annak, mint amilyen véleményt egy adott dologról olvasok. Saját döntés, nagyon fontos. Ne más játsza el a pénzedet, és ne más nyerjen neked.
Tbarna 2006. 11. 27. 08:10
Előzmény: #92388  Törölt felhasználó
#92389
Szabina!

Alapvetően azt kell eldöntened, hogy milyen mélységekig akarsz a tőzsdével foglalkozni. "Főállásban" illetve jövedelem kiegészítésként, megtakarításaid egyfajta kezelésére.
Ezen döntésedhez képest kell kialakítanod stratégiádat , céljaidat, illetve hozzárendelned költségeidet.
Ha a főállás mellett döntesz, rá fogsz jönni, hogy sokféle elképzelés illetve kereskedési módszer lehet a célravezető.
Ahhoz, hogy a saját technikáidat kialakítsd, valamilyen szinten meg kell ismerned mások módszereit is. Hogy ezt milyen formában teszed, illetve mennyit áldozol rá, ez megint csak Tőled, illetve anyagi lehetőségeidtől függ.
Saját magad képzése nagyon fontos, erre áldozni is kell. Nem is kérdés.
Nekem leginkább a könyvek és különböző előadások jöttek be (road show-ra a gondolok).. Voltam ilyen „oktató jellegű rendezvényeken is.
A chartcenteres pl. max. annyiban érte meg,, hogy tudjam erre többet nem kell menni.
Végül is megközelítés kérdése: beáldoztam egy résztvételi díjat annak érdekében , hogy tudja, a továbbiakban erre a „tanfolyamra” már ne nagyon fizessek.:)
Ez persze csak az én véleményem, de nem tudok mást mondani: lelkes amatőrök.
A másik előadásra nem nagyon tudok Neked mit mondani.. Mindenestre az első gondolatom az volt, hogy ezért a százezres nagysárendú összegért baromi sok jó könyvet lehet kapni. ..
Amiből jó eséllyel jobban tudsz hasznosítani. Hm. Még akkor is, ha könyvekre költött összeg feléből arra jössz rá, hogy tarthatnál egy hasonló jellegű „oktatást”:))
Törölt felhasználó 2006. 11. 27. 00:06
Előzmény: #92385  Törölt felhasználó
#92388
Szabina,
ha technikai elemzés tanfolyam érdekel, nézd meg a Charcenter weboldalát is! www.chartcenter.hu
Ahogy az árakat elnézem, fele sem az óradíjuk a Tőzsdeiskolához képest, és jó elemzők.
Ezenkívül: www.tozsdeklub.com, Szántó Csabáék weboldala, akik szintén komoly nevek a szakmában.
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 23:48
Előzmény: #92385  Törölt felhasználó
#92387
Most így alvóidőtájt csak egy nagyon gyors reakció egyetértve előttem szóló kollégám nagy részével, miszerint Neked, magadnak kell döntened.
Valószínűleg, így olvasva soraidat Szabina félreértelmeztem a helyzetet, mert úgy gondoltam, hogy egy teljesen kezdővel van dolgom. Mivel két éve vagy a pályán és plusszosan csinálod a dolgokat, azt hiszem kellene kérned egy tájékoztatót, hogy pontosan miről is lesz szó. hisz Neked nincs szükséged arra, hogy egy alkalom arra menjen el hogy a tőzsde egy koncentrált piac meg kereslet-kínálat stb stb.
H. Andrást én sem ismerem, nem tudok róla véleményt mondani.

Had idézzek és reagáljak:

"lehet ebben hinni, hogy 2-3 jó technikát betanít nekünk és az 75-80 %-ban nyerõ ? Vagy lehet hogy mindenkinek más-más technikai indikátorokból stb véli kiolvasni a számára tutit ? Vagy van egy egyetemleges igazság amit valóban meg kell tanulni ha valaki technikai elemzésekre adja a fejét?"

Szerintem nem lehet hinni abban. Mert ami az egyiknek megy, a másiknak nem. Van ami Neked mond valamit, és ugyanaz nálam nem működne, ugyanis nem vagyunk szgépes programok, nem ugyanúgy futtatjuk a dolgokat. egy örök longosnak ugyanaz mást mond, mint egy örök shortosnak.
Amit mindenki javasol, és én is csak azt tehetem, még ha néha borzaszt is hogy kihagytál valami jó tuti zsíros kis üzletet, hogy először papír-trédelj. nézd meg hogy működne-e.
Nem hiszek a tutiban. Én már csak ilyen szkeptikus vagyok. és abban sem, hogy csak nyerni lehet. abban viszont hiszek, hogy ki lehet alakítani egy olyan szisztémát -rengeteg idővel és munkával - ami közelít a jóhoz. ez viszont egyén-függő. szerintem.
Kitartást, erőt kívánok Neked.

Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 23:04
Előzmény: #92385  Törölt felhasználó
#92386
szia!

Jó úton haladsz, ha már nem az érzelmek fűznek az egyes papírokhoz. Szóval csak így tovább!
Technikai elemzás jó dolog! Az ÖNMAGÁT BETELJESÍTŐ JÓSLAT szerintem, persze nem mindegy, hogy mit olvasol ki a grafikonokból, itt is fontos, hogy érzelemmentesen nézd!
Nem ismerem az uriembert, aki tartja az előadásokat, de bizti konyíthat hozzá, és tuti tud mutatni jó dolgokat, melyek által jó tréder leszel, és az esetek mondjuk 70%ban tudni fogod merre az arra, de mindig vannak meglepetések, mely mindenkit meglep!
Szóval szerintem érdemes lehet a számodra, de neked kell tudnod!
További sok sikert!
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 22:30
#92385
Kedves dokitomi és LOGAN !

Egy csomó remek kérdést tettetek fel amire még soha nem is kerestem a válaszokat ! Tényleg köszönöm hogy foglalkoztatok a kérdésemmel !

Szóval 2 éve tõzsdézem, 2005 januárjától, fõleg Fotex, Synergon, Pplast. Ragyogó eredménnyel zártam az elsõ évet, az idei már közel sem olyan mutatós, de még így is remek.
Végzettségem nincs a cégek és események közgazadasági értelemben vett átlátására, de erõs pszichológiai érzékem, kapzsiságom és \"nem lemaradni\" vágyam eddig még jó irányba terelte a befektetési döntéseimet.
Jó a kockázattûrõ képességem, türelmes is vagyok, de ha nagyon muszály bukóban is eladok. Mára már elszakadtam a favorit speki papírejaimtól érzelmileg és jobban állítom össze a portfóliómat mint az elején : ugyan nem 66%-ban, de mégiscsak van bluechip-em. (OTP, Richter, Egist most adtam el de majd veszek lejjebb /??/ )

Szóval azt hiszem hogy tanultam a kezdés óta, de még okosabban szeretnék tõzsdézni.
Én is hiszem hogy a tõzsde mókuskerekét döntõrészt a pszichológia és kapzsiság kettõse hajtja, és emiatt vélem hogy a technikai elemzések mély ismerete sokban segíthet ( lehet hogy a \"technika\" maga gerjeszti a pszichózist ??) Olvastam Lauf László \"technikai elemzések kisbefektetõknek\" címû könyvét, de nem sokat értettem meg belõle, fõleg mert akkor még nem volt gépem hogy kövessem az eseményeket/chartokat. Sztorizós könyvet meg nem olvastam még, állítólag idén kiérdemeltem hogy a Jézuska hozzon egyet-kettõt a fa alá :O))

Olvasgatom a fórumos hozzászólásotokat egy-két hete és úgy szeretném én is látni hogy milyen szintek fogják meg az árfolyamokat, honnan fognak visszapattanni, stb. Dühös vagyok mert csökönyösen tartom az OTP-met, mert ugye \"nagy haszonnal\" 8k felett akarom eladni, pedig egy félkonzervatív megközelítéssel már régen jobban járnék ( felét tartani aljáról, felével meg technikázni ...)

Meg nincs sok idõm a gép elõtt ülni és összegyûjtögetni a segítséget, anyagokat. Tudom hogy az amibrokert használjátok sokan de én még a letöltéséhez is béna vagyok, mire azt hosszú hónapok után esetleg elkezdem használgatni / jajajj ha véletlenül rosszul... !!! / addigra jól lemaradok az év eleji hajráról ( ami remélem lesz mert nagyon számítok rá )
Õk meg állítólag a tanfolyamon minden részletet megtanítanak és még a tanfolyam után is \"fogják az ember kezét\".

Nem szeretném azt a 110 eft-ot feleslegesen kiadni, pl ha mondjuk a tõzsdeszakértõ Horváth András csak showman és egyébként is hiteltelen hiszen állandó looser a tõzsdén...( azt sugallta magáról a nyíltnapon hogy erõsen nyerõ tipus, õ tudja a tutit...). ! De hogyan tudjam meg hogy tõle érdemes-e a szót 10*4 órában hallgatni ?
Apropó: lehet ebben hinni, hogy 2-3 jó technikát betanít nekünk és az 75-80 %-ban nyerõ ? Vagy lehet hogy mindenkinek más-más technikai indikátorokból stb véli kiolvasni a számára tutit ? Vagy van egy egyetemleges igazság amit valóban meg kell tanulni ha valaki technikai elemzésekre adja a fejét?

Arra gondoltam, hogy mivel én NAGYON nem tudok semmit, csak ha tényleg alapokat oktat is már tanulok... Aztán meg lehet hogy ez lesz életem legjobb döntése/befektetése... :O)

Mit gondoltok? Tényleg szeretném a tõzsdézést csinálni. Hosszútávon és okosan...
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 20:09
Előzmény: #92382  Törölt felhasználó
#92384
LOGEN!

Itt az elemzések alatt mindenféle elemzést értesz?
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 20:08
Előzmény: #92382  Törölt felhasználó
#92383
namégeccer mert elszúrtam.

De had adjak fel én is egyet.

tegyél magad elé egy a/4es lapot fektetve. és fogj egy cerkát.
a papír középső harmadába rajzolj 4 kört egymás mellé.
balról az első és a második közé húzz egy függőleges vonalat.
az első alá rajzolj egy balról jobbra mutató nyilat. az összes többi alá egy-egy jobbról balra mutató nyilat.
mindegyik kör tetejére rajzolj egy-egy 3szöget (ez lesz a sapkájuk)
az első és a harmadik sapkáját szinezd be.
rajzold meg mindegyik orrát úgy, hogy az alá rajzolt nyilnak megfelelően nézzen. utána ennek megfelelő irányba nézzen rajzolhatsz ha akarsz egy egy szemet, illetve fület.
A történet pedig a következő.
megy négy tőzsdés repülőn. Aztán mint a májusi tőzsdeindexek lezuhannak egy lakatlannak hitt szigeten. Pechjükre bennszülöttek elfogják őket, és a rajznak megfelelően beleássák őket a földbe, teljesen az álluk aljáig.
mindegyik kap egy sapkát a fejére, két fekete és két fehér sapkát kapnak ahogy a rajzon látod.

NA ÉS EZT FELEJTETTEM KI AZ ELŐBB, hogy a tőzsdések annyut tudnak hogy két fekete és két fehér sapka van!!

az első és a második között egy fal húzódik, így az első nem lát senkit, és őt sem látja senki. a második sem lát senkit. a harmadik csak a másodikat, a negyedik pedig a másodikat és a harmadikat látja.
Kapnak 15 percet, hogy valamelyikük megmondja, milyen színű sapka van a saját fején. nem beszélhetnek egymással. és mivel nyakig be vannak ásva forgolódni sem tudnak.
ha letelik a 15 perc meghalnak, ha megszólalnak meghalnak, ha rosszat mond valamelyik, meghalnak. eltelik 5 perc, és akkor az egyik megmondja a helyes megfejtést, így a törzsfőnök az ígéretnek megfelelően életben hagyja őket. hogyan lehetséges ez.
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 18:02
Előzmény: #92381  Törölt felhasználó
#92382
szigorúan saját vélemény !!
A tőzsdézéshez u.azokra a képességekre van szükség mint a vállalkozáshoz:
- konfliktustűrő képesség
- kreativitás
- mérnöki agy ami segít végigvinni a terved
pár igazság persze megint saját vélemény:
- a tőzsdét a birka követés a kapzsiság és a lemaradástól való félelem hajtja.
- a tőzsde 80%-a pszihológia (A.Kosztolány)
- ez üzlet nem személyes (keresztapa) nem kell érzelmeket belevinni ez játék még ha nagy tétre is megy
- hiper gazdasági iskolákat végzett nyighajok pánikolnak kósza hírekre, halgass a megérzéseidre olvass sokfélét, a káoszból egyszer csak kialakul a rend.
- olyan pénzt fektess be amire határidőre nincs szükséged,
- ha olcsónak gondolsz egy papírt vedd meg ne törődj másokkal, gondolj arra a bankban max 6%-ot kereshetsz egy év alatt.
-3-5 papírba fektesd a pénzed 66%-ban Blue-ba
- Ne halgass az elemzésekre!! (mókás utólag elolvasni őket)
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 15:41
Előzmény: #92380  Törölt felhasználó
#92381
Nem bírom abba hagyni, és remélem a többiek kisegítenek, de fontos eldönteni, hogy türelmes vagy esetleg izgága vagy.
beparázol-e egy kis minuszban, vagy jól tűröd a stresszt. veszteség után elmegy-e a kedved, el tudod- e könyvelni, vagy utána forr a véred, hogy ezt most visssza kell szereznem.
konzervatívan akarsz befektetni, vagy aggresszíven, inkább a biztosabb érdekel, vagy feltüzel egy kis spekipapír, szép hozam lehetőséggel, de magas kockázattal.

majd még gondolkodom. további kellemes hétvégét

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek