Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 15:36
Előzmény: #92378  Törölt felhasználó
#92380
Szia Szabina!

Olvastam a kérdésed, de erre személy szerint nem tudok válaszolni neked. mivel soha nem voltam ilyen suliban. nem tudom megmondani, hogy milyen színvonalú.
Javaslom azonban, hogy első körben inkább egy két könyvet olvass el. 10 alkalom szerintem nagyon kevés bármire is meg a pénzedet is leszedik.
az interneten annyira rengeteg olvasni való van, hogy először azokba szemezgess bele, olvasd a fórumot meg a híreket, nézd a mozgásokat, és előbb utóbb megtalálod magadnak a megfelelőt.
Igazából azért nem akarok mondani nagyon konkrétumokat mert nem akarlak befolyásolni, de talán az még nem az, ha azt mondom, hogy van aki napon belül játszik, van ak rövi, közép és hosszútáv, van aki technikai elemzéssel dolgozik, van aki fundamentális elemzéssel, és van aki csak érzésre megy, és van akinek tök mindegy mit csinál, mindig az ellenkezője történik.
Rengeteg könyv van de tényleg, még ajánlani is nehéz lenne, mivel már nem is emlékszem hogy mivel kezdtem. Talán az André kosztolány félékkel. de abban csak nagyon kevés a tudomány, inkább szórakoztató és egy nagyon kellemes olvasmány. aztán valahogy el kellene kezdeni kideríteni, hogy a személyiségedhez milyen kereskedési stílus tartozik és annak megfelelően indulni. abban pedig nem tudok neked segíteni.
Na nem akartam mondani semmit a végén meg az lett, hogy látatlanba lebeszélnélek erről, mert feleslegesnek tartom, de kérlek vedd figyelembe, hogy ez a vélemény maximum csak engem reprezentál. még kérdezz meg másokat, vagy várd meg az ő véleményüket is.

Sok sikert.

Első tanácsom had legyen az, hogy csak óvatosan.
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 15:16
Előzmény: #92378  Törölt felhasználó
#92379
Le vagyok hidalva.

Még nem hallottam ezt az Einstein feladványt, de valami csodálatos. Mennyire kristálytiszta logikával megoldható. Első körben nagyon összezavart ez a sok infó, de aztán egy egyszerű kizárásos módszerrel gyakorlatilag adja magát a kicsike.
Persze ha jó a megfejtés. :) Ha nem akkor .. öhömm

szóval:

1. Linda, sárga, eco, macska, viz
2. Bigbróker, kék, ieb, ló, tea,
3. Matgab, piros, grafi, papagáj, tej,
4. Greenspam, zöld (azért ilyen rejtett utalásokat :) ), ricsi, hal, kv
5. portfolio, fehér, otp, kutya, sör.

De had adjak fel én is egyet.

tegyél magad elé egy a/4es lapot fektetve. és fogj egy cerkát.
a papír középső harmadába rajzolj 4 kört egymás mellé.
balról az első és a második közé húzz egy függőleges vonalat.
az első alá rajzolj egy balról jobbra mutató nyilat. az összes többi alá egy-egy jobbról balra mutató nyilat.
mindegyik kör tetejére rajzolj egy-egy 3szöget (ez lesz a sapkájuk)
az első és a harmadik sapkáját szinezd be.
rajzold meg mindegyik orrát úgy, hogy az alá rajzolt nyilnak megfelelően nézzen. utána ennek megfelelő irányba nézzen rajzolhatsz ha akarsz egy egy szemet, illetve fület.
A történet pedig a következő.
megy négy tőzsdés repülőn. Aztán mint a májusi tőzsdeindexek lezuhannak egy lakatlannak hitt szigeten. Pechjükre bennszülöttek elfogják őket, és a rajznak megfelelően beleássák őket a földbe, teljesen az álluk aljáig.
mindegyik kap egy sapkát a fejére, két fekete és két fehér sapkát kapnak ahogy a rajzon látod.
az első és a második között egy fal húzódik, így az első nem lát senkit, és őt sem látja senki. a második sem lát senkit. a harmadik csak a másodikat, a negyedik pedig a másodikat és a harmadikat látja.
Kapnak 15 percet, hogy valamelyikük megmondja, milyen színű sapka van a saját fején. nem beszélhetnek egymással. és mivel nyakig be vannak ásva forgolódni sem tudnak.
ha letelik a 15 perc meghalnak, ha megszólalnak meghalnak, ha rosszat mond valamelyik, meghalnak. eltelik 5 perc, és akkor az egyik megmondja a helyes megfejtést, így a törzsfőnök az ígéretnek megfelelően életben hagyja őket. hogyan lehetséges ez.
Törölt felhasználó 2006. 11. 26. 13:08
#92378
Sziasztok Fórumozók !
Régóta olvasom a levelezéseiteket, miközben figyelem az árfolyamokat. Kezdő vagyok, kicsi sikerélménnyel de csekély tudással, így sohasem csatloakoztam a témákhoz.
Most azonban felmerült a lehetőség hogy elmenjek a "tőzsdeiskola" 10 alkalmas tanfolyamára, hogy legalább alapismereteket szerezzek.
Szeretném kérdezni Tőletek : hallottatok már róla, és mi a vélemény a Horváth A által tartott elméleti/gyakorlati/technikai oktatásról ? Megéri az összeget ?

Előre is nagyon köszönöm tanácsotokat !
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 12:31
Előzmény: #92376  Törölt felhasználó
#92377
olajszektoré mindig alacsonyabb, a Molnál egy gond van, és az a terjeszkedés, nagy megtérülésbe kellene beforgatnia a pénzét (de sajna mostanság ez nemigen jön össze), így utólag gázüzletág eladás se volt jó neki, mert akkor annak örültünk hogy jobb megtérülésbe fekteti, hát azóta is várat magára a jó megtérülés, közben a lehetőségek is jó drágák lettek, hisz minden olajcég úszik a pénzben, mint Dagobert bácsi :)))
Sajnos a magyar részvénypiac 2 év után nem a világ élmezőnyének az élén kullog (nagy vonalakban 1,5 éve sávozunk), hanem a hátsó sorokban, de nem is várhatjuk el tőle örökké. De ennek ellenére van benne mozgás még ez a szerencse
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 11:28
Előzmény: #92375  Törölt felhasználó
#92376
ddwfr9!
Ehhez nem iztos,hogy 75$-os olaj kell!
Nagyon alacsony a P/E!
Egyszer csak észreveszik. Sztem.
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 11:20
Előzmény: #92370  Törölt felhasználó
#92375
25.500 :)), az akkor lesz, ha olajszektor megfordul,és az olaj kitör az 58-62$-os sávjából és előretör 75$-ig.
A gyenge dolcsi, erős forint+euró páros jól betesz az üzemi eredmény sorának, ha marad az EUR/USD tendecia, mely most tört ki 1.30-as szint fölé (melyet nagyon sokan vártak), ami ugye általában mindenkit vételre késztet, hogy ki ne maradjunk, ha megindul az euro, persze ebben világszerte sok millió spieler (köztük hatalmas cápák is) labdázgatnak :)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 10:27
Előzmény: #92369  Törölt felhasználó
#92374
köszönjük Horgász
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 09:51
Előzmény: #92372  Törölt felhasználó
#92373
7750-nél állítottam be a Stoppokat, elég nagy a veszteség, így inkább várok!
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 09:48
Előzmény: #92371  Törölt felhasználó
#92372
Eddig 10K-val longoltam az OTP-t, lehet sokkot kaptam... :)
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 09:43
Előzmény: #92369  Törölt felhasználó
#92371
Horgász0412!
Te rendesen a zavarosban halászol!
Jó... innen lehet szépet hasznolni, de....
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 09:39
Előzmény: #92367  Törölt felhasználó
#92370
És mi van akkor ha eladja 22k-n, utána egy-két hét alatt felkúszik 25.500.-ra. Akkor hogyan termel a pénze? Kamatozik 8%/év?
Ez nagyon kétesélyes játszma, kár, hogy csak az egyik oldalát világítjátok meg!
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 09:36
#92369
OTP

Érdekes képet fest, korrekció, vagy trendforduló!? A stoppom kiütött 7500 HUF-nál, nincs egy darab OTP-m sem. 1,5 éve volt ilyen. :( Longos vagyok, ha nincs OTP-m, mi lesz? Kereskedelmi kényszer, ezért inkább várok, ezt Ferenc86-nak írom. A célárak 1 éven belül értendők, 9900 HUF-os Erste 2007. augusztus is lehet!

ECO

Marad a long, szépen fut a papír, lehet nem az OTP lesz jövőre a sztár! Jó spekit... ;)

ANY

Sok benne az eladó, de a DÉMÁSZ ki esett az osztalékot adók közül...

TVK

Nem tudom miért, de vettem, talán oldalazás miatt!?

EGIS, RICHTER, RÁBA

USD 200HUF alatt...

MTKOM

Dec. 21! 2 osztalék? Az idő majd válaszol.

GRAPHI

Lsd. Synergon, PPlast no comment...

GSPARK, FOTEX

Sokat pihentek már, talán túl sokat...

PORTFÓLIÓM

80% HUF 10% EUR TVK, ECO, PHYL, GSPark, így lesz egy longosból speki a STOP miatt! :)

JÓ PIHENÉST MINDENKINEK!

guriga
guriga 2006. 11. 25. 09:14
Előzmény: #92367  Törölt felhasználó
#92368
Sziasztok!
Csak most kerültem gép elé, örömmel látom hogy milyen profi módon megfejtettétek a "varázsgömböt" és a többi rejtvényt.
Jó tudni, hogy profi matekosok is vannak itt.
Jó hétvégét mindenkinek , és sok pííízt a jövőhétre.
Törölt felhasználó 2006. 11. 25. 00:10
Előzmény: #92364  Törölt felhasználó
#92367
Ifederics!

Ebben sajnos nincs igazad. ugyanis, ha tfh hétfőtől a mol mindig 22K lesz, akkor jobb minél előbb eladni, és másba tenni. ugyanis az idő pénz. Persze ennek van közgazdaságtani terminusz teknikusza és háttéranyaga is, de ebből minden világos. a bölcs népi bölcsesség.
Más szavakkal a meg nem keresett pénz elvesztett pénz. tehát ha már hétfőn berakja kamatozni a kis pénzét, akkor az onnantól termel, míg a molban hemperegve nem lesz neki több.

Nagyon kellemes hétvégét, és jó pihenést. Majd azért néha benézek, hátha van egy-két újabb trükkös feladat.
ingcapa 2006. 11. 24. 23:18
#92366
Tényleg sokat segítettetek.
Köszi. 23000 fölött tuti h megválok tőle és irány a foti 550en.
Dec közepén mol kasza majd foti kasza 2007re.
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 23:08
Előzmény: #92364  Törölt felhasználó
#92365
milyen igazad van! :)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 23:06
Előzmény: #92363  Törölt felhasználó
#92364
Kifelejtettem még egy lehetőséget: :))))

Az is lehet - bár ennek elég kicsi a valószínűsége - , hogy a Mol árfolyama már mindig ezen a mostani szinten fog stagnálni. Ez esetben mindegy, hogy mennyi ideig tartod a részvényt.

Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 23:02
Előzmény: #92362  ingcapa
#92363
ingacápa

Ha eladod a mollt, akkor bezsebeled a biztos hasznot. Ha vársz vele, akkor lehet hogy emelkedni fog az árfolyam, tehát többet fogsz keresni. De az is lehet, hogy csökkenni fog, akkor viszont kevesebbet fogsz keresni.

Remélem sokat tudtam segíteni a döntés meghozatalában.

Ui: Bocs :)))))
ingcapa 2006. 11. 24. 22:50
#92362
Mi lesz a mollyval a jövõ héten?
19590 vettem. Meddig üljek még benne?
Törölt felhasználó 2006. 11. 24. 22:42
Előzmény: #92359  Törölt felhasználó
#92361
igen, én is ezt írtam

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek