Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 10:59
Előzmény: #87539  Törölt felhasználó
#87540
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 10:57
Előzmény: #87538  Törölt felhasználó
#87539
A-D-ig a portfolión a papírok télleg fel vannnak függesztve és ha igen akkor miért, na most már F-ig.

mi ez mi van?
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 10:56
Előzmény: #87537  prfecó
#87538
Fecó!

A Ricsi lesz 18500? :)
prfecó 2006. 09. 08. 10:53
Előzmény: #87535  ujonc
#87537
Én továbbra is tartom nézetemet.
ElQbb - utobb hatalmas zuhanás lesz, 18500 célárral.
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 10:37
Előzmény: #87534  Törölt felhasználó
#87536
Részemről MOL short 345-ről. Remélem, ma is lefelé megy még a Brent, és elmegy a kedvük a MOL vevőknek... Tegnap 21500-nál, nyitóban azt gondoltam, hogy na, innen már minek shortolni, hát ja... Pedig szép lett volna..
Egyelőre viszont ma a vevők gyűlnek...
ujonc 2006. 09. 08. 10:37
Előzmény: #87524  Knight Tyris
#87535
Knight Tyris és JP köszönöm a válaszokat. Tehát amit leszűrtem a piaci szereplők többsége (aki HATI-zik) úgy gondolja év végéig emelkedni fog a piac. Mégegyszer köszi.
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 10:25
Előzmény: #87532  suti
#87534
Szevasztok!

Na levágtak mindenkit? Vagy elvitte a short a nyelveteket.
:)
Naszóval Süti kollégához csatlakozva én nem voltam egész héten, szóval mi van itt gyerekek? miért ütötték meg a jónépet megint?
Törölt felhasználó 2006. 09. 08. 10:24
Előzmény: #87532  suti
#87533

Akkor én így fél 11 tájékán ünnepélyesen megnyitom a mai Tippsarkot. :-))))
suti 2006. 09. 07. 23:39
Előzmény: #87531  Törölt felhasználó
#87532
azt hiszem valamiről lemaradtam. Mi a fene van most, mi az oka ennek a rossz n. hangulatnak ha valaki elmesélné azt megköszönöm.
Törölt felhasználó 2006. 09. 07. 23:29
Előzmény: #87530  Törölt felhasználó
#87531
ja és a rally lehet hogy majd ez után az esés után jön. mert lesz honnan.
Törölt felhasználó 2006. 09. 07. 23:28
Előzmény: #87529  suti
#87530
most nem akarok itt okoskodni hogy "én megmondtam", de annyira szépen mutatta ami meg a dax hogy mi lesz itt hogy hihetetlen. dax bereccsent mi meg 1-2 órára indultunk meg a lejtőn. ma is vették otit mint állat valakik, miközben dax meg ami futures szép mínuszban volt, iszonyat rossz a nemzetközi hangulat, és ez visz magával minket is, mint mindig. holnap is short ezerrel.
suti 2006. 09. 07. 21:55
Előzmény: #87527  prfecó
#87529
valaki azt írta hogy szeptemberben rally lesz, ha valaki nem tudná akkor ma volt a napja és holnap folyt. köv. Vágóhídra küldik az összes longban ülőt .!?
Törölt felhasználó 2006. 09. 07. 21:54
Előzmény: #87518  ujonc
#87528
Szia ujonc.Egy ujonctol nem is olyan rossz a kerdes, mivel neha nagyon sok oreg roka sem tudja :o) Ez nem vicc. Elkonyvelik az egeszet egy egyszeru tenykent, hogy "esett" es kesz.Szerintem ez a legegyszerubb megoldas; az tortent ami tortent, es a filot hagyni masra.Meg kenyelmesebb is.De mondjuk egy jo kave utan, ami ugyebar kisse folpezsditheti a gondolatokat, a kerdes szamos valasz variaciot hozhat elo.
Nos, az hogy a ket index nem teljes mertekben egyforman - mint ket tojas - mozog, ez nagyjabol mindig igy van.Mert amig a BUX indexet az egyedi reszvenyek "realis" arfolyamjai allapotat tukrozi az adott momentumban, addig a BUX hatin kisse masabb a kereskedes.Ott egyszeruen csak egy termekkel kereskednek, magaval a hataridos buxxal.Itt a netto poziciok a merv adoak. Nem mindenki hatizik aki promptozik ( vagyis reszvenyekkel kereskedik az azonnali piacon).Igy mondjuk aki nem promptozik, csak hatizik azt most nem erdekli, hogy peldaul a prompton egy adott percben bedontik kemenyen az OTPet -ami nagyon komolyan kihat a BUX index azonnali mozgasara, mert , gondolja az illeto, itt valaki napon belulira jatszott a prompton , termeszetesen OTP longra tett, es sokat vett reggel, hat sokat is kellett adjon kesobb , es mivel ez egy egyedi eset nem feltetlenul fog kihatni a hatizosra a jelenseg.Utanagondol , egy keveset es , ha ugy latja, hogy a fontebbi tortenhetett akkor a sem dobja piacra a longpozicioban levo bux hatijat, hanem ki var. Ez mondjuk elegge egyedi eset, de piacot figyelve az osszkepre is jellemzo. Az inditekok ott az agyakban nem feltetlenul kell azonosak legyenek, de mozgas szempontjabol a mi a ket indexet illeti bepaszol egy peldanak neked.
Meg aztan ott vannak a piaci hangulatok.Ket piacrol is beszelhetunk , meg beszelhetunk egy piacrol is ket instrumentummal.A piaci szereplok -ugyebar Te is - mindkettot figyelik, hogy probaljanak szamukra hasznos kovetkezteteseket levonni.Ez alol nem vonhato ki senki , ha mar egyszer rakattanat, hogy figyelje mindkettot, attol fuggetlenul, hogy o csak az egyikkel kereskedik. Tipikus kerdes; Na hogy all a Hati? Na hogy all a Bux? - Eses? vagy atveres? :DD - , mert valami kapaszkodo mindig hianyzik, hogy mit tenni? adni vagy venni??

Ittvan egy pelda: A majusi es juniusi lezugasban nagyon sokan megbunhodtek a tozsdezessel. Viszont a hatar idos bux az az isntrumentum amelyikkel lehet esesre is spekulalni, hosszabb tavra, amit ertek napon tulra.Ekkora eses idejen - na jo en ekkorat meg nem igen lattam csak charton, meg az anekdotakban, es ezzel egy csapatban vagyok olyanokkal is akik nalamnal sokkal tobbet oregedtek itt a tozsden rovid idon belul - , ami ugyebar nagyon latvanyos, es hat igazan muvesznek jaro elismeres esesbol produkalni profitot, nagyon sokakat ingerelt a hatizasra.Es, hogy az elobbi mondatomat ahogy kezdtem, folytassam is, ekkora eses lattan - mondjuk amikor ugy csak a felenel jarhattunk- az ilyen esesek szinte termeszetes , torvenyszeru velejaroja az emelkedesbe atcsapo korrekcio, neha-neha igen nagy lendulettel, magas emelkedeskkel. Hat persze, hogy rengetegen atmentek az azonnali piacrol, a hataridosbe.Ugy vagy masfel, ket honapja ez mar annyira meglatszott a ket piac napi osszforgalmi aranyan.Amig az azonnalin megcsappant a forgalom, addig a hatison adtak-vettek, boldogok, boldogtalanok.Na most ha elkepzeljuk azt a sok ilyen, olyan netto poziciot ami ott kottetett a hatin, akkor ahhoz hozza kell meg kepzelni azt is, hogy azokat igy-vagy ugy erre vagy arra az iranyba, de zarni kell: Egyesek profit realizalas miatt, masok vesztesseg kuszob szintjukon is atbuktak, stb , stb. Az, hogy neha egy napon belul tobben szorulnak egy bizonyos cselekedethez,kulonbozoen a ket piacon egymashoz kepest, hat istenem. Esett , es kesz.Vagy nem esett, es kesz. Na de mostmar en is farradok el fele.Amit kihagytam a mondokambol, azt vagy kifelejtettem, vagy nem tudom.

Sok penzt!!
prfecó 2006. 09. 07. 21:14
Előzmény: #87524  Knight Tyris
#87527
Holnap már max. 3 % -os kamattartalom lesz.

hatin legyilkolják a longosokat, akik ma még nem hittek a korrekcióban.
Törölt felhasználó 2006. 09. 07. 21:01
Előzmény: #87520  Tbarna
#87526
Ennyi penzert , jo kis szakmai titkokat? No way. Meg aztan ugy se ertenek.Az egesz azon mulik, milyen magyar tanarod volt a suliban.En speciel utaltam az enyemet :(
Krumenaker 2006. 09. 07. 20:38
Előzmény: #87524  Knight Tyris
#87525
A hati a virtualitás virtualitása :) Az indexszel kereskedni tisztán hangulat alapján :)
Knight Tyris 2006. 09. 07. 18:14
Előzmény: #87518  ujonc
#87524
Szia Újonc!

Itt általában zavarhatsz, nyaggathatsz nyugodtan. :o) És általában mindezt kitartóan kell tenni. :o)

A bux és a hati bux közti különbözet, különbség a kamattartalom.

A Bux hatinak van némi szabad mozgástere az azonnali(prompt) Bux indexhez képest. A maximális eltérés általában a jegybanki alapkamattal egyező, de általában az eltérés annál kisebb. Tehát ha pl: 6% az éves alapkamat, és a bux értéke pl 20000, akkor jó eséllyel a Hati Bux 20000 és 21200 között nyugodtan mozoghat, de akár alá is mehett ekkor negyatív lesz a kamattartalom.
A kamatkülönbözet, kamattartalom tehát itt a 20000 pontnak a 6%-a az 1200 pont.

Amit fent leírtam persze év elejére értendő, mert ahogy telik az év és haladunk előre az időben az alapkamatnál is fogy a százalék.
Általában adott év végén lejáró Hai buxról beszélünk, azzal foglalkozunk, mert abban van megfelelően nagy forgalom ezért a maximális kamattartalom mindig attól függ, hogy még mennyi idő van hátra az évből.
Pl ha már félévnél járunk akkor a maximális eltérés az év elei 6%-ről már 3%-ra csökken, mert fél év alatt már csak 3% biztos hozamot lehet elérni éve 6% hozam esetén. Tehát a példa alapján 600 pontra. Tehát ennyi szabad mozgástere marad az azonnali Bux-hoz képest a Hati Buxnak.
Ez a szabad mozgástér az év későbbi részében értelemszerűen tovább csökken, mígnem elérkezünk a határidős buxunk lejáratához/kifutásához, amikor is pontosan meg fog eggyezni a Promt és a Hati Bux értéke.
Persze lehet akár negatív kamattartalmunk is, ekkor a Hati bux alacsonyabban lesz mint az azonnali bux.

Visszatérve a kérdésedre Ha kevésbé esik a hati mint az azonnali, akkor év végi lejáratot, kifutást magasabbra várják a befektetők úgy gondolják, gogy emelkedni fog a piac, tehát optimistábbak, ezért inkább vételi erő jellemezte a kereskedést, ha meg a Hati a Prompt alatt van, akkor meg pesszimistábbak úgy gondolják, hogy lefelé fog menni a piac és az eladók uralják ilyenkor a kereskedést.
Az, hogy a lehetséges kamattartalom mekkora, tehát mindig a még lejáratig hátralevő idő, és az eladók és vevők egymáshoz képesti viszonya határozza meg.

Így elsőre ennyi még biztos kapsz kiegészítést mástól is :o)

Kicsit fáradt vagyok, remélem mindent jól írtam, de ha nem akkor úgyis kijavítják a többiek. :o)
Üdv:
tko_ 2006. 09. 07. 18:10
Előzmény: #87522  prfecó
#87523
Húha..ma aztán rendesen legyilkoltak minket (is)

Figyelitek amikat??? Nasdaq-ot most rántották át pluszba...
prfecó 2006. 09. 07. 17:52
Előzmény: #87518  ujonc
#87522
Szeptember 18-án változás a hatin (.árváltoztatás és kondició változtatás )
Knight Tyris 2006. 09. 07. 17:33
Előzmény: #87519  Knight Tyris
#87521
Az esetleges jogi következmények és a garázdaság gyanújának az elkerülése végett :o)-bár tudom, hogy már késő- :o) de a következő nyilatkozatot szeretném kiadni :o) :

Az alul említett hozzászólásban lévő bármilyen egyezőség, esetleg létező vagy nem létező személyekre történő utalás, vagy azonosság, csupán a véletlen szüleménye. :o) :o)

Aláítás:

Barba Knight Tyris :o)

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek