Ez igaz. De "az elmúlt 180 naptári nap forgalommal
súlyozott átlaga: 48 HUF". És forgott kb. 2.5 millió darab ezen az átlagáron 6 hónap alatt. Ugyanaz a részvény többször is megfordulhatott, pl. evazeller úrhölgy kezében. :) A saját részvények és még további 5 millió darab meg nem forgott az utóbbi fél évben.
Amúgy szerintem az árfolyam piaci alakulása nem közvetlenül alakítja a saját részvények könyv szerinti értékét.
Minden ott van elvileg a könyvben. Azt, hogy mennyit érnek aktuálisan a nyilvántartott vagyonelemek piacilag, azt senki se tudja biztosan, az biztos, hogy a könyvvizsgáló által igazoltan milyen érték szerepel az egyenlegben. Mindennek nincs köze a változó árfolyamhoz sem, ami most 17 HUF, ugye. Ezeket a vagyonelemeket most egymilliárd feletti szinten tartják nyilván, de mindennek csak egy működő cég esetében van értéke, viszont borul minden, ha a cég nem működik, mert akkor a vagyonelemek drasztikusan leértékelődnek és a felszámolással elvesznek. Most a NyRT. törvényes működése került veszélybe, de ez a veszély viszonylag kis összeggel elhárítható. Az alaptőke nagyságához mérten kis összeggel. Ezt talán akkor is muszáj megtenni, ha az NyRt. tőzsdén kívüli ZRt-vé alakul. A jogutód nélküli megszűnés esetén viszont szétcincálódik a vagyon, és kiderülhet, hogy az a korábban nyilvántartottnak a felét sem éri. Ha viszont megőrződik a működőképesség, és nagyjából reális a nyilvántartott könyv szerinti érték, akkor szanálható lehet minden korábbi probléma. Ez a hitelezőknek is érdekük.
Végelszámolásnál: ha a mérlegfőösszegből levonjuk az összes megemlített követelést és tartozást, akkor marad vagy 4-500 millió, ami 40-50 Ft-os árfolyamnak felelne meg. Feltéve, hogy a vagyonelemek a nyilvántartott értékükből nem veszítenek, vagy azokat a nyilvántartott értékükön sikerül értékesíteni.
Az Integrátor Kft. saját alaptőkéje erejéig korlátolt felelősségű ugyan, de a NyRt szerves része is, és ekként vagyonelemeinek elvesztése a NyRt könyveiben is megjelenne. Az pedig újabb alaptőke fogyást hozna, amit a tulajdonosoknak megintcsak pótolni kellene a főkönyvben. Vagyis egy időközbeni csődegyeszség az Integrátornál befolyásolná a közgyűlést. Nagyonis.
(Se könyvelő, se cégjogász nem vagyok. Kérem mindezen általánosságokat egy laikus agyalásának, és nem pedig valami orákulum szakvéleménynek tekinteni.)
én nagyon drukkolok a cégnek most
indok:
1. 16-on vettem
2. 14-en veszek holnap, ha kapok
3. régen 3800-on vettem és 4200-on adtam
4. sokszor sok árfolyamon vettem és adtam, de ezt az árfolyamot sosem gondoltam volna, pedig voltak olyan idők, amikor nagyon rosszat gondoltam a cégről
utoljára 21-en és 22-n vettem és 23-on és 24-en adtam
kíváncsi vagyok, a 16-os vételemmel mire megyek
utóirat: undorítóan hangzik, hogy 16 forinton forog a papír, de a cég menedzsmentje tehet róla
még utóbb irat: tehet róla,vagy tesz róla?
Ha végelszámolás lesz, akkor te mire számítasz, maradhat a részvényesek között szétosztható vagyon? A másik kérdésem pedig az, hogy befolyásolhat-e valamit, ha időközben az Integrátor KFT-nél megszületne az egyezség a csődeljárás során?
Üdv:
Na, számolgattam. 132 HUF-os árfolyam kell ahhoz, hogy az alaptőke ne kerüljön 2/3-d alá - csak piaci alapú kapitalizáció szerint, tehát - amennyiban a cég könyveiben nincs semmi piacilag értékelhető vagyonelem. (Asszem ezen az árfolyamon hagyta abba a határidőzést a menedzsment, de ez nem biztos.)
81/82 Ft árfolyamnál a saját tulajdonban lévő részvények eladása még biztosíthatta volna, hogy nem kerül az alaptőke 2/3-d alá. Talán érthetőbben: ha a saját tulajdonú részvényeket 81/82 Ft-on értékesíti a cég akár tőzsdén kívüli ügyletben, és annak árát (kb. 115 milla) beírja a könyvbe, akkor az alaptőke ma nincs 2/3-d alatt. Gondok lennének, de nem lenne ez a közgyűléses, végelszámolást lebegtető, több esélyes cirkusz. Nyilván 80 alá esett volna az árfolyam akkor is, de nem a mostani csődhelyzetet vizionáló szintekre. Valszeg az 50-es szint bőven megfogta volna az esést, ahogy ez utólag azért már feltételezhető.
Ez lehetett volna a biztonsági játék a menedzsment részéről. Mármint akkor, ha 81/82 után előre nem látható későbbi fejlemények következtek be. Mert lehettek ilyenek, pl. a csökkenő bevételek, és a növekvő veszteségek, amiknek óhatatlan könyvviteli nyomai lettek. Aztán a katasztrófavédelmis bukta, a cash-hiány meg az Integrátor csődvédelembe menekülése. Ezzel együtt a biztonsági játék elmaradása - így utólag - a menedzsment - talán végzetes - hibájának tűnik.
A közgyűlés a tulajdonos részvényesek bulija, nem úgy általában a befektetőké. Ezzel együtt most pénzt kell beletenni a cégbe, nincs mese. A tulajdonosok adhatnak felhatalmazást pl. részvénykibocsátásra, annak hozama meg becsábíthat bárkit a vásárlásba. Majd látjuk. De nyilván elsősorban a tulajdonosok eminens érdeke, hogy az esetleges kibocsátást lejegyezzék. Ha nagyon átrendeződött most a tulajdonosi szerkezet, akkor simán lejegyezhetik a "nagyok" a pillanatnyilag szükséges mennyiséget.
Szerintem nincs épelméjű ember a földön aki a részesedéssel beszállna a synbe
Max ha valakinek a valakije és még több pénzt akar kihúzni a tőzsdei részesedésből mielőtt végleg lehúzzák a rolót.
Egy szoftveres cégnél nem annyira az ingatlanok képviselnek értéket. A smart-cuccaik, meg az online játékszoftverek kifejlesztése igényelt viszont némi tőkét, és nem keveset. Mindez ott van a cégértékben valahol (talán), akkor is ha jelenleg nem sokat tejelnek.
Az alaptőke leszállítását úgy tudom elképzelni, hogy felezik, vagy tizedelik (tök mindegy) a névértéket, és duplázzák, vagy tízszerezik a részvényszámot. Ezzel viszont nem szerzik be a könyvből hiányzó cirka 115 milkát.
Az ipari parki ingatlannal bizniszelni szintén ködszurkálás. Az most is nyilván van tartva valamilyen értéken, ha eladják, akkor ez az érték kikerül a könyvből, vagyis nem pótolható ezzel a hiányzó alaptőkehányad. Ráadásul ez az ingatlan a csődeljárás alatti leánynál van, vagyis momentán nem igazán mozgatható.
teljesen mindegy!!
minden attól függ hogy a vezetőség mit akar, illetve jelentkezik-e egy befektető
én inkább, - mint azt írtam a "tipp versenynél" - egy erős szakmai befektetőt várnék, nem pü-t
ha lesz
mindenkinek akinek van sok sikert és befektetőt!!
A piacképes projekt mellett ne felejtsük el az ipari park tulajdonjogát, az 500 millió minimum. Én azt sem értem, hogy miért nem megoldás az alaptőke leszállítása. Mindenesetre ha akarják, megszavazhatják a végelszámolást, senki sem tudja megakadályozni őket.
Üdv:
Egy gondolatfutam, de senki ne vegye rábeszélésnek. Miért lenne itt csőd? A menedzsment azt szólta, hogy a könyv szerinti érték kb. 115 millával aláment a szükségesnek, amely helyzetet kezelni kell, kezelni meg csak a közgyűlés jogosult. Azt is szólták, hogy nem cél kivezetni a pappert a tőzsdéről.
Pl. még mindig van piacképes projektjük, amibe ha beszáll valaki részesedésért ezzel a hiányzó tőkével, akkor máris túléltek. Persze ilyen business nyélbe ütéséhez nem kellene közgyűlés, lehetséges, hogy más történik.
SYNERGON