Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 07. 13. 21:16

SHORT VAGY LONG???EZ ITT A KÉRDÉS !!  

Kedves Mindenki !



Igazából ilyen topicot még itt mindent átnézve nem találtam.



Fontos , hogy ide tényleg mindenki ,aki leírja a véleményét , ha lehet , ne csak a megérzésére hivatkozva írjon-hanem alátámasztva pro és kontra érvekkel, adatokkal , trendekkel....szakmai ismeretekkel-TA- stb.



Én csak kiváncsian szemlélgetem a macipiacot , közben azt tapasztalom , hogy sok embert a saját pénzének teljes elvesztése, a likvidálás réme sem tart vissza attól , hogy csak longban gondolkodjon....habár a trend és az altrend is most maci.



Gyakorlatilag mentünk 3 napot a világgal szemben..az otp jóvoltából...de ha minden marad szvsz 11000 -es dow alatt megnyilhat a kút....ugyanakkor már sokan a bearrallyban bíznak , mert bizony a dow is úgy esett majd 2000 pontot , hogy nem volt felfelé korrekció.....de a csődszélén nem is lenne olyan egyszerű ezt megélni.......látva , hogy a fejlett nyugat összes vivmánya több sebből vérzik.



Egy dolgot kérek , hogy itt ne legyen egymás piszkálása , bántása , mocskolodás, a topic nem a politikáról szól-------aki ezt elfelejti, azt ki fogom záratni !!!



Ez a topicha kell nektek, nekünk ilyen és fennmarad-akkor legyen mindannyiunk közmegelégedésére.....és szolgálja azokat , akik tudnak és akarnak is egymáshoz, a másik véleményéhez kellő el-és befogadással fordulni !!!



Legyen- e topic mindannyiunk hasznára !



Sok pénzt mindenkinekl !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 01. 31. 06:58
#20
a Wall Street tőzsdecápái kénytelenek tehetetlenül nézni, ahogy lelkes amatőrök hazai pályán verik meg őket egy rakás értelmetlennek tűnő befektetéssel. ...
Ha egy cég értéke pár nap alatt 2 milliárdról 24 milliárdra nő, a részvényei pedig egy hónap alatt 1700 százalékos növekedést produkálnak, az garantáltan minden létező gazdasági elemző figyelmét fel fogja kelteni. Pláne akkor, ha a növekedés mögött egy saját magára több millió degenerált gyülekezeteként hivatkozó, teljesen kaotikus társaság áll, akik a Melvin Capital több milliárd dolláros bukása után úgy értékeltek, hogy
"tovább tudnak retardáltak maradni, mint ameddig a hedge fundok fizetőképesek."
https://telex.hu/gazdasag/2021/01/28/tozsde-reddit-wall-street-bets-hedge-fund-befektetes-gamestop-reszveny-shortolas
BozsoBozso 2008. 07. 15. 06:42
Előzmény: #15  BozsoBozso
#19
Azsia szakad

link

USA hati minuszban ez bizony short lesz!
stoky 2008. 07. 14. 23:33
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
phylasia, generis lenni nagy long
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 23:23
Előzmény: #16  TrendMan
#17
LONG!!!
TrendMan 2008. 07. 14. 22:45
Előzmény: #15  BozsoBozso
#16
Gyorsjelentési szezonban valami már mozdulni fog - nehogy lemaradjatok :-)
BozsoBozso 2008. 07. 14. 22:13
Előzmény: #14  BudFox
#15
Sztem is szeptemberik 18k buxig SHORT
BudFox
BudFox 2008. 07. 14. 12:30
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
én szeptembertől számítok emelkedő trendre..de majd kiderül.

ma OTP short ?
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 11:52
#13
2007 december-től partvonal.
Most egy kis euro.
Szerintem kissebb korrekciókkal még 1év zúgás, utána is még egy ideig stagnálás.
Láttatok már 1870-től Down chartot?
Meggyőző.
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 09:46
Előzmény: #11  TrendMan
#12
"Bejöttek azok a sajtóértesülések, amelyek szerint a washingtoni kormányzat fontolgatja, hogy állami tulajdonba veszi vagy tőkeinjekcióban részesíti a Fannie Maet és a Freddie Macet, az USA két legnagyobb lakáshitel-finanszírozó intézményét, hogy megelőzze fizetésképtelenné válásukat.

Henry Paulson amerikai pénzügyminiszter arra kért ugyanis felhatalmazást a Kongresszustól, hogy amennyiben szükséges, a tárca bármekkora részesedést vásárolhasson a bajba került társaságokból, illetve - cégenként legfeljebb 2,25 milliárd dollár értékben - kölcsönt nyújthasson számukra annak érdekében, hogy azok elkerülhessék az összeomlást. A pénzügyminisztérium a hírek szerint csak átmeneti időre, 18 hónapra kér beavatkozási lehetőséget.

A Federal Reserve eközben engedélyezte a bajba került jelzálogtársaságok számára, hogy közvetlenül a központi banktól vegyenek fel hitelt.

E lépések gyakorlatilag oda vezethetnek, hogy az USA garanciákat nyújt azokra a hitelekre, amelyeket a befektető részvényesek által tulajdonolt, szövetségi koncesszióban működő, állami segítséggel működő cégek nyújtottak.

A két pénzintézet részvényeinek árfolyama csütörtökön kisebb mértékben, péntek reggel mintegy 50 százalékot zuhantak, de később némileg visszaerősödtek az állami beavatkozásról szóló hírek hatására.

A kormány nem engedheti meg ennek a két pénzügyi intézménynek az összeomlását, mert ez amerikaiak tömegeit fosztaná meg a lakásuk birtokláshoz szükséges kölcsönöktől és súlyos gazdasági következményekkel járna, mert a hitelek elapadása még mélyebbre taszítaná a 25 éve a legsúlyosabb válságban lévő lakásszektort.

A Fannie Mae és a Freddie Mac iránti befektetői bizalom csütörtökön rendült meg, amikor Bill Poole, a Fed korábbi St. Louis-i elnöke közölte, hogy a két intézmény 5,2 milliárd dollárral nagyobb tartozást halmozott fel, mint amekkora vagyonnal az első negyedévben rendelkezett. Ez számviteli értelemben azt jelenti, hogy fizetésképtelenek - tette hozzá. A Freddie Mac erre úgy reagált, hogy nem érvényes rájuk a Poole által alkalmazott számviteli értékelés, mert miközben jelzáloghiteleik sok év múlva futnak ki, jelenleg mai piaci értékükön kell azokat számon tartaniuk, ami jóval alacsonyabb lehet a lejáratkor ténylegesen befolyó összegnél.

A két pénzügyi szervezet kulcsszerepet játszik az Egyesült Államok lakáshitelpiacának finanszírozásában: jelzáloghitelekből álló csomagokat vesznek át a bankoktól és értékpapírokat bocsátanak ki ezeknek a hiteleknek a fedezetével. Ez utóbbiak jelentős részére az állam garanciát vállal. A Fannie Mae és a Freddie Mac jelenleg összesen 5 ezer milliárd dollárnyi jelzáloghitelt birtokol vagy garantál, közel felét az USA 12 ezer milliárd dolláros jelzáloghitel-állományának.
TrendMan 2008. 07. 14. 09:33
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Az az érdekes benne, hogy nem kell külön hir.
Úgy müxik a dolog, hogy ilyenkor a befektetők szinte csak a rosszat hallják meg, és arra emlékeznek is, a jót meg egyből elfelejtik.
Biztos ismertek 'Holtpont' problémákat az élet más területeiről.
Nos ez is az:
Ha a piac átesett a holtponton, akkor megy lefelé mint egy kő.
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 08:57
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Minden index új minimum pontokat ütött meg...a nikkei is átment a 13000-em....szvsz nem túl jó jelek ezek a longhoz...........a hír meg hiányzik a bearrallyhoz!!!pedig nagyot tudna szólni az biztos !!
Klassz shortpozikat lehetne kiépíteni!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 08:16
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Trendman !

Én itt a pf-en nagyon sokat tanultam mindenkitől , nem akarok és nem is akartam senkit megbántani , de olyan sok okos dolgot tud mindenki írni és ha lehet akkor ezt használja fel mindenki a saját fejlődésére, a tanulásra , a folyamatok jobb átlátására.

Én előre is köszönöm mmindnekinek az építő jellegű beírásokat !
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 08:10
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
ha jól olvasom a finance yahoo-n a freddie és a fannie pénzügyi megmentésén örömködnek a futuresek. Ezek a FED-es beavatkozások elég tiszavirág életűek szoktak lenni. Ezért csak óvatosan....
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 08:04
Előzmény: #6  BozsoBozso
#7
+ 100 pontos DOW -nál és + 30 -as DAX -nál valószínüleg nem short (legalábbis nem ma).
BozsoBozso 2008. 07. 14. 06:33
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#6
1. 6200 DAX elesett
2. DJ 11100 ala ment
3. Olaj uj csucs.
4. Nyersanyagarak csucs fele
5. BUx korrekcio megvolt

18K buxig sztem tuti SHORT érdemes a korrekciokba beleadni még sztem 10-15% a BLUE cheipek a kis részvényeknél meg akaár GIGA esés is beleférhet.

Célárfolyamaim: minimum amire esnek sztem (peszzimista)

OTP 5650 (5200)
MOL 16000 (15000)
MTELKOM 650 (600)
RABA 1000 (900)
SYNERGON 600 (500)
FOTEX 480 (400)
ECONET 75 (60)
Pannergy 900 (600)

TrendMan 2008. 07. 14. 00:53
Előzmény: #4  TrendMan
#5
Szerény meglátásom szerint a július már csak így fog eltelni, eséssel - néha kis korrekcióval.
A tőzsdén is uborkaszezon van, sokan kivonták a pénzüket - emelkedésre augusztus elejétől számítok.
Ennek előjele a megnövekedett volatilitás lesz, ha majd látjuk, hogy intenzíven rángatják le-fel a piacokat (ebből pénteken már a Dow-ban láthattunk valamit) - akkor közeledik a fordulat.
Egyenlőre tehát még short.
TrendMan 2008. 07. 14. 00:48
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Halló, halló,
Nem éretm, miért volt szükséges külön kitérni a hangnemre - szerintem hozzászólók túlnyomó többsége normális.
Törölt felhasználó 2008. 07. 13. 21:32
Előzmény: #2  oxylant
#3
egy kis figyelmeztetés , hogy ha már valaki "embernek" született és nem a varangyosbéka szellemi szinvonalán létezik(bár szerintem sok ember még azt a szintet sem éli meg..ez volt az OFFFFF), akkor itt is kelletik a szellemi szintet megtartani !!!
oxylant
oxylant 2008. 07. 13. 21:25
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
"Egy dolgot kérek , hogy itt ne legyen egymás piszkálása , bántása , mocskolodás, a topic nem a politikáról szól-------aki ezt elfelejti, azt ki fogom záratni !!!"
Ok a kérésed, de mi az hogy kifogom záratni.......????
No neeeeeeeee!

Topik gazda

620829
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek