Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 10:54

Richter topik  

Egy kis reménysugár:-)



Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 02. 09. 15:27
Előzmény: #56339  Törölt felhasználó
#56360
Hi Pipec,
Erdeklodnek,hogy talaltal- e realtime grafikont? Az investingen tul kicsi, a hetes raadasul a tizedeles miatt hasznalhatatlan, az RC grafikonja a Randin meg egyszeru mint a bot..Meg egy nyomorult MACD-t sem tudsz megnezni rajta,nincs ilyen opcio...
Törölt felhasználó 2014. 02. 09. 15:23
Előzmény: #56357  berlini
#56359
A történelem ismétli önmagát.
13:33-as hír---->
2011-ben amikor én is megszívtam vele akkor
"Ágynak dőlt a Richter" hír volt-:)))))
Törölt felhasználó 2014. 02. 09. 14:12
Előzmény: #56355  Tibi0002
#56358
Hol találom azt a linket, hogy én is tanulhassak belőle?
berlini
berlini 2014. 02. 09. 12:28
Előzmény: #56351  Törölt felhasználó
#56357
Szerintem sem szabad most a TA nem helyes alkalmazásában keresni a veszteség okát. A gyj egyértelműen csökkentette a részvény árát fundamentális alapon.
Szerintem most arra kell berendezkedni, hogy a papir 4000 körül fog mozogni egészen addig, amig a cégről nem jönnek újra pozitiv hirek, amelyek előrevetitik egy legalább 10%-os folyamatos éves növekedés lehetőségét.
LanyUs 2014. 02. 09. 12:28
Előzmény: #56355  Tibi0002
#56356
Azért egy ilyen blog létrehozása sem kis munka. Szerintem mindannyiunk nevében megköszönhetem az önzetlen segítségedet Neked is!
Tibi0002 2014. 02. 09. 11:49
Előzmény: #56354  LanyUs
#56355
Szívesen :)
Az is célom volt, hogy megkíméljük a nagyobb veszteségektől azokat, akiknek nincs még kiforrott stratégiájuk. Ez már sikerült, és ennek nagyon örülök.
LanyUs 2014. 02. 09. 10:55
Előzmény: #56353  Tibi0002
#56354
A fegyverrészvényes írással kezdtem. Nagyon tanulságos. A többit is elolvasom majd. Köszi a linket!
Tibi0002 2014. 02. 09. 08:49
Előzmény: #56337  Pezo1
#56353
Pezo, mivel az elveid hasonlítanak az értékalapú befhez, várlak téged is facebook csoportunkba (gugli: értékalapú befektetések alapjai)
Törölt felhasználó 2014. 02. 09. 07:21
Előzmény: #56337  Pezo1
#56352
Hát köszönöm az elismerést :-)
Törölt felhasználó 2014. 02. 09. 06:54
Előzmény: #56343  Törölt felhasználó
#56351
Egy: a technikai elemzést ne vedd bibliának, mert pont most mutatta be a richter, hogy vannak esetek, amikor szart sem ér az elemzés. De azért az elmondható, hogy támasz szintek közelében sokszor érdemes dt alapon long pozit nyitni, ugyanis ha nincs világvége hangulat, akkor ezek a szintek tényleg támaszként funkcionálnak. De ha egy papír tul sokat teszteli a támaszt, akkor nagy az esélye, hogy előbb utóbb letöri. Ezeket is jobb észbe tartani.

Ha arra spekázól, hogy a shorzárók miatt majd felhúzzák az árat, az elég veszélyes terep. Mert a shortot is át lehet vinni másnap, tehát nem biztos, hogy minden shortot aznap is zárnak. Sőt. Pl szerintem nagy a nyitott shortállomány richterre amit még nem zártak. De azt hogy a nagybüfik mikor zárnak, azt nehéz kitalálni. Viszont a shortosok is ugyanúgy nyitnak pozit akárcsak a longosok. Csak annyi a különbség, hogy a legtöbb short az ellenállások körül nyílik ( legtöbb long pedig támaszokon )

Tetszik az elszántságod, de egy tanácsot még adnék ( bár tudom, hogy nem kérted :-) ), ezt saját tapasztalat miatt mondom. Oks, hogy visszaakarod nyerni a bukód, de fogadd el, hogy buktál. Mert ha az motivál, hogy gyorsan visszanyerd amit buktál, akkor az könnyen meggondolatlanná tehet. Ha a bukó visszanyerése a cél, akkor ha elkezd emelkedni a papír, rögtön bele akarsz majd venni, hogy visszahozd a veszteséged... és sokszor ez inkább további buktába sodor.

Richter mellett azért szólhat, hogy pénteken már nem esett akkorát, de szerintem most érdemes megfigyelni, hogy hol alakul ki az új sáv ami között mozogni fog. Mert az emelkedő trend törésre került, és csökkenő trendben nehezebb long pozizni.

Amúgy nagyon jól álsz hozzá a dolgokhoz. Hidd el az ember időnként bele bele fut a buktába. Nézzd meg én is belevettem otp-be a támaszokon... most aggódhatok, hogy mi lesz, mert a drága felfele ékelődik, amiből általában letörés a vége, de ennek ellenére nem aggódom, mert ha így lesz arra is van cselekvési tervem :-)
Törölt felhasználó 2014. 02. 09. 06:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#56350
Azt hittem dobtad 100 felett és vettél megint 4000 alatt. Most megjósolhatatlwn, higy mikorra szedi össze magát, de talán hamar feljebb mozdul innét.
evazeller 2014. 02. 09. 01:26
Törölt hozzászólás
#56349
Törölt felhasználó 2014. 02. 09. 00:47
Előzmény: #56347  Törölt felhasználó
#56348
A gerinctelen mínuszolósnak üzenem, hogy nyugodtan megírhatja ha nem tetszik neki valami!
Törölt felhasználó 2014. 02. 09. 00:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#56347
Szia Évus!:-) Nem erőltetek semmit, csak ötletelek és próbálok alaklamazkodni a változó körülményekhez!
evazeller 2014. 02. 09. 00:26
Törölt hozzászólás
#56346
evazeller 2014. 02. 09. 00:17
Törölt hozzászólás
#56345
Törölt felhasználó 2014. 02. 08. 23:17
Előzmény: #56343  Törölt felhasználó
#56344
Ha nem az előző, kissé hazárdírozósnak tűnő hozzászólásomból indulok ki, hanem TA alapon próbálok valamilyen fogódzót keresni, akkor arra jutok, hogy teljesen bizonytalan az irány! A "nagykönyv" alapján ugyanis, ha a gyertya az alsó Bólinger szalagon kívül van és az RSI értéke is 30% alatt van, akkor jó esély van a fordulat bekövetkezésére. Na már most, a pénteki gyertya nemhogy az alsó szalag alatt van, de egyenesen kiszakadt belőle és fényévnyire elhagyta azt, ráadásul RSI is rég nem látott mértékben van a 30% alatt! Ennek ellenére nagy tételben mernék rá fogadni, hogy hétfő reggel nem fogják megrohamozni a kis és nagy büfik a tőzsdét, hogy Ricsiért tülekedjenek és aztán órák alatt nagy forgalommal 4-5%-kal nyomják fel az árfolyamot! (miután ezt leírtam valahogy mégis olyan érzésem támadt, mintha érdemes lenne hétfőn mindjárt nyitóban belevenni egy laza DT körre)
Szóval most akkor mihez kezdjen egy hozzám hasonló, veszteséget korrigálni akaró, egyszerű kisbüfi?
Kezdjen el hazárdírozni a napvégi short záráson vagy bízzon a TA örök törvényében és higgye el, hogy a Bólinger szalag és az indikátorok jelzései alapján itt hamarosan 3-4-5 %-os korrekciója fog bekövetkezni a múltheti zuhanásnak?
Törölt felhasználó 2014. 02. 08. 23:06
Előzmény: #56342  LanyUs
#56343
Köszi a vigasztaló szavakat, jól esik őket tőled is elolvasni, azonban nem nyalogathatom örökké a sebeimet! Itt az ideje, hogy helyrehozzam, azt a hibát, amit egy kis odafigyeléssel és önfegyelemmel akár el is kerülhettem volna. Nagyon sokat gondolkoztam az elmúlt napokban is. Elkezdtem ismételgetni a tanultakat és elkezdtem azon gondolkozni, hogy hogyan fordíthatnám a magam javára a kialakult helyzete, hogyan lehetne belőle profitálni?

Az szerintem egyértelmű, hogy szerdán trendtörés következett be, ami csütörtökön tetőzött be. Pénteken már Ricsi újkori életének első napja kezdődött. Ettől kezdve már nem a long lesz a divat, hanem sajnos a short. Azért mondom, hogy sajnos, mert nem vagyok shortos beállítottságú, de valahogy mégis jó lenen pénzt keresni, valahogy mégis javítani szeretnék a helyzetemen. Egyik módja ennek, hogy felugrok Pestre és én is kérem a számlavezető bankom központjába, hogy engedélyezze a short ügyleteket, de van egy másik elképzelésem is és ennek a kidolgozásához jó volna ha egy kis segítséget tudnátok adni. Már csak azért is mert lehet nem is olyan nagy hülyeség és lehet mások is profitálhatnának belőle.
Szóval az alapelgondolás lényege az, hogy péntek óta sokkal többen kezdik majd a DT-s napjaikat Ricsiben shortban, mint longban. Pénteken nagyon szembetűnő volt, hogy annyi short volt Ricsiben, hogy zárás előtt bő fél órával, majdnem 40 ponttal emelték meg short zárások az árfolyamot (és persze ennek köszönhetően is zárt zöldben). Mivel szerintem ez egy darabig nem lesz másképpen, ezért a kérdés tehát, hogy a short nyitásoknak köszönhetően, (mert remélhetőleg az Aberdeen már kitárazott és a többi kisebb alap sem akarja tovább zúzni az árfolyamot) hogyan lehetne eltalálni a napi minimumokat? Persze nem pontosan, de úgy nagyjából? Mikor nyithatják a shortok többségét? A nyitást követő első 2 órában? Vagy akkor ha kicsit megemelkedik az árfolyam, mint pénteken, mikor 4112-ig húzták és utána shortolják meg? Ha valahogy ezt ki lehetne okumlálni és ki tudnánk használni (minden nap) a napvégi short zárásokból adódó kényszer felhúzást, akkor egy csipegetős, DT long taktikát is lehetne erre építeni. (talán) Persze ennek is megvannak a veszélyei, hiszen fogalmam sincs, hogy lehetne belőni a nap minimum árfolyamot és az sem biztos, hogy az Aberdeen után nem kezd e másik alap is kitárazni Ricsiből? Szóval ha valakinek volna valamilyen építő jellegű véleménye a napvégi shortzárós taktika tökéletesítésére, azt szívesen fogadnám!:-) Vagy egyszerűen csak vegyek bele zárás előtt 1 órával és adjam el záróban és ne komplikáljam túl?
LanyUs 2014. 02. 08. 21:07
Előzmény: #56339  Törölt felhasználó
#56342
Egy valamit fogadj el. Sajnos nem látod a jövőt. A 4.400-ban éppen technikai alapon bízhattál. Ha ott fordul, most sok esés hajhász kommentjétől lennénk boldogabbak  Ezt senki nem látta előre, hogy 4K-ig esni fog, különben 4.800-től szabadesett volna 800 pontot, mert ha mindenki tudja ki veszi ugyebár ?  Persze lehet olvasni, hogy nem jó a stratégia ha nem arra megy amerre várod, mert a milliószor leírt sávos vásárlás, stop stb. segítenek, de akkor is. Valljuk be, mindenki azt szeretné, ha eltalálná a legalját vagy a tetejét és onnan már az Ő irányába menne  Ne emészd magad, én is vettem esés közben ( igaz csak tized tőkével ) de a hulló kés orosz rulett. Nem tartom magam baleknak, mert támasz közelében érdemes belevenni hátha… de a legjobb persze nagy forgalmú fordulós napon. És hogy melyik az? Az általában utólag derül ki…
LanyUs 2014. 02. 08. 21:06
Előzmény: #56339  Törölt felhasználó
#56341
Egy valamit fogadj el. Sajnos nem látod a jövőt. A 4.400-ban éppen technikai alapon bízhattál. Ha ott fordul, most sok esés hajhász kommentjétől lennénk boldogabbak  Ezt senki nem látta előre, hogy 4K-ig esni fog, különben 4.800-től szabadesett volna 800 pontot, mert ha mindenki tudja ki veszi ugyebár ?  Persze lehet olvasni, hogy nem jó a stratégia ha nem arra megy amerre várod, mert a milliószor leírt sávos vásárlás, stop stb. segítenek, de akkor is. Valljuk be, mindenki azt szeretné, ha eltalálná a legalját vagy a tetejét és onnan már az Ő irányába menne  Ne emészd magad, én is vettem esés közben ( igaz csak tized tőkével ) de a hulló kés orosz rulett. Nem tartom magam baleknak, mert támasz közelében érdemes belevenni hátha… de a legjobb persze nagy forgalmú fordulós napon. És hogy melyik az? Az általában utólag derül ki…

Topik gazda

kyra
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek