Topiknyitó: user01 2021. 03. 01. 13:55

OXOTECH - OXO Technologies Nyrt.  

Új cég jön a tőzsdére
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balalajka 2023. 04. 17. 15:59
#540
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
A hazai tőzsdén két fontosabb vállalatspecifikus hírről is számot tudunk adni: nagy emelkedésben van a Waberer's és az OXO Technologies részvénye, 
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
Hogy micsoda!!!!!! Kedves Portfolio!
OXO utolsó kötés 6 napja volt
bitKain
bitKain 2023. 04. 17. 12:54
Előzmény: #538  Dodo34
#539
Régebben olvasták a fórumot, néha még válaszoltak is egy-egy beírásra.
Lehet, hogy már el is olvaták az észrevételemet és már módosítják is a terveket. 😄
.
Nem írok nekik, mert annyira jelentéktelen a portfoliómhoz képest. De mivel van, ezért követem, és bosszankodom, vagy örülök ha valami történik.
.
Ez a két cég, amibe most akarnak fektetni, egyébként sem mozgatta meg a fantáziámat, de, hogy még híguljon is tőke, ráadásul nyomott áron, az meg bosszant is.
Dodo34
Dodo34 2023. 04. 17. 12:26
Előzmény: #535  bitKain
#538
írd meg nekik.
eszpe2 2023. 04. 17. 11:45
#537
Közgyűlés nem volt határozatképes. Ismétlés 04.27-én.
https://bet.hu/newkibdata/128873801/Közlemény%20Közgyűlésről.pdf
bitKain
bitKain 2023. 04. 15. 22:33
Előzmény: #535  bitKain
#536
Sajnálom, hogy beszálltam, még szerencse, hogy kevés van belőle a portfoliómhoz képest. (De túl sok, ahhoz képest, amit most ideálisnak gondok. Ideális: 0db.)
bitKain
bitKain 2023. 04. 15. 22:26
#535

https://www.bet.hu/site/newkib/hu/2023.04./Az_OXO_Technologies_Holding_Nyrt._kozlemenye_tranzakciokra_vonatkozo_donteseirol._128873674"A tőkeemelés során alkalmazott részvényárfolyam várhatóan a döntést
megelőző napi 180 napos átlagár."
.
Egy XTendes illikvid részvénynél, ami majdnem ATL-n van, az előző 180 napos átlagárat venni, amiben néhány kisbūfi játszik, elég szar döntésnek tűnik részvényesi szemmel.
Ráadásként, ha már illikvid, akkor legyen Euróban, ami még szarabbá tette a likviditást, és ezt még tetézte, hogy az egyik igazgatósági tag is eladott. Így együtt elég átverésnek érzem azt, ami történik.
Ha azt írom, hogy nem vagyok boldog, akkor nagyon finoman fogalmaztam. Ráadásul a cégek sem tetszenek, amikben tulajdonrészt szereznek.
bitKain
bitKain 2023. 03. 30. 22:16
#534
Ezt ma szépen felhúzták.
Kicsit volatilis a papír.
eszpe2 2023. 03. 28. 23:13
#532
Ja, és nem tudom, hogy a cég most tervez-e osztalékot fizetni, előterjesztéseket még nem publikálták, de érdemes előtte megnézni a GSPARK példáját. 
Ők EUR-ban tervezték az osztalékfizetést, de a magyar nemzethhy tőkepiaci infrastruktúra alkalmatlan erre, hogy EUR-ban denominált, könyvelt, kereskedett és elszámolt részvény után EUR-ban fizessék ki az osztalékot. 2023-ban… a számlavezetők nem készültek fel erre. 
Ezért a GSP-nél HUF lesz majd az EUR-ban megállapított osztalék kifizetési pénzneme. Lehet oda-vissza váltogatni. És aki mondjuk szeretne osztalékból újra papírt venni, válthatja át a HUF-ot EUR-ra a brokicégénél. 
eszpe2 2023. 03. 28. 23:00
#531
Erste Netbrokerben ma volt egy ilyen hír:
.
“Változó árlépésközök a Budapesti, Bécsi és Frankfurti tőzsdén
A budapesti, a bécsi és a frankfurti tőzsde egyes értékpapírok likviditási kategóriájának módosításáról döntött, ami a termékek árlépésközének változását eredményezi.
 A BÉT az érintett termékek esetében a nyitott, napon túl érvényes megbízásokat 2023. március 31-én a kereskedés zárását követően törli. A megbízások 2023. április 3-án újra rögzíthetők.
A BÉT azonnali piacán érintett papírok: AKKO, AUTOWALLIS, DELTA, ENEFI, EPROLIUSIA, ESENSE, OTT1, PENSUM, SET, VIG, ASTRASUN, BIGGEORGE, CDSYS, ENERGYINVEST, EPDUFERR, EU-SOLAR, GOODWILLPHRM, GOPD, MULTIHOME, NAP, NATURLAND, NAVIGATOR, OXOTECH, POLYDUCT, VALBERG, VVT
A bécsi és a frankfurti tőzsdén csak azok a megbízások kerülnek törlésre április 3-án tőzsdenyitás előtt, amelyek esetében a megadott ár nem felel meg az új szabályoknak. 
Az életbe lépő változásokról az alábbi hivatkozásokra kattintva tájékozódhat:Bécsi tőzsdeFrankfurti tőzsdeFelhívjuk a figyelmet arra, hogy nem megfelelő árlépésközzel rögzített megbízás esetén az ajánlat visszautasításra kerül a tőzsde által, annak nyitvatartási idejében. Amennyiben a megbízás a tőzsde nyitvatartási idején túl kerül rögzítésre, a visszautasításról csak a tőzsdenyitás után küldhet értesítést az internetes kereskedési rendszer”
orbitalis
orbitalis 2023. 03. 01. 13:50
Előzmény: #527  bitKain
#529
szerintem ez így kivezetés lesz, hiszen gyakorlatilag halandónak kereskedhetetlen.
balalajka 2023. 03. 01. 12:13
Előzmény: #527  bitKain
#528
Minimum 7, de inkább 8 Eur-t érő cég, hacsak nem szúrták el valamelyik befektetésüket. Én nem bánom, hogy 6 Eur alatt is kaphatunk, de persze akinek már régóta megvan, azt megértem, ha nem boldog a jelenlegi árat és könyvet látva!!
bitKain
bitKain 2023. 03. 01. 11:44
#527
Van 2 tanulsága az Euróra való átállásnak a BÉTen: nagyon nem érdemes ezt a lépést megtenni, az XTendnek nevezett posványban pedig öngyilkosság.
.
Megoldás:
- Keresni kell egy másik tőzsdét, ahol Euróban történik a jegyzés
  (Ki fog kereskedni ott egy kis magyar cég papírjaival?)
- Belet kell törődni, hogy forintban kell kereskedni (Euró Magyarországon belátható időn belül nem lesz.)
.
Lehet, hogy érdemes lenne ezt visszacsinálni, ez így reménytelen az XTenden.
Xrol 2023. 02. 15. 10:22
Előzmény: #525  bitKain
#526
Köszönöm a válaszod. Annyira nem rohanós a dolog, majd megcsinálják. Legfeljebb megmarad kis összegű eurós befektetésnek, elfér :-)  
bitKain
bitKain 2023. 02. 15. 09:48
Előzmény: #523  Xrol
#525
Szerintem kérdezd meg az OTP illetékesét, hogy hogyan állnak a fejlesztésekkel.
Ersténél működik, mind a GS-nél, mind az OXOTech-nél.
.
Ha el akarod adni, akkor előbb utóbb sikerülni fog.
(Ez nem egy kivezetett, becsődölt cég mint a Synergon, vagy a Csepel ...)
bitKain
bitKain 2023. 02. 15. 09:44
Előzmény: #523  Xrol
#524
Ersténél működik.
Igaz, egyelőre nagyon foghíjas a könyv.
Xrol 2023. 02. 15. 09:38
#523
Ti tudtok vételi-eladási ajánlatot tenni? Én az előbb (próbából) próbáltam venni, nekem az OTP forint alapon ajánlotta csak fel, elküldtem a megbízást, de nem történt semmi azon kívül, hogy a pénz átkerült az értékpapírszámlám átvezetési pénszámlájára. A vételi ajánlatok meg a vételi megbízásaim között sem látszik, mondjuk az előbbi most konkrétan üres. Azt látom, hogy az eladási oldalt töltik valakik. Annyiban érdekelne a dolog, hogy van még pár db Oxotech részvényem, akkor azt sem tudom már eladni, és örökre velem marad? :-) 
Dodo34
Dodo34 2023. 02. 10. 10:07
Előzmény: #521  bitKain
#522
kérdezd meg tőle!
bitKain
bitKain 2023. 02. 10. 09:57
#521
Lehet, hogy ma is ő szórja?

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek