Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 21:26
Előzmény: #158217  Törölt felhasználó
#158220
otp-t adják akkor nem a céget adják
Magyarországot
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 21:18
Előzmény: #158214  Törölt felhasználó
#158219
Nem gond ha átugrod, észre sem veszem :----)))))))
,amúgy meg általában próbálom az udvariasság formáit betartani, nem jellemző rám, hogy folyton lehülyézzek másokat. Attól még, hogy neked nem tetszenek, amiket írogatok, még lehet érdemi köze a valósághoz, azzal meg nem értek egyet, hogy az Ukrán story-nak effektíve semmi köze az Otp-hez, meg hogy semmiféle gazdasági alapja nincs annak amiket írok, hm hát azért ez több mint elgondolkodtató......
Alapvetően nem az a célom itt, hogy vicceket olvassak, mivel nem azért járok ide, arra van más fórum, persze lehet néha feldobni a hangulatot, csak hát ez egy közösség ez a fórum, minden egyént máshogy formál. Látod, téged meg úgy hogy folyton belekötsz abba amiket írok, mást meg úgy, lehet nem ért egyet azzal amit írok mégis megpróbál udvarias maradni.
Ettől szép ez az ország, milyen unalmas is lenne, ha mindenki ugyanazt harsogná, nemde?
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 21:10
Előzmény: #158216  Törölt felhasználó
#158218
Örülök, hogy egyetértünk: az OTP papírokban észak felé sokkal több pénz van.

:)
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 21:09
Előzmény: #158205  Törölt felhasználó
#158217
2008. november
Concorde elemzés
lsd uccsó mondat
link
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 21:05
Előzmény: #158207  Törölt felhasználó
#158216
Szerintem nyilvánvaló, hogy Csányinak pont a jó időzítés volt az alapvető célja, hiszen lélektani határhoz ért a forint, ahonnan egyenlőre visszafordult.
Otp árfolyama is egyre közelebb és közelebb ér ahhoz a szinthez, mikor már csak 1000 valamennyit adnak érte.
Persze persze, hogy eljön majd az emelkedés ideje, mikor eszeveszett száguldásba fog kezdeni, mikor irdatlant lehet nyerni vele, de ha megnézed, jelenleg a bloggolók közül rajtam és pár másik ipsén kívül ki várja 2000 alá senki. Pont ez az amiről Kosztolányi is sokat írt, tedd pont annak az ellenkezőjét, mint a legtöbben, és akkor nyerni fogsz.
Nem árt például elolvasni az utóbbi közleményt,

link

engem nem győz meg arról, hogy minden a legnagyobb rendben, inkább kicsit ideges lennék ha Otíliám lenne most épp a markomban. Persze nyilvánvaló, hogy hétfőn legalábbis a nap első részében emelkedni fog, de ettő még az irány szerintem egyértelműen lefele, én nem holmi 2 napos szerencsevadász vagyok, aki 200 darabokkal tradelget, annál én többet kívánok fogni az üzleten, és ezt nem nagyképűségnek szánom, csupán le akarom szakítani tapasztalatom megérdemelt gyümölcsét.
exley 2009. 02. 06. 21:03
#158215
Lacke1, ne haragudj, de akkor sejtjük ki volt azaz "anglomán" csávó? Tony Blair valamit tudott, (a kandidált nyakát akkor tette be a hurokba anikor szegény fiú a táncot ropta) az mszp kampányát ezért a személyével is erősítette beszívatva ezáltal több tízezer hungarysta "aszalt szilvát".
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 21:01
Előzmény: #158206  Törölt felhasználó
#158214
nem ez a baj
mio is most utanam megmondta
az otp mostanai arfolyamanak semmi koze ukrajnahoz vagy barmi mashoz
tehat nyugodtan nyomhatod itt a szoveget rola immar masodik hete lassan csak nem tunik fel hogy unalmas? :)
most komolyan mondom mikor meglatom a neved meg a szep kis esszet amit hozzaszolas gyanant irsz mar ugrom is at olvasas nelkul szinte
egyreszt mert mint mondtam unalmas masreszt meg szakmailag semmi koze az otp-hez tehat ennyi erovel akar off topic is lehetne joszerevel
amugy persze azt irsz amit akarsz mert ez e gy nyilt forum csak tudod egy forum alapjaban veve egy kozosseg is
es csak gondoltam en is segittek neked azzal hogy jol erezd magad ebben a kozossegben hogy leirom neked valamin valtoztatnod kene
pl ha naponta belinkelnel egy viccet az sokat javithatna az olvasottsagodon.... :)
persze mio udvarias meg meg egy paran itt ugyhogy idonkent ok valaszolnak de mio olyan turelmes es udvarias hogy meg az... na mindegy :)
szoval mindenkinek valaszolna :)
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:59
Előzmény: #158205  Törölt felhasználó
#158213
:LOL!!!!!!!!!!!!!!!

Nagggyon király!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:57
Előzmény: #158210  Törölt felhasználó
#158212
Az érdemi kavaráshoz elégséges pénz százmilliós nagyságredje jelenleg sajnos korrektnek tűnik.

Viszont miből gondolod, hogy mindíg fékezni akarják az akciókat?
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:55
Előzmény: #158210  Törölt felhasználó
#158211
Egyre nagyobb a banki feketelista.

Nő a munkanélküliség.

Ebből gond lesz.

Fog majd kelleni még egykét bankmentő csomag.

Ja semmi semmi, nem szóltam megoldja az ország, vesz fel majd nagy hitelt! Semmi baj!
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:51
Előzmény: #158203  Törölt felhasználó
#158210
A dolgok másik véglete felé tekintve, meg szerintem akik itt nap mint nap bloggolnak, azok nem pörgetnek 6 Milliárd értékben Otikát, így kár lenne is bárkit gyõzködni, hiszen pitiánér összegeket nyelve, nem lehetne érdemi pakkot gyûjtögetni. Arra nagyobb összeget kellene fordítani, akkorát legalább, mint mikor azt az angol csávót gyanusítgatták. Egy nagy pakkal lehetne szaratni a népet, már csupán az lenne a kérdés, Csányi bácsinak mennyi lóvéja lenne az akció fékezésére. A nagy számokon múlik minden, de ez mindenhol így van, csak nálunk jó idõzítéssel pár száz millióval is érdemben lehet befolyásolni a piacot.
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:47
Előzmény: #158205  Törölt felhasználó
#158209
:))))
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:46
Előzmény: #158202  Törölt felhasználó
#158208
Kösz az újabb részletet.

Ez is meggondolandó és igaz.

:)
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:43
Előzmény: #158201  Törölt felhasználó
#158207
1.
Már tavaly nyáron elemzői konszenzus volt abban, hogy ukrán magánemberek mintegy 22-24 milliárd USD-val rendelkeznek.
A Raifensennnél, majd a HJSC OTP-nél nem a legelesettebbek kaptak hitelt.

2.
Nekem meggyőzőnek tűnik, amit Csányi tegnap nyilatkozott az ukrajnai kitettségről.

3.
A jelenlegi nyomott OTP árfolyam fundáktól, futiktól és valóságos piactól meglehetősen független, erőteljes manipulának tűnik számomra - ami persze nem jelenti azt, hogy nem nyomhatják még mélyebbre, és nem tarthatják ott még egy ideig.

Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:38
Előzmény: #158203  Törölt felhasználó
#158206
Nem, nem vagyok már bróker, csak voltam valamikor, mikor sikeresen beleláttam a tőzsde feneketlen bugyraiba, és nem sok szépet láttam arrafele. Nem azért írtam be a mai cikket is, hogy bárkit eltántorítsak az Otp vételtől, csak csupán óva intenék mindenkit az óriási happy-től, lehet Csányi bácsi elég meggyőzően tud fogalmazni, és tény sikeres üzletember, de mégis azért ezek a dolgok Ukrajnával kapcsolatban hagynak némi kételyt az emberben.
Arról akkor még nem is szóltam, hogy milyen borzasztó lett a legutóbbi ipari termelési adat, le se merem írni mennyire. Van is egy cikk erről, miszerint a teljes magyar GDP-nek körülbelül 31%-át adja ki az ipari termelés, nem nehéz rájönni, hogy ha ez az adat marad a végleges, akkor nagyon csúnya GDP adat vár ránk idén.
Mivel a külföldiek számára igencsak irányadó gazdasági növekedésünk, ez elég vészjósló lehet a forint jelenlegi pozícióit nézve, még akkor is ha szerintem a jegybankunk pénzügypolitikája nagyon sikeres.
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:36
#158205
világszerte feszülten nézik a cnn-t
link
miközben fura, eddig ott ismertelen alakok link megjelenésről számol be több blogista
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:33
Előzmény: #158203  Törölt felhasználó
#158204
:))))))

Na, csá.
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:26
Előzmény: #158201  Törölt felhasználó
#158203
aha...
te broker vagy nem?
es hany ezer darabra kaptal megbizast az ugyfeledtol hogy olcson vedd meg neki amiert itt allandoan lebeszeled az embereket a longrol?

csak kivanscisagbol kerdezem ha titkos persze nem akarok megserteni senkit ....nem muszaj valaszolni
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:24
Előzmény: #158198  Törölt felhasználó
#158202
aahmm nem tul erdekes konyv
esetleg hogy ne ehezzel ki teljesen amig emailhez jutsz beteszek ide meg egy idezetet mert ez talan meg kicsit rahuzhato a tozsdere is de nagyon off topic nem akarok lenni
persze ennek mar teljesen mas a filozofiaja, nem annyira szeretheto, inkabb csak azert jo vagyis en azert szeretem mert a masikhoz hasonloan 'ovodas' nyelven magyaraz el egy temat abbol a sokbol amivel foglalkozik a konyv

"A problémamegoldás!
A helyes kérdés feltevésének fontossága. Lássuk mit is jelent ez. A dolog lényege az hogy az ember amikor egy problémával szembenéz csak akkor tudja azt megoldani, megtalálni rá a helyes választ ha előbb megtalálja a helyes kérdést hozzá. Ez azért fontos mert ez a megközelítés, hogy előbb a kérdést keressük a válasz helyett lehetőséget ad arra, hogy átgondoljuk és elemezzük a problémát és rájöjjünk arra, hogy talán nem is azzal a problémával szembesültünk mint amire először gondoltunk. Hadd világítsam meg a dolgot egy egyszerű példával. Van valaki, aki szeretne sok pénzt, de nincs neki elég. Ez egy probléma. Felmerül benne a kérdés: Hogyan lehetne sok pénzre szert tenni? A fentiek alapján meg kell vizsgálnunk azt, hogy vajon ez-e a helyes kérdés. Mert ha nem az, akkor felesleges erőfeszítéseket tennünk annak érdekében, hogy választ találjunk rá. Először is nézzük meg miért kell neki a sok pénz. Az illető erre azt mondja, hogy azért mert mondjuk egy hajót akar venni. Nos már itt kiderült hogy a kérdés rossz volt. Hiszen neki nem pénzre hanem hajóra van szüksége. Csakhogy ő már az elején leképezte a problémáját egy általa egyszerűbbnek vélt problémára, vagyis ha van pénze tud hajót venni. A problémamegoldás egyik alapköve természetesen az, hogy egyszerűsítsük a problémát. Ha kell akár több lépcsőben. Csakhogy ez a fajta pénz felé történő egyszerűsítés csak látszat egyszerűsítés volt, hiszen ahhoz, hogy valaki sok pénzt szerezzen az egész életét esetleg komolyan át kell alakítania, és persze hosszú évtizedek munkája kell hozzá. Próbáljuk a hajós irányvonalat követni tehát és tovább egyszerűsíteni a problémát. Meg kell vizsgálnunk, hogy miért kell neki a hajó. Hiszen lehet ez is csak egy látszat probléma, amit egyszerűbben, hajó birtoklása nélkül is meg lehet oldani. Mondjuk az illető csak át akar kelni egy folyón, akkor nem kell hogy saját hajója legyen, elég ha vesz egy jegyet valamelyik kompra és az átviszi. Tulajdonképpen ez egy nagyon egyszerű példa és a legtöbb ember elég okos ahhoz, hogy egy ilyen egyszerű példát maga is megoldjon. Mégis jó arra, hogy bemutassam, a helyes kérdés feltevése maga is kérdések sorozatának feltevését jelenti. Természetesen helyes kérdésekét. Hogy eljuthassunk a probléma gyökeréig aminek helyes megkérdezésével aztán már elkezdhetjük keresni a választ. Itt a kérdés feltevésekben az a különbség, hogy a probléma alapjához vezető kérdések, nem nagy jelentőségű, apró kis kérdések, melyeket lépésről lépésre teszünk fel. Tehát nem kell azt gondolni, hogy a helyes kérdés feltevése csak helyes kérdések útján lehetséges, mert ez ugye paradoxon volna. Nem. A probléma gyökerének feltárásához vezető kérdések csak apró lépések, mindig egy-egy feltárt eredményre épülnek és így viszonylag könnyen megközelíthető egy probléma igazi gyökere. Ha ez megvan feltehetjük a megoldására vonatkozó kérdést. Esetünkben a folyón való átkelés problémája volt az igazi probléma és nem a pénz vagy a hajó birtoklása így tehát ezek a kérdések feleslegesek. Megválaszolásukkal sem kell törődnünk. Az igazi kérdés itt, hogyan keljünk át a folyón. A válasz így már egyszerű. Veszünk egy jegyet valamelyik kompra és simán átkelünk. Persze többféle helyes válasz is lehet. Megkérünk valakit akinek hajója van hogy vigyen át, vagy esetleg átúszunk, vagy építünk magunknak tutajt. A legfontosabb mindig az, hogy egyszerűsítésre törekedjünk."
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 20:23
Előzmény: #158184  Törölt felhasználó
#158201
"Ha egy pillanatra el is tekintenénk a permanens politikai válságtól, és csak az ukrán gazdaság kilátásaira fókuszálnánk, akkor is egy olyan országot látnánk magunk előtt, amelynek 2009-es növekedése nagy valószínűséggel az egyik legrosszabb lesz a világon. Már decemberben forgalomban voltak mértékadó, 9 százalékos GDP eséssel számoló prognózisok, de korántsem biztos, hogy megússzák ennyivel."

Durván eladósodtak

"A jórészt az acélkivitelre épülő export gyakorlatilag már tavaly összeomlott, ennek köszönhetően a külkereskedelmi mérleg hiánya egy év alatt a másfélszeresére nőtt, a folyó fizetési mérleg hiánya értékben megduplázódott, és immár a GDP több mint 8 százalékára rúg. A 2000-2007-ig tartó erőteljes növekedési periódus látványosan egybeesett a külföldi adósságállomány megnövekedésével, ennél nagyobb, és számunkra nem ismeretlen baj, hogy a háztartások fogyasztásának bővülése 2002-től - a külföldi adósságállomány igazi elszállásától - kezdve súlyosan meghaladta a gazdaság növekedési ütemét. A lakosság tehát hitelből fogyasztott. Az így kialakult - nem állami - adósságállomány az a tényező, ami miatt Ukrajna megrendülése a gázszállítási problémák mellett az egész régiót fenyegeti.

Miközben a külső államadósság jelenleg mindössze 11 milliárd dollár környékén járhat, - ennél még a tavaly október végén Ukrajna rendelkezésére bocsátott IMF hitelkeret is több - a teljes külső adósságállomány mintegy 130 milliárd dollárra rúg, ez utóbbi szám a GDP 85 százaléka. Döbbenetes, hogy a külső adósságállomány 2005 végén még mindössze 33 milliárd dollár volt, az azóta eltelt három év mindegyikében több mint 50 százalékkal emelkedett. Ez tehát a háztartások és a vállalatok külső adóssága, melynek túlnyomó részét dollárban vettek fel, olyan szereplők, akiknek legnagyobb része hrivnyában szerzi a jövedelmét, ha szerez még egyáltalán jövedelmet.

Abban a hrivnyában, amiből jelenleg csaknem kétszer többet kell adni egy dollárért annál az árfolyamnál, amely mellett ezeknek a hiteleknek a legnagyobb részét felvették. Ilyen körülmények között képtelenség lenne azt feltételezni, hogy ezt a borzalmas mennyiségű hitelt vissza tudják, vissza akarják fizetni, még akkor is képtelenség lenne, ha egy stabil, a külföldi partnereivel gördülékenyen együttműködő Ukrajnát feltételeznénk 2009-re - márpedig ennek is leginkább az ellenkezőjére "

Ezzel nem szeretnék senkit sem riogatni, de azért ezeket a dolgokat nem nagyon tudjuk az asztal alá söpreni. Persze persze valóban szépen állnak külföldön,de attól még holnap meg holnapután újból rá fognak döbbenni, hogy szar a helyzet.
Biztos most jó sokan belelkesültek, hogy emelkedett vagy 100 Ft-ot, de ettől még nem lett itthon sem rózsás a helyzet. Régebben ezen sokan nem akadtak volna fenn, ma meg potom 6 Milliárdos forgalom mellett, néhányan úgy csinálnak, mintha 15%-os nyerőben lenne.
Nem vagyok rosszmájú de szerintem ez a tiszavirág életű emelkedés megint csak arra lesz jó, hogy néhányan ismét szép bukót hasaljanak be, és aztán különféleképpen magyarázzák majd a bizonyítványt.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek