Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Horrido 2022. 02. 27. 21:44
Előzmény: #1152773  Horrido
#1152780
Az ukránoknak 2 esélyük van. Az egyik hogy az orosz támadásoknak sokszor csak mélysége van de nincs szélessége. Egyetlen úton haladnak így el lehetne vágni az utánpótlásukat. A másik hogy délkeleten a legjobb csapataikkal szemben az oroszok nem erőltetik meg magukat. Ha lenne némi légi fedezetük és tudnának egy ellentámadást indítani Luhanszk ellen az súlyos helyzetbe hozná az oroszokat. Bár nem tudom van-e elég erejük hozzá.
Törölt felhasználó 2022. 02. 27. 21:42
Előzmény: #1152771  Dale
#1152779
nagyanyam aranyat kapott libaert haboruba....
Törölt felhasználó 2022. 02. 27. 21:40
#1152778

https://www.portfolio.hu/deviza/20220227/hatalmas-zuhanassal-kezdhet-a-rubel-hetfon-529541
elobbi hirbe meg 160 rubel volt.....osszevissza beszelnek...
HuTi 2022. 02. 27. 21:33
Előzmény: #1152774  Dale
#1152777
Ez komoly? Én azt olvastam, hogy egy delegáció megy, nekem egyértelmű volt, hogy ő nem lesz tagja.
bence88 2022. 02. 27. 21:30
#1152776
En ugy lattam, delegacio megy, nem Zelenszkij...nem?
Dale
Dale 2022. 02. 27. 21:26
Előzmény: #1152772  bumm
#1152775

Értettük. :)
Ha a forinton inverz ezredelést hajtanának végre, akkor lenne a mi szemünknek jó az árfolyam, ugye. 1 forint = 2,77 euro
Dale
Dale 2022. 02. 27. 21:24
Előzmény: #1152770  bumm
#1152774

Lehet, csak a béketárgyalás hírére.
Sztem Zelenszkij oltári hibát követ el, hogy személyesen megy tárgyalni. Nem tanult Husz János példáján. :(
Horrido 2022. 02. 27. 21:23
#1152773
Holnap az oroszoknál lesz bankpánik ami érintheti az Otp-t is. Aztán délig megy a reménykedés a tárgyalásokban de szerintem az orosz feltételeket nem fogják elfogadni. Délutánra pontosíthatják a szankciókat és onnantól elindulhat egy nagyobb lejtmenet. Kb. délután az oroszok megint elindíthatják a rakétázást és estétől az újabb ostromokat, már ha addigra megkapják az utánpótlást. Kijevet, Mariupolt és Harkovot be kell venniük ha győztesként akarják feltüntetni magukat, van rá egy hetük utána már bajban lesznek.
bumm 2022. 02. 27. 21:23
Előzmény: #1152771  Dale
#1152772
Bocsi erősödött a forint 3 forintot 
Dale
Dale 2022. 02. 27. 21:15
Előzmény: #1152770  bumm
#1152771

1) Sztem csak mindenből is menekülnek, bármibe is.
2) Beugratás. Amikor temettük OTP-t, az is mekkorát rallizott.
bumm 2022. 02. 27. 21:07
Előzmény: #1152768  Laslie
#1152770
361,260-ra leütötték a forintot, ezek tudnak valamit!
Joseph22 2022. 02. 27. 21:06
#1152769

Sajnos a Koronavirus miatt is nagyon beszakadt az Otp, ez a haborusdi meg rosszabb szerintem.
Laslie 2022. 02. 27. 20:56
#1152768

Dale
Dale 2022. 02. 27. 20:41
Előzmény: #1152765  Dale
#1152766

1939. Nem ismerős?
.
Moszkva Finnország számára október 5-én felajánlotta a „segítségnyújtási” szerződést. A Sztálin által a finn kormánymegbízottaknak, Paasikivinek és Tannernek előadott főbb követelések a következők voltak: kisebb területek a Karéliai-földszorosból, valamint a Finn-öböl bejáratát őrző Hanko-félsziget és a be nem fagyó Petsamo (Halász-félsziget) kikötőinek, de legalábbis az azok előterében lévő szigeteknek a bérlése katonai támaszpont kialakítása céljából. Finnországnak mindezért Kelet-Karéliából, a Karéliai ASZSZK területéből kellett volna jóvátételt kapnia. A finn vezetés nem vette komolyan az oroszok azon aggodalmait, melyek szerint a tárgyalásokon követelt területek számukra akkor lennének fontosak, ha egy idegen hatalom Finnországon keresztül akarná megtámadni a Szovjetuniót. A finnek ugyanis valóban, és őszintén semlegesek akartak maradni. Katonai szakértőik azt magyarázták, hogy egy partraszállási kísérlet esetén Finnország meg tudja védeni önmagát. Sztálin azonban túl gyengének tartotta a finn hadsereget az ország védelmére: "a nagyhatalom itt fog partra szállni – mondta a kezét a térképen Hankóra téve – s előrenyomulását az önök ellenállásával mit sem törődve fogja folytatni.[6] A finn kormányt álláspontjának kialakításában az a feltételezés befolyásolta, mely szerint az oroszok végső célja Finnország teljes bekebelezése, s hogy a kért területátadások és -bérlések az ország védelmét sorsdöntően meggyengítenék, továbbá az, hogy a határrendezések után a Szovjetunió további követelésekkel áll majd elő, melyekkel szemben Finnország még védtelenebb lesz. A Szovjetunió érdekeit figyelembe vevő Paasikivi később emlékezett arra, hogy a megalkuvást nem ismerő állásponttal meg kellett mutatni, hogy Finnországtól nem lehet csak úgy, akármit követelni. Csehszlovákia és a Balti államok sorsa volt a friss példája annak, hogyha egy kis ország ellenkezés nélkül lemond egy nagyhatalom javára akárcsak a határvidékéről is, akkor a kérdéses nagyhatalom hamarosan elfoglalja az állam egész területét. Mindemellett, paradox módon, a megalkuvást nem ismerő magatartásnak egy másik mozgatórugója épp az volt, hogy a finnek nem hitték, hogy a Vörös Hadsereg erőszakhoz folyamodik. A politikai vezetés hivatalos álláspontja mellett kiemelkedő fontosságú a lakosság és a pártok oly mérvű kiállása a kormány mögött, amelyre azóta sem volt példa Finnország történelmében. Ez nemcsak a téli háború eseményeiben volt döntő jelentőségű, hanem a fiatal finn állam érettségét is jelezte. A skandináv államfőknek a finn-orosz tárgyalásokkal egy időben tartott értekezlete világosan bizonyította, hogy Finnország sehonnan sem remélhet segítséget. A tárgyalások október 12-én kezdődtek meg, de hetekig egy helyben topogtak, végül november 13-án megszakadtak. Félő volt, hogy az oroszok nagyhatalmi ambíciói nem tűrnek további alkudozásokat, ám a finnek mégis hagyták, hogy félbeszakadjanak a megbeszélések. Mindkét fél általános mozgósítást rendelt el. Finnországban a mozgósítást sikerült még a tárgyalások idején elkezdeni, ezért egy váratlan támadástól megmenekült az ország. A szovjet politika ezek után más módszerekkel próbálkozott: Sztálin parancsára november 26-án a leningrádi katonai körzet rendezett egy átlátszó provokációt: a „mainilai lövést”, amikor a saját területét vette tűz alá a finn határtól 800 méterre. A Szovjetunióban beindult a sajtókampány: „Likvidálni az aljas bandát!”. Sztálin hivatalos bocsánatkérésre szólította fel a finn kormányt, amely nem tett eleget a felszólításnak. Ez már elegendő volt az addig érvényben lévő szovjet–finn megnemtámadási szerződés felbontására. A finnek biztosak voltak ártatlanságukban, de az csak irattári kutatásokból derült ki, hogy a lövésekre a belügyminisztérium csapatait Leningrád körzetében felügyelő párttitkár, A. Zsdanov adott utasítást. A finn Suomen Kuvalehti újság Dmitrij Volkogonov szovjet vezérezredessel közölt riportjában elhangzik, hogy pusztán ürügyre volt szükség a támadáshoz. Ha nem ez lett volna az ürügy, akkor mást találtak volna ki.[7] November 29-én már finn határőröket ért támadás és másnap már elkezdődtek a tényleges hadműveletek szovjet részről – szintén hadüzenet nélkül.
Dale
Dale 2022. 02. 27. 20:40
Előzmény: #1152760  Törölt felhasználó
#1152765

Finnország b.szhatja. (Mint a Blöffben a nyúl.) Ha békeidőben nem lépett be, most már késő. Karélia kormányzóságot kiterjesztik nem sokára Finnországra. Jogosan félnek, még talán van, aki harcolt a Téli háborúban. Akkor is túl közel voltak Szentpétervárhoz, és azóta sem lettek messzebb tőle. Hanko-fsz. is kell Oroszországnak.
bumm 2022. 02. 27. 20:39
Előzmény: #1152762  szaboattila20
#1152764
Messze van még a reggel, addig is a ruszkik szépen komótosan foglalnak el városokat. Nem kapkodják el, kivéreztetés megy. Most  viszont az az érdekes mit akar meddig megy el Putin. Megszállni nem akarja egész Ukrajnát az szinte biztos. Ez most a millió dolcsis kérdés!! Mit akar?
Ferko71 2022. 02. 27. 20:38
Előzmény: #1152760  Törölt felhasználó
#1152763
Hát épp ez az, hogy le is "rohanta" a finneket Sztálin a téli háborúban. Egyébként meglepően nehezen tudta csak elfoglalni azokat a területeket, amelyeket az akkori Leningrád határhoz való közelsége miatt akart megszerezni. Meg a baltikumot, Moldovát, Lengyelország egy részét (Molotov-Ribbentropp paktum), aztán a háború végén a későbbi KGST országokat. Pont ez a lényeg, hogy egyedül nem tudjuk  magukat megvédeni, erről beszélek. Majd, ha az egész világ úgy megbízik a magyar bankrendszerben, mint a svájciban kiüthetjük Svájcot a nyeregből. Nekem is van OTP-m frusztrált is vagyok, de a pénznél fontosabb, hogy  az igazság és a gazság közül melyiket válasszuk.
szaboattila20 2022. 02. 27. 20:27
#1152762
Úgy tűnik, nem lesz vérfürdő az európai és amerikai tőzsdéken hétfői nyitásakor! Így legyen! :)))
"Négy óra múlva, magyar idő szerint vasárnap éjfélkor nyitnak az amerikai határidős részvényindexek, hétfőn hajnali fél 2-kor pedig a német DAX és a hétvégén is folyamatos árjegyzést (indikációt) adó ig.com indexei „csak” 1,3%-os, illetve 2,2%-os esést vetítenek előre jelenleg."
https://www.portfolio.hu/uzlet/20220227/ugy-tunik-nem-lesz-verfurdo-az-europai-es-amerikai-tozsdeken-hetfoi-nyitasakor-529531
Dale
Dale 2022. 02. 27. 20:26
Előzmény: #1152758  JackOne
#1152761

:(
Ha ők ott látnak, akkor mi is megszívjuk ám.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek