Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
karesz011982 2009. 10. 25. 16:44
Előzmény: #390510  Törölt felhasználó
#390520
Lehet... bár én nem úgy gondolom...nekem inkább a fő problémám, hogy sokszor vagy túl sok, kioktató, fölényeskedő, stb...a szakmai hátteredet nem akarom értékelni, kétségbe vonni, sőt sokszor olvasok tőled jó dolgokat, múltkor például átrágtam a fibós linkjeidet, meg írásodat és képzeld volt benne új számomra.
Tudom,Tudom...ez pénzügyi topik,kapitalizmus van meg koncentráljunk inkább az OTP-re, de Te is megpróbálhatnád elfogadni, hogy vannak emberek a Tiédtől eltérő véleménnyel. Nem is tudom miért irkálom ezeket itt most le, de vasárnap van, ker. időn kívül vagyunk és emberek vagyunk és hiszek az empátia fontosságában. Ennyi...
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 16:42
Előzmény: #390515  Törölt felhasználó
#390519
Az UNG . ben sokkal nagyobb pénzek vannak , nagyobb volumen , erősebb piaca is van
Valószínűleg ezért nem tudott annyit esni.

A részvények jövőét tekintve nem merek neked semmit mondani , azt talán majd rutin megnézi:)

De viccet félretéve éppen az elözőek miatt a HNU elvileg mehet többet is mint a szektortárs(ak).

Szénbázisú energiaszektor , vannak gyanús részvények.
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 16:36
Előzmény: #390512  Törölt felhasználó
#390518
Komoly gondjaid vannak az élettel...!
Orvost javasolnék...!
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 16:29
Előzmény: #390511  Törölt felhasználó
#390517
Szokásodhoz híven próbáld kimoderáltatni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 16:16
#390516
Érdekes, h én is pont rajzoltam magamtól egy olyan ábrát, ahol az snp rsijén és momentumán behúztam azokat a trendvonalakat :). Ránézásre esés jönne, viszont most az jutott eszembe, h teljesen nyugodtan jöhet emelkedés is. Semmi sem határozza meg, h muszáj egyik, v másik irányba mennie!
Bizonyos szempontból olyan ez mint a rulett. Az embernek azt kell megértenie, h a rulett memóriamentes folyamat, és minden gurítás független az előtte lévőtől (bár a TA talán azt mondja, h a tőzsde nem teljesen memóriamentes, de most nem ez a lényeg). Leülhetsz az asztal mellé azzal az elmélettel, hogy minél több piros jött egymás után annál nagyobb eséllyel teszel a feketére, de a tény az, h 50% marad mindig az esélyed. Ezt akkor lehet megérteni igazán, amikor már pl. 18 piros jött egymás után. Na akkor rádöbbensz, h semmi nem írja elő, h a 19. már fekete legyen :). Pontosan ugyanígy, semmi nem írja elő, h esnie, v. emelkednie kell a tőzsdének.
Mi van, ha ez a mostani néhány nap vmi zászlóféleség kialakítása, az eddigi iránnyal szemben csorgó pici konszolidáció, amiből kitörés jön felfelé?
Ami az esés mellett szól: az alacsonyabb rsi tetők, eső momentum, "már rég volt korrekció", ill. egyre sokasodnak a disztribúciós napok. Illetve ott volt a szerdai viselkedésük, ami sokszor hangulatváltást szokott mutatni, és most annyival finomítottam az ezzel kapcsolatos elméletemet, h vagy fordulót, vagy mindenképpen egy komoly megtorpanást kell, h jelezzen. Ez így halmozottan elég meggyőző, de eszembe jutott ez a kis idézet is:
Időnként könnyű észrevenni, hogy egy emelkedő periódus mikor ér véget (függetlenül attól, hogy maga ez a periódus néhány napig, néhány hónapig, vagy akár néhány évig tartott), de a legtöbbször nem egyszerűen fordul át az emelkedés esésbe, hanem néhány „testcsel” alakalmazása után, ezért a kisbefeketetők nagyon könnyen tudnak benne maradni, azt feltételezve, hogy csak egyszerű kis korrekcióról van szó, ami után az emelkedés folytatódni fog. (Ugyanis a hosszan tartó eséseket mindig megelőzik olyan szituációk, amikor viharos emelkedéséket viharos esések követnek, hogy aztán a piac még magasabbra menjen. Akik ekkor kirázódnak, azok megfogadják, legközelebb nem hagyják magukat „átverni”. Ezért aztán, amikor igazán megfordul a trend, akkor már nem adnak el, hiszen várják a „menetrendszerű” újabb emelkedést.) Amikor aztán ez nem következik be, a veszteség egyre halmozódik (jobb esetben a nem realizált nyereség csökken csak), pedig az igazi esés még csak akkor indul.

Szóval lehet, h ez most csak egy ilyen kirázósdi, aztán majd jön a 2007 óta eső trendvonal erőből történő áttörése :)). Szerintem biztosabb megállapításokhoz további napok kellenek.
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 16:15
#390515
Úgy érzem van egy zseniális tippem :). Kíváncsi vagyok, h mit szóltok hozzá.
Az otp-nek leáldozott, már nincs benne túl sok szufla. Tegyük fel, h elmegy 6000-ig. Mennyi lehetőség van akkor még benne, 6-7%? Afölött hatalmas ellenálláshoz érkezne.
Szerintem aki nagyot akar fogni, az most földgázban gondolkozik.
Brókercégemtől kaptam egy ajánlatot, h United States Natural Gas ETF-et kell venni, mert az jó (ticker: UNG). A fundamentális indoklás annyi volt, h a múltbeli adatok és tapasztalatok alapján, a földgáz árfolyama legalább féléves viszonylatban követni szokta az olaj világpiaci ármozgását. Ránéztem, és gondoltam magamban, h ok, biztosan így van.
Ma viszont teljesen véletlenszerűen találtam egy instrumentumot, aminek zseniálisan néz ki a grafikonja, és amikor közelebbről is megnéztem láttam, h ez is egy földgáz termék. Ez a HORIZONS BETAPRO NYMEX, tickere: HNU.TO. Mint látható, a torontói tőzsdén lehet adni venni. Aztán megnéztem megint az UNG grafját, és rájöttem, h az is zseniálisan néz ki, hiszen karakterisztikáját tekintve pontosan ugyanolyan :).
Na és most jön a lényeg, h miért zseniális :).
Sokan vannak, akik lemaradtak a részvénypiac nagy márciusi fordulójáról, viszont a világban található instrumentumok diverzitásának köszönhetően lehet még olyat találni, amiben ez még nem történt meg.
A földgáz, az pont ilyen! Illetve, h egészen pontos legyek a grafikont nézve szeptember 4-én már itt is megtörtént, viszont még nem maradtunk le sok mindenről. Szerintem egy abszolút tökéletes trendváltó tüske alakult ki benne! Ránézésre tankönyvi eset!
Már 15 hónapja esik a földgáz, és szerintem ez egy nagyon robosztus termék, tehát ha tényleg most fordult meg, akkor az egy jó darabig menni is fog. Ezt persze nem lehet kijelenteni, mert az már a jóslás kategória, viszont rövidtávon (értsd: egy-két hét), szerintem technikailag is tökéletesen alátámasztottan van benne 30-40% fölfelé. Pl. a HNU-t tekintve ha forgalommal áttöri a 17 dollárt, akkor 24-25 dollár a rövidtávú target. Középtávon le sem merem írni, h mekkora az esetleges potenciál.
Én mindenképpen megpróbálom, hátha átélhetem újból a történelmet :).
Két éves távlatban:
link
De persze az utolsó két hónap az izgalmas. Csak emlékeztetőül a trendváltó tüske: link
Földgázunk pedig olyan tökéletes platformot alakít ki éppen, h az valami meseszép :)! Napokon belül kitörés várható.
Lenne pár kérdésem a hozzáértőkhöz.
Miért lehet az, h a HNU kb a századára esett le a csúcsáról, miközben az UNG kb. csak a hetedéig esett? De úgy, h eközben tökéletesen ugyanolyan volt a karakterisztikája, csak az esés mértéke volt nagyobb! Itt az UNG: link .
A másik kérdés: ez jelentheti azt, h esetleg felfelé is sokkal nagyobb potenciál lehet benne?
A 3. pedig csak egy furcsaság: hogyan lehet az, h a saxotraderben valamiért rossz értékeket mutat a program? Értem ezalatt, h amíg a yahoo-n nézve 1000 volt a csúcsa, addig a saxoban csak 190, viszont az utolsó pár hétben már a yahooval egyező érékeket mutat: link

Tehát kíváncsi vagyok, h mi a véleményetek, ill. a kérdéseimre előre is köszönöm a választ, ha vki tudja.
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 15:43
#390514
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 15:38
#390513
Sziasztok. Engem inkább az érdekelne mit vártok a holnapi naptól?
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 15:12
Előzmény: #390504  Törölt felhasználó
#390512
igen
kicsit nehezen is boldogulok itt lent a sok monika show szereplo szintjen... :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 15:09
Előzmény: #390508  Törölt felhasználó
#390511
ha ennyire erdekel hogy itt haromszor is egymas utan reklamozod akkor miert nem mesz az o oldalara...?

vagy esetleg nem tudod a cimet? :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 15:07
Előzmény: #390500  karesz011982
#390510
varj most kiprobalok valami ujdonsagot :)

neked az a bajod hogy mindenbe egybol ertelmet akarsz latni es mivel nem latsz igy mar rogton elutasitod
nyugi
nincs semmi gaz :) az otpvel a jovo heten is lehet majd kereskedni neked ennyi eleg nem?
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 15:03
Előzmény: #390506  kispangit
#390509
olvasta valaki a jövő heti "lámpás" elemzéseket?????????
Mit jósolt a bölcs?????
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 15:03
Előzmény: #390506  kispangit
#390508
olvasta valaki a jövő heti "lámpás" elemzéseket?????????
Mit jósolt a bölcs?????
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 15:03
Előzmény: #390506  kispangit
#390507
olvasta valaki a jövő heti "lámpás" elemzéseket?????????
Mit jósolt a bölcs?????
kispangit 2009. 10. 25. 14:58
Előzmény: #390346  Törölt felhasználó
#390506
"Egy fizetős "szakmai" honlapon közlekedési lámpákkal "találkozni", az szerintem olyan súlyú K.O. amiről nem lehet árnyaltan nyilatkozni."
Ld. Quest Means Business, CNN, este 8.
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 14:36
Előzmény: #390504  Törölt felhasználó
#390505
Olyan mélyre, hogy ha ő lenne a földön az egyetlen "férfi", akkor sem kellene:)
Szeretem a cicákat, de neki még a macskáját sem tudnám megsimogatni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 14:25
Előzmény: #390492  Törölt felhasználó
#390504
Úristen, mike, hogy te milyen mélyre süllyedtél...
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 14:07
Előzmény: #390500  karesz011982
#390503
:-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 14:07
Előzmény: #390500  karesz011982
#390502
:-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 25. 14:06
Előzmény: #390500  karesz011982
#390501
:-)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek