Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 09. 11. 22:37
Előzmény: #2259  Törölt felhasználó
#2260
Nemsokára meglátjuk,hogyan indul az usfuti!Az otp csüt.pénteki mozgásán én is el voltam hülve,tisztán látszott,nagy pakokkal tartják!Tegnap azon gondolkodtam,még mindig srv.vásárlás lehet,esetlegesen a jövő hét végi index átsulyozás miatt,ami állitólag negatív lesz az otp-ben most?!7500-on eladtam az összes rv.-t,onnan ts10-ben vagyok!!Remélem én is,hogy lesz azért legalább egy 7200-es visszateszt,további emelkedés szempontjából is felpezsdítően hathatna!Szerintem!
Törölt felhasználó 2016. 09. 11. 22:20
Előzmény: #2256  Törölt felhasználó
#2259
Hetes res?!

Hetfon az almos USA szunnapon ugy dontottek a hatterhatalmak, hogy BUXot valamint OTPt USD es HUF bazison is ressel lokik folfele. Ez a hetfoi emelkedes a het vegere is megmaradt. Elkepeszto hogy bar csutortokon latvanyosan elromlott a hangulat, es penteken egesz nap, mint a ko, estek a US futures indexek, OTPt nagyon latvanyosan a legeslegutolso pillanatig is 7500 szinten tartottak. Nagy erovel ment a tomes :-). Short poziciokat bovitettem. Sajnos az szomoru helyzet, hogy OTPt sikerult olyan magasra felhuzni, hogy jo, ha a shortokkal +0ban ki tudok majd szallni. Egyelore 7200 a target.

Erdekes, hogy mindenki olyan bull, hogy US piacokon mar holnap megfordulast var?! Hat en hiszem, ha latom. Egyelore az 50 napos atlag alatt bear allasponton vagyok, es 4-6 hetes "rossz hangulatra" keszulok. Ki tudja, jon-e egy-ket napon belul ujabb adag nem tul vidam hir? Elokerul-e majd egy-ket szokasos, agyonragott gumicsont? A gorokkel mi van? Kamatemeles lesz? Kamu-Kina hogy muzsikal?

Szoval, jovo heten az OTP shortokat fogom menedzselni, aztan ha valamit nagyon levernenek, akkor abbol ovatosan kicsit vennek. A hajnali azsia produkciotol, illetve az USD/HUF kereszttol fuggoen hetfon nyitaskor akar szigetfordulos hetes res is lehet, lefele.
Picky 2016. 09. 05. 12:14
Előzmény: #2252  Picky
#2258
Már csak 3500 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás.
kimpaa
kimpaa 2016. 09. 04. 22:14
Előzmény: #2256  Törölt felhasználó
#2257
Mtel esett? Nekem inkább stagnálásnak tűnik. Mit látsz benne?
Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 22:10
Előzmény: #2255  Törölt felhasználó
#2256
Nem akar esni...

Hetfon MOL es MTEL USD bazison ressel estek, es emiatt ovatosan elkezdtem OTPt shortolni. Ez egeszen jo otletnek tunt nagyjabol pentek delutan 4-ig. Ezeket a shortokat valami mas eszkozzel hetfon esetleg le kellene fedezni. Egyelore nem gondolom, hogy 7600-nal magasabbra vagtazna; valahogy nem jo helyrol kezdte a szeptember havi gyertyat az arfolyam.

Volt egy par oras DAX longom is, karpotlas gyanant.

Hetfon US szunnap van.
Törölt felhasználó 2016. 08. 29. 00:55
Előzmény: #2254  Törölt felhasználó
#2255
A heten sem tortent semmi erdekes.

Penteken az egy honapja tarto oldalazo-emelkedo semmit lenullazta a Yellen-beszed. A szeptember kozepi kamatdonto ules, illetve triple-witch OPEXig az esest gondolom fo iranynak. Ha a US futures -1% koruli esest mutat majd, akkor aznap valamelyik levert magyar blue chipbol veszek majd egy keveset.

BUX 100USD szint fole zart, de apro gyertyakkal.
Törölt felhasználó 2016. 08. 21. 23:10
Előzmény: #2253  Törölt felhasználó
#2254
Bullshit

A heten a tervnek megfeleloen nem leptem semmit. DAX lefordult, SPX es OTP megtorpantak.

A 100USD aron forgo BUX egy nagyobb korrekcio ele nezhet, 26.500 nez ki mint valamire valo tamasz. OTPt elso kozelitesben 6860-ra, majd a d1MA50 atlagra varom.

Meglatjuk "varatlanul" folerosodnek-e a kinai lassulassal meg US kamatemelessel kapcsolatos stb. stb. stb... blablablabal teljesen mindegy, mire fogja a sajto a rossz hangulatot.

A jovo heten sem tervezek egyelore lepni semmit.
Törölt felhasználó 2016. 08. 14. 22:37
Előzmény: #2248  Törölt felhasználó
#2253
Megkertuk az arat!

A heten OTP lopakodo, sunyi emelkedes, sajatreszvenyvasarlas, es pozitiv gyorsjelentes hatasara gappel ugrotta at a 7000 szintet, es a mult heten betippelt 7122 celarat (+10% emelkedes a kozeptavu korrekcio ota) elerte. A papirt tartottam, es 7100-7122 kozott teljesen kiszalltam. Ez az ev elso jo trade-e, amelyik nemcsak terv szerint alakult, de ertelmezheto hozamot is produkalt a haromszorosan leveragedzselt kozepes meretu pozicion. OTP chart technikai kepe egyebkent maradt tovabbra is pozitiv, de egyelore nagynak tunik az arazasi premium az 50 napos atlaghoz kepest. USD bazison egy res es csokkeno trendline varja hamarosan, ahol akar hetekig eloldalazgathat majd.

SPX-bol terv szerint kiszalltam, de az meg esetleg mehet tovabb.

DAXbol szinten hetfon kiszalltam (es inkabb OTPre fokuszaltam), aztan 10550-tol short, amibol mar nem nagyon lesz semmi. Ha nem megy tovabb, akkor a honap vegere akar doji is lehet a havi gyertyabol.

A jovo heten valoszinuleg nem lepek semmit. Varom az SPX-ben a +5% koruli korrekciot (ami elott nyugodtan lehet meg +5% koruli emelkedes...). Vagy +30%...
Picky 2016. 08. 12. 12:17
Előzmény: #2239  Picky
#2252
Már csak 3900 forint emelkedés és a 11000 céláramnál vagyunk. Akkor majd eladás és pezsgő bontás.
ohnetatto 2016. 08. 08. 10:15
Előzmény: #2250  BudFox
#2251
6795. Nagy a pörgés itt
BudFox
BudFox 2016. 08. 08. 08:51
Előzmény: #2249  Törölt felhasználó
#2250
Igaz...
vagy az lesz hogy olyan erővel tépi át a 7000 -et mintha ott se lett volna és száguld tovább..gondolkodási időt sem hagyva sokaknak...
Törölt felhasználó 2016. 08. 07. 23:36
Előzmény: #2248  Törölt felhasználó
#2249
engem pont ez zavar most, hogy "sakan árják a 7K árfolyamot realizálni".
És ahogy tudom, a piac sose a többség akaratának tesz eleget.
Törölt felhasználó 2016. 08. 07. 22:55
Előzmény: #2247  Törölt felhasználó
#2248
Beszukulve

A heten volt egy ket napos rovid korrekcio, de aztan a penteki NFP csodaadatra az SPX vegulis ATHn zarta a hetet. A korrekciot megvettem, a meglevo poziciokat lenyegeben duplaztam.

SPX-bol, ha hetfon egy par pontot loknenek rajta folfele, akkor onnan egy idore inkabb kiszallnek (jobb a bekesseg).

A DAX "meglepetesre" betolthetne a januari gapet, es egy par hetre pozitivba fordithatna mar vegre az eves gyertyat. De lehet hogy erre a produkciora meg mindig varni kell. Aki igazan tokos, az meg tartja a longot; nagy kasza lesz aznap, ha es amikor uj lokalis topot ut az arfolyam.

OTP mely korrekciot csinalt, de heti bazison magasan zart; a mozgoatlagcsokor most mar tartja az arfolyamot, es ezzel a kethonapos eso trend veget ert. A target egyelore a 6960-7122 sav, a kerdes hogy idoben meddig flortol a bankpapir a 6900-as lokalis toppal. Sok beszorult, illetve profitrealizalo varja a 7000es arfolyamot. Ha BUX ostrom ala venne a 30.000 szintet, akkor tovabb is mehet.

BUX, MTEL, MOL nagyon be van szukulve, a kerdes csak az hogy merre az arra...
Törölt felhasználó 2016. 08. 01. 01:00
Előzmény: #2246  Törölt felhasználó
#2247
Bull tovabb

A heten OTP, DAX, SPX long pozicioim voltak, vannak. Egy overnight DAX short ment a kukaba.

OTP -- nyari forgalom mellett -- folulrol megtesztelte az 50 napos atlagot, es a bankstressz-teszt + szektorhatas miatt penteken elindult folfele. Itt kozeptavon egy jobb vallat varok (ami esetleg meg csak felig van kesz), es aztan meg iden tovabbi hegymenetet.

SPX futures ma ejszaka ATH-n nyitott.

DAX (longterm) olcso es (shortterm) draga egyszerre.

Erosen gondolkodok azon, hogy NAGY long poziciot kellene folvenni (mert persze Brexitkor veletlenul sem kellett volna semmi; most jo dragan meg igen...).
Törölt felhasználó 2016. 07. 24. 20:32
Előzmény: #2241  Törölt felhasználó
#2246
Fourth wave conundrum link

A heten is nyaraltam, ugyhogy OTP rallyrol ezuttal lemaradtam. Atment az 50 napos atlagon, a 6700 mar tamasz. Egy delelottot mult hetfon azert meg eshetett volna...

SPX es DAX a februari meglodulashoz hasonlo parabolat/boltivet formaz, ezekben meg lehet potencial. Ezekbol pentek delutan vettem egy keveset.

OTPt az 50 napos atlag folott inkabb vennem.

Caldarot az OEW (es a kritikus kommentelok) latvanyosan bedaraltak, es nagy volumenu atszamozgatasokba, es alternativak targyalasaba kezdett. Idoben.
Picky 2016. 07. 21. 21:32
Előzmény: #2239  Picky
#2245
Brexit.. vagy atomvillanás.. ugyan.. Az OTP Boldogság, Boldogság és Boldogság! Nem tudom máshogy jellemezni. Tehát az irány adott 11000.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 23:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#2244
Feltételezem mert úgy volt vele hogy benéz korábbi alj alá /420/ és kiszedik a stoppokat.
Mondjuk pici mélyre állt. (ha nem így volt akkor sorry)
Egyik jel volt amiért UP-ot vártam (várok) oti-kára.
Nicsak 2016. 07. 17. 23:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#2243
Fibo 50%. Én is hasonlóan látom az irányt.
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 22:05
Törölt hozzászólás
#2242
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 21:01
Előzmény: #2240  Törölt felhasználó
#2241
Nyaralas...

...miatt zerot foglalkoztam a heten a tozsdevel. Vasarnap este bealltam OTP-konyvbe 6385-re, de a heten (szerintem) nem kaptam. Majd a jovo heten. DAX, SPX-et szinten nem kaptam, lehet nem is fogok. Regebbi MTEL longokbol automatikusan kiszalltam.

Jovo hetre is hasonlo a program.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek