Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2022. 12. 10. 12:27
Előzmény: #26256  Törölt felhasználó
#26260
Nem a polgári területek támadása van beleírva a nagykönyvbe, hanem az energiaellátó központok, vezetékek és olyan üzemek, amik segíthetik a katonai ellenállást. Polgári célpontokat  felesleges támadni, mert csak veszteség. Mind ember élet, mind pedig katonai felszerelés tekintetében (pazarlás).
       
Drezdát sem azért bombázták porig, mert katonai jelentősége volt, ahhoz elég lett volna az üzemeket és az energiaellátást szétverni. Az egy kemény bosszú volt, mindazért, amit Hitler elkövetett, de gondolom, az angolok is haragudtak egy keveset a londoni bombázások miatt. 
Törölt felhasználó 2022. 12. 10. 12:24
Előzmény: #26258  Phylaxa
#26259
Ugye tudod hogy a polgári infrastruktúra bombázása meg most is  háborús bűncselekménynek számít?
Phylaxa 2022. 12. 10. 12:20
Előzmény: #26255  Törölt felhasználó
#26258
Addig amíg nem lövik szét, addig persze, hogy jelentős exportja van annak, aki ebből élt. Mi ebben a furcsa?
Phylaxa 2022. 12. 10. 12:19
Előzmény: #26247  vigkrisz
#26257
AZ USA nem akar eszkalációt. Ezt a NATO közölte is. Az, hogy Ukrajna szerinted lecsaphat orosz területekre, mert valahol ezt olvastad, az azt jelenti, hogy vannak akik azt szeretnék, miszerint Ukrajnából semmi se maradjon. Szerintem ezt senki sem akarja. Főleg nem a fejlett világ.
Törölt felhasználó 2022. 12. 10. 12:17
Előzmény: #26254  Phylaxa
#26256

"Egy háború folyamán bármit támadnak."
.
Akkor Te természetesnek és elfogadhatónak tartod a polgári lakosság támadását?
Olyan területek bombázását, ahol nem folynak harcok?
Törölt felhasználó 2022. 12. 10. 12:14
Előzmény: #26254  Phylaxa
#26255

"Minden más a mesekönyvek terepe."
.
2022 nyarán még jelentős exportja volt Ukrajnának.
Phylaxa 2022. 12. 10. 12:13
Előzmény: #26253  Törölt felhasználó
#26254
Egy háború folyamán bármit támadnak. De az, hogy energiaellátó berendezéseket, az alap. Sok fiatal hálistennek nem tudja, mi az a háború. Ne is tudja meg, viszont a gondolkodásába nem árt beleültetni,
hogy mik azok az alapok, amiket egy háború során megsemmisítenek. Azt is, hogy "na de úgyis helyreállítják..." --> a háború után igen, addig pedig újra és újra szétlövik.
     
A NATO biztosan tudta például, hogy ez be fog következni, ha nem tárgyalnak és állapodnak meg. Tehát egyértelmű volt, hogy Ukrajnából gyakorlatilag semmiféle energia nem fog érkezni, ha tényleg komolyra fordul a dolog. Minden más a mesekönyvek terepe.
Törölt felhasználó 2022. 12. 10. 12:03
Előzmény: #26251  Sehmet
#26253

"Szerinted jó ötlet lett volna Ukrajnából áramot importálni most, amikor Ukrajna saját magának sem tudja az áramellátást biztosítani?"
.
Bocsi hogy beleszólok, de lenne egy kérdésem.
Te természetesen tudtad, hogy az oroszok polgári célpontokat is fognak támadni.
Egyáltalán mi a véleményed a polgári célpontok támadásáról?
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 10. 12:00
Előzmény: #26247  vigkrisz
#26252
Aha, nem akarják, hogy Ukrajna egész Oroszországot elfoglalja. Putyinbérencek! Hajrá Totó!
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 10. 11:50
Előzmény: #26250  LVN
#26251
Bocs, de ennek mi köze az én hozzászólásomhoz, azaz melyik részére vonatkozik? Szerinted jó ötlet lett volna Ukrajnából áramot importálni most, amikor Ukrajna saját magának sem tudja az áramellátást biztosítani? Elmagyaráznád nekünk, dilettánsoknak azt, hogy ennek mi köze van ahhoz, hogy valaki nem erősáramú villamosmérnökként nem érti. hogy "az áram milyen természetű áru, hogyan termelik meg, osztódik és fogyasztódik el"?
LVN 2022. 12. 10. 10:41
Előzmény: #26239  Sehmet
#26250
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem fogalmad sincs, hogy az áram milyen természetű áru, hogyan termelik meg, osztódik és fogyasztódik el. Ha halvány gőzöd lenne, nem mondanál ilyen sületlenségeket. Mondom ezt úgy, hogy dolgoztam az MVM-nél, voltam a budai vezérlőközpontban, ahol a Hz-et hangolják. Okoskodsz itt, érvelsz a népírtó barátja mellett a köcsög klepto daginak, csak azt nem tudom, mi hasznod van ebből. Értelmes ember nem csinál ilyet alapesetben
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 10. 10:40
Előzmény: #26242  Csakegyolvaso
#26249
Csak egy hozzászólás. Nem biztos, hogy a csakegyolvasó csakegyszövegértő. :)
duraczell 2022. 12. 10. 10:30
Előzmény: #26245  Ingarian
#26248
Magyarorszàgon (illetve kke) nincs nagy kultusza Tedd Bundynak, sőt 99% azt sem tudja ki az, de ha tudja is nem huzakodik elő ilyen sületlenséggel.
Ennek megfelelően vagy USA totyikokból masolgatsz eszetlen,  vagy megint vmi fizetett zseléügynökhívő  bértroll tolja a hittérítést.🤣
vigkrisz 2022. 12. 10. 08:57
#26247
az ork-kitakarítás előkészítése folyamatban...
"Az Egyesült Államok már nem ragaszkodik ahhoz, hogy az ukrán fegyveres erők ne csapjanak le orosz területre, mert már kevésbé tartanak a moszkvai eszkalációtól − írta meg az ukrán Unian hírügynökség. Nem mondjuk Kijevnek, hogy ne csapjanak le az oroszokra. Ezt azonban a nemzetközi jog és a genfi egyezmények alapján kell megtennie."
"A NATO vezetője aggodalmának adott hangot, hogy az ukrajnai harcok háborúvá szélesedhetnek Oroszország és a védelmi szövetség között − írta meg a The Independent. Ha a dolgok rosszul alakulnak, annak szörnyen rossz vége lehet. Ez egy szörnyű háború Ukrajnában. Olyan háború is, amely a NATO és Oroszország közötti háborúvá fajulhat."
rockmaster 2022. 12. 10. 08:43
Előzmény: #26245  Ingarian
#26246
Putyin-Orbán háborús koalíció!
Ennek része a kakadu szovjet kitüntetése, vissza nem adása, a háború közepén Lavrovval való vihogása.
A háború sújtotta területek soha meg nem látogatása.
Ennek része Ocsmánynak '56 megtagadása ("a magyarok béketárgyalást akartak").
Ennek része a Yacht párt folyamatos EU bomlasztása, vétó mindenhol, szovjet faken news gátlástalan terjesztése.
Ennek része a szovjet hackerek megengedő ki- be járkálása a magyar biztonsági rendszerekben.
Ennek része a szovjet kémbank magyarországi betelepítése.
Ennek része a bűnözőknek kiadott letelepedési kötvények tömege. 
Ennek része a Pegasus illegális használata.
Ingarian
Ingarian 2022. 12. 10. 01:11
Előzmény: #26240  Törölt felhasználó
#26245
Nyilván azon kívül, hogy Viktor mondja, nektek sincs érvetek, miért támogatjátok Putyint. Szíriuszi összeesküvés elméletekre nem vagyok kíváncsi. A viktoristák szerintem maguk se értik, de támogatják, mert a vezér azt mondta. Érdekes, egy-két év alatt ő is putyinista lett. Gondolom elég kemény dologgal foghatják, bár szerintem ha kiderülne, hogy ő Teddy Bundy kettő, akkor is a lábát csókolnátok. Három napon belül cáfolta saját magát, kutyát nem érdekli.  😂😂😂
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 09. 23:53
#26244
Orban Viktor Karpataljai magyarokat kuldott a haboruba. Nem az ellenzek hanem a traktoros.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 09. 23:52
Előzmény: #26240  Törölt felhasználó
#26243
Kiralyod mar felaldozta a karpataljai magyarokat a semmiert.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 09. 23:51
Előzmény: #26238  Sehmet
#26242
Latom mar csak ez maradt neked a poenkodas mert megint beegtel a szoaksodhoz hiven. Csak igy tovabb egyre jobban kerulod a valaszokat annal jobban hiteltelen leszel nekem jo ez igy.
Ingarian
Ingarian 2022. 12. 09. 22:45
Előzmény: #26240  Törölt felhasználó
#26241
Jé, még mindig tolod az ostobaságokat? A kisebbségi magyarság még kisebbségibb lesz, az oroszok nyilván védik a kisebbségeiket, mert direkt őket küldik meghalni.  Szívtok mint a torkos borz, de az ukránokat hibáztatjátok. :D  Az orosz nyilván semmiben nem hibás. Már csak röhögni tudok rajtatok, de inkább megvetem az olyan embert, aki egy gyilkost támogat. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek