Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ehe
ehe 2022. 11. 25. 17:46
Előzmény: #5678  Sehmet
#5680
Vissza lehet dobni megfontolásra egy tv-t tudtommal a közt. elnöknek.
De ha azt a sajátjait közül választod erre esélyed sincs, mert a sajátjaid között csak elvakult hivek vannak, zéró kritika.
Le vannak szarva az angolok a választási rendszerükkel, nekem egy 40%-os párt ne fogja már rá magára, hogy Ő egy társadalmi konszenzust képviselő párt.
Nem nagyon tudnám elképzelni, hogy szegény megboldogult angol királynő jó szívvel nézte volna azt a ámokfutást, amit Orbán rendezett itt az elmúlt 12 évben magát igen nagyon felhatalmazva érezve...
Van 60%, ami eléggé máshogy képveli el ezt az országot, talán esetleg az Ő érdekeikkel is kellene valamit kezdeniök.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 25. 17:45
Előzmény: #5677  ehe
#5679
A Gizike nem gőzeke, Volner pedig nem Völner! Ez csak a legkisebb tévedés.
Az a módosítás, mely szerint országos listát az a párt állíthat majd, amely – legalább 14 megyében és a fővárosban – minimum 71 választókerületben önállóan jelöltet indított, csak annyiban módosította 2020-ban a korábbi választási törvényt, hogy több érvényes ajánlást kellett 71 jelölt indítása esetén. Ez egyébként sem érintette az ellenzéket, sőt elősegítette a már jóval korábban kialakított összefogásukat, ugyanis a kisebb pártok még a korábbi feltételeknek sem tudtak volna megfelelni, és a rájuk adott szavazatok a nagyobb ellenzéki pártokat erősítették.
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 25. 17:32
Előzmény: #5674  ehe
#5678
Nem a törvényeket írja alá a köztársasági elnök, hanem a kihirdetésüket. Nem az a lényeg, hogy azt ki írja alá, hanem az, hogy a parlament egyszerű vagy minősített többséggel hozza meg. A köztársasági elnöknek - ha nincs alapos indoka - alá kell írni, vagy egyszer visszaküldheti megfontolásra a parlamentnek, illetve az Alkotmánybírósághoz fordulhat, de ez a lehetősége nem babaruházás, és nem politikai fegyver az ellenzék kezében. 2010-ben már alkotmányozó többségi felhatalmazást adtak a választók a többségnek.
A fékek és ellensúlyok rendszere - „checks and balances” - eredetileg, és elsősorban most is a hatalommegosztást biztosítja, és azért az USA-ban jött létre, mert ott összefonódik a prezidenciális rendszerben a törvényhozói és végrehajtói rendszer. De Franciaországban is részben így van, mert a köztársasági elnök miniszterelnöki feladatokat is ellát a félelnöki rendszerben, ugyanis amikor a kormányülésen jelen van, akkor ő vezeti a kormányülést.
De nézzük meg, hogy erről mit mondott egy, Medgyessy-korszakban működött alkotmánybírósági határozat. Szóval az Alkotmánybíróság szerint a hatalmi ágak elválasztásának elve a magyar államszervezet legfontosabb szervezeti és működési alapelve. Az államhatalmi ágak elválasztása, önálló hatáskör gyakorlás: „...nem pusztán annyit jelent, hogy az egyik hatalmi ág nem vonhatja el a másik jogosítványait, hanem azt is jelenti: a demokratikus jogállamban korlátlan és korlátozhatatlan hatalom nincs, s ennek érdekében bizonyos hatalmi ágak szükségképpen korlátozzák más hatalmi ágak jogosítványait” [62/2003 (XII.15.) AB határozat]. Eszerint az alkotmánybírósági határozat szerint - idézet a határozat szövegéből:
„[a]z Alkotmány 2. § (1) bekezdése szerinti demokratikus jogállam megvalósulásának feltétele
többek között:
1. a hatalommegosztás elve,
2. az elválasztott alkotmányos szervek együttműködési kötelezettsége,
3. az elválasztott szervek eljárási és döntési autonómiájának, döntéshozatalának kölcsönös
tiszteletben tartása,
4. az Alkotmányra visszavezethető eljárási szabályok léte és betartása.”
Azért a fentiek megértéséhez nem árt egy kis államjogi ismeret sem, mert különben az lesz belőle, hogy "méééé neeee"!
ehe
ehe 2022. 11. 25. 17:15
Előzmény: #5671  realmadrid
#5677
Bocs, csak kindly reminder, hogy a választási rendszer utolsó átalakítása 2020-ban vált ilyenné, pont Völner Úr volt a beterjesztő:
Volner Párt: Kétharmaddal kell küzdeni a kamupártok ellen
ehe
ehe 2022. 11. 25. 16:58
Előzmény: #5675  ehe
#5676
a 20-ik körös egyeztetést arról, hogy akkor mi micsoda a gázszámlán, hogyan fűtsenek ezentúl, mire figyeljenek, mennyit fogyasszanak a gázból, mennyire állítsuk az átalányt, stb...
Ja mert ugye jött egy 3x-os gázszámla, de azt se értették, hogy az most miért annyi, hisz még nem is kell fűteni :DDDD
ehe
ehe 2022. 11. 25. 16:56
Előzmény: #5673  lacikonyha
#5675
2014-ben, mikor a dicsőséges 44%-al érték el a 66.67%-ot jelentő parlamenti többséget is egy válságból kilábalás szélén járt az ország.
Most ennél már lejjebb járnak támogatottságban, bár még mindig nem mertem a család érintett részénél érdeklődni, hogy a rezsipofont, amit kaptak, majd én adtam hozzá kötszert, hogyan értékelik, továbbra is az az igaz, ami a tv2-őn meg a megafonból folyik.
Persze mikor a 20-ik egyeztetést folytattam velük már megkaptam, hogy én vagyok az ész a családban, de akkor még mindig nem replikáztam azzal, hogy amikor azt mondtam, hogy bárkire szavazzatok, csak ne a fideszre, azt nem fogadtátok meg mégse.
ehe
ehe 2022. 11. 25. 16:52
Előzmény: #5669  Sehmet
#5674
És a Angliában is egy(vagyis már sorrendben a negyediknél járunk) volt Fideszes aláírógép hitelesíti a törvényeket?
Fékek ellensúlyok nem kellenek?
Csak amit Orbán akar?
lacikonyha 2022. 11. 25. 16:50
Előzmény: #5667  ehe
#5673

ami itt folyik az a való élet
ekkora barom egy sereg ember, az orbán meg adja alájuk a lovat, aztán otthon meg röhög rajtuk és kilopja a szemüket, de a barmai lelke csordultig van boldogsággal
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 25. 16:47
Előzmény: #5661  euler
#5672
A volt Sonda Ipsos vezetője szerint, de 2026-ra visszajönnek. Addig dekkolnak az állítólagos bizonytalan szavazók között. Dilettáns, országrontó pártokra azért még ez az egymillió állítólagosan elpártolt szavazó sem szavaz. :)
realmadrid 2022. 11. 25. 16:46
Előzmény: #5667  ehe
#5671
A tanút láttam. A kifejezést ismerem, ezek szerint irónikusan értetted, nem esett le, az én hibám. A többit úgy írod mintha fideszes lennék. Akkor olvasd vissza tegnapi írásaim az EUF/HUF topicban és rájössz hogy mennyire támogatom az orbáni korrupciót.
lacikonyha 2022. 11. 25. 16:45
Előzmény: #5667  ehe
#5670

meddő vita, illetve ez itt , így nem vita
Sehmet
Sehmet 2022. 11. 25. 16:44
Előzmény: #5664  realmadrid
#5669
Így van! A brit/angol választási rendszer többségi, azaz csak egyéni választókerületek vannak. Ott 85 %-os Fidesz-KDNP győzelem lett volna ezzel az aránnyal. A francia rendszerben pedig 72 %. Ja, biztosan ott is Putyin szekértolói vannak. :)
Egyébként a nálunk lévő vegyes választási rendszert az ellenzék elődpártja, az utolsó kommunista parlament alkotta meg, amire az Ellenzéki Kerekasztal résztvevői is rábólintottak (SZDSZ, MSZP, stb.)
 https://felvidek.ma/2018/04/hogyan-szerepelt-volna-a-fidesz-mas-orszagok-valasztasi-rendszereivel/
lacikonyha 2022. 11. 25. 16:42
Előzmény: #5667  ehe
#5668
itt vagyok
ehe
ehe 2022. 11. 25. 16:36
Előzmény: #5666  realmadrid
#5667
A tanú magyar filmszatíra, 103 perc, 1969
Ajánlom szíves figyelmedbe, onnan van ez a kifejezés.
Ami szavazatszám pedig mostanra rekord sebességgel csökkent le a 2014-es szint alá, úgyhogy igen csak necces volna behúzni a választást, ha nem lenne a Völner-féle csodatörvény.
Egyébként a rekord szavazatszám részben pont a Völner törvény miatt is volt, mert maga a törvény "Gyurcsányozta össze" az összefogás pártjait.
Tehát kérjük vissza valamelyik-bármelyik korábban is kétharmadot jelentő választási rendszer, és annak fussatok neki a mostani holdról is látszó 40%-os társadalmi támogatottságotokkal.
Good luck!
realmadrid 2022. 11. 25. 16:25
Előzmény: #5665  ehe
#5666
Miért halódó a nyugati rendszer? Idén mindegy milyen rendszer szerint lett volna a választás, rekord szavazat érkezett a fideszre. 
ehe
ehe 2022. 11. 25. 16:15
Előzmény: #5664  realmadrid
#5665
Ott is kötelező minden listás pártnak legalább a körzetek 70%-ában jelöltet állítani?
Mit foglalkozol egyébként halódó nyugati választási rendszerekkel?
Miért nem volt jó az, amivel az első, vagy akár még a második, de horribile dictu még a harmadik kétharmad is összejött?
realmadrid 2022. 11. 25. 16:04
Előzmény: #5663  ehe
#5664
Ilyen a választási rendszer. Egyébként pl. a brit rendszer szerint is sima 2/3. Meg a francia szerint is.
ehe
ehe 2022. 11. 25. 16:01
Előzmény: #5662  realmadrid
#5663
És a 40%-al megnyert kétharmad is látszik a holdról?
realmadrid 2022. 11. 25. 15:57
Előzmény: #5661  euler
#5662
Ez azt mutatja hogy ha most lenne a választás akkor is meglenne a 2/3. Ezt az ellenzéket nem akarják kormányon látni.
euler 2022. 11. 25. 15:48
#5661
Alakul ez, szép lassan.
Május óta egymillió szavazót vesztett a Fidesz, kivéve az alacsony státuszúak és a községekben élők körében.
De ebből - a dk kivételével - egyik ellenzéki párt se tudott profitálni.
https://24.hu/kozelet/2022/11/25/zavecz-kutatas-fidesz-egymillios-veszteseg/

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók