Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Heisenberg
Heisenberg 2022. 04. 09. 15:56
Előzmény: #5459  euler
#5460
Végre, igen, ez kell csinálni. Nem szabad együttműködni, sőt még a látszatát is el kell kerülni.
Meg kell teremteni az országos mediafelületet, kereskedelmi rádiokat kell felvásárolni. Ingyenes újságokat kell osztofatni. Vicces, hogy pesten az összes aluljáróban a metropolt és a riposztot osztogatják tele uszító cikkekkel.
Karácsony 2019 -ben ingyenes fővárosi újságot és tévét igért, az hol van?
euler 2022. 04. 09. 15:21
Előzmény: #5414  euler
#5459
A parlamenti ellenzéknek el kell kerülnie, hogy putyini mintára működjön.
Indulásként Hadházy és a Momentum példáját kellene követni.
Fekete-Győr bejelentette: A Momentum frakciója bojkottálja a parlament alakuló ülését
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 13:09
Előzmény: #5455  euler
#5458

Nem veszem zokon. Vagyok annyira liberális és domkrata, hogy meghallgassam sőt akár elfogadjak más véleményeket.
A Kennedy-gyilkosság vizsgálati anyagát is titkosították. Kennedyt lelőtték. Akkor is lelelőtték, ha majd egyszer lejár a jelentés titkosítása. De attól még Kennedy még mindig le lesz lőve.Az engedélyezett nagygyűlést védeni kellett volna. Az nem elég, hogy voltak akik védeni akarták.  
Az amerikaiak is szavaztak már néhányszor úgy, hog a mai napig nem tudják, ki lőtte le Kennedyt.
Mi is úgy szavaztunk, hogy nem tudjuk, miért nem védték meg a nagygyűlést. Az utcai harcászatból világosan kiderült, hogy lett volna hozzá rendőri élőerő. Ezt az erőt viszont az alattvalók  ellen használták brutálisan.
Vannak akik helyesnek tartják a brutális fellépést, szerintem pedig ez volt az első kétharmad egyik legfontosabb oka. Már akkor is szerették a bennszülöttek a biztonságot. A biztonságérzetet pedig erősen veszélyezteti, ha a hatalom rendőrsége az alattvalóira támad.
A diktatúrában általános iskolás koromban egyszer engem is és az öcsémet is megumibotozott egy rendőr a rendőröes udvarán, mert egy békési város járdáján békésen bicikliztünk. A szüleim és a nagyszüleim amúgy is verték belénk a kommunistaellenességet. Ez a rendőr is azt tette. Gumibottal. Azt sem értem, miért titkosították 2006-ban(!) az anyagokat, ha azok ezt bizonyítják, hogy a kormány alá tartozó rendőrség annyira ártatlan, mint a ma született mentőautó.
Klem 2022. 04. 08. 10:31
Törölt hozzászólás
#5457
sanka 2022. 04. 08. 10:15
Előzmény: #5454  Dehogynincs
#5456
Euler megválszolt helyettem is.
euler 2022. 04. 08. 09:57
Előzmény: #5449  Dehogynincs
#5455
Ne vedd zokon, de ez számomra lerágott csont.
Majd az idő meg a titkosítások feloldása, (amire most megint várhatunk) helyreteszi. (Puccskísérlet).
Megértem én, hogy aki akkor ebben tüntetőként részt vett nehezen fogadja el, mert abban a hitben volt/van, hogy egy nemes ügy volt és lehet, hogy ez volt élete egyetlen politikai aktivitása. Az ember legnehezebben a saját megvezetettségét ismeri be.
Utoljára Zamacsnik ügyvédet idéztem Neked, most se teszek mást. (Esetleg Yugovics Róbert visszaemlékezéseit is érdemes elolvasni):
https://forum.portfolio.hu/search/post/zamecsnik/and/2021-04-08/2022-04-08
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 09:50
Előzmény: #5450  sanka
#5454
Egyetértek. Az tényleg Gyurcsány emberi(?) (állati!) butasága volt, hogy a kormánya alá tartozó rendőrség utcai harcászatot rendezett.
Még egy lépést kellene megtenned az "érvelésedben".
Ha ilyen egyszerűen lehet agymosni a birkákat Gyurcsánnyal, akkor bonyolultabbá kellene-e tenni az agymosást vagy inkább Gyurcsány nélkül lenne-e érdemes leváltani Orbánt?
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:47
Előzmény: #5446  Peterbond
#5453
nem véletlen !:)
sanka 2022. 04. 08. 09:46
Előzmény: #5450  sanka
#5452
A választási csalással kelkene foglalkozni, erdélyi magyarok csalnak is a fidesznek, hozhattok bármilyen ellenzéket, itt nem fog győzni más csak a fidesz.
Törölt felhasználó 2022. 04. 08. 09:45
#5451
sanka 2022. 04. 08. 09:43
Előzmény: #5449  Dehogynincs
#5450
"A rendőri brutlitásnak fontos szerepe volt az első kétharmadban és az első kétharmadnak is fontos szerepe volt a rákövetkező  három kétharmadban is."
Ez így nem igaz, inkább az emberi butaságnak, ilyen egyszerűen agymosni lehet a birkákat, hogy gyurcsány, itt tart ma Mo.
Dehogynincs
Dehogynincs 2022. 04. 08. 09:37
Előzmény: #5448  euler
#5449
"a NER-ben nem mérgezik meg az ellenzéki vezetőket és nem verik meg az ellenzéki szavazókat"
Voltak vitáink (veled is) a 2006-os utcai harcászatával kapcsolatban, ahol azt véleményt képviseltem, hogy a kormány alá tartozó rendőrség brutálisan rátámadt az ellenzéki nagygyűlés résztvevőire, pedig védeniük kellett volna.
Nemcsak az ellenzéki szavazókat, hanem a gyülekezési szabadságot és a jogállamiságot is.
A rendőri brutlitásnak fontos szerepe volt az első kétharmadban és az első kétharmadnak is fontos szerepe volt a rákövetkező  három kétharmadban is.
euler 2022. 04. 07. 23:46
Előzmény: #5440  cintanyer
#5448
A 2022. évi országgyűlési választások eredményei sokkolók az ellenzéki oldal számára.
 ... a Fidesz nemcsak magasabb arányban nyert, mint 2018-ban, hanem saját magán kívül bejuttatta nyíltan neonáci szövetségesét, a Mi Hazánk nevű proxipártját is. Ezzel szemben az ellenzék korábban nyerhetőnek vélt helyeken is alulmaradt, gyakorlatilag csak a fővárosban szerepelt sikeresen.
Teljesen téves, ha valaki ezért az eredményért Márki-Zay Pétert hibáztatja. Nem volt tökéletlenebb, mint ellenzéki politikai vetélytársai, és egyáltalán nem csak rajta múlt, hogy nem sikerült megszólítani több ellenzéki szavazót. A kormány propagandagépezete mindenképpen legyártott volna hazugságokat, függetlenül attól, hogy Márki-Zay mikor mit mond. Magam is sokszor tanúja voltam annak, hogy a végtelenségig sulykolt kormányzati hazugságok még azokra is hatni tudtak, akik különben ellenzéki szavazók voltak. 
A végeredmény szempontjából nem érdemi a jelentősége annak, hogy mit tesz az ellenzék – az orbáni rendszer által diktált politikai előírásokat betartva. Márpedig az ellenzék mindent betartott, amit az Orbán diktálta „törvényesség” előírt. 
A magyarországi választások lényegében ugyanolyanok, mint a fehéroroszországi vagy az oroszországi színjátékok, csak kevésbé erőszakosak. Jellemző, hogy utóbbiakról a NER-média is normális választásként tudósít. Attól, hogy a NER-ben nem mérgezik meg az ellenzéki vezetőket és nem verik meg az ellenzéki szavazókat, valamint nem hamisítják meg maguknak a szavazóurnáknak a tartalmát, az álpártok, a kormányzati hazugsággyárak ugyanazt az illiberális – pontosabban önkényuralmi – elvet vallják mindegyik országban. 
Ezért a magyar, az orosz vagy a belorusz ellenzék teljes tévedésben van akkor, ha saját hibáiból kívánja levezetni azt, hogy miért is nem nyert a választáson.
UNGVÁRY KRISZTIÁNMenetrendszerű vereség utánMit tehetnek a magyar demokraták a demokráciáért?
euler 2022. 04. 07. 23:36
Előzmény: #5436  euler
#5447
Ungváry Krisztián:
"A Mi Hazánkról fontos leszögezni, hogy ez az egyetlen parlamenti politikai erő, amelyet a NER médiája lényegi kritikában soha sem részesített, ezt egyébként sem tehetné, hiszen az elvek mindkettőnél ugyanazok. 
Vezetője és pénzei a NER-hez ezer szálon kapcsolódnak. Történelemképüket, összeesküvés-elméleteiket semmi sem különbözteti meg attól, amit például a Magyarságkutató Intézet köre ad elő. Persze itt is megtalálható a „made in Russia” pecsét, csakúgy, mint a NER egyéb innovációin. 
Oroszországban Putyin már régóta ilyen pártokkal töltötte fel a Dumát, azaz az ottani parlamentet."
Peterbond 2022. 04. 07. 16:33
Előzmény: #5443  Törölt felhasználó
#5446
Kettő is van.
sanka 2022. 04. 07. 15:59
Előzmény: #5441  Robben
#5445
sanka 2022. 04. 07. 15:58
Előzmény: #5441  Robben
#5444
Csak ennyit tudsz?!!
Törölt felhasználó 2022. 04. 07. 15:30
#5443
Nem kellene egy gyurcsány takarodj topikot nyitni????? Mert addig, míg szerepel addig a változásnak annyi.
Személyében miért adunk kapaszkodót a fidessnek?
cintanyer 2022. 04. 07. 15:12
Előzmény: #5440  cintanyer
#5442
Az építkezéshez kapcsolódva, nem tudom másoknak beugrott-e az, hogy nagy valószínűséggel nem lesz önkormányzati választás, hiszen Orbán babérkoszorújából már csak ez hiányzik.
Jöhetnek a fidesz helytartók.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek