Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 10. 12:32
Előzmény: #5759  Törölt felhasználó
#5760
Ebben már nincs benne a függőség. Eredményes, de érvénytelen. (#5739) (#5754)
Olyan érvelést várok, hogyha valami érvénytelen, az már nem lehet eredményes. (#5755
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 12:27
Előzmény: #5758  Dehogynincs
#5759
A kérdés: kötelező legyen-e a lila színű haj? Elmegy 10 % szavazni, akiknek a többsége erre szavaz, tehát elvileg eredményes lenne. Mégsem lesz kötelező a lila haj, mivel a népszavazás nem volt érvényes.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 10. 11:31
Előzmény: #5755  Törölt felhasználó
#5758
Az igaz, hogy beidéztem. De én az eredményesség és az érvényesség függetlenségét hüvelyeztem ki belőle. (#5739)
Azóta se látom benne a "ha...akkor" feltételt.
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 11:18
Előzmény: #5753  Oszo
#5757
Te már eldöntötted magadról! Jó nekem az!
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 11:16
Előzmény: #5754  Oszo
#5756
Na ezt még egyszer leírhatod, meg utána százszor!
Akkor is bődületes nem tudásodról teszel tanúbizonyságot!
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 11:14
Előzmény: #5752  Dehogynincs
#5755
Te már beidézted az alaptörvényből. Ha valami érvénytelen az már nem lehet eredményes.
Oszo 2016. 10. 10. 11:08
Előzmény: #5744  Törölt felhasználó
#5754
Világos, hogy eredményes, csak az eredménye érvénytelen!
Oszo 2016. 10. 10. 11:07
Előzmény: #5742  Törölt felhasználó
#5753
Látom, amit látok, de el kéne döntened, milyen állat is vagy!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 10. 11:01
Előzmény: #5749  Törölt felhasználó
#5752
Lássuk azt a mondatot, amire az egymásra épülést alapozod!
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 10:58
Előzmény: #5748  Dehogynincs
#5751
Bocs nem, egyáltalán nem rád gondoltam!

A tetszési indexedet meg nem szoktam vizsgálni!
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 10:56
Előzmény: #5749  Törölt felhasználó
#5750
Mióta vagy te jogász?

Lehet hogy te írattad a a népszavazási cikkelyt az alaptörvénybe?

Vizsgálódjál jogászhoz méltóan! Ez itt a PORTFOLIO, a gazdasági oldal!
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 10:53
Előzmény: #5746  Dehogynincs
#5749
Nem érvényes és mivel nem érvényes, így eredménytelen is egyben. A második kritérium (az eredeményesség) csak akkor vizsgálható, ha az első teljesül.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 10. 10:50
Előzmény: #5747  Törölt felhasználó
#5748
Kire gondolsz? Rám biztosan nem, mert nem jöttem ki a sodromból. Mellesleg arra sem hajtok, hogy növeljem nálad a tetszési indexemet.
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 10:45
Előzmény: #5746  Dehogynincs
#5747
Én sem vagyok jogász, de értelmezni tudok, ha kell!
Becsülni tudom azt, aki elgondolkozik azon amit hirtelen felindulás után, belátással értelmez!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 10. 10:38
Előzmény: #5744  Törölt felhasználó
#5746
Nem vagyok jogász. Csak azt írtam le, miként értelmezem én ezt a mondatot.
Mindenkinek joga van hozzászólni, lapítani, árkot ásni vagy ezen rugózni.
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 10:23
Előzmény: #5743  Dehogynincs
#5745
Lám lám tudnánk mi közösen is megfelelő törvényeket hozni, hogy ne kelljen egymással szemben lövészárkokat ásnunk!
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 10:19
Előzmény: #5739  Dehogynincs
#5744
Köszönöm hogy részletesen, teljes értelmezéssel válaszolni tudtál! Igaz, ezután lehetne tovább is értelmezni, de ne ezen rugózzunk mi!

Valaki azért csendben volt a válasszal!

Én elismerem, hogy ÉRVÉNYTELEN volt a népszavazás, de mégis EREDMÉNYES volt!

Nem az alaptörvény, hanem a hozzáfűzött részletek a fércmunka!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 10. 10:19
Előzmény: #5741  Törölt felhasználó
#5743
"Eredményes, ha az érvényesen szavazó választópolgárok több mint fele a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott."

A jogászok kitértek arra az esetre is, ami eddig még SOHA nem fordult elő és a valószínűsége is roppant kicsi.
Páratlan számú érvényes szavazat esetben vagy igenből vagy nemből lesz több, páros szavazat esetén meg nem fogadnék nagy tétben arra, hogy egyenlő lesz a számuk.
Ezzel szemben azt lenne érdemes szabályozni, hogy kis különbség (1-2%) esetén se legyen eredményes. El tudom képzelni a politikusainkról, hogy Cameron módjára belehazardíroznak minket a Brexithez hasonló marhaságba, ahol kis különbségen múlt egy fontos döntés. Közben meg a brit társadalom erősen megosztott a kérdésben.
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 10:05
Előzmény: #5740  Oszo
#5742
Amint látod megnyilatkoztatok!
Törölt felhasználó 2016. 10. 10. 10:04
Előzmény: #5726  Törölt felhasználó
#5741
Érvénytelen, de EREDMÉNYES!
Oszo 2016. 10. 09. 10:08
Előzmény: #5738  sanka
#5740
Nem tudom, a majmok már megnyilatkoztak a témában?
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 09. 10:03
Előzmény: #5717  Törölt felhasználó
#5739
Pusztán ez vita is szemlélteti, hogy az alaptörvény fércmunka.

link

(4) Az országos népszavazás érvényes, ha az összes választópolgár több mint fele érvényesen szavazott, és eredményes, ha az érvényesen szavazó választópolgárok több mint fele a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott.

Nem sikerült úgy leírni ezt a nyomorult mondatot, hogy jogászok nélkül is egyértelmű legyen.
Nem vagyok jogász, de nyelvtanilag azt hüvelyezem ki belőle, hogy a kvótanépszavazás érvénytelen, de eredményes volt.

(1) ... Az érvényes és eredményes népszavazáson hozott döntés az Országgyűlésre kötelező.

Ebből meg azt hüvelyezem ki, hogy olyan népszvazáson, amelyik nem érvényes ÉS eredményes (vagyis érvénytelen vagy eredménytelen), az országgyűlés azt csinál, amit akar. Ha összejött volna 2 222 222 igen és 2 222 222 nem, akkor érvényes, de eredménytelen. Ha 1 111 111 igent és 1 111 111 nemet számoltak volna össze, akkor érvénytelen és eredménytelen. Mindkét esetben az országgyűlés olyan törvényt hozhat, amit népszavazás nélkül is megtehet az előző választás felhatalmazása alapján. Erre jó példa a vasárnapi boltzár. Az országgyűlés bármilyen népszavazás nélkül megszavazta a boltzárat és népszavazás nélkül vissza is vonta azt. Ez persze előrevetíti azt is, a betelepítés kapcsán is kénye kedve szerint törvénykeznek majd, hiszen a népszavazás nem kötelezi semmire az országgyűlést.
A Gyurcsány-kormány a kettős állampolgárságról szóló népszavazás után hozhatott volna bármilyen törvényt. Történelmi esélyt kapott az akkori országgyűlés, hogy nemzetietlen ballibség helyett nemzeti ballibként viselkedjen. Ők tudják, miért nem éltek vele.
Ráadásul a 23 millió románozással aljas ötletet adott arra, hogy az idegengyűlöletre 2016-ban is rájátsszanak a politikusok.
sanka 2016. 10. 09. 09:23
Előzmény: #5736  upgrayeddAKS
#5738
Most akkor pampa egy majom?:))
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 09. 09:17
Előzmény: #5723  _pampa
#5737
Almát hasonlítasz körtével. Népszavazást választással.
Mi abban a meglepő, ha két válaszlehetőség esetén kevésbé oszlanak meg a szavazatok, mint ha négy vagy több lehetőség van?
Még így sem sikerült olyan kérdést föltenni, hogy annyi választót mozgasson meg, mint a vizitdíj.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 10. 09. 00:22
Előzmény: #5735  Oszo
#5736
"Attól, hogy egy (s kapaszkodj meg, attól se, ha kettő) banánt látsz a focipályán, attól az akció még lehet sikeres..."

Ez már csak azért is így van, mert az evolúció során különösen érzékeny lett az érett banánra pampa szeme :)
Így aztán semmi különös nincs benne, hogy észreveszi :)
Oszo 2016. 10. 08. 15:54
Előzmény: #5732  _pampa
#5735
Attól, hogy egy (s kapaszkodj meg, attól se, ha kettő) banánt látsz a focipályán, attól az akció még lehet sikeres, fogalmad sincs milyen módon mérték a sikert, arról sem, hogy mi volt a célkitűzésük!
Attól, meg, hogy örülsz neki az abból látszik, (mert azt állítottam, hogy szemmel láthatóan, nem pedig azt, hogy ilyet mondtál volna!)hogy úgy vetetted magad a hírre, mint gyöngytyúk a takonyra, mert úgy tűnt, hogy találtál valamit, ahol ugyanúgy kudarcot kommunikálnak sikerként, mint ahogy a kormány próbálja szánalmas kudarcát sikerként kommunikálni.
Oszo 2016. 10. 08. 15:54
Előzmény: #5732  _pampa
#5734
Attól, hogy egy (s kapaszkodj meg, attól se, ha kettő) banánt látsz a focipályán, attól az akció még lehet sikeres, fogalmad sincs milyen módon mérték a sikert, arról sem, hogy mi volt a célkitűzésük!
Attól, meg, hogy örülsz neki az abból látszik, (mert azt állítottam, hogy szemmel láthatóan, nem pedig azt, hogy ilyet mondtál volna!)hogy úgy vetetted magad a hírre, mint gyöngytyúk a takonyra, mert úgy tűnt, hogy találtál valamit, ahol ugyanúgy kudarcot kommunikálnak sikerként, mint ahogy a kormány próbálja szánalmas kudarcát sikerként kommunikálni.
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 14:49
#5733
link ORBÁN VIKTOR: AKI NINCS VELÜNK, AZ NINCS
Javában zajlik az értelmezési verseny a népszavazás után. A nemzeti, pártok feletti ügyből Orbán győzelme lesz, a trikolort felváltja a narancszinű zászló, miközben Magyarország érdekérvényesítő képessége éppen összeomlik.
_pampa 2016. 10. 08. 13:55
Előzmény: #5730  Oszo
#5732
látod ez a másik probléma veled is és mással is....

olyat tulajdonítotok másoknak amit nem írtak...

nem örülök neki és annak sem,hogy a "O" eredményt sikerként próbálják magyarázni...

az ő esetükben nem felháborító?

csak akkor az ha ezzel orbán próbálkozik?
ts3 2016. 10. 08. 13:00
Előzmény: #5715  Dehogynincs
#5731
"Tudom, hogy máshol is laknak cigányok. Ebből mi következik? "

Sok kis csalás sokra megy, bár az 50%-hoz még ez is kevés volt.
Oszo 2016. 10. 08. 12:42
Előzmény: #5729  _pampa
#5730
"azóta is repül a banán a pályára és szólnak a rigmusok...."

És te ennek szemmel láthatóan rohadtul örülsz!
_pampa 2016. 10. 08. 12:38
Előzmény: #5728  Phylaxa
#5729
szurkolni? :)

muttit mint láthattad a nemzeti zászló is zavarta! :))))

láthattad a FIFA bejelentette:

sikeres lett a" mondj nemet a rasszizmusra" kampányuk.....

azóta is repül a banán a pályára és szólnak a rigmusok....

de a sportpolitikusok bejelentették a sikert....

Phylaxa 2016. 10. 08. 12:20
Előzmény: #5719  _pampa
#5728
Akkor minek mennek el a válogatott meccsekre? :)
Phylaxa 2016. 10. 08. 12:19
Előzmény: #5718  _pampa
#5727
Ott van benne a linkben. Fogadtak. Na nem túl sokat, de mutatóban, mint a többiek.

Európa szerte hajtják egyébként jobbra a lakosságot. Nálunk már csak a médián keresztül, mert semmi másra nem képesek. Továbbra sem értem, hogy miért. Még senki sem próbálta elmagyarázni. :)
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 12:15
Előzmény: #5723  _pampa
#5726
ÉRVÉNYTELEN!!!
Phylaxa 2016. 10. 08. 12:14
Előzmény: #5716  Oszo
#5725
Engem nem érdekel, hogy érvénytelen. Ez titeket érdekel. Az sem érdekelt, amit mondtatok előtte. Az érdekelt, hogy mennyire érdekli az embereket. Csalódtam, de rá kellett jönnöm, hogy nem értettem hozzá. :)

Az, hogy a távolmaradókról ki mennyit tud, azt hagyd meg a hivataloknak. A reakciódból viszont az derül ki, hogy te azt próbálod elfelejteni, hogy bizony a harmada mindig otthon marad, plusz állati sokan elmentek. Én figyelembe veszem és állítom, hogy a jövőben, jó darabig nem lesz érvényes népszavazás (51%-os), még akkor sem, ha az "ellenzék" szeretné.
_pampa 2016. 10. 08. 11:53
Előzmény: #5723  _pampa
#5724
részvételnél eln.
_pampa 2016. 10. 08. 11:52
Előzmény: #5722  Dehogynincs
#5723
43% vészvételnél hozta a fidesz-jobbik azt a szavazatszámot amit 2014-ban 61%-nál ért el.

ha már a számoknál tartunk egy érvénytelen és eredménytelen szavazás után....

vagy ez sem igaz? :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:49
Előzmény: #5718  _pampa
#5722
Legalább mi, kormánypártiak örüljünk együtt!
A bamba ellenzék most hajtott egy csomó szavazót a karjainkba. Ilyenkor nem szabad zavarni az ellenzéket.
Oszo 2016. 10. 08. 11:47
Előzmény: #5710  ts3
#5721
De azért az úgy előttem van, amikor a nyírpilisi vallásfilozófusok alaposan górcső alá veszik a cigány és az iszlám kultúrát, majd hosszú tépelődés után úgy döntenek, hogy sajnos nem! Sajnos semmiképp nem összeegyeztethetők!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:47
Előzmény: #5714  Phylaxa
#5720
A népszavazáson kívül számos más módja van annak, hogy elérjenek valamit.
Ha az emberek ellen kormányoznak, akkor kerül előtérbe a népszavazás, de időnként a soros választás is kihúzza a hatalom méregfogát.
A ciklus második felében mindig kockázatos bármit is ledugni a nép torkán.
A 2018-as választás után jöhetne a következő kormánzati szemétkedés, de 2019-ben ep-választás és önkormányzati választások is lesznek, ezért nem várom, hogy visszaállítsák a vasárnapi boltzárat a közeljövőben vagy mégis bevezessék a netadót.
_pampa 2016. 10. 08. 11:46
Előzmény: #5712  Phylaxa
#5719
Nem hiszem, hogy nincs értelmes és olyan emberük, aki szereti is a hazáját."

egyből kapná a címkéket.....

senki sem mer a hazájáért kiállni!

lásd orbánt, ő bevállalta.

_pampa 2016. 10. 08. 11:44
Előzmény: #5711  Phylaxa
#5718
Az ellenzék, ami maradt, semmi mást nem csinál, mint hajtja az embereket a kormány felé. Észérvek semmi, káromkodás és szitkozódás és sírás. Ezzel mit akarnak mást elérni?

A népszavazással kapcsolatban pedig az álláspontjuk az volt, hogy teljesen felesleges, az EU dönti úgy is el, nekünk ebbe nincs beleszólásunk. Mondják ezt egy olyan alapvető témában, ami nyilván arra készteti az embereket, hogy nem-el szavazzanak, hiszen ez az utolsó mentsvár, ha már mindenki meghülyült. :)"

nem értik, nem értik!

ahogyan juncer a kvótát....erőlteti...de senki sem akarja....talán még ő sem...hiszen már Luxemburg példát mutathatott volna....

nem találtam adatot a befogadásukról.

Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 11:43
Előzmény: #5687  csendben
#5717
No akkor kezdjünk hozzá:

//Érvényes a népszavazás, ha az összes választópolgár legalább fele érvényesen szavazott,

//és eredményes, ha az érvényesen szavazók több mint fele a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott. [4]//

Kérdezzük meg a jogászodat, hogy a törvény szerint, csak az 50%-1 vonatkozásában, vagy csak az érvényes szavazatok több mint felére adott azonos választ vesszük figyelembe az eredményességnél! Ami most 98,2%.
Oszo 2016. 10. 08. 11:43
Előzmény: #5711  Phylaxa
#5716
Phylaxa' Érvénytelen! Nincs mit miből levonni! Semmit nem tudsz a távolmaradókról! Amit te csinálsz, az spekuláció (legyen bármennyire is valószínű az, amit gondolsz!) és nem számolás! Érvénytelen! Törődj bele!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:39
Előzmény: #5710  ts3
#5715
Több mint 300 utasa volt már a kisvasútnak.

Tudom, hogy máshol is laknak cigányok. Ebből mi következik?

Azt is tudom, hogy a cigánykérdést nem oldja meg az szdsz csodafegyvere, mely szerint a cigányokat átnevezzük romáknak. Akkor a romakérdést kell megoldani.

Nem arról szavaztunk, hogy akarunk-e cigányokkal együttélni.
Phylaxa 2016. 10. 08. 11:37
Előzmény: #5706  Dehogynincs
#5714
Elég nagy baj lenne, ha ugyannyit értenének 30 év után egy népszavazási küszöbértékhez mint én. :)

Az utolsó mondatodra pedig elhiheted, hogy mindenkinek hiányozni fog a részvétel a jövőben, ha akar valamit, ezzel nem igen mondasz semmit. Ha pedig valamit úgy akarnak akkor leviszik 25-re alkalmanként.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:35
#5713
Ebből nem tudom kihüvelszeni, mi történt.

link

Nem igaz a Népszabadság állítása, mely szerint:
"A párizsi és a brüsszeli nyomozás során figyeltek fel a hatóságok néhány magyar telefonszámokról bonyolított gyanús beszélgetésre. Ez után kérték fel a magyar hatóságokat a nálunk vásárolt SIM-kártyákkal bonyolított beszélgetések feltérképezésére és a telefonokat Magyarországon használó iszlamista terroristák mozgásának rekonstruálására."
Nem igaz a Népszabadság azon állítása sem, mely szerint:
"A TEK sem a hajléktalanról, sem a nevén lévő 200 ezer SIM-kártyáról nem tudott semmit, egészen addig, amíg a párizsi és a brüsszeli terrortámadások miatt Salah Abdeslam terrorszervezetének feltérképezésén dolgozó belga és francia hatóságok jogsegélykérelemmel meg nem keresték őket."
A fenti valótlan állításokkal szemben a valóság az, hogy a francia és a belga hatóságok eljárásaik során nem figyeltek fel magyar telefonszámokról bonyolított gyanús hívásokra, a jogsegélykérelemben nem hívták fel a magyar hatóságok figyelmét az egy személyhez köthető nagyszámú telefon előfizetésre. Salah Abdeslam Magyarországon használt belga telefonszámait, valamint a vele kapcsolatba kerülő terroristák által használt magyar telefonszámokat a TEK állapította meg. A magyar telefonszámok jelentős többsége egy természetes magyar személyhez, egy hajléktalan férfihez tartozott.

link

A hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően a TEK nem rendelkezik online hozzáféréssel a távközlési szolgáltatók adatbázisához. Kizárólag konkrét esetekben van módja adatok lekérdezésére - szintén a jogszabályokban rögzített szigorú feltételek mellett - egy adott telefonszámmal kapcsolatban. A TEK-nek tehát nincs lehetősége arra, hogy az egy személyhez köthető nagyszámú telefon előfizetéseket detektálja.

link

Aha. Tehát a tek úgy szúrta ki a hajléktalant, hogy nincs lehetősége a detektálásra.

Bemegy a boltba a hajléktalan:

- Kérek egy SIM-kártyát!
- 200 ezer lett, maradhat?

A TEK az észlelést követően javaslatokat tett a jelenlegi szabályozás megváltoztatása érdekében.
A tek visszatolta a felelősséget a kétharmad törvénykezésére. Itt állunk a terrorveszély kellős közepén, mindenféle népszavazásosdival foglalkozunk, de senki nem látja át előre, hogy valójában mit is kellene tennünk.
Mi lesz a következő, amire nem gondolt a hatalom?
Phylaxa 2016. 10. 08. 11:32
Előzmény: #5704  _pampa
#5712
Szerintem a jelenlegi vezetés már nem. De az újak már úgy kerülnek majd oda.

Schulz indul a kancellár mandátumért? "Nekem csak addig számít Németország...."

Nem hiszem, hogy nincs értelmes és olyan emberük, aki szereti is a hazáját.
Phylaxa 2016. 10. 08. 11:28
Előzmény: #5703  ts3
#5711
Mivel levontam a mindig otthon maradottak és a leléptek számát, ezért azt gondolom, hogy jól mutatja ugyanazt, amit egyébként is minden mutat. Nem hiszem, hogy ez újdonság lenne bárkinek. :)

Az ellenzék, ami maradt, semmi mást nem csinál, mint hajtja az embereket a kormány felé. Észérvek semmi, káromkodás és szitkozódás és sírás. Ezzel mit akarnak mást elérni?

A népszavazással kapcsolatban pedig az álláspontjuk az volt, hogy teljesen felesleges, az EU dönti úgy is el, nekünk ebbe nincs beleszólásunk. Mondják ezt egy olyan alapvető témában, ami nyilván arra készteti az embereket, hogy nem-el szavazzanak, hiszen ez az utolsó mentsvár, ha már mindenki meghülyült. :)
ts3 2016. 10. 08. 11:24
Előzmény: #5709  Dehogynincs
#5710
"Teljesen életszerűtlen, hogy a nyírpilisi részvételen múljon az országos érvényesség. Hergelési főpróbának viszont alkalmas."

Nem csak Nyírpilisen laknak romák.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:22
Előzmény: #5707  ts3
#5709
Ez lehet titkosszolgálati szál is.
A titkosszolgálat külön életet él a demokráciánkban. Még miniszterelnököt is adtak 2002-ben.
A cigánygyilkosságoknál sem lehetett tudni és azóta se tudjuk, hogy a gyilkosságokba a szolgálat magától keveredett-e bele vagy Gyurcsány elvtárs utasítására.
Teljesen életszerűtlen, hogy a nyírpilisi részvételen múljon az országos érvényesség. Hergelési főpróbának viszont alkalmas.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:09
Előzmény: #5705  Oszo
#5708
Előtte is azt mondtam és utólag is azt mondom, hogy nem hiszek a csalásban. Ha kiderül, a 3.3 milliót ez akkor sem zavarja, de a kormányt úgy kividaildikózzák az usából, mint a taknyot. A hatalmat ez jobban zavarná, mint maga a választási csalás.
Szerintem nyugodtan lehet hivatkozni a 3.3 millió nemre, de ez eléggé satnya érv, éppen az érvénytelenség miatt.
Számomra az a meglepő, hogy a kopaszbotrány és sorozatos részlehajlás után sem derült ki, hogy kitiltottak-e valakit a választási iroda munkatársai közül az usából. Az ellenzék és az újságírók helyében én mindig megkérdezném a parlamentben és a kormánytájékoztatókon, hogy hány állami tisztviselő jelentette be, hogy szégyenszemre kividaildikózták az usából.
ts3 2016. 10. 08. 11:06
Előzmény: #5705  Oszo
#5707
"Botrányba fulladt a múlt vasárnapi népszavazás Nyírpilisen. A feldühödött tömeg szétvert egy autót, amelyből választási csalásra gyanakvó aktivisták kamerázták a szavazókört.

Meghalsz! – ezt írták annak a mikrobusznak az ablakára, amelynek szélvédőjét és lámpáit is betörték ismeretlenek vasárnap éjszaka a Szabolcs megyei Nyírpilisen. Mindez azután történt, hogy a polgármesteri hivatalban lévő szavazókörben lezárták a népszavazást, amely egyébként – az országos átlaghoz képest – példás eredményt hozott: a 900 fős, főként romák lakta faluban a választók 58,2 százaléka szavazott, 10 ember kivételével mindenki a nemre ikszelt.

Megyei aktivisták azt sejtették, hogy a szavazás napján sokkal több résztvevőt fognak lejelenteni, mint amennyien valójában szavaztak. A megjelent választók utólagos megszámlálása céljából a hivatal előtt parkolt egy autó, amelyben egy kamera figyelte a szavazókört.
A Bors birtokába jutott felvételen látható, amint az urnazárás után több helyi lakos, köztük Beri Róbert polgármester is vizslatni kezdi az ismeretlen kocsit, és még a rendőröket is kihívják. A rendőrök távozása után egy fiatal férfi felkap a földről egy követ, majd az autóhoz hajítja. Ezután egy legalább százfős tömeg gyűlik össze a kocsi közelében, és ők is hajigálni kezdik azt.

Az események elfajulását csak a rendőrök megjelenése szakítja félbe. Telefonon értük utol Beri Ró­bert polgármestert, aki állítja: nem volt jelen a rongálás idején és nem hergelte a tömeget. Szerinte azért dühödtek fel a helyiek, mert egyrészt a kamerázással megsértették a személyiségi jogaikat, másrészt féltek az ismeretlen autó miatt.

Beri felidézte, hogy a 2009-es romagyilkosságok elkövetői is jártak terep­szemlén Nyírpilisen. A polgármester szerint nem történt választási csalás, és nem szállították szervezetten a szavazókat.

– Azért mentek el ilyen sokan voksolni, mert a roma és az iszlám kultúra nem fér meg egymás mellett – tette hozzá Beri. A rendőrség a Borssal közölte: rongálás gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen nyomoznak, az ügynek nincs gyanúsítottja. "
link
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 10:59
Előzmény: #5702  Phylaxa
#5706
Az a gyanúm, hogy ugyanúgy utólag világosodtál meg a küszöb kapcsán, mint Orbán doktor.
Szerintem azért nem vitték le a küszöböt, mert a hatalom azt hitte, hogy ebben a küszöbben az ellenzék botlik meg és nem a kormány.

Az ellenzéknek talán több félnivalója a kétfarkúaktól, mint a fidesznek.
Gyurcsány elvtárs összefogást hírdet és számára hatalomtechnikai okokból fontos az, hogy a fidesz mellett csak egy ellenzéki jelölt legyen. Persze ott lesz a jobbik és az lmp is. A kutyák nem veszélyesek sem a fidesz, sem pedig a jobbik küszöbére. De az lmp szinte biztosan a küszöb alatt lesz, ha a kutyák indulnak, az mszp és a dk pedig könnyen a küszöb alá szédülhet. De emiatt fájjon az ő fejük.

Nem tudlak és nem akarlak megakadályozni abban, hogy tudj örülni bárminek ebben az elsöprő sikerben. Örülj az ütős 3.3 millió nemnek!
Én ennek ellenére továbbra is azt hiszem, hogy a kormánynak fájdalmasan hiányzott 1 millió satnya igen az ütős nemek mellől.
Oszo 2016. 10. 08. 10:58
Előzmény: #5704  _pampa
#5705
Pampa!
Az ellenzék célja az volt, hogy érvénytelen legyen. Az lett. Nincs értelme vizsgálni, hogy csaltak-e? (Persze, hogy csaltak! Csalás volt a kérdés maga, csalás volt a kampány, csalás volt az országon kívül élők szavazási feltételeinek meghatározása, és tutti, hogy millió apró csalás történt a lebonyolítás során is,) de most ezekkel nem kell foglalkozni, mert így is érvénytelen lett. Nincs eredménye: Nem kell/lehet rá hivatkozva törvénykezni, sőt még azt sem lehet állítani, hogy az adott kérdésben a magyarok ezt-vagy azt gondolják, mivel érvénytelen népszavazás egyetlen adekvát információt szolgáltat: azt, hogy érvénytelen! Törődj bele!
_pampa 2016. 10. 08. 10:41
Előzmény: #5702  Phylaxa
#5704
2018-ban kiderül a pártok támogatottsága.

ahogyan a következő EP választásnál is,hogy mit gondol Európa lakossága a migrációról.

addig pedig "számháború" lesz...keményen...mindenki a maga ízlése szerint fog értelmezni részszavazás eredményeket....

és figyeled, hogy CSALNI fognak....elcsendesedett?

ha pl. meglett volna az 51 % ....

most itt tépnék a szájukat:

UGYE MEGMONDTUK ELŐRE!

ezért lényegtelen a részvételi adat....

érvényesség esetén is ugyanaz lenn....

jobb ez így!
3,3 milla NEM Brüsszelnek!

a kérdés az, hogy értenek e belőle?
ts3 2016. 10. 08. 10:08
Előzmény: #5702  Phylaxa
#5703
"Én nem képzelek túl sokat az érvénytelen szavazatokról, kb. ennyi az egész ellenzék. Inkább furcsának találom, hogy őket nem érdekli. :)"
Te egyenlőség jelet teszel az igen szavazatok, az otthon maradottak illetve az ellenzék támogatottsága közé? Szerintem ez önbecsapás.
Phylaxa 2016. 10. 08. 09:54
Előzmény: #5694  Dehogynincs
#5702
Hááát, az hogy én meglepődtem a részvételen, az rendben van, mert nem igazán figyeltem erre korábban. Most már sokkal inkább képben vagyok és nem is hiszem, hogy meg lehet csinálni egy 51%-os népszavazást. 10 évvel ezelőtt még azért annyian nem mentek el, ma már nagyon sokan távoztak, de mint szavazók itt maradtak. Én nem képzelek túl sokat az érvénytelen szavazatokról, kb. ennyi az egész ellenzék. Inkább furcsának találom, hogy őket nem érdekli. :)

Az érvényességi küszöböt ha kellett már akkor is lejjebb vitték jóval, mikor még itthon éltek sokan azok közül, akik már nem. Nem tudom most miért nem volt fontos, de nem tették meg. Viszont ahogy nézem teljesen mindegy, mert a lényeg, hogy 3,3 milla nem-et mondott és ez ütős. Ez megtámasztotta őket abban, hogy a kvóta, visszatoloncolás és még nem tudom mit fog az EU kitalálni ellen nyugodtabban tegyenek.

Egyébként van egy gyanúm, hogy miért nem vitték most le. A "nem"-ek kellettek nekik minél magasabban. Ha tehát így veszed, akkor az ellenzék a kezükre játszott. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 09:24
Előzmény: #5696  ts3
#5701
Megkérdeztem száz embert.
- 43 szerint elsöprő siker a két gól
- 3 közülük a 2:3-as vereséget és a stadionokat emlegette, meg a 2024-es olimpiai pályázatot
- 64 nihista viszont kikérte magának, hogy kirekesszem őket az új egységből.
ts3 2016. 10. 08. 09:23
Előzmény: #5693  _pampa
#5700
"aki "viccelni" akar az menjen a "bulvárba" pénzt keresni!"
Ezt helikopter tóninak is mondhatnád.
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 09:22
Előzmény: #5696  ts3
#5699
link Bosszúvágy: Orbánék felelőst keresnek a népszavazási kudarcért
ts3 2016. 10. 08. 09:22
Előzmény: #5693  _pampa
#5698
"a másik pedig az, hogy a politikában nincsen helye VICC pátnak! :( "
Ezt majd a szavazók eldöntik.
ts3 2016. 10. 08. 09:21
Előzmény: #5689  _pampa
#5697
" ha mi is elkölthettünk volna 15 MRD-t kampányra, 85 millió nemet kaptunk volna"
Te nem érted a viccet és nem is szereted?
ts3 2016. 10. 08. 09:17
Előzmény: #5686  Dehogynincs
#5696
Politikailag győztünk Svájc ellen, jogilag vesztettünk.
Éljen a stadionokra kidobott pénz.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 09:09
Előzmény: #5693  _pampa
#5695
Tudtommal csak a kétfarkúak érveltek a szándékosan érvénytelen szavazatok mellett.
Az Orbán-Vona-Szili-Thürmer-Gyenesei tengely a nemek mellett volt, az exfideszes Fodor doktor az igent tolta, Gyurcsány kalandorpolitikájába belefért a bojkott, az mszp összevissza beszélt és végül a távolmaradás mellett döntött (azzal a kiegészítéssel, ha valaki fél attól, hogy a hatalom kiszúrja, hogy el sem ment szavazni, akkor inkább szavazzon érvénytelenül), az lmp pedig a választóira bízta.

A politikában igenis van helyük viccpártoknak. Ha nem lennél pártkatona vagy magad is gondolkodál, akkor te is tudnál rá külföldi példákat hozni. A gugli a barátod. Én nem fogok különösebb energiát ölni a felhomályosításodba.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 09:01
Előzmény: #5690  Phylaxa
#5694
Utólag mindkét oldal másképp látja. Mi ebben a meglepő?
Indítottam egy kis tippjátékot a szavazás előtt. A nemek többségét mindenki eltalálta. Az érvényességet sokkal kevésbé.
Most viszont 3.4 milliós mintánk van a választókról.
Számomra legmeglepőbb a szándékosan érvénytelen szavazatok magas aránya volt, különösen Budapesten.
Ebből sokat tanulhat a hatalom is, az ellenzék is sőt még a választópolgárok is.
Majd meglátjuk, ki mit hüvelyez ki az adatokból. Nem hiszem, hogy ebben a fórumhomokozóban dőlnének el a fontos kérdések.
A topic olvasója mindegyik szekértáborban talál olyan elvakult és taszító hozzászólásokat, hogy esze ágában sem lesz ahhoz a táborhoz tartozni.
A küszöb szerintem fontos. A demokráciánk olyan, amilyen. Most 3.3 millió szavazót köptek szembe azzal a hatalom törvényei, hogy az elsöprő többségük csak egy satnya érvénytelenséget vajúdott ki magából.
Egy bölcsebb hatalom 40%-nál vagy alatta húzta volna meg az érvényességi határt. Egyébként az 50% sem megugorhatatlan. Tíz évvel ezelőtt, amikor az öregecskedő Orbán doktor is fiatalabb volt, akkor ellenzékből is átvitte a küszöböt. Akkor még nem okozott neki annyira egyértelműen bugyuta kérdést föltenni, mint most és az akkori kampány is ügyesebb volt.
Itt a fórumon a pártkatonák lökik pártjuk pillanatnyi üzeneteit.
Engem sokkal jobban érdekel a pártkötődés nélküliek illetve a pártot választók, de ennek ellenére gondolkodásra képes fórumozók véleménye.
Szerintem ez a választás is Brexit-féle "repül a nehéz kő" volt. Nem tudjuk előre, hol áll meg s kit hogyan talál meg.
Ezt jóval a választások előtt beírtam. Ha tetszik, megjósoltam, megéreztem és előre láttam, hogy lesz valami nem várt hatása. Ha okosabb lennék, akkor azt is megmondtam volna, mi lesz ez a nem várt hatás.
Gazdasági portálon vagyunk. A tőzsdézésben nem meglepők a váratlan hírek események.
Most úgy látom, hogy az érvénytelenség beleszállt a hatalom ikertornyaiba. Majd elválik, mit lépnek erre a szereplők.
_pampa 2016. 10. 08. 08:34
Előzmény: #5692  Dehogynincs
#5693
A hatalom egyelőre nem tud mit kezdeni azzal, hogy a viccpárt beleköpött a levesébe. Pedig ez a 6% szándékosan érvénytelen szavazat önmagában kevés volt a népszavazás érvénytelenségéhez. "

akkor most a kutyásoké a 6% vagy a többi párté amelyik az érvénytelen szavazat mellett érvelt? :)

a másik pedig az, hogy a politikában nincsen helye VICC pátnak! :(

remélem ezt te is megérted!

aki "viccelni" akar az menjen a "bulvárba" pénzt keresni!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 08:30
Előzmény: #5689  _pampa
#5692
" ha mi is elkölthettünk volna 15 MRD-t kampányra, 85 millió nemet kaptunk volna"

Ezt hívják humornak. Viccpárttól nem is meglepő.
A kampányköltések aránytalanságát figurázza ki.
A humorérzék nélküli választóknak ott van az összes többi parlamenti párt.
A hatalom egyelőre nem tud mit kezdeni azzal, hogy a viccpárt beleköpött a levesébe. Pedig ez a 6% szándékosan érvénytelen szavazat önmagában kevés volt a népszavazás érvénytelenségéhez.

Akinek van humora, az mindent tud, akinek nincs, az mindenre képes.
_pampa 2016. 10. 08. 08:27
Előzmény: #5690  Phylaxa
#5691
ahogyan:

csalni fognak, hogy meg legyen az érvényesség! :)))

ők is eltűntek! :)

igaz nem mind, egy bevállalta....csaltak és ezért lett 43% !!!!!!! :))))))) mondta! :)

csak, hogy igaza legyen... :))))))
Phylaxa 2016. 10. 08. 08:23
Előzmény: #5689  _pampa
#5690
Azt nem értem, hogy a választás előtti hetekben tele volt a fórum a "Semmi hatása, semmi értelme, tök mindegy, véleménynyilvánítás, a "kvótát úgy sem írhatja felül" és hasonló dolgokkal. Most mégis nagyon fontos, hogy mivel nem csökkentették le a küszöböt, ezért érvénytelen lett. Az lett, és? Nem mindegy, úgysincs semmi hatása nem? :)
_pampa 2016. 10. 08. 07:57
Előzmény: #5687  csendben
#5689
Ezek szerint: mivel az érvényes leadott szavazatok száma kevesebb,mint az érvényességhez szükséges szavazatok száma,ezért a népszavazás ÉRVÉNYTELEN.

csendben

látod, látod! :)))

ezt kellene naponta legalább 50x bemásolni ide, és az ellenzéki médiában bemondatni. :)

ÉRVÉNYTELEN!
ÉRVÉNYTELEN!
ÉRVÉNYTELEN!

Így a fidesz hátradőlve várhatná a 2018-at mint ahogyan 2010-ben is tette.

Ezért fog veszíteni nagy valószínűséggel az ellenzék megint.... ebből a szavazásból sem tudja leszűrni azt az információt amire szüksége lenne egy sikeres 2018-ra!

nem a saját maga "felépítésével" foglakozik hanem az "orbán" lerombolásával....

a fidesz-jobbik 43% vészvételnél hozott annyi szavazatot mint 2014-ben 61 % -nál!

tudom, majd a kutyák megmutatják....

matekból már megmutatták mire képesek.... :)))

" ha mi is elkölthettünk volna 15 MRD-t kampányra, 85 millió nemet kaptunk volna"

és ők akarnak indulni 2018-ban!!!!!

NO COMMENT!
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 07:49
Előzmény: #5687  csendben
#5688
Ezért kellett kitalálni egy új kategóriát, a "jogilag érvényes" eredményt.
Olyan ezt, mint amikor az asztalos elkeféli az asztalt, ferde lesz, és minden lecsúszik róla. Ekkor kell kitalálni a "hegyi asztalt". Hegyoldalon tökéletes, tehát nem az asztal rossz, a megrendelő használja rossz helyen:))).
Csak így lehetett a népszavazás hatalmas siker. A nemgondolkodó híveknek ez pont elég is volt.
csendben 2016. 10. 08. 07:35
Előzmény: #5683  Törölt felhasználó
#5687
OK!

Fussunk neki még 1x!

"Ez a népszavazás jogilag érvényes, de eredménytelen volt!"

A választási iroda adatai szerint!:

"Az országos népszavazás érvényességéhez szükséges érvényes szavazatok száma
A névjegyzékek zárásakor a választópolgárok száma
Belföldi szavazóköri névjegyzéken: 7 986 767
Külképviseleti névjegyzéken: 11 231
Levélben szavazók névjegyzékén: 274 627
Összesen: 8 272 625
A népszavazás érvényességéhez szükséges érvényes szavazatok száma: 4 136 313

Az érvényes szavazatok száma az összesítés jelenlegi állása mellett 3 418 387 "

Innen:link

Ezek szerint: mivel az érvényes leadott szavazatok száma kevesebb,mint az érvényességhez szükséges szavazatok száma,ezért a népszavazás ÉRVÉNYTELEN.

Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 06:48
#5686
Elsöprő siker. Ebben a selejtezősorozatban még soha nem lőttünk két gólt.
Üzentünk az UEFÁ-nak, hogy ők is megértsék.

link

Egy pontnál több veszett el Svájc ellen.

Ellentámadásból vezettek a svájciak. Lang lyukat rúgott egy előrevágott labdánál, a migráns Shaqiri megtolta és kilépett, Gulácsi a kísérletét védte, de a migráns Seferovic ismétlésével szemben viszont tehetetlen volt.

A 66. percben Dzsudzsák 30 méterről vállalt egy szabadrúgást, de fölé lőtte, rögtön az ellentámadásból a migráns Behrami nagyszerűen fordította ki középről a labdát a bal oldalra, ahol a migráns Rodriguez éles szögből, kapásból lőtt.

A 81. percben a csapatkapitány lőtt újra szabadot, 25 méterről kevéssel lőtt fölé, ez volt a harmadik kísérlete, ez volt a legígéretesebb, de ez sem volt igazán gólveszélyes.

A 89. percben jött a harmadik svájci gól, amire már nem volt válasz. A becserélt Valentin Stocker - Dárdai játékosa a Herthában - lecsapott egy beadás után kétszer is megcsúsztatott labdára.

A szövetségi kapitány gólokat ígért, össze is jött kettő, de ettől még mindenki nagyon csalódott volt.

Magyarországra Lettország vár hétfőn idegenben. A lettek 2-0-ra kaptak ki hazai pályán Feröertől, A kapitány csapatának nyernie kell, hogy minél tovább versenyben tudjon maradni a második, pótselejtezőt jelentő helyért.

"Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Emelt fővel távozhatunk, hiszen jól játszottunk - fogalmazott a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Brüsszel is nyilatkozott:
"Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Gratulálok a csapatomnak, de a magyaroknak is, hiszen nagyszerűen futballoztak, nyomás alatt tudtak tartani minket és egy pillanatig sem adták fel."

1. Svájc 2 2 - - 5-2 6 pont
2. Feröer-szigetek 2 1 1 - 2-0 4
3. Portugália 2 1 - 1 6-2 3
4. Lettország 2 1 - 1 1-2 3
5. Magyarország 2 - 1 1 2-3 1
6. Andorra 2 - - 2 0-7 0

Phylaxa 2016. 10. 07. 19:22
Előzmény: #5682  _pampa
#5685
2016 oktober:

link

Megértheti bárki, hogy semmi közünk a hülyeségükhöz, de ránk kenik az egészet-
R-- 2016. 10. 07. 18:40
Törölt hozzászólás
#5684
Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 18:38
Előzmény: #5656  csendben
#5683
Bocs hogy megvárakoztattalak! Rohanásban voltam!
//Érvényes a népszavazás, ha az összes választópolgár legalább fele érvényesen szavazott, és eredményes, ha az érvényesen szavazók több mint fele a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott. [4]//

Amiben tévedtem:
Milyen jogilag érvényes? Ez a népszavazás jogilag érvényes, de eredménytelen volt!

Tehát: elnézést hogy sietségemben a két feltételt egymás elé helyeztem, nem szándékosan!

(((Amit szerettem volna mondani: jogilag a népszavazás érvénytelen volt, de eredményes volt!)))
A két szót nem nem gondoltam át a sietségemben!
Most érkeztem vissza! Várom a reakciót a beismerésem tárgyában!
_pampa 2016. 10. 07. 17:51
Előzmény: #5681  Phylaxa
#5682
nem.

sajnos....

a "renziturs" pedig szállítja őket az EU-ba.....

szerinted utána lehet nézni valahol, hogy ki mennyit vett már át és mennyi a kvótája?

érdekelne Luxemburg.
Phylaxa 2016. 10. 07. 17:46
Előzmény: #5680  _pampa
#5681
Pont most írtam a másik topicban, hogy mekkorát hazudott ma Juncker. Szerintem egyszerűen szarkavarás megy. Értelmes ember, ha megnézi, hogy tavaly Szeptember óta, amikor is megszavazták, mennyi ország mennyi embert vett át a szétosztandók közül, akkor kiderül, hogy senkit sem érdekel a "minőségileg" megszavazott ökörség.

Nekik ez valamire jó. Hetente hazudnak egyet és közben minden megy tovább. Áramlanak befelé. Hogy ez mire jó, azt szerintem sosem fogjuk megtudni. :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók