Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 09. 15:26
Előzmény: #1138  _pampa
#1140
Szerinted mennyire lóg ki a most feltett kérdésed a másik kettő sorskérdés mellől?
Rá kellett volna ereszteni a kormányra is a kigyúrt kopaszokat, hogy elszabotálják a népszavazást.
Volt is benn egy civil kezdeményezés a betelepítésről, de arra a civilre nem a kopszokat küldték rá, hanem Rogánt, akit természetesen megillet az ártatlanság vélelme.
bigyula 2016. 08. 09. 15:25
Előzmény: #1135  Phylaxa
#1139
Az emberek/választók véleményét többféle módon, pl. közvéleménykutatások alapján (nem 1000-es minta, hanem mondjuk 2-300000) is meg lehet ismerni sokkal olcsóbban. Ja, az nem alkalmas pártpropaganda célokra...

Engem kifejezetten irritál, hogy az Olimpiai közvetítések közben hanugságokat mutatnak a TV-ben:

link
_pampa 2016. 08. 09. 15:22
Előzmény: #1134  Dehogynincs
#1138
szerinted milyen döntés születne egy

akar e ön adót fizetni?

kérdésről? :))))

én továbbra sem értek egyet azzal, hogy dolgozni kell olyan helyen vasárnap ami másnapokon is elrendezhető.

annyiszor kérdeztem,miért nem lehet minden hétköznap a hivatalokban ügyet intézni?

erről is kellene szavazni!
Phylaxa 2016. 08. 09. 15:22
Előzmény: #1128  Dehogynincs
#1137
Na azért ez nem csak amolyan véleménykérés. Itt arról van szó, hogyha az EU elkezdi kényszerrel betelepíteni hozzánk a muszlim tömegeket, akkor a magyar kormány teljes joggal tagadhassa ezt meg, a lakosságra hivatkozva. Nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő. Egyelőre teljesen homályos az egész és semmi sem garantálja, hogy nem durvul el a helyzet az érkező ellenőrizetlen tömegekkel.
Phylaxa 2016. 08. 09. 15:19
Előzmény: #1126  _pampa
#1136
Korrekt.
Phylaxa 2016. 08. 09. 15:18
Előzmény: #1124  bigyula
#1135
Nézd Brüsszel már tavaly szeptemberben megszavazta a kötelező betelepítést. A magyar kormány azonnal bírósághoz fordult és most mindenki ennek az eredményére vár.

Tehát Brüsszel szerint neki joga van ilyet csinálni, ez nem kérdés. Szerintünk pedig nincs. A jövőt nézve, nem árt tudni az emberek véleményét, ugyanis az elkövetkező évtizedek legalapvvetőbb problémájáról beszélünk.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 09. 15:18
Előzmény: #1132  _pampa
#1134
Ravasz ez az Orbán-rezsim.
Egyszer be akarják zárni a boltokat, máskor meg ki akarják nyitni.
Az mindenképpen méltánylandó, ha valaki nem tart ki a rossz döntése mellett.
Viszont bölcs dolog lett volna, ha előtte lefuttatnak egy gondolatkísérletet a hatásáról.
Milyen jó lenne most a népszavazás előtt, ha az országgyűlés bölcs testületnek tűnne és nem olyan mamelukcsapatnak, amelyik mindent fegyelmezetten megszavaz és mindennek az ellenkezőjét is.
Ha egy boltzár végiggondolása láthatóan meghaladja az értelmi képességeiket, akkor mit várjunk tőlük a betelepítés ügyében, ami ezerszer fontosabb ennél.
bigyula 2016. 08. 09. 15:10
Előzmény: #1132  _pampa
#1133
Meg lett volna, mert a felmérések szerint az első pillanattól kb. 2/3-nak nem igazán tetszett a dolog. :)
_pampa 2016. 08. 09. 14:43
Előzmény: #1131  bigyula
#1132
szerinted meg lett volna az érvényességi küszöb ha a FIDESZ a részvétel ellen kampányol?

ezt akarták elérni....kinyitottak a boltok....
bigyula 2016. 08. 09. 13:59
Előzmény: #1129  _pampa
#1131
"mi volt a szavazás célja?

elérni,hogy vasárnap is lehessen vásárolni.

lehet?"

Érdekelte a kúrmányt a zemberek véleménye? NEM! Kizárólag a véletlenül átcsúszott MSZP népszavazási kezdeményezés miatt változtatták meg.
_pampa 2016. 08. 09. 13:48
Előzmény: #1127  bigyula
#1130
Akkor lehetne népszavazni arról is, hogy örökre a fidesz legyen hatalmon? "

arról is lehet 4 évente! :))))

arról is,hogy vezessék be az örök életet!

szavazzunk! :))))
_pampa 2016. 08. 09. 13:46
Előzmény: #1127  bigyula
#1129
Ezt ugye nem gondolod komolyan? :) A boltbezárásról nem érdekelte a véleményük? :)

mi volt a szavazás célja?

elérni,hogy vasárnap is lehessen vásárolni.

lehet?
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 09. 13:45
Előzmény: #1126  _pampa
#1128
A vélemények szondázására vannak olcsóbb módszerek is különösebb politikai kockázatvállalás nélkül: a közvéleménykutatás vagy a nemzeti konzultáció.
A boltbzárás kapcsán semmilyen konzultációra nem emlékszem, csak inzultációra.
A boltbezárás kapcsán volt népszavazási kezdeményezés, de ezeket kigyúrt kopaszok akadályozták jó darabig az Orbán-rezsim legalábbis passzív(?) asszisztálása mellett.
bigyula 2016. 08. 09. 13:43
Előzmény: #1126  _pampa
#1127
"mert érdekli a véleményünk. "

Ezt ugye nem gondolod komolyan? :) A boltbezárásról nem érdekelte a véleményük? :)

"miért ne lenne aktuális? hosszú folyamat egy népszavazás. előre megtartják,ha időszerű lesz akkor legyen mire hivatkozni."

Akkor lehetne népszavazni arról is, hogy örökre a fidesz legyen hatalmon? Most ugyan nem aktuális a kérdés, de nemsokára az lesz, és akkor lehet rá hivatkozni... :)
_pampa 2016. 08. 09. 13:39
Előzmény: #1124  bigyula
#1126
Továbbra sem értem: ha a kormánynál/Országgyűlásnél van a döntés joga, akkor miért kérdezi meg a választókat? "

mert érdekli a véleményünk.

"Szóval, a kérdés nem aktuális addig, amíg nem érkezik ilyen kérés"

miért ne lenne aktuális? hosszú folyamat egy népszavazás. előre megtartják,ha időszerű lesz akkor legyen mire hivatkozni.
Törölt felhasználó 2016. 08. 09. 13:39
Előzmény: #1123  Dehogynincs
#1125
Mi vagyok én, hogy megmondjam a jövőt!

Kértelek, hogy hagyjál ki a feltételezésekből, meg a rég lejáratott tényekből!
bigyula 2016. 08. 09. 13:35
Előzmény: #1118  _pampa
#1124
Továbbra sem értem: ha a kormánynál/Országgyűlásnél van a döntés joga, akkor miért kérdezi meg a választókat? Ugyanis Brüsszel nem kérte, hogy a kormány ezesetben átadja neki a döntés jogát. Vagy Te tudsz ilyen felkérésől Brüsszel részéről? Mert én nem... Szóval, a kérdés nem aktuális addig, amíg nem érkezik ilyen kérés. Ha meg nincs is nálunk a döntés joga, akkor tök mindegy, hogy mi az emberek véleménye.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 09. 13:28
Előzmény: #1121  Törölt felhasználó
#1123
Ezzel azt állítod, hogy eddig ugyan kénye-kedve szerint összevissza szavazgatott az országgyűlés, de ezután már csak felelősen fog dönteni?
Az Orbán-rezsim is és a bukása után következő összes rezsim is?
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 08. 09. 13:26
Előzmény: #1120  _pampa
#1122
Annyira komoly az összevissza szavazgatás, hogy a vizitdíjas népszavazásba belebukott az mszp-szdsz koala.
Öngyilkos szavazgatás volt, de politikusok tevékenységében nekem az egy legrokonszevesebb cselekedetük a politikai öngyilkosság.
Az mszp maradéka regionális középpárttá töpörödött, az szdsz meg a történelem szemétdombjára került és semmilyen űrt nem hagyott maga után.
Törölt felhasználó 2016. 08. 09. 13:24
Előzmény: #1119  Dehogynincs
#1121
Hát nem vagy akárki te sem!

Ki francot érdekelnek olyan tények a múltból, amikre már teljesen felesleges utalgatni!

Ha neked az ilyen kedves szórakoztasd magad, de engem hagyjál ki! Kérlek!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek