Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:47
Előzmény: #5714  Phylaxa
#5720
A népszavazáson kívül számos más módja van annak, hogy elérjenek valamit.
Ha az emberek ellen kormányoznak, akkor kerül előtérbe a népszavazás, de időnként a soros választás is kihúzza a hatalom méregfogát.
A ciklus második felében mindig kockázatos bármit is ledugni a nép torkán.
A 2018-as választás után jöhetne a következő kormánzati szemétkedés, de 2019-ben ep-választás és önkormányzati választások is lesznek, ezért nem várom, hogy visszaállítsák a vasárnapi boltzárat a közeljövőben vagy mégis bevezessék a netadót.
_pampa 2016. 10. 08. 11:46
Előzmény: #5712  Phylaxa
#5719
Nem hiszem, hogy nincs értelmes és olyan emberük, aki szereti is a hazáját."

egyből kapná a címkéket.....

senki sem mer a hazájáért kiállni!

lásd orbánt, ő bevállalta.

_pampa 2016. 10. 08. 11:44
Előzmény: #5711  Phylaxa
#5718
Az ellenzék, ami maradt, semmi mást nem csinál, mint hajtja az embereket a kormány felé. Észérvek semmi, káromkodás és szitkozódás és sírás. Ezzel mit akarnak mást elérni?

A népszavazással kapcsolatban pedig az álláspontjuk az volt, hogy teljesen felesleges, az EU dönti úgy is el, nekünk ebbe nincs beleszólásunk. Mondják ezt egy olyan alapvető témában, ami nyilván arra készteti az embereket, hogy nem-el szavazzanak, hiszen ez az utolsó mentsvár, ha már mindenki meghülyült. :)"

nem értik, nem értik!

ahogyan juncer a kvótát....erőlteti...de senki sem akarja....talán még ő sem...hiszen már Luxemburg példát mutathatott volna....

nem találtam adatot a befogadásukról.

Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 11:43
Előzmény: #5687  csendben
#5717
No akkor kezdjünk hozzá:

//Érvényes a népszavazás, ha az összes választópolgár legalább fele érvényesen szavazott,

//és eredményes, ha az érvényesen szavazók több mint fele a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott. [4]//

Kérdezzük meg a jogászodat, hogy a törvény szerint, csak az 50%-1 vonatkozásában, vagy csak az érvényes szavazatok több mint felére adott azonos választ vesszük figyelembe az eredményességnél! Ami most 98,2%.
Oszo 2016. 10. 08. 11:43
Előzmény: #5711  Phylaxa
#5716
Phylaxa' Érvénytelen! Nincs mit miből levonni! Semmit nem tudsz a távolmaradókról! Amit te csinálsz, az spekuláció (legyen bármennyire is valószínű az, amit gondolsz!) és nem számolás! Érvénytelen! Törődj bele!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:39
Előzmény: #5710  ts3
#5715
Több mint 300 utasa volt már a kisvasútnak.

Tudom, hogy máshol is laknak cigányok. Ebből mi következik?

Azt is tudom, hogy a cigánykérdést nem oldja meg az szdsz csodafegyvere, mely szerint a cigányokat átnevezzük romáknak. Akkor a romakérdést kell megoldani.

Nem arról szavaztunk, hogy akarunk-e cigányokkal együttélni.
Phylaxa 2016. 10. 08. 11:37
Előzmény: #5706  Dehogynincs
#5714
Elég nagy baj lenne, ha ugyannyit értenének 30 év után egy népszavazási küszöbértékhez mint én. :)

Az utolsó mondatodra pedig elhiheted, hogy mindenkinek hiányozni fog a részvétel a jövőben, ha akar valamit, ezzel nem igen mondasz semmit. Ha pedig valamit úgy akarnak akkor leviszik 25-re alkalmanként.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:35
#5713
Ebből nem tudom kihüvelszeni, mi történt.

link

Nem igaz a Népszabadság állítása, mely szerint:
"A párizsi és a brüsszeli nyomozás során figyeltek fel a hatóságok néhány magyar telefonszámokról bonyolított gyanús beszélgetésre. Ez után kérték fel a magyar hatóságokat a nálunk vásárolt SIM-kártyákkal bonyolított beszélgetések feltérképezésére és a telefonokat Magyarországon használó iszlamista terroristák mozgásának rekonstruálására."
Nem igaz a Népszabadság azon állítása sem, mely szerint:
"A TEK sem a hajléktalanról, sem a nevén lévő 200 ezer SIM-kártyáról nem tudott semmit, egészen addig, amíg a párizsi és a brüsszeli terrortámadások miatt Salah Abdeslam terrorszervezetének feltérképezésén dolgozó belga és francia hatóságok jogsegélykérelemmel meg nem keresték őket."
A fenti valótlan állításokkal szemben a valóság az, hogy a francia és a belga hatóságok eljárásaik során nem figyeltek fel magyar telefonszámokról bonyolított gyanús hívásokra, a jogsegélykérelemben nem hívták fel a magyar hatóságok figyelmét az egy személyhez köthető nagyszámú telefon előfizetésre. Salah Abdeslam Magyarországon használt belga telefonszámait, valamint a vele kapcsolatba kerülő terroristák által használt magyar telefonszámokat a TEK állapította meg. A magyar telefonszámok jelentős többsége egy természetes magyar személyhez, egy hajléktalan férfihez tartozott.

link

A hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően a TEK nem rendelkezik online hozzáféréssel a távközlési szolgáltatók adatbázisához. Kizárólag konkrét esetekben van módja adatok lekérdezésére - szintén a jogszabályokban rögzített szigorú feltételek mellett - egy adott telefonszámmal kapcsolatban. A TEK-nek tehát nincs lehetősége arra, hogy az egy személyhez köthető nagyszámú telefon előfizetéseket detektálja.

link

Aha. Tehát a tek úgy szúrta ki a hajléktalant, hogy nincs lehetősége a detektálásra.

Bemegy a boltba a hajléktalan:

- Kérek egy SIM-kártyát!
- 200 ezer lett, maradhat?

A TEK az észlelést követően javaslatokat tett a jelenlegi szabályozás megváltoztatása érdekében.
A tek visszatolta a felelősséget a kétharmad törvénykezésére. Itt állunk a terrorveszély kellős közepén, mindenféle népszavazásosdival foglalkozunk, de senki nem látja át előre, hogy valójában mit is kellene tennünk.
Mi lesz a következő, amire nem gondolt a hatalom?
Phylaxa 2016. 10. 08. 11:32
Előzmény: #5704  _pampa
#5712
Szerintem a jelenlegi vezetés már nem. De az újak már úgy kerülnek majd oda.

Schulz indul a kancellár mandátumért? "Nekem csak addig számít Németország...."

Nem hiszem, hogy nincs értelmes és olyan emberük, aki szereti is a hazáját.
Phylaxa 2016. 10. 08. 11:28
Előzmény: #5703  ts3
#5711
Mivel levontam a mindig otthon maradottak és a leléptek számát, ezért azt gondolom, hogy jól mutatja ugyanazt, amit egyébként is minden mutat. Nem hiszem, hogy ez újdonság lenne bárkinek. :)

Az ellenzék, ami maradt, semmi mást nem csinál, mint hajtja az embereket a kormány felé. Észérvek semmi, káromkodás és szitkozódás és sírás. Ezzel mit akarnak mást elérni?

A népszavazással kapcsolatban pedig az álláspontjuk az volt, hogy teljesen felesleges, az EU dönti úgy is el, nekünk ebbe nincs beleszólásunk. Mondják ezt egy olyan alapvető témában, ami nyilván arra készteti az embereket, hogy nem-el szavazzanak, hiszen ez az utolsó mentsvár, ha már mindenki meghülyült. :)
ts3 2016. 10. 08. 11:24
Előzmény: #5709  Dehogynincs
#5710
"Teljesen életszerűtlen, hogy a nyírpilisi részvételen múljon az országos érvényesség. Hergelési főpróbának viszont alkalmas."

Nem csak Nyírpilisen laknak romák.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:22
Előzmény: #5707  ts3
#5709
Ez lehet titkosszolgálati szál is.
A titkosszolgálat külön életet él a demokráciánkban. Még miniszterelnököt is adtak 2002-ben.
A cigánygyilkosságoknál sem lehetett tudni és azóta se tudjuk, hogy a gyilkosságokba a szolgálat magától keveredett-e bele vagy Gyurcsány elvtárs utasítására.
Teljesen életszerűtlen, hogy a nyírpilisi részvételen múljon az országos érvényesség. Hergelési főpróbának viszont alkalmas.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 11:09
Előzmény: #5705  Oszo
#5708
Előtte is azt mondtam és utólag is azt mondom, hogy nem hiszek a csalásban. Ha kiderül, a 3.3 milliót ez akkor sem zavarja, de a kormányt úgy kividaildikózzák az usából, mint a taknyot. A hatalmat ez jobban zavarná, mint maga a választási csalás.
Szerintem nyugodtan lehet hivatkozni a 3.3 millió nemre, de ez eléggé satnya érv, éppen az érvénytelenség miatt.
Számomra az a meglepő, hogy a kopaszbotrány és sorozatos részlehajlás után sem derült ki, hogy kitiltottak-e valakit a választási iroda munkatársai közül az usából. Az ellenzék és az újságírók helyében én mindig megkérdezném a parlamentben és a kormánytájékoztatókon, hogy hány állami tisztviselő jelentette be, hogy szégyenszemre kividaildikózták az usából.
ts3 2016. 10. 08. 11:06
Előzmény: #5705  Oszo
#5707
"Botrányba fulladt a múlt vasárnapi népszavazás Nyírpilisen. A feldühödött tömeg szétvert egy autót, amelyből választási csalásra gyanakvó aktivisták kamerázták a szavazókört.

Meghalsz! – ezt írták annak a mikrobusznak az ablakára, amelynek szélvédőjét és lámpáit is betörték ismeretlenek vasárnap éjszaka a Szabolcs megyei Nyírpilisen. Mindez azután történt, hogy a polgármesteri hivatalban lévő szavazókörben lezárták a népszavazást, amely egyébként – az országos átlaghoz képest – példás eredményt hozott: a 900 fős, főként romák lakta faluban a választók 58,2 százaléka szavazott, 10 ember kivételével mindenki a nemre ikszelt.

Megyei aktivisták azt sejtették, hogy a szavazás napján sokkal több résztvevőt fognak lejelenteni, mint amennyien valójában szavaztak. A megjelent választók utólagos megszámlálása céljából a hivatal előtt parkolt egy autó, amelyben egy kamera figyelte a szavazókört.
A Bors birtokába jutott felvételen látható, amint az urnazárás után több helyi lakos, köztük Beri Róbert polgármester is vizslatni kezdi az ismeretlen kocsit, és még a rendőröket is kihívják. A rendőrök távozása után egy fiatal férfi felkap a földről egy követ, majd az autóhoz hajítja. Ezután egy legalább százfős tömeg gyűlik össze a kocsi közelében, és ők is hajigálni kezdik azt.

Az események elfajulását csak a rendőrök megjelenése szakítja félbe. Telefonon értük utol Beri Ró­bert polgármestert, aki állítja: nem volt jelen a rongálás idején és nem hergelte a tömeget. Szerinte azért dühödtek fel a helyiek, mert egyrészt a kamerázással megsértették a személyiségi jogaikat, másrészt féltek az ismeretlen autó miatt.

Beri felidézte, hogy a 2009-es romagyilkosságok elkövetői is jártak terep­szemlén Nyírpilisen. A polgármester szerint nem történt választási csalás, és nem szállították szervezetten a szavazókat.

– Azért mentek el ilyen sokan voksolni, mert a roma és az iszlám kultúra nem fér meg egymás mellett – tette hozzá Beri. A rendőrség a Borssal közölte: rongálás gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen nyomoznak, az ügynek nincs gyanúsítottja. "
link
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 10:59
Előzmény: #5702  Phylaxa
#5706
Az a gyanúm, hogy ugyanúgy utólag világosodtál meg a küszöb kapcsán, mint Orbán doktor.
Szerintem azért nem vitték le a küszöböt, mert a hatalom azt hitte, hogy ebben a küszöbben az ellenzék botlik meg és nem a kormány.

Az ellenzéknek talán több félnivalója a kétfarkúaktól, mint a fidesznek.
Gyurcsány elvtárs összefogást hírdet és számára hatalomtechnikai okokból fontos az, hogy a fidesz mellett csak egy ellenzéki jelölt legyen. Persze ott lesz a jobbik és az lmp is. A kutyák nem veszélyesek sem a fidesz, sem pedig a jobbik küszöbére. De az lmp szinte biztosan a küszöb alatt lesz, ha a kutyák indulnak, az mszp és a dk pedig könnyen a küszöb alá szédülhet. De emiatt fájjon az ő fejük.

Nem tudlak és nem akarlak megakadályozni abban, hogy tudj örülni bárminek ebben az elsöprő sikerben. Örülj az ütős 3.3 millió nemnek!
Én ennek ellenére továbbra is azt hiszem, hogy a kormánynak fájdalmasan hiányzott 1 millió satnya igen az ütős nemek mellől.
Oszo 2016. 10. 08. 10:58
Előzmény: #5704  _pampa
#5705
Pampa!
Az ellenzék célja az volt, hogy érvénytelen legyen. Az lett. Nincs értelme vizsgálni, hogy csaltak-e? (Persze, hogy csaltak! Csalás volt a kérdés maga, csalás volt a kampány, csalás volt az országon kívül élők szavazási feltételeinek meghatározása, és tutti, hogy millió apró csalás történt a lebonyolítás során is,) de most ezekkel nem kell foglalkozni, mert így is érvénytelen lett. Nincs eredménye: Nem kell/lehet rá hivatkozva törvénykezni, sőt még azt sem lehet állítani, hogy az adott kérdésben a magyarok ezt-vagy azt gondolják, mivel érvénytelen népszavazás egyetlen adekvát információt szolgáltat: azt, hogy érvénytelen! Törődj bele!
_pampa 2016. 10. 08. 10:41
Előzmény: #5702  Phylaxa
#5704
2018-ban kiderül a pártok támogatottsága.

ahogyan a következő EP választásnál is,hogy mit gondol Európa lakossága a migrációról.

addig pedig "számháború" lesz...keményen...mindenki a maga ízlése szerint fog értelmezni részszavazás eredményeket....

és figyeled, hogy CSALNI fognak....elcsendesedett?

ha pl. meglett volna az 51 % ....

most itt tépnék a szájukat:

UGYE MEGMONDTUK ELŐRE!

ezért lényegtelen a részvételi adat....

érvényesség esetén is ugyanaz lenn....

jobb ez így!
3,3 milla NEM Brüsszelnek!

a kérdés az, hogy értenek e belőle?
ts3 2016. 10. 08. 10:08
Előzmény: #5702  Phylaxa
#5703
"Én nem képzelek túl sokat az érvénytelen szavazatokról, kb. ennyi az egész ellenzék. Inkább furcsának találom, hogy őket nem érdekli. :)"
Te egyenlőség jelet teszel az igen szavazatok, az otthon maradottak illetve az ellenzék támogatottsága közé? Szerintem ez önbecsapás.
Phylaxa 2016. 10. 08. 09:54
Előzmény: #5694  Dehogynincs
#5702
Hááát, az hogy én meglepődtem a részvételen, az rendben van, mert nem igazán figyeltem erre korábban. Most már sokkal inkább képben vagyok és nem is hiszem, hogy meg lehet csinálni egy 51%-os népszavazást. 10 évvel ezelőtt még azért annyian nem mentek el, ma már nagyon sokan távoztak, de mint szavazók itt maradtak. Én nem képzelek túl sokat az érvénytelen szavazatokról, kb. ennyi az egész ellenzék. Inkább furcsának találom, hogy őket nem érdekli. :)

Az érvényességi küszöböt ha kellett már akkor is lejjebb vitték jóval, mikor még itthon éltek sokan azok közül, akik már nem. Nem tudom most miért nem volt fontos, de nem tették meg. Viszont ahogy nézem teljesen mindegy, mert a lényeg, hogy 3,3 milla nem-et mondott és ez ütős. Ez megtámasztotta őket abban, hogy a kvóta, visszatoloncolás és még nem tudom mit fog az EU kitalálni ellen nyugodtabban tegyenek.

Egyébként van egy gyanúm, hogy miért nem vitték most le. A "nem"-ek kellettek nekik minél magasabban. Ha tehát így veszed, akkor az ellenzék a kezükre játszott. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 08. 09:24
Előzmény: #5696  ts3
#5701
Megkérdeztem száz embert.
- 43 szerint elsöprő siker a két gól
- 3 közülük a 2:3-as vereséget és a stadionokat emlegette, meg a 2024-es olimpiai pályázatot
- 64 nihista viszont kikérte magának, hogy kirekesszem őket az új egységből.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek