Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2015. 05. 04. 07:48
Előzmény: #5996  Törölt felhasználó
#6000
miért mennének?

Június 5-ig biztos nem és utána is még biztos hogy eltelik egy kis idő
detto71
detto71 2015. 05. 04. 07:46
Előzmény: #5998  watson
#5999
Nincs közöttük informatikus? Ezt nem hiszem el vagy ennyire képzettek, hogy az infós részét is megoldották?

Kizártnak tartom, hogy ők oldották meg az informatikai feladatot.

Semmi társ csak kökeményen a tulajdonosok.
watson
watson 2015. 05. 03. 23:48
Előzmény: #5977  detto71
#5998
"nem találtam. Kik vannak előzetesben a bc ügy miatt?"

2015.03.11 "A rendőrség hétfőn tíz embert állított elő, egyet tanúként, kilencet gyanúsítottként hallgattak ki."
"3 embert helyeztek előzetes letartóztatásba " MTI link
"a rendőrség V. Pétert, Gy. Jánost és T. Péter Árpádot tartóztatta le különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmény gyanúja miatt" MTI link
(=Vajda Péter, Gyarmati János, Tölgyesi Péter Árpád BC tulajok)
Hiányolom is Pál Gyulát a Buda-Cash Brókerház igazgatósági tagját, az Észak-magyarországi Regionális Bank Zrt. (ÉRB) elnök-vezérigazgatójás, és és Pintér Zoltán alapítót (aki 1 éven belül próbált kiszállni) a szórásból.
filter 2015. 05. 03. 21:30
Előzmény: #5996  Törölt felhasználó
#5997
Már megint elő kellett bányászni a topikot, és semmi hír?
Hátha hétfőn lesz!
Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 11:25
Előzmény: #5995  horemheb
#5996
link

questorosok mennek a kasszához, mi mikor mehetünk?
horemheb 2015. 05. 02. 19:52
#5995
Bandras 1957!
Az a nagyon furcsa a leírt történetben, hogy a barátom befizette a 40000Ft regisztrálási díjat is és az ügyvéd most gondolta meg magát. Én úgy tudom, hogy a pertársaság minden tagja a megítélt összeg bizonyos %-át fizeti.80millánál az nem kevés.Az ügyvédnek az a jó, ha minél több nagy pénzű van a pertársaságban! Vagy nem? Egy 80 millás már nem fér be az ügyfélkőrbe, holott elsők között jelentkezett!!??
nini55 2015. 05. 02. 15:30
Törölt hozzászólás
#5994
Törölt felhasználó 2015. 05. 01. 09:34
Előzmény: #5982  horemheb
#5993
Az csak azért lenne érdekes mivel Magyar György ügyvédi iroda eddig csak regisztráltatott dij ellenében .
elutasitásrol nemigen halottam ,mivel pertársaság alakul és nem egyénileg viszi az ügyet.
Törölt felhasználó 2015. 05. 01. 08:27
Előzmény: #5991  Törölt felhasználó
#5992
Igen, ezt tudta válaszolni arra a kérésre, hogy ugyan adja már ide a zár alá vételi határozatot.
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 21:56
Előzmény: #5989  Törölt felhasználó
#5991
Ezt ma válaszolta a felszámoló?
detto71
detto71 2015. 04. 30. 21:10
Előzmény: #5989  Törölt felhasználó
#5990
Az MNB nekem is ezt a levelet küldte vagy 3 hete az én kérdésemre.
Sablon levél. Bármit kérdezel a válasz ugyanaz
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 20:35
Előzmény: #5969  Törölt felhasználó
#5989
És akkor olvassátok a választ is:
Tisztelt Buda-Cash Károsult.

A hivatalos tájékoztatót a honlapunkra kitettük 2015. április 7-én.
Az alábbi linken elérheti: link
A felszámoló döntött erről a közlésről, tartalmát, az eljárási rendet ő határozta meg minden törvényi előírásoknak eleget téve így ez tekintendő hivatalos álláspontnak.

A tájékoztatóban le van írva, hogy:
„Felvilágosítást a Nemzeti Nyomozó Irodánál (cím: 1062 Budapest, Aradi u. 21-23., telefon: 06/1/428-9200) vagy a Fővárosi Főügyészségnél (cím: 1054 Budapest, Akadémia u. 13., telefon: 06/1/472-4000) kérhetnek.”

A honlapunkon minden hivatalos tájékoztatót közzéteszünk, de jelenleg nincsen új teendőjük az amiről tájékoztatást kell adnunk, ha lesz ilyen azt maradéktalanul kitesszük a honlapra.

Jelenleg hatósági zár alatt vannak az ügyfélvagyonok így a felszámolási eljárás jelenleg az ügyfélvagyonok feloldására vár ami mostani információk alapján néhány héten belül megtörténhet. Ha ez megtörténik, akkor a felszámolási eljárásban érdemi lépés történik és azután lesz majd új hivatalos tájékoztató a következő lépésről. Addig a szíves türelmét kérjük.

Az ügyfélvagyonok feloldására minden lehetséges és törvényileg lehetséges lépést megtesz a felszámoló, mivel neki is az az érdeke, hogy az ügyfélvagyonok minél hamarabb kiadhatók legyenek.

Tisztelettel:
Buda-Cash Brókerház Zrt. „f.a.”
1118 Budapest Ménesi út 22.
(1) 235-1500; (1) 484-7700; (1) 484-7735; (30) 344-0151

Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.
1055 Budapest Bajcsy Zsilinszky út 78., 1. emelet

Vicc, hogy képtelenek a feltett kérdésre válaszolni, ugyanis továbbra se látom, hogy megküldte volna a zár alá vételi határozatot. Pedig elég világosan megírtam, hogy nem a tájékoztatás érdekel, hanem maga a határozat. Csak azért, hogy tovább borzoljam a kedélyeket, megküldöm nektek azt az e-mailt, amelyet az MNB-nek írtam, valamint az arra kapott választ. Konkrétan feltettem pár kérdést, amelyekre természetesen nem válaszoltak. Íme: alulról olvassátok, bocs, hogy nem szerkesztettem át:

From: MNB Ügyfélszolgálat [mailto:ugyfelszolgalat@mnb.hu]
Sent: Monday, April 13, 2015 9:49 AM
To:
Subject: RE: Tájékoztatás - …. itt a nevem szerepel - 58354/2015


PÉNZÜGYI FOGYASZTÓVÉDELMI KÖZPONT

Tisztelt …………………!

A Magyar Nemzeti Bankhoz megküldött, a Buda-Cash Brókerház Zrt.-vel (Befektetési vállalkozás) kapcsolatos megkeresésére az alábbiakról tájékoztatjuk.

I. Tájékoztatjuk, hogy az MNB a Befektetési vállalkozásnál indított átfogó felügyeleti vizsgálata során a pénzügyi szolgáltató tevékenységét érintően észlelt súlyos visszaélésekre utaló információkra tekintettel a pénzügyi szolgáltató tevékenységi engedélyét 2015. március 4-én visszavonta, és ezzel egyidejűleg kezdeményezte a pénzügyi szolgáltató felszámolását és a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (Felszámoló) felszámolóként történő kirendelését.

Tájékoztatjuk, hogy a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Non-profit kft. 2015. március 4-én megkezdte a felszámolási eljárást.

A letéti számlával kapcsolatosan megjegyezzük, hogy a pénzügyi szolgáltató tevékenységi engedélyének visszavonásával és a felszámolási eljárás megindításával a felszámoló vette át az intézmény irányítását, és ő gondoskodik a pénzügyi szolgáltató jogszerű működéséről. Felhívjuk a figyelmét, hogy hitelezői igénybejelentését 2015. április 14-ig teheti meg a Befektetési vállalkozásnál, vagy felszámolónál.

A Felszámoló elérhetőségei:
Postacím: 1071 Budapest, Damjanich u. 11-15.;
Központi telefonszám: +36 (1) 321-0116
Központi telefax: +36 (1) 321-0209; Központi e-mail: info@psfn.hu
Internet honlap: www.psfn.hu
A felszámoló biztos: Krajcsó Árpád

II. A kártalanítással kapcsolatosan tájékoztatjuk, hogy a Buda-Cash-nél értékpapírszámlát, illetve ügyfélszámlát (pénzszámlát) vezetett befektetőket a Befektető-védelmi Alap (Beva) fogja kártalanítani maximum 20 ezer euróig, azaz mintegy 6 millió forintig a felszámolást elrendelő végzés közzétételét követően.

Fontos, hogy a kifizethető kártalanítás mértéke egymillió forint összeghatárig 100%, egymillió forint összeghatár felett egymillió forint plusz az egymillió forint feletti rész 90%-a. A Beva a kártalanítást mindig pénzben nyújtja! A kártalanítás összegét pénzben kell kifizetni, értékpapírral a kifizetés nem teljesíthető.

Tájékoztatjuk, hogy a Beva kártalanítása nem automatikus, ezt Önnek kell kezdeményeznie a Beva-nál. Ha a kártalanításra jogosult az igénybejelentő lapot megfelelően kitölti és a biztosított követelés alapjául szolgáló szerződést mellékeli, valamint rendelkezésre áll a Beva tagja által vezetett nyilvántartás, akkor a Beva legkésőbb a kérelem benyújtásától számított kilencven napon belül köteles elbírálni a kártalanítási kérelmet és ennek eredményéről az igénylőt értesíteni. Amennyiben a befektető vitatja a Beva döntését, úgy polgári peres úton léphet fel vele szemben.

Kártalanítás megállapítása esetén a Beva köteles gondoskodni a jogosultnak járó összeg haladéktalan, de legfeljebb az elbírálástól számított kilencven napon belül történő kifizetéséről. A kifizetési határidő különösen indokolt esetben - a Felügyelet előzetes jóváhagyásával - egy alkalommal és legfeljebb további kilencven nappal meghosszabbítható.

Javasoljuk, hogy tekintse át a BEVA kártalanításról szóló általános tájékoztatását.
link

Tájékoztatjuk, hogy a hatályos törvények alapján a Beva kártalanítása 20 000 euróig, mintegy 6 millió Ft-ig terjed, azonban kormányzati szándék van a kártalanítási alapok összevonására és egységesítésére.

Tájékoztatjuk, hogy további információért keresse fel a Beva honlapját. (www.bva.hu)

Tájékoztatjuk, hogy az MNB a pénzügyi szolgáltató ügyfelei számára hasznos információkról honlapján (www.mnb.hu) folyamatosan tájékoztatja a nyilvánosságot, a tájékoztatás itt érhető el: link

Bízunk benne, hogy a tájékoztatással segítségére lehettünk.

Üdvözlettel:
Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ

From:
Sent: Thursday, April 09, 2015 7:43 PM
To: MNB Ügyfélszolgálat
Subject: BudaCash
Importance: High

Tisztelt Cím!

BudaCash károsultként azért fordulok Önökhöz, mert a brókercég és a felszámoló felügyeleti szerveként Önök rendelkeznek minden információval. Az elmúlt napokban sok, egymásnak ellentmondó információ jelent meg különböző médiumokban, illetve sajtótájékoztatón a mai napon. A károsultak tanácstalanok, kifejezetten fontosnak tartanám, hogy hiteles forrásból kapjunk tájékoztatást az ügyük helyzetéről. Eltelt másfél hónap, de nem tudjuk, hogy mi a tényleges helyzet. A felszámoló az NNI-hez és az ügyészséghez irányított bennünket, ahol érdemi információval nem szolgáltak. Javasolta továbbá, hogy polgári jogi igényt jelentsünk be a büntetőügyben.

Azt kérem, hogy tájékoztassanak az alábbiakról:

- hol tart a BudaCash Brókerház felszámolása, mikor lehet megtudni, hogy a felszámoló a teljes követelésből mit tud kiadni
- mikor fogja a felszámoló kérni a bíróságtól a zár alá vett vagyon felszabadítását, mennyi ideig tarthat, mire hozzájutunk a meglévő vagyonhoz
- mikor számíthatunk arra, hogy elindulhat a BEVA kártalanítása
- a BEVA kártalanítási összegének felemelésére irányuló javaslat minden károsultra érvényes-e (azért kérdezem, mert megtévesztő módon mindig csak a Quaestor
károsultakról szóltak a hírek, ami persze nonszensz lenne), mikortól tervezik ennek hatálybalépését
- mit jelent a felszámoló azon javaslata, hogy polgári jogi igényt jelentsünk be a büntetőügyben – a mögöttes szándék érdekel, nem maga folyamat, ahogyan ezt meg lehet tenni

Várom, hogy a fenti kérdésekre mielőbb részletes válaszokat adjanak, megadva egy hozzávetőleges menetrendet a kártalanítás folyamatára.

Üdvözlettel:

Gondolkoztam azon, hogy válaszolok nekik, de nem tettem. Szívesen megküldeném egy médiának ezeket a levelezéseket, mert ezt látni kellene sokaknak. Ennyire semmibe vesznek, ilyen mérhetetlen cinizmussal foglalkoznak velünk.

detto71
detto71 2015. 04. 30. 19:04
Előzmény: #5983  noworf
#5988
sajna ezt nagyábból én is így gondolom. Már az elején biztos voltam benne, nem azért mert a fidesz irányít. Az mszp idején is ez lenne. Mert magyarok vagyunk.

Lopjanak gyorsan, azért valamennyit adjanak vissza.
Az lenne már a meglepődés, ha papír 0%! Akkor felakadna a szemem, mert azt senki nem hinné el, de nem tudsz mit csinálni és ezt ők is tudják.
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 19:01
#5987
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 19:00
Előzmény: #5985  noworf
#5986
No de ki az a tökös ügyvéd ,aki elmegy Brüszelig, vagy Hágáig vagy a fene tudja hova megvédeni a magyar állampolgárok jogait ?
noworf 2015. 04. 30. 18:37
Előzmény: #5984  Törölt felhasználó
#5985
Már több alkalommal írtam itt, valódi jogorvoslatot csak és kizárólag az EU bíróságon várhatunk! A hazai ügyvédek semmit sem tudnak és akarnak elérni!
Amit legutóbb írtam sajnos szinte támadhatatlan, szinte lehetetlen bizonyítani! Éppen ezen okból vagyok biztos abban, hogy már generálnak fiktív számlákat ahova átszivattyúzzák a pénzünket!
Az eddigi hivatalos lépései ezt csak annak érdekében tettem meg, hogy az EU bíróságon a bizonyítás könnyű legyen!
Egyébbként meg sehonnan sem érkezett semmiféle válasz!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 18:25
Előzmény: #5983  noworf
#5984
Ezek az igazán jó hírek, gondolatok....
Irhatsz, mehetsz báhová, mindenhonnan lepattansz.
Mindeki sza..k a fejedre.
noworf 2015. 04. 30. 18:04
Előzmény: #5981  detto71
#5983
T. Sorstársak!
Leírom hogy mi történik velünk, mi történik a befektetéseinkel!
Egyszerű, mondhatni primitív módját választotta a jelenlegi politikai elit a kifosztásunknak!
Felszámoló 1.2.3.
Az eddig az ügyben eljáró felszámolói szándékosan, a kijelölő által megadott módon szabotálják a felénk szóló kötelezettségeiket, miközben szándékosan csökkentik ( ellopják ) a vagyont! Zárják a pozikat, értékesítenek tulajdonosi felhatalmazás nélkül, bezsákolják az osztalékot! A hónapokkal ezelőtt MEGTÖRTÉNT Keler egyeztetés eredményét államtitokként kezelik szvsz roppant egyszerű ok miatt!
Meggyőződésem, hogy már több " karácsony szilveszter" ügyfél generálódott az eltelt időben és a mi értékeink jelentős része az ő számláikra került!!! Primitív trükk de hatékony! Ha valahogy kiderülne, majd perelhetünk egy leváltott pártkatona felszámolót! Semmi namégegyszer SEMMI más nem indokolja ezt az ügymenetet! A NNI zárlat csak ahhoz kell, hogy a teljes folyamat titokban bonyolítható legyen! Kié lesz a pénzünk? Habony, eltolcsi,lézer, csuti, stb????
Az aktuális felszámoló az előd hibáiért nem felel! Ez a trükk a nyitja az egész jelenleg zajló lopásnak!!!
horemheb 2015. 04. 30. 17:22
#5982
Egy vállalkozó barátomnak kb. 80 milliója ragadt be a Buda-Cash-nél.Részvények, állampapírok, készpénz.A botrány kirobbanása után közvetlenül, felvette a kapcsolatot Magyar György ügyvéddel, aki el is vállalta a B.C. elleni pert. Több hónap után ma kapott egy értesítést az ügyvédtől, hogy kapacitás hiánya miatt nem tudja tovább ellátni a képviseletét!!!! Nem semmi!!! Milyen események lehetnek a háttérben?! Dolgoznak a csuti törpe ánusznyalói?
detto71
detto71 2015. 04. 30. 15:20
Előzmény: #5980  tchongee
#5981
attikacska hol lehet?
Kíváncsi vagyok mit tudod intézni.
Nem tudtok meggyőzni, hogy rossz az elképzelése.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek