Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tchongee
tchongee 2015. 04. 29. 13:10
Előzmény: #5955  Törölt felhasználó
#5960
Ibolya úr főügyészúr kijelentette: kb 62 mrd a BC ügyfélkár miközben 68 mrd vagyont zároltak (karácsony miklós számlán talált 62 mrd ft-ot hová könyvelték vajon), Beva kijelentette számításai szerint 17 mrd elég a kártalanításra...Bc kb 100 mrd ügyfélvagyont kezelt...Egyszerű matek, ha csak a felét adják vissza + beva 17 mrd akkor is találtak még kb 33 mrd-ot... Varga a reklámadók kapcsán kijelentette, hogy a kormány nem megy el 3-4 mrd mellett azért is lenyúlnak....

Amit eddig itt összehazudoztak.....:
1.)
A Befektető-védelmi Alap vagyona jelenleg 13 milliárd, amely év közepéig 14,5 milliárd forintra emelkedhet.
Farkas Péter, a BEVA ügyvezető-igazgatója a Reggeli Monitorban azt is elmondta, hogy úgy számolnak: a Buda-Cash esetében a maximális ügyfélkövetelés 17 milliárd forint lehet.

A Befektető-védelmi Alap igazgatója ugyanakkor abban bízik, hogy a Buda-Cash-nél fellelhető értékpapír-mennyiség eléri a 3 milliárd forintot, így a BEVA-nak nem kell hitelt felvennie.

2.)

Mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani a Buda-Cash-ügyben, így remény van arra, hogy minden károsultat kártalanítani lehet - közölte a fővárosi főügyész pénteken az MTI-vel. A közlés szerint a Buda-Cash- és a Quaestor-ügyben a megfeszített munka eredményeként két hét alatt sikerült eljutni a gyanúsításig.

Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleményében az áll: a Buda-Cash-ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda a főügyészség felügyelete mellett sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett. Az eddig feltárt, mintegy 62 milliárd forint összesített kárérték mellett ugyanis mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Így remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultakat kártalanítani lehessen - írta a fővárosi főügyész.

Felidézte: az NNI február 23-án rendelt el nyomozást a Buda-Cash ügyben a Magyar Nemzeti Bank alelnökének feljelentése alapján. A gyanúsítotti kihallgatásokra és őrizetbe vételekre március 9-én került sor, különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt. "Így rövid idő alatt, törvényes, szakszerű és időszerű nyomozás eredményeként sikerült beszerezni a konkrét emberekkel szembeni megalapozott gyanú közléséhez szükséges bizonyítékokat" - hangsúlyozta Ibolya Tibor.

3.)

Kiderült néhány újdonság Matolcsy György írásbeli válaszából, amit a Buda-Cash ügyével kapcsolatban egy MSZP-s képviselőnek adott. (A kérdést április 10-én tették fel, a választ ma, április 21-én iktatták.)

összesen 96 milliárd forint hiányzik (ez a különbség a cég által az ügyfelei felé jelzett kamunyilvántartás, és az MNB/Keler felé jelzett valós helyzet között),
ebből 88 milliárd forint értékpapír, 8 milliárd pedig készpénz,
ebből 62 milliárd a DRB bankcsoport pénze, tehát a Buda-Cash többi ügyfelétől 34 milliárdot lophattak el.
Érdekes módon azt nem tudja a jegybank, hogy mekkora a Buda-Cash valódi vagyona, mivel több, mint 20 külföldi letétkezelőt használtak, 1100-féle értékpapírjuk volt. A piaci árak változása is megnehezíti a kár felmérését, írja Matolcsy.

Az ügyészségi közlemény szerint a nyomozó hatóság a Fővárosi Főügyészség fokozott felügyelete mellett sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett a Buda-Cash ügyben. Ennek során mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont biztosítottak ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Figyelemmel arra, hogy az eddig feltárt összesített kárérték mintegy 62 milliárd forint, remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultak kielégítést nyerjenek - közölte az idézett közlemény szerint a Fővárosi Főügyészség.

A DRB bankcsoporton túl a Buda-Cash Zrt. más ügyfeleit is kár érte, ennek felmérése, tényleges értékének megállapítása jelenleg is folyik. A tényleges kár ismeretének birtokában állapítható meg pontosan, hogy a zár alá vett vagyonelemek fedezetet nyújtanak-e valamennyi károsult ügyfél kártalanítására - írja írásbeli válaszában a jegybankelnök.
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 13:09
Előzmény: #5957  tchongee
#5959
Írtam az előbb,hogy én már semmin sem csodálkozom.Ezek maximális rosszhiszeműséget érdemelnek,főleg az a fácánvadász nagybirtokos amelyik azt mondta ,hogy akinek kevés van az annyit is ér.
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 13:04
Előzmény: #5955  Törölt felhasználó
#5958
Hiába írta meg a VS.hu ,hogy 2010-ben már az Orbán-kormány által kinevezett Szász Károly írta alá azt a dokumentumotlink amely számos szabálytalanságra hívta fel a Buda-Cash figyelmét, de utóbb, legalábbis öt éven át nem történt semmi.

Szász Károly olyan jó munkát végzett a PSZÁF élén, hogy kitüntették.

tchongee
tchongee 2015. 04. 29. 13:02
Előzmény: #5955  Törölt felhasználó
#5957
Gondolod, hogy azok akik az emberektől elloptak (azzal a címszóval, hogy a magánnyugdíjpénztárak eltőzsdézték az emberek pénzét) 3000 mrd ft-ot, lelkiismeret furdalást okoz egy-két-három brókercég bedöntésével még pár 10-100 mrd-ot lenyúlni? Miközben kuszaszemű aszisztálása mellett kibuktak a fideszes brókerügyek( miközben az MNB ahelyett hogy ellenőrzött volna ingatlanhasznosító, üdültetési, oktatási bizniszekbe ölt kb 300 mrd Ft-ot)...
tchongee
tchongee 2015. 04. 29. 12:54
Előzmény: #5954  Törölt felhasználó
#5956
a vége az lesz, de erős a gyanúm, hogy ott már nem tojást fognak a kuszaszeműhöz vágni....
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 12:53
#5955
Nekem úgy tűnt ,hogy azt akarták ,hogy csak kevesen küldjék be időben a hitelezői igényüket.
Az egész sumákolás ,hallgatás ,eltérő adatok össze-vissza hazudozása miatt teljesen bizalmatlan lettem és amiről esetleg eddig naivan azt hittem hogy az ellenzék eltúlozza,
most már ezt a szemétséget is megtapasztalva azt mondom biztos ,hogy van alapja.
"trafikmutyi, a földmutyi, az atommutyi, a kaszinómutyi, a letelepedési kötvény-mutyi, a belvárosi ingatlanpanama, a takarékszövetkezet-mutyi, a gáz-mutyi, az Áfa-csalás, a stadionépítkezések közpénzből, tankönyvkáosz, pénztárgépmutyi, szegénységi csúcs, NAV-botrány, rekordot döntő államadósság, 1956-ot idéző kivándorlási maximum, államosítások és államilag irányított korrupció"
kb. 20-40 év múlva lesz egy becsületesebb politikus garnitúra?

Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 12:52
Előzmény: #5950  tchongee
#5954
Vagy tüntetést szervezni az MNB elé.
farkasj41 2015. 04. 29. 12:44
Előzmény: #5952  tchongee
#5953
Gondolom én is ,azért nem bontottam föl, és a teljes feldogozás a jelek szerint még messze van.
tchongee
tchongee 2015. 04. 29. 12:39
Előzmény: #5951  farkasj41
#5952
Mivel 04.09.-i bélyegző van rajta (ha jól értettem) be kell, hogy fogadják.
farkasj41 2015. 04. 29. 12:33
Előzmény: #5947  detto71
#5951
Bontatlanul, másik borítékban visszaküldtem és a Ménesi útra.
tchongee
tchongee 2015. 04. 29. 12:25
Előzmény: #5949  tchongee
#5950
Kérnék egy kis segítséget, ahhoz hogy széles körben mögénk tudjanak állni(főként ellenzéki média és pártok) össze kellene foglalni kronológiai sorrendben a Buda cash-nél történteket (kihegyezve a kormányközeli kapcsolatokra, gondolok itt a KDNP-s apósra valamint az MNB, PSZÁF jogutód Szászkarcsi, Matolcsy felelőségére). Külön fejezet lehetne a felszámoló bénázása, a már harmadik felszámolóbiztos akik közül a másodiknak ez lett volna az első munkája???
Előre is köszönöm a segítséget!
tchongee
tchongee 2015. 04. 29. 12:09
Előzmény: #5943  tchongee
#5949
link

Lassan ezt is kíbővítik egy BC aloldallal
detto71
detto71 2015. 04. 29. 12:06
Előzmény: #5946  Hmmz
#5948
én ilyet nem kaptam, nem is hiányzik. A térti visszajött oszt kész.
detto71
detto71 2015. 04. 29. 12:05
Előzmény: #5944  farkasj41
#5947
na baszod, ezt elnézted. Akkor így most már kicsúsztál a határidőből?
Hmmz
Hmmz 2015. 04. 29. 12:05
Előzmény: #5944  farkasj41
#5946
"Tisztelt Címzett!
Ezúton értesítjük, hogy igénye rögzítésre került. Iktatószám:
HFNFB-xxx-xxxx/1
Kérjük szíves türelmét a feldolgozásig, melynek végéről értesíteni fogjuk.

Üdvözlettel:
Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft."

magyarul, jól van, itt a sz@arod, majd lesz vele valami, ne ugráljál :)
detto71
detto71 2015. 04. 29. 12:04
Előzmény: #5943  tchongee
#5945
A 2. pontod pontosabban: 90 napja van az elbírálásra, erről értesít (azt nem tudom hogy egyet kell-e érteni vele) és utána még 90 napja van a kifizatésre. Ezek max. határidők
farkasj41 2015. 04. 29. 11:59
Előzmény: #5942  detto71
#5944
A felszámoló kft-től a Damjanich utra címzett levél most jött vissza . A feladás 04-09.-én történt az irányítószámot elírtam 1071 helyett 1171-et írtam . Másik borítékba teszem és visszaküldöm.
tchongee
tchongee 2015. 04. 29. 11:31
Előzmény: #5942  detto71
#5943
Tudom nehéz elfogadni, hogy Questorosokat 1-2 hónapon belül kártalanítják, de minket nem fognak. Tehát marad az eredeti menetrend:
1. május-június (de inkább június vége) megkapjuk mi az ami megvan a követeléseinkből.
2. Ez alapján a Beva már tud kártalanítani erre 90 napja van (ebben nem vagyok biztos)
3. Közben (előtte/utána/párhuzamosan) kiadják a meglévő ügyfélvagyont.
4. mindezek ismeretében ki-ki elkezdheti egyénileg v. pertársaság tagjaként a polgári pert.
5. Felszámolás után, ami eltarthat szinten 1-2 évig (amennyiben maradt még valami kiadható vagyon) azt a hitelezői igények alapján felosztják (a már közölt kielégítés sorrendjében, mi azt hiszem E vagy D vagyunk a rangsorban)
detto71
detto71 2015. 04. 29. 11:09
Előzmény: #5939  Törölt felhasználó
#5942
én kéttszer írtam már a BC-nek kb 1 hét mire válaszolnak. Az is sablon levél, hogy hol tudok tájékozódni.

detto71
detto71 2015. 04. 29. 10:58
Előzmény: #5939  Törölt felhasználó
#5941
el fogom küldeni! Kicsit átírom ne legyen egyforma.

Küldöd a felszámolónak és az NNI-nek?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek