Töri óra rémlik még. A galamblekű oroszok 1848 ban leverték a szabadságharcunkat, 1956 ban újra, a Csehszlovákokét 1968 ban. Az elmúlt években rendszerkritikus újságírókat gyilkoltak meg, politikai ellenfelet likvidáltak, Navalnijt mérgezték most börtönben szivatják. Őf@szsága 2014 ben ripsz ropsz bevonult a Krímbe és annektálta. És szerinted ez rendben van? Most nyomja a süket dumát, hogy Oroszország biztonsága így meg úgy. A II. világháború óta ki támadta meg őket? Senki. "Európa liberális döntéshozói annyira hülyék" emlékeztetnélek, hogy ILLIBERÁLIS PLÜSS PINOCHET is megszavazta a szankciókat. Amerika a Szovjetunió összeomlásakor elkövetett egy nagy hibát. Mivel a NATOT tulajdonképpen a Szovjetunióval szemben hozták létre, így amikor megszünt, Oroszországra partnerként kellett volna tekinteni és felajánlani nekik a NATO partnerséget. Sajnos ez nem történt meg. Egy nagy esély lett volna egy békésebb világra.
Nyilván az is benne van :) , de őszintén full objektíven kérdeztem. Akik itt aktív tagok nagyobb tapasztalattal rendelkeznek, mint én, és kíváncsi vagyok más objektív nézőpontjára is. Pomperj, Farkasfu és a többik TA elemzései tök jók, mert mindenki más szempontokat vesz alapul a grafikonon.
Már ne is haragudj, de lófaszt tény. A NATO megalakulása óta határos volt Oroszországgal. A "terjeszkedés" annyi volt, hogy szuverén országok saját döntésük alapján felvételüket kérték. Az orosz lépések pont, hogy azt igazolják, hogy az új NATO tagok jól döntöttek. Komolyan javaslom, hogy nézzél utána: Obama elkezdte csökkenteni az európai amerikai csapatok létszámát (mert Ázsiára akart koncentrálni), ezt amúgy pont az európai szövetségesek nehezményezték. Majd jött az orosz agresszió Ukrajnával szemben és ez elhozta a NATO keleti szárnya megerősítését, mert a baltiak, lengyelek és a románok ezerrel lobbiztak, joggal mutogatva a macira a szomszédban. A rakétatelepítés meg szintén erős orosz csúsztatás/propaganda, ezek ugyanis nem támadó jellegűek (a rakétarendszerek korlátozásáról szóló megállaodások eróziójában azért az USA és RU egyaránt sárosak, ha nem is egyenlő mértékben). A NATO "agresszióját" felhozhatod felőlem Szerbiával szemben 1995-ben, vagy 1999-ben, de ott azért más volt a szitu. De befejezem, sajnos érzelmi kérdést csinálsz belőle és egyoldalúan tájékozódsz.
NER-részvény. Meg lehet nézni a többit is...Azért az különösen szép, hogy Hernádinak még mindig nincs rá ideje, hogy valamit nyilatkozzon az ukrán helyzet hatásáról a cégre...
Vaczak. Tenyleg nem erdemes vitatkozni. Te az egyik oldalat latod csak en meg nezem a masikat is. A nato kezdte az egeszet!!! A nato terjeszkedett, nem kicsit, nagyon! A nato tekepitett oroszorszaghoz kozel raketakat, nem Putyin Amerika kozelebe. Megdobbento h alap tenyeket sem latsz veszel eszre… A nato az igazi agresszor! Es ezen tenyleg nem erdemes vitatkozni, mert teny.
Nem hiszem, hogy itt az USA-t imádnák a fórumon különösebben, inkább a tényeket a megalapozatlan összeesküvés-elméletekkel szemben. De a hozzászólásaidat szemlélve eléggé reménytelen lenne győzködni téged akár külpolitika, akár magyar belpolitika tekintetében. Nem kell nekem hinned, nézzél utána pl. Oroszország, vagy biztonságpolitikai szakértők írásaiban annak, hogy az oroszok által felsorolt sérelem és követeléslista miért hazug és abszurd. Az amerikai palagáz exportja tényleges lehetőségeinek is utána lehet nézni (nem véletlen amúgy, hogy Biden is Katart győzködte, hogy szállítson több gázt Európának). Kifogásolod, hogy Blinken nem látja értelmét a találkozónak Lavrovval, nagyvonalúan elfeledkezve arról, hogy annak az volt anno az előfeltétele, hogy az oroszok elállnak az eszkalációtól. Hallgasd meg Putyin legutóbbi két beszédét és nézd meg a tényleges orosz lépéseket, ebből eléggé látszik, hogy eszük ágában sem volt tárgyalni, vagy megegyezni. A szankciókról meg: nem hatékony eszköz abban a formában, ahogy kezelik, de a nyugati demokráciák és főleg az EU számára ez a legkevésbé kockázatos. Az is lehet, hogy 50 év múlva a történészek éppen, hogy azon döbbennek meg, miért volt ilyen puhapöcsű Európa, hogy hagyja, hogy egy látványosan az európai politikai, biztonsági és gazdasági helyzet aláásására, megosztására törekvő putyini Oroszország ilyen messzire merészkedjen.
Ha azt nézed, hogy a tegnapi mélypont óta ment 140-et, akkor a múltból az elmúlt 1 évből kiindulva egy emelkedési korrekciónak kell következnie lassan nem?
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.