Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 12:00
Előzmény: #24999  tchongee
#25000
csak eszembe jutott,láttam változik a mol kutak szine, taalán már az omvs fúzióra készülnek.
tchongee
tchongee 2008. 03. 10. 11:20
Előzmény: #24998  eLBa
#24999
A MOl menedzsment ámokfutása folytatódik, ezzel a mostani kihelyezéssel a közgyűlésen el tudja fogadtatni az előterjesztéseket és a 2007 évi mérleget. Most az ÖMV-n a sor vagy további vételekkel vagy a fennmaradó kb 38%-nyi közkézhányad tulajdonosainak meggyőzésével, bevonásával.
eLBa 2008. 03. 10. 11:03
Előzmény: #24997  Törölt felhasználó
#24998
Nagytudású elemzőink véleménye:
link
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:50
Előzmény: #24991  Törölt felhasználó
#24997
krinzinger,
a spájzban a mézesbödönbe
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#24996
biztos lehetsz abban, hogy vételi joggal terhelten adta el a MOL.
kissherceg 2008. 03. 10. 10:42
Törölt hozzászólás
#24995
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:41
Előzmény: #24993  Törölt felhasználó
#24994
Nekem mára elegem van a tőzsdéből megyek sziasztok.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:35
Előzmény: #24989  Törölt felhasználó
#24993
Castorp,

ez igaz: találgatunk. És a MOL valóban jó befektetés, csak van, akinek jobb, mint másoknak. Remélem bekerülsz az előbbi kalapba!
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:32
Előzmény: #24988  Törölt felhasználó
#24992
nem arra akartam utalni, hogy okos vagyok, hanem arra, hogy vannak azért nyilvánvaló dolgok: nem a pártok telepedtek rá a gazdára, hanem fordítva. és ez nem firss történet.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:32
Előzmény: #24989  Törölt felhasználó
#24991
Castorp hol vagy beragadva?
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:32
Előzmény: #24987  Törölt felhasználó
#24990
link

idézet:
"Mintha azonban a nemzetközi sajtóban is már megértőbbek lennének a magyar kormány honi cégvédő akcióival szemben, mondván, az osztrák OMV-vel való egyesüléssel a Mol a legnagyobb, 875 milliárd dolláros vagyonú állami alap, az Abu Dhabi Investment Authority (ADIA) közvetett irányítása alá kerülne, amely leánycégén, az International Petroleum Investment Companyn keresztül 17,6 százalékot birtokol az OMV-ben.
Ebből is látszik, milyen vékony jégen jár Brüsszel. Hiszen az EB azt szeretné elérni, hogy a lex Mol az uniós tagországokból érkező befektetőkkel szemben ne legyen diszkriminatív. Csakhogy mit kezdjen azokkal az EU-ban bejegyzett cégekkel, amelyek mögött több áttételen keresztül már most is állami vagyonalapok lapulnak? Márpedig ezt a dilemmát hamarosan fel kell oldani, hiszen tavaly novemberben maga az EB helyezett kilátásba egységes uniós szabályozást az állami vagyonalapok kordában tartására. Ezt a megregulázást ugyanakkor egyesek - például az amerikai pénzügyminisztérium - csak akkor tartanák jogosnak, ha hasonló szabályok születnének az ugyanolyan mértékben átláthatatlan fedezeti alapokra (angol kifejezéssel: a hedge fundokra) és kockázatitőke-társaságokra.
Akár a magyarok malmára is hajthatná a vizet, hogy a G7-ek - az USA, Japán, Nagy-Britannia, Kanada, Franciaország, Németország és Olaszország - már tavaly októberben foglalkoztak az állami vagyonalapok globális nyomulásával. Felszólították a Nemzetközi Valutaalapot (IMF) és a Világbankot, dolgozzanak ki működésükre irányelveket, mondván, veszélyeztetik a pénzpiacok stabilitását, az alapok befektetési stratégiájáról, hiszen vagyonelemeikről nincsenek nyilvánosan elérhető információk. Az IMF kérte is a három legnagyobb állami vagyonalapot működtető Abu- Dzabit, Norvégiát és Szingapúrt, tegyék átláthatóbbá alapjaik működését azáltal, hogy publikálják, összegyűjtött tőkéjüket mibe fektetik - közölte Lee Kuan Yew, a 330 milliárd dollár felett diszponáló szingapúri Government of Singapore Investment elnöke, az ország volt miniszterelnöke a januári davosi világgazdasági fórumon. Igaz, Norvégia e téren kakukktojásnak számít, hiszen a GPF - az állami vagyonalapok közül egyedüliként - legalább évente egyszer részletes jelentésben számol be befektetéseiről, míg a többiek honlapján semmilyen konkrétum nem szerepel.
A helyzet furcsasága, hogy a jelzálogpiaci válság eszkalálódása tompította az állami vagyonalapokkal szembeni ellenérzéseket, mivel azok jelentősen hozzájárulhatnak a veszteségek mérsékléséhez és a normál üzletmenet újbóli beindulásához szükséges, meglehetősen nagymértékű forrásigény előteremtéséhez. Abu-Dzabi alapja 7,5 milliárd dollárt már bele is pumpált a válságban leginkább megtépázott amerikai Citigroupba, s a szintén amerikai Merrill Lynch, JP Morgan és Morgan Stanley, valamint a svájci UBS is jórészt országalapi pénzből tömködte be a mérlegén keletkezett lyukakat. A válság elhúzódását, további veszteségek keletkezését szimatoló Gordon Brown brit kormányfő pedig tavaly szeptemberben kifejezetten ösztökélte az 1500 milliárd dolláros kínai valutatartalékból 200 milliárdot kezelő China Investment Corp.-ot, hogy nyisson irodát Londonban külföldi befektetéseinek irányítására.
"Az országalapok áldásos tevékenységéből az olyan nagy költségvetési hiánynyal rendelkező országok is profitálhatnak, mint Új-Zéland, Törökország, Izland és Magyarország" - írta még tavaly szeptemberben Random Roger népszerű tőzsdei blogger. Mindenesetre az Államadósság-kezelő Központ Zrt. (ÁKK) által tavaly februárban összesen 1 milliárd euró értékben kibocsátott devizakötvényekből országalapok nem vásároltak - tájékoztatta a HVG-t Borbély László András, az ÁKK vezérigazgató-helyettese. Az pedig a nemzetközi léptékben alacsonynak számító kibocsátási összeg miatt nem valószínű - tette hozzá -, hogy a több mint 90 százalékban európai illetőségű lejegyzők továbbértékesítették volna állampapírjaikat. Ugyanakkor a tavaly októberi 25 milliárd jenes (körülbelül 40 milliárd forintos) devizakötvényekből - már csak a földrajzi közelség okán is - nagyobb eséllyel vehettek távol-keleti országalapok. Erről azonban bizonyosat nem lehet tudni, mivel a japán kibocsátások specialitása, hogy - szemben az euró- és dollárakciókkal - róluk a szervezők nem készítenek befektetők szerinti lajstromot."
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#24989
Szerintem gondoljunk arra miről fórumoznánk ma, ha most a MOL éppen 5% plusszban tartókodna...
Információk hiányában találgatni lehet, elméleteket is lehet gyártani, de talán jobb egyszerű tényekből kiindulnia mindenkinek, a taktikai harc kimenetelét meg majd láthatjuk. Nekem elég a tudadat, hogy a MOL nem lehet rossz befektetés, az pedig , hogy mennyire jó majd kiderül.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:30
Előzmény: #24986  Törölt felhasználó
#24988
Fretek nehéz megmondani hogy ki kitől füg hogy ki kinek kell. Ami itt folyik már régota az két szereplös játék egyik a másik nélkül nem teheti miért teheti ezt a Mol mert megengedik neki törvényekel és miért .Találgathatunk mi nap hoszat te is én is a nálunk okasabbak is akkor sem tudjuk meg a teljes igazat.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:24
Előzmény: #24980  Törölt felhasználó
#24987
Nem becsülöm le az OMV-t. Bele vannak ragadva rendesen, ők finanszírozzák a céget, a hasznot meg más viszi el.
Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt az ománi szerződést is meg fogják szerezni, és kiteregetik.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:24
Előzmény: #24984  Törölt felhasználó
#24986
krizinger,

szerintem kevered itt az okokat és az okozatokat: nem a pártok rángatják a gazdát.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:23
Előzmény: #24979  Törölt felhasználó
#24985
basszus gepida,

ezidáig az otp-ben csak a fundát figyeltem és nem kerestem párhuzamot a mol-lal.

megyek keresem a tulajdonosi struktúrát. aztán majd merenghetek, hogy a külf. intézményi befektetők kicsodák (BVI?).
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:21
Előzmény: #24983  Törölt felhasználó
#24984
Ki tudja lehet rájön az OMW mi a magyar módi és támogatja az öszes pártot ahogy a Mol csínálta csínálja felveszik a sógort rokont kis fönöknek és akkor már semi akadálya nem lesz az egyesülésnek.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:18
Előzmény: #24980  Törölt felhasználó
#24983
Szia Castorp,

valóban nem helyes alulbecsülni az OMV képességeit. Ennek ellenére ma pl. nekem úgy tűnik, hogy a keirecu stratégia inkább sikeres lehet a menedzsment szempontjából, mint az OMV taktikája. Hazai pályán játszik a MOL és az most nagyon lejt.

Ez mindenesetre érdekes sakkjátszma.
kissherceg 2008. 03. 10. 10:17
Törölt hozzászólás
#24982
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:15
Előzmény: #24979  Törölt felhasználó
#24981
egy jelentős lakossági forrásokkal rendelkező bankot nem könnyű támadni (ha alulértékelt):

a gazda egyszerűen utasítja a vállalati üzletágát, hogy hitelezzenek egy vagy több BVI céget, aki hitelből OTP részvényeket vesz.

friss hírek További hírek