Topiknyitó: -pny 2019. 05. 26. 22:31

Megszületett a végeredmény - nagy meglepetések az EP-választáson  

Újabb kiszivárgás: közel végeredményt jelentő adatok az EP-választásról!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kiegyezo 2019. 05. 30. 14:12
Előzmény: #235  Dehogynincs
#240
A DK esetében szerintem sokan a karakteres unió-párti kampányra szavaztak. Ha oda szavaztam volna, biztosan ezért, és nem a Gyurcsány-brand miatt. Hogy kicsit pontosítsak: épp amiatt nem szavaztam rájuk. Tudom, hogy GyF a vezető, így is feltehetően rájuk szavaztam volna, és közvetlenül Dobrev Klárával sincs bajom, kivéve, hogy nem-e lehetett-e volna-e a második-e helyre-e tenni-e. 
Engem a Momentum nem győzött meg, amikor személyesen láttam őket.
Mindenesetre, nekem abszolút megfelel az ellenzéki átrendeződés, a DK és a Momentum előretörése. Biztos, hogy rengeteg munkájuk van ebben a (rész-)sikerben. Úgy vélem, a neheze még hátra van.
pampa 2019. 05. 30. 14:10
Előzmény: #234  Phylaxa
#239
Látod, ez van!   :)
 Aztán csodálkoznak, hogy 2022-ben sem biztos a kormányváltás?   :))))

patkányozás-birkázás-agymosottozás.....   :))))
sanka 2019. 05. 30. 14:06
Előzmény: #237  pampa
#238
SZDSZ mi, neked  minden szdsz ami haladó és értelmiségi és nem az agymosot kurmánypropagandát szajkózza, amit csak a birkák fogadnak el!!!!!!
pampa 2019. 05. 30. 14:02
Előzmény: #234  Phylaxa
#237
A MOMENTUM egy réteget képviselő párt.
pontosan mint anno az SZDSZ.....
.
 majd a romjaiból kihajtó LMP.... akarom mondani SZDSZ.2  eladták magukat azzal, hogy LehetMásPolitika....
miután megértették a választók, hogy   nem lett más.....
.
elporladtak és megjelent az SZDSZ.3    :)))))

már előre fogadni mernék rá, hogy lesz SZDSZ.4 is!    :))))
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 14:02
Előzmény: #234  Phylaxa
#236
Szerintem a DK nem ezt mondta, hanem az Európai Egyesült Államokat, az meg nem ugyanaz, az USA-ban a tagállamok elég nagy önállósággal bírnak, saját törvényhozással. Persze főbb dolgokban szövetségi jogszabályok vannak, de ilyenek már vannak az EU-ban is (pl. Áfa irányelv).
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 05. 30. 13:59
Előzmény: #234  Phylaxa
#235

Szerintem meg
1. az őszi önkormányzati előválasztása volt
2. tisztán belpolitikai választás volt A fidesz tematizálta a bevándorlás témájával.
Az ep-ben nem számít sokat ez a 21 mandátum. A dk négy mandátumos részhalmaza  még annyit sem.
3. a dk-sok a  Gyurcsány "brand"-re szavaztak. Csakúgy, ahogy a fideszesek au Orbán "brand"-re.
Phylaxa 2019. 05. 30. 13:48
Előzmény: #226  Dehogynincs
#234
Középpárt? Majd az önkorinál meglátjuk. Ez egy uniós szavazás volt. 
        
A DK-nál arra szavaztak az emberek, hogy Brüsszelnek adják a törvényhozói jogaikat és nem kívánnak Magyarországon semmilyen törvényhozást fenntartani, kizárólag végrehajtást. Hogy nem-e? Majd csak figyeld a szavazásokat. Mindent meg fognak szavazni ezzel kapcsolatban, az elkövetkező 5 évben. Ahogyan eddig is tették.
Végül is korrektül el is mondják, tehát a választóik is ezt akarják.  :)
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 13:38
Előzmény: #227  elemes
#233
Igen, úgy tűnik, hogy vissza szeretne kuncsorogni az EPP-be.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 05. 30. 13:35
Előzmény: #231  elemes
#232
Kutyák.
elemes
elemes 2019. 05. 30. 13:26
Előzmény: #229  Dehogynincs
#231
(én egyébként a kutyapártra szavaztam.)
elemes
elemes 2019. 05. 30. 13:26
Előzmény: #229  Dehogynincs
#230
nocsak.
.
mihasznák...?
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 05. 30. 13:25
Előzmény: #228  elemes
#229
Személyes példámmal tudom igazolni, hogy a küszöb fölöttiség nem vonzerő. Életemben először most adtam le elveszett szavazatot, pedig tudtam előre, hogy el fog veszni.
elemes
elemes 2019. 05. 30. 13:21
Előzmény: #226  Dehogynincs
#228
"A választók nem szeretnek elveszett szavazatokat leadni köszöb alá várható pártokra"
.
szerintem elég nagy baj, ha egy pártnak az az egyetlen vonzereje, hogy várhatóan a köszöb fölött lesz :)
.
de a momentum nem ezért kapott sok szavazatot. a választás előtt bizonytalan volt hogy elérik-e az 5%-ot. a talpasok viszont nagyon keményen dolgoztak a múlt héten, az egész országban. akárcsak a DK talpasai. a maszopnak és a kutyapártnak nincsenek talpasai, a jobbik pedig ... öö ... vona gábor távozása óta a párt lényegében eltűnt. nincs arca, nincs programja, nincs hangja, nincs értékrendje.
elemes
elemes 2019. 05. 30. 13:18
#227
újabb következmény: Handó Tünde tovább akarta növelni akarta a hatalmát a bíróságok fölött -- a kormány ma már nem támogatja.
.
a Vezér nagy bajban lehet, egyre több fronton vonul vissza. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 05. 30. 13:18
Előzmény: #225  elemes
#226
A momentum országos középpárttá vált. A választók nem szeretnek elveszett szavazatokat leadni köszöb alá várható pártokra, de a momentum 10%-a kétszerese a küszöbnek.
Nem tartom kizártnak, hogy a hajdan nemzedéki pártként induló fideszt és mostani, kézből etetett formáis  ellenzékét egy másik nemzedéki párt söpri el.
elemes
elemes 2019. 05. 30. 11:49
#225
na mondtam a minap, a választások első következménye volt a legrosszabbul szereplő megyében a megyei lap szerkesztőségének kirúgása. láthatóan nyers indulatból jött, semmi haszna nincsen.
.
második következmény bayer zsoltika kóstolgatja a momentumos EP listavezetőt. látszik, hogy nagyon szegényes nyersanyagból kellett dolgozni, kapkodva írta. a fidesz átaludta a momentum erősödését.
.
és az imént bejelentették az eddigi legerősebb jelét annak, hogy orbán komoly léket kapott: FELFÜGGESZTETTÉK A FIDESZBÍRÓSÁGOKRÓL SZÓLÓ TÖRVÉNY VÉGREHAJTÁSÁT.
badsector1
badsector1 2019. 05. 30. 11:43
Előzmény: #222  pitcairn2
#224
Az csak egy ember kisérlet volt ezért le kellett mennem iguazu szintjére, ezért továbbítom neki a kritikádat, de te is megteheted, ha nem egy csapatban fociztok.
elemes
elemes 2019. 05. 30. 11:23
Előzmény: #221  pitcairn2
#223
dehogy.
pitcairn2 2019. 05. 30. 11:03
Előzmény: #218  badsector1
#222
alacsonyabb intellektuális szinten nem megy?:)
pitcairn2 2019. 05. 30. 11:03
Előzmény: #219  elemes
#221
nagyságrendekkel fontosabb mint az EP gittegylet...
kiegyezo 2019. 05. 30. 11:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#220
Sokan próbáljuk magyarnak érezni magunkat, de gyakran nagyon kínos :-(
.
Mi lenne, ha legközelebb az Ukrajnából ide bejelentett szavazókat inkább oda jelentenék be, és oda fuvaroznák? Akkor legalább az itteni szavazás tisztább lenne.
.
Nekem az sem teljesen tiszta, hogy ha él mondjuk másfél millió magyar ott, akkor miért ennyire határeset a 450 ezer szavazat. De lehet, hogy ez természetes, és ennyire nehéz megmozgatni őket, szerencsére sosem voltam kampányfőnök.
.
Az volt szép és elegáns eljárás, hogy 2014-ben Tőkés Lászlót a Fidesz felvette -befutó helyre- a listájára.
elemes
elemes 2019. 05. 30. 09:32
Előzmény: #216  pitcairn2
#219
az ekb elnöke nem olyan mint putyin hogy egyszemélyi hatalma van.
.
egyébként orbán jól lecsüszott mindenhonnan az elmúlt napokban. kb a túlélésért küzd.
badsector1
badsector1 2019. 05. 30. 09:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#218
Amúgy te szovjetnek érzed magad evvel a putyint imádó orbán szerelemmel?
iguazu 2019. 05. 30. 09:14
Törölt hozzászólás
#217
pitcairn2 2019. 05. 30. 08:50
Előzmény: #208  euler
#216
ennél az egész hajcihőnél sokkal fontosabb, hogy ki kerül az EKB elnöki székébe a hónap végén...
pitcairn2 2019. 05. 30. 08:49
Előzmény: #210  euler
#215
az éghajlat pedig tényleg mindig változott...
https://en.wikipedia.org/wiki/Paleoclimatology
pitcairn2 2019. 05. 30. 08:47
Előzmény: #210  euler
#214
azokkal a zöldek is rokoníthatók:)
Ecofascism
https://en.wikipedia.org/wiki/Ecofascism
Animal welfare in Nazi Germany
https://en.wikipedia.org/wiki/Animal_welfare_in_Nazi_Germany
How the Nazis Embraced Environmentalism
https://www.encounterbooks.com/features/nazis-embraced-environmentalism/
The Green and the Brown: A History of Conservation in Nazi Germany
http://www.environmentandsociety.org/mml/green-and-brown-history-conservation-nazi-germany
sanka 2019. 05. 30. 07:31
Előzmény: #211  euler
#213
Nem lennék meglepve ha ezt a csalást is orbáncék fizették, ahová beteszik a lábukat csalás, lopás, hazugság megy!
elemes
elemes 2019. 05. 29. 23:43
Előzmény: #211  euler
#212
vajon az EU nem.foglalkozik ezekkel a trükközésekkel? meg a magyarországi, teljesen egyoldalú kampánnyal?
.
nyilván nem, nincsen jogi eszköze.
euler 2019. 05. 29. 22:28
#211

Jó pár órát bogarászta Lukács Csaba a román választási iroda honlapját és összeállt a kép: így szerzett román szavazatokat az RMDSZ. Nagy kérdés, hogy ezért cserébe mit kell tennie.
Megvan a trükk - így juthatott be az RMDSZ
euler 2019. 05. 29. 17:30
Előzmény: #209  elemes
#210

ad1. Csongrád megye, Délmagyarország
ad2. Zsóti arra is rájött, hogy mivel a zöldek erősödtek az ep-ben és nem a fasiszták, nincs is klímaváltozás, mert az időjárás mindig is változott.
elemes
elemes 2019. 05. 29. 17:16
Előzmény: #208  euler
#209
hát ez nem elemzés, ez a kampány folytatása :D
.
kettő HITELES kormánypárti reakciót láttam eddig.
.
1. a legrosszabbul szereplő megyében az újság szerkesztőit kirúgták
.
2. zsoltika elkezdte kétségbeesen támadni a momentum listavezetőjét. a választás UTÁN.
szóval a momentum bejutására sem számítottak, nemhogy két mandátumra. ezt bealudták.
euler 2019. 05. 29. 15:34
Előzmény: #202  elemes
#208

Lássunk néhány véleményt kormányoldalról is:
(Kéretik nem röhögni, ezek csupa komoly emberek, hazánkban is ismert nemzetközi tekintélyek véleményei, lehozta az MTI is).
A Századvég Alapítvány Európa választ! – Az értékelés című rendezvényén:
- ...büszke lehet Magyarország, hogy itt az EP-választási kampány európai témák körül forgott, most a választásból megerősödötten kikerült kormánypártok állnak szemben “egy romokban lévő ellenzékkel”. Orbán Balázs felidézte: a DK kampánya az európai egyesült államok ideáját propagálta, több Brüsszelt és kevesebb Magyarországot szeretne, és ilyen a magyar politikatörténetben még nem volt. Azt is mondta: a választási kampányban volt egy nemzeti kormány és egy nemzetközi ellenzék, ezért támogatták a magyarok ilyen nagy arányban a kormánypártokat. Orbán Balázs közölte: egyértelmű felhatalmazást kapott a Fidesz a politikája folytatására, és a párt európai jövője szempontjából az a kérdés, hogy van-e erre tér az Európai Néppárton (EPP) belül. A magyar választópolgárok képviselete a legfontosabb – jelentette ki.
- … Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Csoport vezérigazgatója hangsúlyozta: nincs olyan megközelítés, amely szerint ne a Fidesz nyert volna vasárnap. A magas részvétel oka, hogy a migrációs válság óta nem volt olyan választás, ahol a magyarok közvetlenül az európai ügyekbe beleszólhattak volna – vélte. Közölte: az EPP tekintetében fontos, hogy Orbán Viktor kapcsolatot tud teremteni az új jobboldallal, ő tudja megerősíteni a jobboldali identitását a néppártnak.
- … Lánczi Tamás szerint a Fidesz szempontjából nem biztos, hogy olyan nagy jelentősége van, melyik pártcsaládban ül, hiszen sok, nem EPP-tagpárttal is jó kapcsolatot ápol a Fidesz. Alapvetően mindig a nemzetállami érdekek a meghatározók – tette hozzá.
- … G. Fodor Gábor, a Századvég Alapítvány elnöke arról beszélt, hogy nem könnyű elbírni a győzelmet, főleg akkor, “ha folyton nyer az ember, márpedig a Fidesszel mintha mindig ez történne”. Egy olyan világban győz mindig a Fidesz, amely folytonos mozgásban van, változnak a pártok, az erőviszonyok, a témák – vélekedett. Hozzátette: “el kell bírni a győzelmet”, ami azt jelenti, hogy ha valaki folyamatosan győz, a léc mindig magasan van.
elemes
elemes 2019. 05. 29. 12:07
Előzmény: #204  kiegyezo
#207
a guglifordító nem a nyelvek hasonló szerkezetét használja ki, ennél sokkal "egyszerűbb" -- rengeteg angol - orosz fordítás a nyersanyaga, és egy elég jó deep learning mechanizmussal próbálják kitalálni, hogy adott kontextusban egy mondat(típus)nak mi a legjobb fordítása.
.
ha két olyan nyelvet nézel, amelyiknek nincsen érdemi fordítási adatbázisa (ugyanaz a mű a két nyelven), például japán - szuahéli, akkor hiába hasonló a szerkezte: a google valamilyen közös nyelven át két lépésben fordít, és annak többnyire tragikus az eredménye.
elemes
elemes 2019. 05. 29. 12:04
Előzmény: #205  AIDA64
#206
figyi, értem én hogy DK, de szerintem tökre unalmas már itt a nácik propagandája is.
kiegyezo 2019. 05. 29. 10:13
Előzmény: #200  pitcairn2
#204
Valóban lenyűgöző. A kérdés, hogy igaz-e. Nem az, hogy a tanítója volt Kerenszkij papa, annak talán nem is olyan nehéz tényszerűen a nyomára lelni. De, hogy ennyire dicsérte meg példaképnek állította, szóval, a hangulata az egész feltételezésnek ... erről, mondjuk a korabeli bizonyítványok meg tudnának talán győzni, vagy feljegyzések, vagy évkönyvek (ilyet, mondjuk, egy elemitől nem várnék el, persze), vagy családi levelezés. HA nincsenek ilyenek, akkor inkább a szóbeszéd, pletyka, kis színes kategóriába sorolnám, nem a történelmi tényekébe, amely mély összefüggést hordoz.
--------
Az orosz fordító jó működésének lehet az az oka, hogy az angol és az orosz szerkezete hasonló (nem úgy, mint a magyaré, ugye), mondjuk igeidőkben sokkal egyszerűbb (*), és jóval kevesebb a kivétel, legalább is ezek az emlékeim, és egy időben elég jól ment.
(*) érdekes lenne megnézni, hogy a fordító kihasználja-e az oroszról angolra vagy franciára irány esetén a cél nyelvek igeidőinek sokrétűségét.
kiegyezo 2019. 05. 29. 09:56
Előzmény: #202  elemes
#203
+1: A néppárti frakció a Fidesz nélkül is a legnagyobb maradhat.
elemes
elemes 2019. 05. 29. 09:23
#202
az index elemezgeti az EP választás eredményét Orbán szempontjából.
.
1. nem teljesítette a Néppárt három elvárását (a plakátokat leszedték de folytatták a brüsszelezést, puszilkodott Salvinivel és az azóta megbukott Strachéval, fikázta a néppárt jelöltjét, Webert, a CEU továbbra sem kapta meg a kormány jóváhagyását, nem fogadta Budapesten a háromtagú bizottságot)
.
2. a választás előtt kiderült, hogy a radikális frakcióban Salvini és Le Pen mögött csak harmadhegedűs lehet, ami neki nem igazán fekszik (ezért próbált óvatosan visszatáncolni a Néppárt irányába).
.
3. a választáson a vártnál rosszabbul szerepelt a fidesz is (13 mandátum a tervezett 15 helyett) és a radikálisok sem erősödtek annyira, amit Schöpflin vizionált, hogy a blokkoló kisebbség szintjét elérjék. Erősödtek ezzel szemben a liberális frakciók.
.
4. Még mindig a Néppárt a legnagyobb frakció, tehát valószínűleg ők jelölik az új biztost, a szocdemekkel, vagy a liberálisokkal és a zöldekkel kell megállapodniuk, de mindezen partnerek feltételként szabták Orbán kizárását.
.
5. Az új hétéves költségvetés tervezése ugyan még nem zárult le, de az eddigi irányokból is látszik, hogy a volt keleti blokk kevesebb pénzt kap, a déli államok meg többet, és ez szintén nem erősíti a kirekesztők összefogását: Orbánnak kb azért kellene lobbiznia, hogy Salvini kevesebbet kapjon.
.
6. Az index azt írja még, hogy Orbán "maradása" mellett egyetlen érv, hogy kizárása esetén tovább radikalizálódna. Erre meg mások azt mondják, hogy Orbán semmilyen megállapodást nem tart be, és úgy sem lehet megfékezni, a csoporton belül maradva csak még többet rombolna.
AIDA64
AIDA64 2019. 05. 29. 09:18
#201
kiesik mszp-jobbik -lmp.bejut mi hazánk.momentum fidesz dk
pitcairn2 2019. 05. 29. 08:20
Előzmény: #195  Bekre_Pal
#200
lenyűgöző történet...
"The families of Kerensky and Ulyanov in Simbirsk had friendly relations, they had much in common in their lifestyle, position in society, interests, and origin. Fedor Mikhailovich, after Ilya Nikolayevich Ulyanov died, took part in the life of the Ulyanov children. In 1887, already after Alexander Ulyanov was arrested and executed, he gave the revolutionary brother Vladimir Ulyanov a positive characteristic for admission to Kazan University [7]."
innen generáltam guglifordítóval...
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9,_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%A4%D1%91%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87#%D0%91%D0%B8%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F
az oroszok galád aknamunkájának köszönhetően egyébként fantasztikusan jól működik az orosz angol guglifordító...
pitcairn2 2019. 05. 29. 08:11
Előzmény: #194  euler
#199
azaz a gyerekkori cimbit, családi jóbarátot, anno a november 7-i ünnepségeken erre nem nagyon tértek ki...
pitcairn2 2019. 05. 29. 08:08
Előzmény: #195  Bekre_Pal
#198
itt sokkal többről van szó...
"His academic record was also a testament to his work ethics. Lenin climbed through the high-school curriculum without pause and each year with merit. His language and literary teacher, Fyodor Kerensky, the father of Alexander Kerensky, would set his writing as an example to others and rewarded him with the highest mark, and spoke of him as “exceptionally talented, constantly diligent and accurate.” When meeting with parents, the principal never failed to praise this pupil. "
https://www.bolshevik.info/lenin-his-youth-and-his-formation.htm
euler 2019. 05. 29. 08:02
#197

Három kulcsember távozik a Fidesz-győzelem után a Délmagyarországtól

"A korábbi gyakorlathoz hasonlóan közös megegyezést ajánlottak a munkatársaknak. Így váltak meg a belpolitikai és közéleti közös rovatvezetőtől, egy főmunkatárstól és egy lapszerkesztőtől is. Emellett egy titoktartási nyilatkozatot is aláírattak velük. Úgy tudjuk, rajtuk kívül önként állt fel két korrektor is.
Hogy miért pont az újabb Fidesz győzelem utánra időzítették a változást, nem tudni."
.
Dehogynem, csak szürreális az egész. Vidéken Csongrádban szerepelt a legrosszabbul a fidesz...
kiegyezo 2019. 05. 29. 01:00
Előzmény: #195  Bekre_Pal
#196
Leningrádban, a Péter Pál-fordulása erőd bejáratánál ki van állítva Lenin gyerekkori koponyája!
(asszem Boncz Géza  után szabadon - ha nem, hát nem)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 28. 23:54
Előzmény: #193  pitcairn2
#195
Gyurcsány és Orbán szülei is kommerek voltak és mindketten nagyot mentek a KISZ-ben. Az ikertornyok néha összecsapnak. Mi az üzeneted?
euler 2019. 05. 28. 23:27
Előzmény: #193  pitcairn2
#194

Tényleg érdekes (bár a témához nem sok köze van :) ), különösen, hogy később Szentpéterváron Kerenszkij mint ideiglenes kormányfő, ki is végeztethette volna a letartóztatott Lenint.
 
pitcairn2 2019. 05. 28. 22:02
Előzmény: #192  euler
#193
látom nemcsak nekem ragadt meg ez az érdekes momentum:)
"Kerensky's father was the teacher of Vladimir Ulyanov (Lenin), and members of the Kerensky and Ulyanov families were friends."
https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Kerensky#Early_life_and_activism
máskülönben nem emelted volna ki pont ezt:)
különben mondhatsz bármit ekkora belterjesség tényleg felettébb furcsa...
különösen ha a cári állam kolosszális méreteit is tekintetbe veszed...
euler 2019. 05. 28. 21:27
Előzmény: #191  pitcairn2
#192
Esetleg ha megvilágítanád ezt a Kerenszkíj és az Uljanov család megdöbbentő szimbiózisába ágyazva.
pitcairn2 2019. 05. 28. 21:08
Előzmény: #183  elemes
#191
attól tartok a 2008 óta indított "válságkezelés" egyenes úton vezet majd egy komplett államcsődsorozathoz, lényegében az un. "jóléti" modell csődjéhez és a sztori végén még olyanokat is deregulálni és privatizálni fognak mint az oktatás és az egészségügy...  az infrastrukturális elemekről már nem is beszélve...
elemes
elemes 2019. 05. 28. 20:44
Előzmény: #186  kiegyezo
#190
ja, én is úgy gondolom hogy a fúziót követően újabb projekthiteleket fognak folyósítani a lőrinc cégeinek, és az egyesített bank hamar megint inszolvens lesz :)
elemes
elemes 2019. 05. 28. 20:43
Előzmény: #187  jarisz
#189
ez az érthető program ez egy nagy bullshit, a szavazók ezrelékénél kevesebb foglalkozik a programmal.
.
még olyan nagyságrendű dolgokat is érzelmi alapon vásárolunk, mint egy autó, pedig az jópár milliós kiadás. a szavazásért még fizetni sem kell (ott helyben). az egyik kispárt elnöke mondta hogy bölcsész, egy este össze tudna ollózni egy vonzó programot, ha ez lenne a célja.
jarisz 2019. 05. 28. 17:51
Előzmény: #187  jarisz
#188
Momentum új népszavazási kezdeményezés!!!!!  Kieg.
jarisz 2019. 05. 28. 17:50
Előzmény: #176  elemes
#187
Nem a della számított.!!!!
1./ momentumnak, DK nak volt érthető programja.
,2./ többiek pedig a választások után szétverték magukat. 
Pl: Tisztújítás veszekedés, balhé, stb.
jobbik, mászop, LMP,
Ennyike. !)))))
kiegyezo 2019. 05. 28. 17:40
Előzmény: #185  elemes
#186
Azt feltételezem, hogy ismered a példabeszédet a hordó bor és a pohárka pisi kérdéskörről :-)
elemes
elemes 2019. 05. 28. 17:31
Előzmény: #184  kiegyezo
#185
a BB sorsa már meg van írva:
.
miután az MKB az uniós banki stabilitási kritériumok egyikének sem felel meg (a bank tulajdonosának életképtelen cégeit finanszírozza a betétesek pénzéből), fuzionálni kell az ilyen szempontból még kevésbé szennyezett BB-vel, a kettő együtt már csak egy véres torkú, de legalább nem inszolvens pénzintézet lehet.
kiegyezo 2019. 05. 28. 15:53
Előzmény: #183  elemes
#184
Rába, BB, ....
Extended versionben: Duna, Tisza, Paks, levegő ...
Vevőt is tudnék, asszem, ha hirtelen kellene.
elemes
elemes 2019. 05. 28. 15:33
Előzmény: #182  pitcairn2
#183
na mondd, mit akarsz még privatizálni?
.
magyarországon már a kormányzást is sikerült. aztán mire vezetett.
pitcairn2 2019. 05. 28. 14:20
Előzmény: #179  AIDA64
#182
a sztori végén inkább masszív privatizáció és dereguláció lesz...
de ez még hosszú évekre van tőlünk...
elemes
elemes 2019. 05. 28. 14:09
Előzmény: #180  kiegyezo
#181
egy ismerősöm gyűjtötte ki megkérdezem
kiegyezo 2019. 05. 28. 13:10
Előzmény: #176  elemes
#180
Honnan lehet ezeket tudni?
A Pártét sehonnan, az vili, de a pártokét?
AIDA64
AIDA64 2019. 05. 28. 10:51
#179
jön ujabb devizahitelválság forinthitel válság babaváro hitel válság és kisvállalkozoi hitel válság,mindenkitöl államositanak,éljen ezt akarták szavazzon a fideszre.
elemes
elemes 2019. 05. 28. 08:32
#178
a fidesz kampánykiadásai meg érthetőek: minél szarabb a termék annál drágább reklám kell, ha el akarják adni.
.
a kampánykiadások is mutatják, hogy a fidesz százszor szarabb, mint akár elkúró ferenc felesége.
elemes
elemes 2019. 05. 28. 08:29
#177
jaéshát a kakukktojás, a mihasznák kampányforrásai teljesen homályosak. 
elemes
elemes 2019. 05. 28. 07:55
Előzmény: #150  elemes
#176
ja, nem csak a fajlagos kampányköltés az érdekes (mindent beleszámolva a fideszre jutó szavazatok darabja 100 ezer forintba is kerülhetett), hanem hogy miből.
.
a kutyapárt 3 milliójának megvan a forrása (a játékpénzekből is nagyon sokat adtak el a NAV reklám nyomán), a momentumnak is keveset költött és van tagdíjbevétele -- nade a többiek? 
.
a maszopnak a parkolási maffia csorgat vissza talán. de az LMP? és a DK?
elemes
elemes 2019. 05. 27. 23:06
Előzmény: #174  kiegyezo
#175
más uniós feladat? minek, arra a kis időre?
kiegyezo 2019. 05. 27. 23:05
Előzmény: #172  elemes
#174
Nem tudom, miért került ő az első helyre, de hezitálás van, azt olvastam, mert más uniós feladat is várhat rá. Hát, várjon, basszus. Nem gondolom, hogy a Fidesz esetében lényeges lett volna, hogy ki van a lista elején, de a szoci-p lista esetében szerintem kifejezetten lehetett.
Úgy gondolom, hogy ha tőlem kérnek egy ikszet öt évre, akkor tudják már eldönteni ők is, hogy igen vagy nem - rendben, extrém esetektől eltekintve.
kiegyezo 2019. 05. 27. 23:01
Előzmény: #168  elemes
#173
Pontosan. Nem kötelezek senkit semmire. Nem lövöm főbe, nem kerül dutyiba, nincs pénzbírság. Nem veszít semmit, csak a helyet, amire látszólag pályázott, gyakorlatilag pedig nem tölt be. Majd betölti más, semmi gond, szokott lenni jelentkező :-)
Lemondás esetén hasonlóan. Nyilván kellenek kivételek, de azokat a kutyám lábköröm-gyulladásánál lényegesen magasabban húznám meg. 
elemes
elemes 2019. 05. 27. 22:59
Előzmény: #170  kiegyezo
#172
tudom persze csak nem húzónév :)
elemes
elemes 2019. 05. 27. 22:59
#171

a nap mondata:
.
"az otthonmaradók között felülreprezentált a Jobbik."
(M. Ádám)
kiegyezo 2019. 05. 27. 22:58
Előzmény: #167  elemes
#170
gazságügy miniszter
elemes
elemes 2019. 05. 27. 22:54
Előzmény: #166  kiegyezo
#169
a híres bróker...?
elemes
elemes 2019. 05. 27. 22:53
Előzmény: #165  kiegyezo
#168
nem kötelezhetsz senkit, hogy vegye át a mandátumát. nomegha igen, hát másnap lemond. 
elemes
elemes 2019. 05. 27. 22:52
Előzmény: #166  kiegyezo
#167
ki az a trócsány?
kiegyezo 2019. 05. 27. 22:47
Előzmény: #162  elemes
#166
Szerintem van. Odarakja a Fidesz Trócsányit, rá szavazok, aztán kiderül, hogy Orgován Béla (*) megy helyette? Vagy, hogy a szocikra nem szavazok, mert Szanyi kapitány csak a harmadik, erre kiderül, hogy mégis ő menne? Vagy, hogy életszerűbb legyek: ha tudom, hogy Jávor Benedek megy, akkor odanyomok, a többiekre eszemben sincs.
(*) aki megmondja, honnan ismerjük ezt a nevet, kap egy pluszt :-)
kiegyezo 2019. 05. 27. 22:41
Előzmény: #160  kiegyezo
#165
"és az első, éppen be nem futó hely kapja a mandátumot"
Ezalatt azt értettem, hogy az összes jelölő szervezet tekintetében, tehát akár másik párt is. Mintha eggyel több helyünk lett volna ország szinten összesen.
elemes
elemes 2019. 05. 27. 22:31
Előzmény: #163  elemes
#164
ja nem. 13% fölött.
elemes
elemes 2019. 05. 27. 22:30
Előzmény: #156  -pny
#163
hát ez van. cserébe volt olyan falu ahol az mkkp 30% fölött kapott
elemes
elemes 2019. 05. 27. 22:29
Előzmény: #160  kiegyezo
#162
ezzel semmi baj nincsen, a listára húzóneveket raknak, egyéb nyilvánosság híján.
kiegyezo 2019. 05. 27. 22:26
Előzmény: #158  elemes
#161
Nagyjából erre irányult a kérdésem. Természetesen pl. az origo esetében a tényleges üzleti tevékenység kihagyásával.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek