Miután reggel kiszivárgott egy nem nyilvános kormányzati anyag arról, hogy egyes uniós projekteknél 103 milliárdos pénzbüntetés, rendszerszintû problémák miatt pedig további akár 390 milliárdos EU-s pénzvesztés is várhat
nahát azért kicsit más volumen az Eximbankról szóló jogvita, és amikor Veres elvtárs 2005ben 1000 milliárddal számolta el a költségvetést :) ezentúl a hiány még eximbankkal is 3% alatt maradt
Ez így van! A FIDESZ sose kozmetikázza a makroszámokat! Brüsszelben nem értenek hozzá! Miért kell pl az Eximbank hiteleit az állam adósságába beleszámolni? Már annyi indok is elég, hogy egy állami tulajdonú bankról van szó, aminek adósságaira a magyar állam készfizető kezességet vállal? Pedig milyen jó ötlet volt ez az eximbankos adósságkiszervezés! Az államadósság több százalékát el lehetett volna oda dugni. Nem is beszélve a paksi hitelről, amit az MVM alá akartunk eldugni. A kínai vasútépítési hitelre is megvolt a konstrukció, hogy azt ne az államadóssághoz kelljen feltüntetni. Soros tehet mindenről!
a költségveti tényadatban ott van az a hiány, amit az eredményezett, hogy az EU a maga sajátos demokratikus módszereivel nem fizet ki szerződésben előzetesen garantált forrásokat néhány napja még itt jártak örömtáncot a libsik, hogyha így halad, akkor 3,6%os hiány lesz az év végén szóval miről beszélünk?!
persze, a fideszfanok elhiszik a fidesz makroszámait és ezért tiszta szívvel állíthatják, hogy nem hazudja el :) . a szoci fanok meg 2004 körül csinálták ugyanezt :)
pont mint egy mszmp közlemény a hetvenes években, csak akkor a kínos helyzetekben az imperialistákat hibáztatták. és persze innen lehetett tudni hogy a közlemény alapvetően hazugság :) mint ahogy most is. . vicces lenne ha nem a mi bőrünkre menne. gondolom jól szórakoznak ezeken a szomszédaink, miközben a visszapillantótükörből ránk néznek. . pedig a bezúzott századvég kiadványban pont ezt írták le a kormánypárti közgazdászok (sose olvastam volna el ha be nem tiltják, de azóta terjed mint a futótúz)
Megszólalt a kormány az EU-pénzekrõl: nagy átutalások jöhetnek a következõ hónapokban
Ugrás a cikkhez