Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 09:00
Előzmény: #816  Törölt felhasználó
#820
Digo,én csak amit a radiocafé Milliók regelire műsorában hallottam róla ,az Allianzos sztori tartja az árfolyamát ,ezért mondom,h nem biztos,h ezt kéne shortolnod
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:58
#819
Jo reggelt es jo hetet a Lindasoknak! Es sok piiiiiiz!
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:58
Előzmény: #815  Törölt felhasználó
#818
kezdo,de alapos,ez jó tulajdonság :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:57
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#817
sziasztok, jó reggelt!
a foti eredménye valóban -266M lett. ez a Q1-hez képest csökkenő veszteséget mutat.
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:54
Előzmény: #812  Törölt felhasználó
#816
Szerintem 1200-1250 Ft a fair értéke, mert csökkenő eredmény, szeptember után, de már most is, kevesebb hitel felvevő, és ha begyengül a forint, akkor csődölnek a hitelt felvevők!
Mondjon róla valaki valami pozitívat!
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:54
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#815
koszi a valaszt.
adozas elotti:
a 1-3 honap -242.499
a 1-6 honap -164.228 volt
adozas utani:
1-3 honap : -289.489
1-6 honap: -266.274.
eleg kezdo vagyok, azt hittem valamit felreertelmeztem.
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:49
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#814
Capaeledel

ahány cikk,annyi értelmezés,

én felébredve leültem a gép elé,hogy írjak vmit a reggelről,de át kellett előbb futnom a híreket,hétvégén nem volt időm a fotit átböngészni.Leggyorsabb az volt,hogy az eco.hu híreit végignéztem és a Napi online 8.02-kot írta a fotiról,h még mindig veszteséges ,az eredményt a félévest közölte,megnézheted,h a leányvállalatok még mindig mínuszba húzták ,az első félévi adózott eredménye - 266 MFt lett.
A negyedévest őszintén nem tudom,én elhittem ezt a hírt.Tény,h a portfóliós cikket átböngésztem,de a táblázatát nem.
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:48
#813
Jó reggelt, ezen a párás hétfői reggelen, új hét. 16,2fok, erősen felhős az ég, és párása levegő.
Azthiszem én longot indítok humetra, shortot fotira aztán majd lesz valami!:)
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:43
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#812
Digo,én nem shortolnám ,az is lehet,h emelkedni fog .Mért ragaszkodsz annyira hozzá ? :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:40
#811
Linda!

Szerinted hogy shortoljam az FHB-t, várjam meg míg vesznek 1.300 felett, vagy próbáljam lenyomni 1.270-re!
Jó tudom, nem is kéne shortolni!
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:36
Előzmény: #808  Törölt felhasználó
#810
Udv mindenkinek.
Linda, ezt elmagyaraznad.

foti : növekvő veszteség,de jelentős befektethető kp tartalék devizában ,hír bármikor jöhet

a 2. negyedev :+78721 volt. hogy jott ki ebbol a novekvo veszteseg?
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:26
Előzmény: #808  Törölt felhasználó
#809
+ány: növekvő árbevétel
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 08:08
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#808
Sziasztok !

gyorsok :
eco: nagyobb veszteség
pannpn flax : profit warning
émász : csökkenő eredmény
phylax.: csökkenő veszteség
rába: javuló eredmény
humet: növekvő eredmény
foti : növekvő veszteség,de jelentős befektethető kp tartalék devizában ,hír bármikor jöhet

otp : elemzői várakozást (legjobbat ) minimálisan felülmúlja az eredmény

otiban nem számítok nagyobb kilengésre,mert nem rossz az eredmény,ha beleadnak a vevője úgyis működésbe lép.
venni meg azért nem fogják sztem,mert az ok,amiért eddig se kellett nem szűnt meg.

fotiban bármi lehet,be is verhetik,de úgyis vissza fogják rántani a spekik,mert bármikor bedobhatnak fontos hírt,amire kilőhet,szóval marad spekipapír,azok közül is a legizgalmasabb.A visszarántást nem feltétlen a mai napra értem .

humit kiránthatják ,lehet benne rally.

Ma reggel :
amik mínuszoltak,de a futuresek jelentős plusszban vannak,( véget ért a háború )

ázsia plusszos ,CEE plusszos ( oroszok miatt )
Ft erős ,inkább emelkedésre számítok,esetleg beverik a nap elején a piacot,de onnan emelkedünk sztem.
.
jó hetet mindenkinek !
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 16:25
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#807
Sziasztok !

Köszönöm a kedves szavakat , de most már kérem,h többet ne dícsérjetek ,ezt se viselem jobban a szidásnál :) meg nem is szolgáltam rá ...
azt hiszem,félreérthető voltam ,nem azt mondtam, h most gondolkozom az abbahagyáson,az már múlt idő,szóval nem kell marasztalnotok :)
annyi van,h 21.-től szabin leszek (még nem tudom,meddig ) és akkor el leszek tiltva a géptől ,de persze ,amit tudok,megteszem. :)Amúgy is érdekesnek ígérkezik a hó vége ,szóval néhány nap távollét lesz,de amúgy igyekszem néha majd beírni,és követni a dolgokat.

Bumbi,tévedsz , egyáltalán nem látom mindig a jó lehetőségeket ,most pl. teljesen elbizonytalanodtam , fogalmam sincs, hogyan tovább .Lehet,h mégis most legokosabb a kivárás és ezért jól is jöhet egy kis pihenő. Ez a hét azért érdekesnek ígérkezik ,kí váncsi leszek holnap az oti mit csinál,meg persze a foti,humi stb :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 02:16
Előzmény: #805  Törölt felhasználó
#806
ja és még cska annyit ,hogy a humi-ra érdemes lesz talán hétfőn egy kis figyelmet fordítani

link
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 02:15
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#805
lindus lindus látod jól alakum az "Egyetlen hosszútávú longom" egyre nagyobb népszerűségnek örvendsz :DDDDDD
Törölt felhasználó 2006. 08. 13. 02:14
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#804
utazó1-nek,
csak ,hogy tisztázzuk, mert ezt a 20 %-ot úgy írtad le, hogy szinte láttam a sajnálkozó arcodat amiért ennyit buktam :DDDD

azt írtam a veszteségem a NYERESÉG 20 %-a, tehát 1/5-öt vesztettem mitn amennyit nyertem, hülyén venné ki magát ha 20 %-os tőkebukóval irogatnék "minek ralizálsz bukó" szövegeket :DD
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 15:43
Előzmény: #802  Törölt felhasználó
#803
A témához kicsit hozzászólva, én is sokszor napon belül kereskedem, de TDT-nél nem muszály tőkeáttétet csinálni, talán egyszer volt mikor használtam, de általában TDT-ben is csak annyit rakok fel amennyi pénzem van. Mondjuk ezt most fellehet fogni tőkeáttétnek ha,pl mert ha a tőkém 80%-a elvan költve papírokra akkor a maradék 20%-al TDT-ben 100% körül(eredeti pénzhez mérve) még tudok várásolni és ez is tőkeáttét, de az én tudatomban az a tőkeáttét mikor nincs papírom azaz a pénzem 100%-ból csinálok akár 500%-ot. De ilyet még nem csináltam(szerencsére mert nem itt tartanék), 20%-ből 40-60% olyan már volt!:) Nemtudom hogy érthető volt-e kicsit zavarosan tudok fogalmazni!:)

A másik fontos dolog, a bukások engem nem érdekelnek, csak a -2% alatt/nap, de amúgy nem érdekel, én úgy jöttem a tőzsdére hogy ez a pénz amit beraktam, mintha nem is lett volna, így talán könnyebb feldolgozni a vereséget, de ha már egy nap +0.5%-ot sikerül összehozni akkor már tök boldog vagyok!:) Igaz lehet ilyen 1x van, előtte 10x -1%-ok!:D Fontos tanulás hogy nem szabad kapkodni, mostmár látom, átkell adni magad a részvénynek és lehet érezni, a baj velem az hogy egyszerűen 1napnál tovább nem akarok megtartani egy papírt, pedig néha csak 3-5napot kéne várnom és sokkal jobban eltudtam volna adni így visszanézve. muszály mostmár hosszabb távra(néhány nap/hét) bennt tartani.
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 15:07
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#802
ha jol emlékszem Te is az Equitas-nál vagy. Ott valóban csak napon belül lehet sortolni (TDT). De más cégeknél lehetőség van a napon túlira.
Én megkérdeztem a végén Szántót, a mondta a Budacash, meg talán az ebroki-nál is van, nemtudom.
Tényleg, ha erről valaki adna képet, ahol lehet csinálni, irja már meg legyen olyan kedves.
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 10:53
#801
Kezdem kínosan érezni magam! Szóljatok rám ha hülyeségeket írok, vagy sokat!

Hogy megéri a TDT ezen már én is elgondolkodtam!
Matematikai alapon:
én úgye az e-brokin keresztül kereskedek, itt ugye 0,2% a kötési díj, de mivel eladsz, és utána veszel, vagy fordítva, tehát kb. 0,4%!
Napon belül az 1%-os mozgásnak elég nagy az esélye! Ha erre játszik az ember, és bejön akkor 1%-0,4%=0,6%-ot nyer! De ha elindul az elentétes irányba, és mondjuk van egy stop, ami 1%-nál kivág, akkor 1%+0,4%=1,4% a bukás egy ugyanakkora, csak ellentétes irányú mozgásnál! Ez egy 5x-ös tőkeáttétnél 0,6*5=3%, ill. 1,4*5=7%! Kis különbség van a kettő között! Tehát az üzletek minimum 70%-nál el kell találni az irányt, hogy az ember csak nullán legyen!
Volt egy profi spekuláns vagy bróker, aki azt mondta, hogy az üzletei 51%-ban sikeresek, 49%-ban veszteséges, és már a 2%-on nagyot keres!
Hát ezek szerint a napin ő is bukna! De csak a költségek miatt!!!
Persze egy nagyobb mozgás eltalálásánál már bukik ez az elmélet! Nekem is sikerült a múltkor egy 3% plusszos napi nyereséget összehozni! Ott 15%-os nyereség lett volna, ha mindent felteszek!
"Érzelmi" alapon: megéri, mert tapasztalatot szerez az ember, és hiába mondják szerintem, hogy próbáld ki papíron, az azért nem ugyanaz! És ha nem vágtam volna bele tegnap, nem derül ki számomra, hogy Linda milyen kedves, és törödő, és nem lett volna az a sok tegnapi szövegelésem se, meg ez a mai se (bár lehet ennek örül volna valaki :) )!
Asszem kezd látszani, hogy bölcsész szakon tanulok!

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek