Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 10:08
#800
Egy picit félreértettük egymást! Nem a tőzsdei kommentjeid után írtam, hogy bonyolult vagy (és egyébként értem amit beírtál), hanem azért mert azon gondolkozol, hogy megírjad-e!
Peddig szerintem mindenki kedvel ezen a fórumon, és minden beírásodat szívesen olvassák, nekem is sokat segítettél!
Szóval csak így tovább!
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 09:49
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#799
Szia Linda!

Én ritkán írok a fórumba, ide hozzád talán még nem is írtam, de most megszólalok. Még a Fotex-topikban "ismertelek meg", szerintem már ott nagyon feldobtad a hangulatot a stílusoddal. Ez sokat számított, különösen május-júniusban, a nagy bukók idején, amikor nem mindig voltunk jó passzban. Én nem lepődtem meg, hogy ez a topik lett a legforgalmasabb, mert Te arculatot adsz neki, napi rengeteg beírással. Én például alkalmatlan lennék erre, ezért is becsülöm aki viszont ezt jól tudja csinálni. Szereplési vágya sokmindenkinek van, de stílusa és energiája a helyes megvalósításához csak nagyon kevésnek. Szóval én szeretem olvasni az itteni beírásokat, csak így tovább!!!
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 08:55
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#798
Bumbi, én azért realizáltam bukót (szerencsére azért nem 20 %), mert attól tartok, hogy jelentősen megindul lefelé az árfolyam, tehát még ha lesz is majd up, az nem erről a pontról lesz. Persze nem zárható ki egy ralli innen, de én úgy érzem, h. ennek most sokkal kisebb az esélye, mint a lefelé indulás kockázata. A várható nyereség aránya tehát számomra eltörpül a kockázat mellett - ebben a helyzetben tehát az én szempontomból racionális (lehet) még a bukó realizálása is.
De persze lehet, hogy nagyon melléfogok ezzel.

Egyébként kíváncsian várom a jövő hetet, elsősorban a TA jóslatokat szeretném tesztelni.

A sortolástól engem egyelőre pont az tart vissza, hogy - ha jól értem - azt csak TDT-vel lehet csinálni. Ha saját pénzből veszek részvényt, és nem úgy mozog, ahogy vártam, legfeljebb várok még egy darabig, előbb-utóbb csak "visszajön". A sortnál nincs ilyen lehetőség, a nap végén vége a játszmának. Jól értem?
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 08:27
Előzmény: #789  Törölt felhasználó
#797
Szia Sacis !

Mikor elkezdtem olvasni ,amit nekem írtál,az első mondatnál megint elkeseredtem,hogy megint egy ember,aki nem ért meg.Most kezdjem el megint magyarázni,hogy már ezerszer megbántam,hogy egyáltalán megjelentem itt a fórumon,csak beszélgetni szerettem volna,de az ember nem tud kibújni a bőréből,és néha persze vihart kavart .Miközben éreztem,hogy vannak,akik megkedveltek,és tudnék segíteni sokuknak. Szóval vívódtam,hogy abbahagyjam,vagy ne,és adtam még egy lehetőséget,ez lett belőle. De tovább olvasva mélységesen meghatódtam. Köszi ! :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 12. 00:06
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#796
persze digo így temészetes, mondjuk megint más kérdés ilyenbe érdemes-e egyáltalá nbelemenni : ))
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 23:35
#795
Hümm: pár nap és lejár az akciós betétem. Mibe érdemes most elkaparni 300k pénzt? Időtáv 1 évig terjed.

- részvény kilőve, mert már így is Katinéninek érzem magam a nyamvadt kis 16 db-os 6000-en vett OTíliával (jóó long lesz az...)
- nyersanyag: már megint lekéstem róla, plusz már van belőle 100k
- vegyek alapok alapját? mikor éppen növekedni kezd a drága?! Bár még nem izomkodik túlzottan (pipa)
- dollár alapú tőkegarantált - pont akkor indult, amikor a Ft mélyen volt, most meg szépen jön a bukó... (bár, én még jó Ft árfolyamon jegyeztem, tehát "csak" nem nyertem vele eddig semmit) plusz még alig van múlja a papírnak, és amúgy se nyíltvégű
- kötvényalap: jóó occsó, be már tettem bele 180k-t. A bukóból most kezd kitolatni, szépen lassan, napról napra. De még nem jön bele se tőke, csak mostmár nem kutat akar ásni... (pipa)

A szokásosnál is elmésebb ötlet volna ketté vágni a felszabaduló pénzt és kötvény + alapok alapjába tömködni?

Longos Lángos a nevem,
kötvényalapt gödör alján megveszem
trendfordulót várok
túl mély már az árok
nyílt végű alapok alapjába is tolok
me nehezen elrontható kis dolog


Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 23:10
Előzmény: #793  Törölt felhasználó
#794
Bocs, az első Bumbinak szól!
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 23:10
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#793
Sacis én is általában hosszú távon gondolkodom, de néha rámjön, hogy kéne DayTradelni, ilyenkor nem kp-ért veszek részvényt, hanem a számlámon lévő részvények a fedezet a tárgya, viszont nap végén muszály eladni a részvényt, amit dayre vettem! És TDT-nél van tőkeáttét, amit ma ki is használtam, ezért lett nagy bukó! Csak ki akartam próbálni magam, és azt, hogy a short pozicióimmal el tudok-e indítani egy lavinát!

Sacis, hétfőn szerintem vissza tudod majd venni az Fhb-t olcsóbban, mert szerintem hétfőn is megpróbálom szétshortolni, előbb-utóbb csak sikerül! Én már csak ilyen makacs vagyok! Van aki semmiből nem tanul!
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 22:56
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#792
A mai napig nem tudom megérteni, egyesek miért realizálnak bukót kapkodásból, kezdőként nem mondhatja az ember ,hogy van másik tutti tippje, csak azt hiszi, ha bukóban áll a pénz, minden nap emlékeztet mit hibáztál, hiába van kereskedési kényszered nem tudsz vele élni.
Nem izgatom magam általánossgáabn a pénz miatt ,de ha ilyen tetemes bukókat szedtem volna be mint egyesek, azt hiszem igen erősen elgondolkodzta mvolna már, jelenleg a realizált veszteségem a nyereség kb 20 %-a, persze ha most zárnom kéne mindent buknék rendesen, de szerencsére nem kell. minden nap újra és úőjra végigondolhatom mit mirét csináltam rosszul és legközelebb nagyon is oda fogok figyelni.

TEhát mindenáron nem kell bukót realizálni, ha nicns jobb helyette, ha nincs tutti, márpedig nincs néha felesleges, csak egy másik medve karmaiba rohan az ember.

Tudom lindus, te nem bírsz várni, mert midneig látod a jó lehetőségeeket ,de van aki nem látja.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 22:55
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#791
Hm, elsőre (grafikon alapján) tényleg úgy tűnik, hogy a BUX és a Ft együtt mozog (meg a logika is azt diktálná, azonban korrelációs vizsgálat a két tényező 2000. szept 1- ma intervallumon azt mondja, hogy elhanyagolható (0,1) az ellentétes mozgás a két dolog között.
Szűkebb intervallumon vizsgálva a korreláció ugyanúgy nem képes kihozni kapcsolatot.
Következtetés: a két dolog nem korrelál, és a korreláció ilyesmire alkalmatlan statisztikai eszköz:))))

Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 22:52
#790
Ne bánkódj, Nálad sokkal tapasztaltabb és régebb óta tőzsdézővel is előfordul ilyen malőr. Normális reakció lett volna ma az Fhb short (bár a privatizáció bekavar). Én is shortoltam ma, magyarul eladtam meglévő magasabb bekerárút. Egy szerncsém van, hogy ha majd esik, vissza tudom lentebb venni. Vígasztaljon a fenti példám...
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 22:44
#789
Szia Linda,
régóta figyelem temperamentumos részvételedet a fórumon. Idősebb ember lévén, először ellenszenvet váltott ki belőlem "túlfűtött "szereplési vágyad, mikor kivonultál és új topicot nyitottál saját magadnak és hű követőidnek, akik szép számmal vannak. Másnaptól eloszlott az előítéletem...nem tudom hány éves vagy, mi a foglalkozásod...de...bámulatosan bánsz a tőzsdei pályafutásukat kezdő társaiddal, van benned valami "tyúkanyó"-szerűség, empátiád olyan magasfokú, hogy azt tanulni nem lehet!
Gratulálok, csak így tovább!
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 22:17
Előzmény: #787  Törölt felhasználó
#788
Nemtudom, engem mégiscsak idegesít, ha rossz döntést hozok, és ha ezt még a pénzem is bánja az plusz probléma!
Azért én sem adom fel, és úgy álok hozzá, hogy amíg nincs lezárva minden pozicióm, meg nem hagyom abba a kereskedést, addig nem buktam semmit, akármekkora minuszban is vagyok!
Csak az a gond, hogy én a kis pénzemet azért tettem be, mert tavaly baromi kevés volt a betétkamat, és gondoltam a tőzsdén nagyobb profitot tudok realizálni! Ez idáig állt is! Tehát én ahoz képest mérem a veszteséget, hogy a bank mennyi kamatot adna, és nekem mennyit sikerül összehoznom!
Mondjuk az engem sem érdekel túlzottan, ha longra veszek egy papírt, és először lefele indul el, mert azt eddig majdnem mindig haszonnal adtam el a végén, de ha TDT-en bukom, az nem biztos, hogy valaha is visszajön, és tudom is, hogy a napi mozgást nem lehet tudni, csak tippelni, vagy érezni, vagyis teljesen kiszámíthatatlan, de mindig sikerül valamiben fantáziát látnom. Olyan ez mint a Tottó, 1, 2, x, bukás, nyerés, nullszaldó!
És tényleg zavar ha bukom, mert akkor általában arra gondol az ember, hogy az elbukott pénzt értelmes dolgokra is el tudta volna költeni!
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 21:58
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#787
Sziasztok ezzel én is így vagyok, mint Linda hogy nem foglalkozom azzal, hogy mennyit vesztettem.
Először nagyon nehezemre esett egy-egy negatív mérlegű eladás.
A tőzsde kegyetlenül szembesíti az embert a hibáival. Itt nincs sumákolás, tényszerúen fizetünk a hibás meglátásainkért.
Én most úgy fogom fel, hogy ha tévedek, akkor jobb ha mihamarabb belátom, és cselekszem. Itt nem lehet nem tévedni. Fel kell adni az embernek a büszkeségét. Sokszor tévedünk és kész. Viszont ha alkalmazkodunk a piac törvényeihez, akkor megjutalmaz bennünket.
Szerencsés kereskedést, mindenkinek!
Figyelni kell, mert most sok medve érkezhet!
Óvatosság, megfontoltság, tanulás az itt nagyon fontos.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 21:08
Előzmény: #785  Törölt felhasználó
#786
-Doktor ur, en olyan bizonytalan vagyok.... vagy megsem? :DDDDDDDD
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 18:45
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#785
mi a szösz van ezen bonyolult, pofonegyszerű minden :)
vagy nem értetted a részvényes részt ?
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 18:06
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#784
Linda, bonyolult vagy, mint minden nő! :)

Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 17:45
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#783
A 2. dolog
nekem nagyon kényelmetlen ez a megérzés dolog ,vagyis a bekonferálása ,vhogy azt érzem,h ez nem méltó a tőzsdéhez,itt komoly elemzők vannak,technika meg hozzáértés alapján kereskednek,és vhogy ez olyan gyerekes dolognak tűnik,mindig félve írom le ,érezve,h mittudomén hányan kiröhögnek közben.
És meg is fogadtam,h az első bukta után nem írom le többet ,szóval,csak hogy tudjátok,nekem ez kényelmetlen ,mert van többféle jel,amit én már nagyjából értek,de nehéz dolog ez.Olyan komolytalan és kész.
Mégis valahol ijesztő is és jobban szeretném,ha nem lenne.
Mind1,lehet,nem értitek a problémámat,most csak annyit szeretnék mondani,hogy a mai és tegnapi óvatos örömöm lehet,hogy a gazinak szólt,emelkedett ma is 2.24 %-ot ,ami nem kevés,szóval lehet,hogy nem lesz itt semmiféle magyar rv ralli ,mert ez is indokolhatja az érzésemet ( vagyis a gazi ).
És most megint nagy dilemmában vagyok,h egyáltalán leírjam-e ezt.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 17:31
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#782
Visszajöttem,mert két dolog jutott eszembe:

1.Digo és a többieknek is mondom :

sztem oda kéne eljutni ,de persze ehhez idő kell ,eleinte én is számolgattam és idegeskedtem a veszteségeim miatt ,és mire mentem vele ? jóra nem ,az fix !
ma már direkt azt csinálom ,h pl vegyük a mai napot :
volt tökis egisem és sima .napközben eladtam a tökiset,mert úgy láttam jobbnak,amik mínuszban voltak és hétvége,meg hétfő előtt nem mertem tartani,félve egy zuhitól.Persze aztán emelkedett de direkt kiiktattam azt ,amit eladtam,szóval nem gondoltam rá,h jobban is eladhattam volna.Csak arra ,h milyen jó,h még maradt,és ha emelkedik fog hozni.Ha meg esett volna az ára,arra gondoltam volna,milyen jó,h eladtam a tökiset,és nem arra,h még van xy db-om. Értitek,ez is egyfajta védekezés,nem fogom minden marhaságon felidegesíteni magam,majd a következő üzleten behozom.
És ha kiszállok vmiből nem arra gondolok,h mennyivel kevesebb pénzem van, mert mínuszban adtam el,hanem arra,h ha esik,mennyivel olcsóbban tudom megvenni.
mindenképp a jóra szabad csak gondolni !
De ez így fura lehet hallani ,én magamtól jöttem rá,h így kell és kész ! Jóra csak ez vezet . Remélem nem volt túl zavaros :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 17:08
Előzmény: #780  fancy27
#781
Nekem is ez a Ebrokis rendszer tesz be, hogy 16.10-kor zárják a pozikat, és utána véletlen időpontban, általában 16.16-kor beraknak egy ajánlatott!
Sajnos nekem sem az első eset, hogy ezen buktam, csak akkor mindig kisebb tételben játszottam!
A múltkor meg azért voltam ideges, mert nem tettem minden pénzt be, mert akkor meg dupla annyit nyertem volna, mint amennyit ma veszítettem!

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek