Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.
Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.
ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Bubunak van igaza lépek is tovább, sajnos :-((
Linda egyszerre nem tudok mindenhol jelen lenni :-(((
Évfolyamdolgozatot is irni (tőkepiac :-D ) dolgozom is ráadásul szegény álláshalmozó lettem, és még van egy gyönyörü feleségem is akivel szsintén szeretnék együtt lenni. Egyszerre nem megy minden és a nap is csak 24 óráól áll (meg egy éjszaka :-) )
A mai nap brókerszemmel
------------------------------------------------------------------------------ --
A tegnapi napon a bankszektorból további kedvezőtlen hírek láttak napvilágot, mind a tengerentúlon, mind Európában, ez rá is nyomta a bélyegét a kereskedésekre.
Nálunk a gyér forgalom miatt sok minden nem változott, folytatódott a lassú lemorzsolódás, ami a mai napon is folytatódhat. Az OTP piacán kevéssé éreztette hatását a nemzetközi bankszektor hanyatlása. Egy széles sávban mozog melyet a 6.300 - 7.300-as szintek határolnak, amerre ebből kilép az lesz az irány. Az MTelekomban nagyobb esésre már nem számítok, hiszen egyre inkább közeledik az osztalékfizetés. A MOL festett a legszebben a tegnapi napon, a 22.000-es szint jól működött, és ha továbbra is kitart a szint, akkor megindulhat 23.000 felé. A Richter továbbra sem fest szép képet, folyamatos a csökkenés, kerülném a papírt, legkorábban 33.000 felett próbálkoznék vételekkel. A kispapírok közül továbbra is a FOTEX részvényeit javaslom nyomon követésre.
A hazai adatok közül a keddi ipari termelési, és a csütörtöki béradatok és részletes államháztartási riport, majd pénteken az építőipari termelés kerül publikálásra, valamint megismerhetjük az előző kamatdöntés jegyzőkönyvét is. A régióban a szlovák EU-harmonizált és lengyel fogyasztói árak jelennek meg, a feltörekvő piacokon pedig előbb brazil, majd török kamatdöntés is lesz.
A német ZEW konjunktúra index valószínűleg kimozdult a borúsabb tartományokból, s áprilisban javulást fog mutatni. A legtöbben abból indulnak ki, hogy a harmadik negyedévben már nem lesznek olyan erős negatív hatásai a globális pénzpiaci krízisnek. A részvénypiac alakulásával szemben is inkább bizakodóbbnak tűnnek a német vállalatok, ugyanis bizonyos kisebb hangulatfelmérések is ezt sugallják. Az is igaz, hogy – amint már az ECB is utalt rá – tartani kell az infláció elszaladásának másodlagos, vagy utóhatásaitól is, amely arra utal, hogy a bizonytalanság továbbra is fennáll.
Az Egyesült Királyságban a keddi inflációs adatokat kiemelt figyelemmel érdemes követni, ugyanis a befektetők közül többen arra számítanak, hogy az év végéig akár négy 25 bázispontos kamatvágást is végrehajthat az angol központi bank (BoE), viszont ennek valószínűsége jelentősen lecsökken majd, ha az infláció továbbra is rekord szinten marad.
A tengerentúlon számos fontos adat jelenik meg a hét során.
A hét első fontos adata a kiskereskedelmi forgalom lesz. Márciusban a szektor vélhetően stagnálást mutatott, a februári 0,6%-os visszaesés után. A magas benzinárak és a növekvő munkanélküliség olyan tényezők, amelyek visszafogták az amerikai lakosság vásárlási hajlandóságát. A kiskereskedelmi adatokat azért is figyelik különösen, mivel a gazdasági növekedés közel kétharmadát adja a lakossági fogyasztás, amelyre lehet az adatok alakulásából következtetni.
A fogyasztói árstatisztika előtt egy nappal előbb jelenik meg a termelői árak riportja, amelynek szintén kisebb emelkedésére számítanak. A magasabb energiaárak és élelmiszerárak állnak az áremelkedés hátterében.
Szerdán a fogyasztói árak 0,3%-os egyhavi emelkedését jelenthetik be márciusban, míg közel 4%-os áremelkedést az előző év azonos időszakához képest. Bár közvetlen kapcsolat nincs az importárak és a headline adatok között, azonban az importárak pénteken közölt várt feletti emelkedése is aggodalomra adhat okot. A fogyasztói árakkal egyidőben megjelenő lakáspiaci adatok (megkezdett házépítések és engedélyek) stagnálása is a szektor gyengélkedésére mutathat rá. Még piacnyitás előtt az ipari termelés alakulását is közzéteszik, a csökkenés mértéke alacsonyabb lehet a korábbinál, az olajtermelés ellensúlyozhatja a gyengébb autógyártási adatokat. A szerdai napon Donald Kohn, a Fed elnök-helyettese tart beszédet.
A csütörtökön megjelenő philadelphiai Fed index és a gazdasági indikátorok kompozit indexe is a növekedési kilátások tekintetében fontos adatok.
Kínában a gazdasági növekedés lehűlésére számítanak a befektetők, erre utal a 10%-os GDP-prognózis, valamint a termelői és fogyasztói árak csökkenésének előrejelzése is. A belső kereslet élénkülését jelző kiskereskedelmi forgalomban azonban nem számítanak komolyabb korrekcióra. A kínai kormánytól hallhattuk, hogy mindent kész elkövetni a dübörgő kínai gazdaság lehűtésének érdekében, ám még csak ígéretek hangzottak el ezzel kapcsolatosan, érdemi lépés csak a kötelező tartalékráta emelése volt eddig. A globális konjunktúra lassulásának hatása már a kínai exporttöbblet soha nem látott mértékű csökkenésében nemrég megmutatkozott, így főleg erre alapozhatták meg a gyengébb konszenzust.
A Natixis Securities a mai napon 25.000 Ft-os célárfolyam mellett vételi ajánlást állapított meg az olajipari cég papírjai esetében.
Célárfolyam (Keefe, Bruyette & Woods): 9.000 - OTP Bank Nyrt.
Célárfolyam (Morgan Stanley): 10.900 - OTP Bank Nyrt.
A KB&W elemzői 9.000 Ft-os célárfolyam mellett alulsúlyozásra minősítették a múlt héten a magyar bank papírjait, míg a MS befektetési ház a 10.900 Ft-os célárfolyam mellett túlsúlyozást állapított meg az OTP papírjai esetében.
linda topicja
Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.
ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)