Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 09:26
Előzmény: #43719  Törölt felhasználó
#43720
2006.08.07.

Egy kétes sikerstory kezdete :))

link
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 09:19
Előzmény: #43718  Törölt felhasználó
#43719
és az otira mégse olyan rossz ez az osztalékmegvonásos hír...

ricsi is szép :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 09:10
Előzmény: #43717  prfecó
#43718
szegény brókerek nem értek be a munkahelyükre, mert nem jár a BKV, ezért ilyen lagymatag a kezdés :)
prfecó 2008. 04. 07. 08:26
Előzmény: #43716  Törölt felhasználó
#43717
péntekről hétfőre a dollár/jen megtáltosodott és Ázsia szép zöld lett
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 07:57
Előzmény: #43715  Törölt felhasználó
#43716
Szép hétfőt,bár ronda köd van errefelé!
Hogy lesztek úrrá ezen a lebénult pesti mizérián ? mármint a pestiek. szerencsére én kimaradok belőle,de érdekelt vagyok....

A piacokról annyit ,hogy most is bizakodó vagyok,már nem estek és most is szép ázsia,amik se voltak rosszak.......

a molt tartja a 22 000,
oti az nem túl szép,még várnék a vásárlással
ricsi hulló kés lenne ? már két napja nem tud esni. szokott a kés megállni a levegőben ???
max az uri geller féle műsorban :)
tényleg,mit szóltok a sok hibához ?
nem vagyok túl oda a témához,de azért a szombati műsort megnéztem( semmi rossznak nem vagyok elrontója )
el nem oltott gyertya,nem működő szögbelövő , egyebek....a kétely belül maradt a régi.........

a hét végén csináltam egy könnyű desszertet( citromvarázs ) lásd később....
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 11:34
Előzmény: #43713  Törölt felhasználó
#43715
sziasztok,szia Dokitomi ! :)

köszi a köszöntést,nagyon jólesik a figyelmed,de mit jelent ez a lInda topic napja ? bevallom férfiasan nem emlékszem ,mikor indult,de vmelyik nyáron lehetett emlékeim szerint.De ha te emlékszel,biztos jobban tudod :) most az 552. oldalnál régebbieket nem lehet elérni,pedig jóval régebbi sztem...örülök hogy írtál, hogy figyelsz minket ,neked is a legjobbakat kívánom minden téren...
kérlek ne vonulj vissza,maradj köztünk ezután is ! :)
sok puszi :))))

Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 11:09
Előzmény: #43713  Törölt felhasználó
#43714
No problem doktore :-)
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 09:47
Előzmény: #43712  Törölt felhasználó
#43713
JP!

dö plezsör iz májn! :)

Jó újra itt lenni.
Otthon érzem magam. Úgyhogy ezúton is, Boldog évfordulót a LINDA TOPIC-nak!

Köszönet minden eddigi lelkes hozzászólónak, mindazoknak akik a vérzivataros időben is kitartottak.
Remélem a morganos sztorit nem vetted magadra. :)
MA VAN A LINDA TOPIC NAPJA!!!!!!! ÉBRESZTŐ. :o)

Egyébként mikor alakult? :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 08:52
Előzmény: #43710  Törölt felhasználó
#43712
Amugy ezt meg elfelejtettem:

Hi Doki ! It;s pleasure me to see you again. How you doing ? :-)

minden6ó 2008. 04. 05. 08:49
Előzmény: #43709  Törölt felhasználó
#43711
Az mtel osztalék hozama jelenleg 9.1%- osztalékadó(10%)= 8.3%
Állampapírhozam kb 8.5%-20% Áfonya= 7.1%
Tehát még mindíg alulárazott az mtel, ha kizárólag osztalékalapon árazzuk.
Ha az inflációtval is korrigálnánk júniusig, akkor pedig valszeg pont be van árazva...
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 08:44
Előzmény: #43705  Törölt felhasználó
#43710
Szia Discos,

hat nem kell annyira komolyan venni mindent amit en irok, hisz ismersz; csalok En mint a Rodolfo :-)

Hogy a B-H mit irt, az nyomja az o vallat. Meglepne ha egyedul csak ő nem ulne nyakas nagy bukoban :-) Nemhiaba hallgat, es csak kukkol :-)

A bikat en is varom, nem csak a buxi baba, igaz nemi idoelteressel kozottunk; 7 honapnyi medvepiac utan , ugy masfel hete bika feelingem van ujra , csak a torreadort nem latni meg a charton ....meg az ubrokaszezont es azokat a sport esemenyeket. A paros evjaratu ciklusban, a nyar a tozsden ....nem a nagy meggazdagodasok idoszaka, sem hossz-erek, sem bessz-erek szempontjabol. Mindezeket leszamitva , mar csak a global recesszio fol ne usse a fejet,az ezzel kapcsolatos IMF felulvizsgalatai is jobbak legyenek az elozetes becsleseknel - ez epp tegnap tortent meg 3-jara , sajnos negativ ertelemben - es akkor nem lesz gond; uborkaszezon utan johet az oszi betakaritas !
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 07:56
Előzmény: #43708  Törölt felhasználó
#43709
Discó te szememfénye!

Azért nem vészes a helyzet.

Pl mondok egyet:

doki strat:

Belemenek. De ha észnélkül elmegy a csillagos égig, akkor addig vele leszek. Nincs ezzel semmi baj.
Igazából tőlem mehet amerre akar, mehet ameddig akar. Igazából nem érdekel. Az sem hogy milyen hír mozgatja, az sem hogy mi van a bír sztörnszel és az sem, ha a JP morgan már megszokott mocskos stratégiájának áldozata lett. Az sem ha az arabok beleveszik magukat mindenbe mint állat.
Szóval valahol ez úgy néz ki, hogy tők mindegy merre megy.

Node azért egy kiigazítást azért csak betennék. Amerre a többségnek fáj vs brokik.
Broki a saját pénzén nem fog téged bedarálni.
Brokicégén meg pláne nem.
Ennél sokkal egyszerűbb a képlet.
Sztár várszosan. Van a jó és a rossz. A sötét oldal, meg a világos oldal (bár ezt még nem hallottam :o) )
Ezek harca megy a Zuniverzumban.
amig fenn áll az egyensúly, vice versa egy két tili toli ide addig rendben van.
Olyan ez mint a kötélhúzás. Csak mondjuk úgy képzeld el, hogy kötéltolás, vagy legyen mondjuk rúdtolás. COPÍRÁJT!
Rúdtolóverseny.
Végiggondoltam. Nagyon rossz hasonlat lett. Sose jövök ki ebből jól. Szóval úgy tolod, hogy egyszer át akarsz majd állni a másik oldalra. Vagyis abban a pillanatban hogy tolsz egyet a rúd másik végén vagy. Vágod? Amikor valamit longolsz, te azt hiszed hogy longolsz, pedig az eladásra játszol. mégpedig arra hogy magasabban adod. Amikor mindenki longban van, akkor gyakorlatilag mindenki eladásban van.Mert!!!!!!! úgy leszel nettó nulla. Márpedig nettó nullaként vaggy vagy pozitív vagy nettó negatív. Tehát addig jó, amig úgy vagy long eladásban, hogy jön a böszme és tol téged magasabbra és magasabbra ahol nekiburíthatoda pürét.
DE!
Mi van ha mindenki longban van és senki nem tolja a rudat és nem tudod önteni a borítékot?
Hát az első szemfüles ezt észreveszi, és odaadja ahol tudja, A második is kapcsol ő is boríccsa, aztán a harmadik, negyedik stb stb stb. És lassan minden pudli rájön, hogy a rudat már senki sem tolja, nem fogja tudni ott adni ahol akarja. És fordul a kocka. És érdekes mert mindenhol long van. Long long long long. long .
Csak nincs újabbb long. és itt a kulcs. kiürült a vételi erő. Pedig felfele van, long van, csak nincs már vevő. Mer a forrás, a munició végleges.
No ez se nem érthető, sem fel nem fogható, és már én sem értem. úgyhogy tökéletes lesz. :)

A másikat meg már megírom. Nagyjából van hozzá infóm.
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 07:25
Előzmény: #43707  Törölt felhasználó
#43708
kata,
olyanokat kell elkapni, mint pl. most a mol 20e környékén lehetett egy hete venni és ha nem kapzsi az ember pár nap múlva tegnap adhatta 22e-ért !
nem szabad tartani semmit pár napnál, egy hétnél tovább, hacsak nem tudod tartani 3-5 évig, mert nagybefi vagy.

szép hétvégét Mindenkinek !
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 07:22
Előzmény: #43706  Törölt felhasználó
#43707
és azt se értem, hogy a hati tényleg szét van shortolva, ennyire biztos ? 100 % ? ne volt shortcovering ! hogy fognak ezek záródni ?
nem az van hogy amerre a többség van (ami a legjobban fáj) azzal ellentétesen húzzák meg a brokik, hogy a jutalékon felül alikvidálásokkal még nagyobbat szakítsanak ???
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 07:19
Előzmény: #43705  Törölt felhasználó
#43706
ja és ez a bika dolog, valahogy az orosz és kínai tőke lebeg a szemem előtt, hogy az elmaradó európai és egyéb befik helyett az jön most ide.
de ez csak egy olyan érzet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 07:17
Előzmény: #43703  Törölt felhasználó
#43705
na de azért csak lesznek addig is, amíg lefeleződnek a blúk kisebb-nagyobb körök, nemde ?
mindössze nem kell tartani a részvényeket túl sokáig és jó beszállópontot kell találni :o) és kiszállót is :o)))

mondjuk olvasva eme alábbi sorokat kezdek rosszul lenni... hétfőn el is adok mindent, kivéve a kárpótot :o)

csak azt nem értem, hogy lehet ennyire ellentétesen látni a piacot, mert ugye buxi baba meg őrült nagy bikát vár ... és nekem valahol hasonló érzetem van, úgy érzem ezeken a szinteken már gyűjtögetnek a "felvásárlók", akik hosszab távra teszik be a pénzüket, pl. oti vagy ricsi 3-5 év.
vagy valszeg az időtávban van az eltérés.
bár baba sztem mostanra várja azt a bikát, erre az évre .... !
nem értem.

már azt se értem, hogy a makit mi tartja, mert ha legközelebb is emel 50 pontot mnb - ahogy azt állítólag már árazzák - akkor miért nem megy lejjebb, hiszen csökken az osztalékhozama, szóval miért nem látom makiban ezt a beárazódást, hiszen pont ott kéne elsőnek látnom, vagy nem ?!
Törölt felhasználó 2008. 04. 05. 07:12
Előzmény: #43703  Törölt felhasználó
#43704
De én tényleg készültem tanárnő!!!!! :o)
avagy doki a hazai piacról.

BUX:

A nagyon nagyon nagyon hosszú trend érvényben van. Emelkedik ez a grafikon kétség nem fér hozzá. egy két szíverősítő meg kell. (hetes nézet)
De nem tartom egészségesnek (sortör tájmfréjm), hogy ezt a 23-22.5K szintet eldobta az index.
Ha naposon nézem, simán elréndzselhet 21-23 között ráfli spíking.
22.5 fölött mini longgal esetleg próbálkoznék. Mini minden értelemben. Minimális elvárás, minimális poziméret, minimális kockázat, minimális stop. (ugyanis napos ránézésben úgy tűnne hogy széllel szemben..) Márpedig fijúként nem jó az. Lányként nem tudom. De érdekelne.
Bullosabb egyre egyre jobban 23-24 megmászása után lennék, persze az is csak akkor, ha szépen mássza meg. Ha jövő héten nyílegyenest felmegy, attól nem lennék bullos. Az inkább egy igazi szombat estére emlékeztetne. No de kedves anyuka! Én nem feleségül akartam venni a lányát jelmondattal.
Ilyet tudod, sok sok vacak mozi megnézése után, meg kődobálás, meg romantikás sétálgatás után. Ahhoz meg kell a szép közös mult, a szép formás vonalak, és persze, hogy úgy tűnjön egyet akarunk.

Jajde elkalandoztam. Visszatérve. Ugye ha ez Bear market lesz, akkor csinálunk egy alacsonyabb csúcsot. Tudom tudom csináltunk már. De még elég nagyban nem. Ezt minden szinten meg kell tenni. Azért hogy mindenkinek jó legyen. Hogy mindenki be tudjon szállni aki kimaradt. Mindenki ki tudjon szállni aki rossz irányban van, és hogy a világbéke érdekében mindenki profitálhasson és vehessen egy zsáknyi "*Ez itt a reklám helye, eladó jelentkezni Uri Gelleren keresztül*".
Másrészt. Nagyon sok olyan véleményt hallani, hogy The end az esésnek. Kezdenek kitisztulni a piacok. Ahogy olvasni lehetett, kipucolták a piacokat. Egyesek nagyon nézegetnek hogy mit lehet venni.
Úgyhogy én óvatos lennék. Szimpli no szájn tu báj. egyelőre.
Ahogy gondolom: nem az alját meg a tetejét kell eltalálni, hanem pénzt kell csinálni. Hosszú távon. (Nem saját gondolat)
No ezzel kívánok mindenkinek kellemes hétvégét.
És még egy. Hétvégén nem illik kattogni a tőzsdén. Menjetek, sétáljatok egyet, sportoljatok, élvezzétek a napsütést, vagy csináljatok valami rendhagyót.
Törölt felhasználó 2008. 04. 04. 23:57
Előzmény: #43702  Törölt felhasználó
#43703
Ja igen, azt meg nem irtam, hogy TA alapon , es jozan paraszti esszel szamolva, mint legtobbszor be is szokott jonni ; a 16-30 as vetelek ,amik jelenleg hatalmas premiummal forgnak tovabbra is a tozsden, szabalyszeruen le kell nullazodjanak, jobb esetben, max ,egy allamkotveny hozamnyival el kell erje a kurzus a 16-30-as szintet, amit legoptimistabbknet is atlagolva, szamitsunk 29-nek.
Törölt felhasználó 2008. 04. 04. 23:37
Előzmény: #43701  Törölt felhasználó
#43702
Ecot 100 korul ja, de ezt mar regen irtam.

Humet fifikansabb. Manole mester, itt bead egy kort ,amit meg az oreg rokak is felreszagolnak...sztori ez akkor volt, amikor 16-30as savbol feltort...ahhoz kepest az arfolyam tobbszorozodott, a reszvenyek darabszama meg ugyancsak :-) 30-25 kozott eros idegekkel,ajanlott a zsakolas.

Addig az OTP is leadja a +801-es arfolyamat , legalabb zerusra.
Törölt felhasználó 2008. 04. 04. 23:24
Előzmény: #43699  Törölt felhasználó
#43701
Mi meg már akkor majd csipegetjük, a humetet 30 alatt, az Ecót meg 100 alatt, ugye komám? :-)

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek