Topiknyitó: koi 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.

link

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
copa 2011. 06. 20. 12:38
Előzmény: #1036  watson
"Gyakori kérdések közt találtam: link
"2011. július 1-én a KBC Equitas Zrt. anyavállalatával, a KBC Securities N.V.-vel egyesül."
"Mind a számlanyitás, mind a számlavezetés ingyenes." :DD
míg a kondíciós listában link 499 áll... "

Az első link a jelenlegi árakat tartalmazza, a második a jul 1-utáni árakat.

NYESZ-nél a 2000Ft számlavezetés marad, de tartozik hozzá egy kötelező normál számla, amire most jön a számlavezetési díj, hiába nincs rajta semmi.
copa 2011. 06. 20. 12:32
Előzmény: #1037  copa
A NYESZ-nél a jutalék is változik, pl 2-es csomagban normál kötésnél 0,1%-ról 0,25%-ra.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 12:30
Előzmény: #1034  pioca
Érdeklődnék, h. mi van akkor ha osztalékra vagyok jogosult (pl. nutex), nem tudom mikor kapom meg (eddig nem jött meg, a kifizetés kezdődátuma elméletileg júni 15.), időközben eladtam a rv-t, és most megszüntetem az értékpapírszámlát is (amin a rv. tranzakciókat lefolytattam) az equitas-nál?
Az osztalékom hogy kapom meg?
copa 2011. 06. 20. 12:28
Előzmény: #1036  watson
A 2-es csomaggal a jutalékok változatlanok, de azon kívül minden változik:
számlavezetés 0-ról 500-ra
minimumdíj 150-ről 200-ra
transzfer 1000-ről 5000-re
pénzutalás bankba 0,02%-ról 0,05%-ra
pénzutalás brókercéghez 0-ról 0,05%-ra

Hírtelen ennyi jutott eszembe, és ki tudja később még milyen meglepetéssel örvendeztetnek meg.
watson
watson 2011. 06. 20. 12:12
Előzmény: #1029  copa
"Például attól tartok, hogy amíg, 1-2 napig a második NYESZ számlán parkolnak a részvények, belekötnek abba, hogy 1-2 napig ez a NYESZ számla nem volt NYESZ-R, ezért pl ujra indul a három év, vagy valami hátrányt kitalálnak, amire majd csak utólag döbbenek rá."

A részvényparkolás irreleváns az adókedvezmény szempontjából. A kedvezményre jogosító műveletnek (nyereség realizálás) kell az aktuálisan élő számlák közül az elsőként megnyitotton lenni, azaz a régi bezárását követően jogosít az újon köttött ügylet kedvezményre.

A 3 év az jó kérdés, de szerintem a jogfolytonosság a lényeg, és nem kezdődik újra a 3 év.

számlacsomagok: nem világos még minden momentum a számomra sem, de én úgy látom hogy a 2. csomaggal minden változatlan marad, a havi 500Ft-os szla vezetés és a 150-ről 200Ft-osra emelt minimumdij mellett, vagy tévedek?
Gyakori kérdések közt találtam: link
"2011. július 1-én a KBC Equitas Zrt. anyavállalatával, a KBC Securities N.V.-vel egyesül."
"Mind a számlanyitás, mind a számlavezetés ingyenes." :DD
míg a kondíciós listában link 499 áll...

NYESZ-R esetén viszont törvényileg 2000Ft az évi szla vezetés ha jól emléxem ;)
copa 2011. 06. 20. 11:57
Előzmény: #1034  pioca
Azt tudod, hogy jul 1. után megszűnik a brókercégekhez való ingyen pénzutalási lehetőség.
pioca
pioca 2011. 06. 20. 11:52
Előzmény: #1032  copa
Úgy van, legalábbis az ügyintéző ezt mondta. A transzfer már meg is történt, azt mondták lehet, hogy már ma átér de legkésőbb holnap. A pénzt egyenlőre nem utalom, mert szerdán jön rá a nyomda osztaléka meg egy 20000Ft os pakkot el akarok adni és csak ha fizikailag a számlán lesz a lé akkor lehet utalni.
copa 2011. 06. 20. 11:49
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
Na erre kíváncsi leszek.
copa 2011. 06. 20. 11:47
Előzmény: #1030  pioca
Akkor ezek szerint telefonos eljárás esetén nem kell előtte bankszámlaszámot aktiválnod KBC-hez odautalással.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 11:47
Előzmény: #1028  Assur-nasir-apli
Az alább kérdést tettem fel emailben a KBC Equitasnak.
"A NYESZ számlán nincs Daytrade megbízái lehetőség csak normál!"

Válaszuk:
"Valóban nincs feltüntetve, elnézését kérjük, javítani fogjuk. Köszönjük, hogy szólt!
Tehát a Daytrade megbízás díja ugyanannyi, mintha a normál, vagy TBSZ számlán tenné."
pioca
pioca 2011. 06. 20. 11:38
Előzmény: #1029  copa
A költöztetés menete: Felhívod a kbc ügyfélszolgálatot, a menüben kiválasztod a transzfert. Az ügyintéző azonosít, majd elmondod, hogy transzferálni szeretnél, és miből mennyit. Megadod neki a célállomás keller számát (esetemben a randomé 483/M, a többit ők intézik. 1000Ft/értékpapírfajta.
A pénz utalása 144-el kezdődő számlára (közvetlen számlaszámom a brókercégnél, és ingyen utalják oda)ugyanaz a telefonos eljárás mint a transzfernél
copa 2011. 06. 20. 11:32
Előzmény: #1027  watson
Például attól tartok, hogy amíg, 1-2 napig a második NYESZ számlán parkolnak a részvények, belekötnek abba, hogy 1-2 napig ez a NYESZ számla nem volt NYESZ-R, ezért pl ujra indul a három év, vagy valami hátrányt kitalálnak, amire majd csak utólag döbbenek rá.

Néhány éve kérdeztem Equitas ügyfélszolgálatot NYESZ ügyben, azt mondták forduljak adótanácsadóhoz, mert ők nem tudnak válaszolni.
Assur-nasir-apli 2011. 06. 20. 11:22
Előzmény: #1026  watson
kedves KBC_Equitas!

csatlakoznék Ferenc86 és pár további hozzászóló kérdéséhez, azaz hogy egy hosszú távú, elvileg akár 30-40 évre szóló számlatípusnál hogy lehet ilyen drasztikus mértékű jutalék emelést végrehajtani, amivel a legkedvezményezettebb számlatípusból egy csapással a legkedvezőtlenebbé válik a NYESZ számla.

Jó, tudom, hogy a jogbiztonság Magyarországon kezd értelmezhetetlen fogalommá változni, de ennek ellenére motoszkál bennem egy homályos kósza emlék, érzés, egyfajta jogérzet, hogy ha én 40 évre elkötelezem magam valami mellett, akkor 3 év múlva ne lehessen azon úgy egyoldalúan, önkényesen változtatni a káromra, hogy abból 37 évig menekülni sem tudok jelentős adófizetési kötelezettség nélkül.

Megtisztelne válaszával, hogy Önök mennyire tartják korrektnek az eljárásukat.

Köszönettel,

watson
watson 2011. 06. 20. 11:10
Előzmény: #1012  copa
"Azzal őrjítenek meg, hogy NYESZ-R-ből csak egy lehet. De hogy mikor éppen melyik a NYESZ-R, azt nem bírták sehol értelmesen leírni a törvény kitalálói."

ttist csak megerősíteni tudom, én is vittem Unicredittől KBC-hez NYESZ-R számlát ;)

A törvény egyértelmű, amíg 2 számla van NYESZ-R-nek megnyitva addig csak az elsőként nyitotton végzett műveletekre vonatkozik a kedvezmény. Amint becsuktad a régit onnantól az új, a fennállók közül elsőként (vagy egyetlenként ;) megnyitotton veheted igénybe a továbbiakban a NYESZ-R kedvezményt.
watson
watson 2011. 06. 20. 11:01
Előzmény: #1001  stock33
"kérdés: ha nem az igazolásokban lévő adatokat vallom be, hanem a saját excel táblámban vezetett valamit (ami mondjuk a saját készletértékelés miatt eltér 3-4 millióval az apehhoz leadottól), akkor hány nap alatt rángatnak be az apeh-hoz? "

A brókercég készletértékelése csak tájékoztató jellegű, nem vagy köteles azt figyelembe venni!

Webbróker kimutatás: "Az itt látható adatok tájékoztató jellegűek. A tőzsdei ügyletből származó jövedelem után számított árfolyam-nyereségadót az SZJA. 1995. CXVII. törvény 67/A.§-a szerint kell meghatározni. "

"67/A.§ (5) A jövedelmet és az adót a jövedelmet szerző magánszemély az ellenőrzött tőkepiaci ügylet(ek)ről a befektetési szolgáltató által kiállított bizonylatok (teljesítés-igazolások), illetőleg saját nyilvántartása alapján – az árfolyamnyereségre irányadó szabályokat is értelemszerűen figyelembe véve – állapítja meg, az adóévről benyújtandó bevallásában vallja be, valamint az adót a bevallás benyújtására előírt határidőig fizeti meg."

kiemelném: "saját nyilvántartása alapján"
Dolgozzanak_a_rabok 2011. 06. 20. 10:24
Törölt hozzászólás
copa 2011. 06. 20. 09:48
Előzmény: #1019  kislajos
KBC Equitas-ról beszélek. Ott van a NYESZ-normál számlapáros. Eddig nem bosszantott, csak annyiban, hogy külön kell a kettőre belépni a kütyüvel.
bronz 2011. 06. 20. 09:21
Előzmény: #1022  wyl
Gondoltam, hogy bennem van a hiba. :)

Ha nem veszik észre, hogy mennyi "pozitív visszacsatolás" jött az ügyfelektől a Facebookon, itt vagy a Stocklandyardon, akkor kijönnek egy új csomaggal menteni a menthetőt. Ha meg nem, akkor a Random Capitalnek piszok jó hónapja lesz. :)
wyl 2011. 06. 20. 09:08
Előzmény: #1021  bronz
rosszul értelmezed az információt...
Hihetetlenül kedvező???

Igen, hihettelenül kedvező!!! Nekik :-)
bronz 2011. 06. 20. 08:53
Előzmény: #1019  kislajos
"Tisztelt Ügyfelünk!

Július 1-től a KBC a PETI és Webbróker kereskedési rendszeren keresztül számos külföldi tőzsde részvényeit teszi elérhetővé ügyfelei számára, hihetetlenül kedvező díjak mellett!"

Hihetetlenül kedvező???
LOL :DDDD
Még a BÉT díjak is rohadt drágák lesznek immár, nemhogy a külföldi tőzsdék kereskedési díjai.
Ezt a parasztvakítást, amit ezek csinálnak. Nemhogy tanulnának a kritikákból és gyorsan lépnének, kijönnének egy 4. díjcsomaggal az ügyfélvesztés minimalizálása érdekében, helyette tovább megy a PR és a magyarázkodás, hogy ez majd milyen jó is lesz nekem.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek