Topiknyitó: Portfolio 2016. 10. 20. 08:31

Jövő héten nyírhatják ki Rogán letelepedési kötvényét  

Ugrás a cikkhez
Elképzelhető, hogy változik az alaptörvény-módosítás elfogadásának november 8-ra tervezett időpontja, miután a kormány megfontolja a letelepedési kötvények megszüntetését, amelyet a Jobbik szabott feltételként a javaslat megszavazásához -...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=239005
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2016. 10. 20. 21:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#41
"A példád sántit hiszen egy ingatlan mögött munka van,s épitőanyag, s ezért értéket bír(még ha 1ft-os a telek akkor is)Az állampolgárság mögött egy tollvonás áll."

Ja bocs. ha ezt én írtam volna lennék én itt hazaáruló mocskos Komcsi.

Az állampolgárság NEM csak egy tolvonás. És tökmindegy mennyi a költsége. Az értéke ( mellesleg továbbra is NEM állampolgárság hanem letelepedési jog. NEM ugyanaz hála az égnek ) kb 50 millió forint és állam bácsi lemond róla és odaadja offshoriozóknak. Ha jelképes értéke lenne NEM fizetnének érte ennyit.

Mondom én ha ezt MSZP-sek csinálnák már égne a fél belváros. Ha fideszesek a hülye hívek nem hogy csak kussolnak még nekiállnak védeni is.

Ennyire komolyan nem lehettek hülyék. De igazatok van adjuk kölcsön a szent koronát pár hétre. Úgyis egy rakás ócskavas és semmibe se kerül nekünk. Az érte kapott milliókat meg adjuk oda nekem mert hát én olyan kurva jó vagyok hogy nulla költség mellett egy felbecsülhetetlen értékű tárgyat bármikor el tudok sózni pár különc milliárdosnak pár tíz millióért.
Peterbond 2016. 10. 20. 21:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#42
"Tehát az állam a termékét korlátlanul tudja reprodukálni s ezért az ára is jelképes."

Ehhez képest 90 milliárdot csak hozott egyes embereknek. Az egyszerű ember azt hinné te kapsz a pénzből hogy ennyire ad a hülyét. Az okosabbja meg tudja hogy biztos nem. ennyi ésszel esélyed sincs oda kerülni a húsos fazékhoz. Pedig Mészáros Lőrinc IQ-ja is lehet úgy 70-80.
Törölt felhasználó 2016. 10. 20. 22:20
Törölt hozzászólás
#43
Peterbond 2016. 10. 20. 22:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#44
Akinek ennyi pénze hidd el nem hülye. Okkal kell neki a tartózkodási engedély. Valószinűleg nagyon sok pénzt keres vele, hogy így itt az EU-n belül üzletelhet.

A 10% diszkont az pont a normál összeg egy hitelre. Ennyi lenne egy normál államkötvény is. Nem az a pofátlan. Max hogy a befektető arról is lemond a közvetítő javára tehát neki a letelepedsi jog megér még ennyi pénzt is.

Újzélandon BEFEKTETT az illető vagy kölcsön ad az államnak? Ez se mindegy. Előbbi munkahelyet teremt, GDP-t, adót, itt kerül felhasználásra és nem visszafizetik 5 év után. De max ennyit ér az Újzélandi letelepedési. Mivel az csak egy igen kis piac míg a magyarral a világ egyik legnagyobb piacához ( AZ EU természetesen nem a kis magyar ) veszel belépőt.
Törölt felhasználó 2016. 10. 21. 08:19
Törölt hozzászólás
#45
_pampa 2016. 10. 21. 08:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
a Vona által említett "rogán se hozzon terroristát"... felvetésnél amit nem értek....

ha pl. máltai kötvényt vesz valaki az beutazhat Magyarországra?

mert a megszüntetésnek akkor lenne értelme, ha az EU központilag mindenkinél beszüntetné!

mert így a vona kijelentését úgy is értelmezhetjük, hogy azon államoknak lobbizik akik továbbra is értékesíteni fognak kötvényeket....

az üzleti részről amit írtál azzal egyet értek, így nem maradhat, vagy változtatnak rajta vagy megszüntetik!
Peterbond 2016. 10. 21. 12:07
Előzmény: #46  _pampa
#47
Pampa ertjuk mi.

Ha fizetnek a fidesznek johet barki. Ha nem akkor mind mocskos terrorista es elarasztja a sok muzulman europat.

A mostani menekultek is johetnenek mind ha az EU vagy ok fizetnenek 10.000 eurt fejenkent Roganeknak. Csak ertenem neked miert jo ez igy.

_pampa 2016. 10. 21. 12:35
Előzmény: #47  Peterbond
#48
szerintem meg nem érted.

ha mi nem adunk el több kötvényt akkor is jönnek a kötvényvásárlással az EU-ba.
csak nem itt veszik hanem más országban.

nem a kötvényt kell megszüntetni ,hanem a pénzügyi részt kell újra szabályozni.minden "haszon" az államkasszába kerüljön!

és ne a fidesz-nek fizessenek hanem Magyarországnak.

szvsz
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 10. 16. 08:49
#49
Kósa Lajos, a Fidesz önkormányzati választásokért felelős kampányfőnöke többek közt arról beszélt a királyi tévében hétfő reggel, hogy Budapesten az itt élő külföldiek döntötték el a főpolgármester-választást.
Pedig kezdetben milyen jó biznisznek látszott a letelepedési kötvény.
signal2
signal2 2019. 10. 16. 09:03
Előzmény: #48  _pampa
#50
Ebben egyetértünk. Nekem is az volt a legnagyobb bajom a konstrukcióval, hogy a közvetítőcégek kerestek sokat rajta az állam helyett. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 17. 08:04
Törölt hozzászólás
#51

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek