Topiknyitó: Portfolio 2017. 10. 09. 23:28

Így vegyük el a pénzt a szupergazdagoktól és adjuk oda szegényeknek  

Ugrás a cikkhez
Miközben az alsó középosztály alig gyarapodik, a szupergazdagok jövedelmi és vagyoni részesedése rohamosan emelkedik. Hogyan lehet ezt megállítani? A válasz nem is olyan egyszerû. Az eszközök jó része nem igazán hatásos, vagy
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
giganti 2017. 10. 10. 12:38
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#60
Pontosan!
Csak ebben az esetben lehet garantálni,hogy az országban élő embereket fogja segíteni a kitermelt ásványi kincs és nem a korrupt politikusokat akiket kilóra megvesznek a gazdag bányatulajok!
Ezért kellene egy ENSZ határozat erről!
giganti 2017. 10. 10. 12:36
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#59
"De mindegy, el kell zavarni a szemét multit, és allamosítani mindent. Aztan tagadni, hogy marxisták vagyunk..."
Ezt sohasem írtam!
Én azt írtam:
Nem szabad beengedni őket.
giganti 2017. 10. 10. 12:31
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#58
Nem!
Nem érted?
Van egy technológiája amit kifejlesztett. Azt leköltségeli egy  országban egy terméknél.
Majd ugyanazon terméket más országban kezdi gyártani és a technológiát (kifejlesztését) szintén költségként elszámolja. 
Így extra profitra tesz   szert. Azt az elszámolt  költséget simán kifizethatné munkabérként.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 12:30
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
De nyilván Venezuela gazdasága szarnyal, bezzeg akik beengedik a szemét multikat..
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 12:29
Előzmény: #54  giganti
#56
Nem, te azt írtad, hogy írja elő az ENSZ, hogy ne adhassák el a banyászati jogokat külföldi cégnek. Hatalmas különbség, te meg akadod mondani, mit csináljanak, én viszont nem!
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 12:28
Előzmény: #53  giganti
#55
Még mindig nem állítottam, hogy jótékonyak a multik. Csak annyit allítottam, hogy a profitorientáltság nem valami ördögtől való dolog, mint ahogy ti marxisták előadjátok.
De mindegy, el kell zavarni a szemét multit, és allamosítani mindent. Aztan tagadni, hogy marxisták vagyunk...
giganti 2017. 10. 10. 12:27
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#54
De hát én épp azt mondom, hogy saját kárukon fejlődjenek. "
Nem,te azt írtad jobban jár ha kiadja bérbe.
Én pedig azt írtam , ha nem bír vele önerőből akkor ne multiktól hanem az ENSZ-től kérjen segítséget.
Így saját maguk fognak fejlődni. A  munkabér és a profit is helyben marad.
giganti 2017. 10. 10. 12:24
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#53
Nem, nem jobb! Csak annál jobb mint amit  azok a jótékony multik tesznek.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 12:23
Előzmény: #46  Vazsmegyei
#52
Azért kérdezem mondj rá egy példát, ha már szerinted nem veszem észre.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 12:23
Előzmény: #45  giganti
#51
Akkor oda ingyen kellene adni? Ha már sokszorosan visszahizta az árát a házam, akkor ingyen beköltöznél? Miféle komcsi tempó ez?
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 12:21
Előzmény: #44  szivacs
#50
Nem az összeg a lényeg. Az örökösödés például lehet ugyanúgy jellemromboló, mint a marxista osztogatás, csak ugye nem biztos, hogy el kellene venni a jogot a szülőktől, hogy a vagyonujat továbbadhassák, na meg a jó szülő nem arra neveli a gyerekét, hogy csak beleüljön a tutiba, hanem hogy tovabb gyarapítsa a csaladi vagyont.
A lényeg, hogy tesz-e a pénzért, vagy ajándékba kapja. Akkor is, ha cégvezetőként csinál jó üzleteket, akkor is ha gyárban dolgozik órabérért.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 12:17
Előzmény: #42  giganti
#49
"Amennyiben  nem tartod jó megoldásnak,hogy országok a saját kárukon fejlődjenek akkor hogyan fogják elérni  a fejlett nyugat szintjét?"
De hát én épp azt mondom, hogy saját kárukon fejlődjenek. Te akarod, hogy az ENSZ zavarja el a szemét multikat.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 12:16
Előzmény: #40  giganti
#48
Ok, akkor tehát szerinted ha állami cégek termelnek, az jobb?
szivacs
szivacs 2017. 10. 10. 12:11
Előzmény: #45  giganti
#47
"Nem a profittal van a baj! Inkább az elosztásával."
https://media1.giphy.com/media/rH3D0O1aFWgRG/giphy.gif
Hol van az optimuma a profitot előállítók (munka/tőke/társadalom) közötti elosztásnak - ez a kérdés.
Vazsmegyei 2017. 10. 10. 11:51
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#46
Na én nem vagyok olyan értetlen mint te! Folyton veszed a példáidat a komcsiktól: Hát azt sem veszed már észre, hogy milyen példákkal operálsz?
giganti 2017. 10. 10. 11:46
Előzmény: #44  szivacs
#45
Nem a profittal van a baj! Inkább az elosztásával.
Az odatelepült multi 1000x többre árazza be az odavitt technológiát, mint amennyivel kifizeti a kapott  munkaerőt.
Érthetőbben:
pl. Odavisz egy gyártást amit előtte már 3 országban 0-ra futtatott és az új országban szintén felszámolja költségként a fejlesztést.
szivacs
szivacs 2017. 10. 10. 11:40
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#44
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 0,1 dollárt - napi 12 órát dolgozol heti 6 napot, pl. bangladeshi gyerekmunkás,
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 1 dollárt - napi 10 órát dolgozol heti 5 napot, pl. délamerikai ültetvény munkás,
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 10 dollárt - napi 8 órát dolgozol heti 4,5 napot, pl. európai gyári melós,
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 100 dollárt - napi 6 órát dolgozol heti 4 napot, pl. európai ügyvéd,
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 1.000 dollárt -  napi 4 órát dolgozol heti 3 napot, pl. tanácsadó
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 10.000 dollárt - napi 1 órát dolgozol heti 1 napot, pl. fb tag
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 100.000 dollárt - napi 1 órát dolgozol havi 1 napot, pl. cégtulaj
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 1.000.000 dollárt - napi 1 órát dolgozol évi 1 napot, pl. szelvényvagdosó
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 10.000.000 dollárt - napi 1 órát dolgozol egyszer, pl. örökös
Dolgoztál egy órát és ezért kaptál 100.000.000 dollárt - megszülettél...
Melyik pénz az amelyik már jellemet rombol? :-)
giganti 2017. 10. 10. 11:39
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
Batyut köt az okos gyerek hátára és befizeti az okos nyugati oskolába.
giganti 2017. 10. 10. 11:36
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
Ez is tipikus marxista felfogás, hogy minden üzletnek egy nyertese és egy vesztese van, holott nagyon sok üzlet lehet win-win szituáció. Adott esetben simán lehet olyan, hogy a bányászati jog többet hoz az adott országnak, mint amennyit keresne akkor, ha ugyanannyi nyersanyagot, amennyit a külföldi cégek kitermelnek, maga termelne ki, mert lehetséges, hogy annyival hatékonyabb a külföldi cégek technológiája, illetve szervezeti hatékonysága."
Erre mondta a székely öreg:
nem értem,de megmagyarázni én is megtudom!
Amennyiben  nem tartod jó megoldásnak,hogy országok a saját kárukon fejlődjenek akkor hogyan fogják elérni  a fejlett nyugat szintjét?
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 11:33
Előzmény: #38  giganti
#41
Vagy nem jut el arra a szintre, mert nincs miből elinduljon, nincs miből képezze a lakosságot.
Az a cukormáz, amit te előadsz, mert az nem működim, csak szépen hangzik, hogy majd a gaz multit elüldözzük, a széplelkek meg jóakaratból megoldanak mindent.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek