Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 10:06
Előzmény: #32576  Törölt felhasználó
#32580
Sajnos az A kaetegória a BÉT paraméterei alpján definiált. pl. forgalom. Persze ez is mesterségesen lett felnyomva. Ergó KAMU az egész.
Cégek ellenőrzése mások dolga, de ahhoz feljelentés/bejelentés is kell. !!!!
csa-csi
csa-csi 2008. 08. 21. 10:05
Előzmény: #32568  Törölt felhasználó
#32579
kiscsacsi!

a csőcselék kifejezés, amit ,(zárójelben és kérdőjellel) írtam a puritan által használt és neki kontrázó nickekre, olyan szervezetlen, uralkodni vágyó csoportosulást jelent, amelynek céljai ismeretlenek vagy kizárólag a rombolás maga.
Ezt a véleményemet engedelmeddel fenntartom.
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 10:02
#32578
49 ft-nál nagyobb vevő.
érdekes az,hogy a nagy eladónk,most sehol sincsen.
Jovi 2008. 08. 21. 10:01
Előzmény: #32574  exmnbs1
#32577
Exmnbs1,
Arra szerintem a 8 millió maradványból kapott, amit már bevezettek a tőzdére.És itt van a kutya elásva: miért is kell nekünk találgatni?
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 09:59
#32576
ha ilyen érveket írtok,akkor ,hogy lehet A kategóriás ez a papír?
én eddig Ta alapon néztem eddig a papírokat.most,hogy állandóan olvaslak bennetek,egy kissé másként látok.
amikor beválasztanak egy adott papírt A kat.-ba,akkor nem vizsgálják kellő képpen felül a céget??
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 09:55
Előzmény: #32567  stock33
#32575
Jó Civin Úr!
Ez a hsz Önnek van címezve, nem holmi csa-csi, Wiccának vagy nekem!
Szíveskedjék válaszolni, hogyan orvosolható ez a probblema!!!!!

Még mindig nem érted? Nem az a kérdés, hogy miért 6Ft-on kellett részvényt nyomtatni. Én ezen túlléptem. Rendben, 6Ft-on nyomta a részvényt. Nekem az a kérdésem, hogy ez miért baráti kezek birtokában van, mikor lehetne a Humet Nyrt, azaz minden részvényes tulajdonában. Ez írtóztató nagy különbség. Ha a Humet Nyrt tulajdonában vannak, mint sajátrészvények, akkor
- transzparens
- nem lehet suttyomban, a részvényesek tudta nélkül eladni a piacon
- mindenki tudja, hogy mi a helyzet, ezért nem aron pánikolnak a befektetők, hogy az előző öntés vajon a "baráti kezek"-től érkezett-e
- a mesternek se kell állandóan a sok "idióta befektető"-nek elmagyarázni mithogymiért
- nem ijeszti el a potenciális befektetőket
- nem kéne azon morfondírozni, hogy vajon a nagybefektető nem azért szállt-e ki, mert Ők is ezt kérték a mestertől, mármint hogy a "baráti kezek" stratégiát fehérítse ki, de a mester nemet mondott
- stb........

Kicsit se lenne durva, ha a jövő héten Csányi bejelnetené, hogy nyomtatnak 150 millió részvényt, amit 100Ft-ért "baráti kezek" zárt körben megvesznek, de higgyük el, ezt Ő majd csak jó dologra fogja felhasználni. Olyan mélyre zuhanna az árfolyam, hogy azt még Dr. Babics Egon se tudja berajzolni az üveggömbjébe.
stock33

exmnbs1 2008. 08. 21. 09:55
Előzmény: #32572  exmnbs1
#32574
azaz Dr Nagy Istvánhoz?
csa-csi
csa-csi 2008. 08. 21. 09:55
Előzmény: #32567  stock33
#32573
kedves stock33. Én nem vagyok pénzügyi szakember és nem vagyok közgazdász.
Te meg tudom, mert mondtad, nem vagy HUMET részvényes. Azért azt megkérdezem tőled, ha te 6 forintér veszel egy részvényt és 150 fölött eladod, a hasznod 1/5-ét hová kinek adod tovább?
Minden üzletben fontos, hogy a törvényes kereteken belül mindkét fél számára a a várt eredmény szülessen. Ennek csak egyik eleme az adóoptimum megtalálása. Ha olyan egyszerű lenne, mint ahogy te képzeled, akkor kutyafüle sem maradna a nyereségből.

exmnbs1 2008. 08. 21. 09:54
Előzmény: #32571  Jovi
#32572
Nem az került Reanálhoz?
Jovi 2008. 08. 21. 09:53
Előzmény: #32570  Jovi
#32571
Az is válasz, ha nem jön rá válasz .Akkor mindent megértettem.
Jovi 2008. 08. 21. 09:42
Előzmény: #32568  Törölt felhasználó
#32570
Kedves csa-csi,
Ássuk el a csatabárdot és beszéljünk konkrét esetről.
Csak egy példa a közelmúltból a transzparencia hiányára: a Credington és a Senergie bejelentette, hogy részvényeket szerzett. Együttesen kb 18 millió darabot.Tőzsdén, tőkeemelésből vagy hogyan?Valószínűleg tőkeemelésből.
23 millió tőkeemelés mínusz 18 millió=5 millió részvény.Ennyi hiányzik, ennyit kaptak Civin jóbarátai, ennyi tűnt el a szemünk elől.Ha ez Téged nem zavar akkor mire is gondolhatnánk, mint arra hogy kaptál belőle.
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 09:32
Előzmény: #32567  stock33
#32569
Granula két legyet egy csapásra. :DD )))
Civin - Dr. Babics tandem :!!! hihi
Van egy javaslatom CIVIn atyó részére:
fizesse ki a kisbüfiket 73 HUF on majd vezesse ki a HUMETET a tőzsdéről.
az össze 6 HUFfos WC papperrrel együtt. hihi
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 09:30
Előzmény: #32565  Törölt felhasználó
#32568
Puritán!

Van egy gomb: "jelzés a moderátornak".

Én mostmárt megkeresem azrt a csőcslékező hsz.-t, és enter!
stock33
stock33 2008. 08. 21. 09:25
Előzmény: #32561  csa-csi
#32567
Még mindig nem érted? Nem az a kérdés, hogy miért 6Ft-on kellett részvényt nyomtatni. Én ezen túlléptem. Rendben, 6Ft-on nyomta a részvényt. Nekem az a kérdésem, hogy ez miért baráti kezek birtokában van, mikor lehetne a Humet Nyrt, azaz minden részvényes tulajdonában. Ez írtóztató nagy különbség. Ha a Humet Nyrt tulajdonában vannak, mint sajátrészvények, akkor
- transzparens
- nem lehet suttyomban, a részvényesek tudta nélkül eladni a piacon
- mindenki tudja, hogy mi a helyzet, ezért nem aron pánikolnak a befektetők, hogy az előző öntés vajon a "baráti kezek"-től érkezett-e
- a mesternek se kell állandóan a sok "idióta befektető"-nek elmagyarázni mithogymiért
- nem ijeszti el a potenciális befektetőket
- nem kéne azon morfondírozni, hogy vajon a nagybefektető nem azért szállt-e ki, mert Ők is ezt kérték a mestertől, mármint hogy a "baráti kezek" stratégiát fehérítse ki, de a mester nemet mondott
- stb........

Kicsit se lenne durva, ha a jövő héten Csányi bejelnetené, hogy nyomtatnak 150 millió részvényt, amit 100Ft-ért "baráti kezek" zárt körben megvesznek, de higgyük el, ezt Ő majd csak jó dologra fogja felhasználni. Olyan mélyre zuhanna az árfolyam, hogy azt még Dr. Babics Egon se tudja berajzolni az üveggömbjébe.
exmnbs1 2008. 08. 21. 09:25
Előzmény: #32564  csa-csi
#32566
"Ilyen óriási fejlődésnél a cégépítés, új stratégia kialakítása, a gazdálkodás racionalizálása, sokkal előbbre való mint az árfolyam mesterséges
karbantartása."

Hogy valóban óriási a fejlődés, az még némi igazolásra szorul ahhoz, hogy mindenki így lássa
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 09:24
Előzmény: #32561  csa-csi
#32565
csa-csi - ő az az úr, aki tegnap csőcsléknek nevezte a fórumozókat!!!!

amikor tegnap sokadszorra azt a témét feszegettem, hogy minimum 2008.07.02-ig volt ócsó eladás, akkor erre az egyik társunk azt írta, hogy minek írok erről, mert ezt már a cégvezetőék beismerték.

és mi van ma, mit állít megint csa-csi?

"Nem volt részvényhigítás. Én csak utalni tudok civin unásig ismételt beírásaira."

csak azt felejtették el a Humi vezetői, hogy a szavahihetőségüket már eljátszották, így már egyre kevesebben hisznek a cégvezető "szép" szavainak.
tettek kellenek!!!!
megint a jövőről beszélnek, mint a politikusok.

látjátok a kollegáink ésszerű felvetéseit továbbra is elengedik a fülük mellett.
vajon miért?
valószínűleg azért mert nincs tisztességes válaszuk a feltett kérdéseinkre!!!!
csa-csi
csa-csi 2008. 08. 21. 09:17
Előzmény: #32563  exmnbs1
#32564
Igazad van exmnbs1, amit civin tesz az tiszteletet parancsoló. Részben erről ömlengtem az előbb.
A magam ezer hibája közül jó az, ha egyet kiemelünk? :)
exmnbs1 2008. 08. 21. 09:06
Előzmény: #32562  Törölt felhasználó
#32563
"Hogy van-e haszna az árfolyam alakulására azt nem tudom, de azt érzem, hogy ez valamiféle megbecsülést jelez minden HUMET kisbefektető felé."

csa-csi, példát vehettél volna róla
Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 08:59
#32562
bár 75fton tőkétemelni,gazdaságilag nem jó a cégnek.erről írt Civin úr.vissza lehet keresni.
csa-csi
csa-csi 2008. 08. 21. 08:58
#32561
Nem volt részvényhigítás. Én csak utalni tudok civin unásig ismételt beírásaira. Akkor lett volna az, ha nem értéknövelő beruházásra használja. Éppen az tisztességtelen az itteni siránkozásokban, hogy kérdeznek, civin korrekt választ ad és mintha misem történt volna,ugyanott folytatják: az olcsó papíroknál.
Mintha ma nem lenne a HUMET milliárdos értéket képviselő nemzetközi cégcsoport.
A jelen piaci környezetben az árfolyamok óriási liftezése természetes. Kivédeni ezt csak nagy vérveszteség árán lehet. Szerintem nem is érdemes. (lásd Fotex) A HUMET-nél, -úgy tűnik- a menedzsment okosan döntött, amikor nem tett hálót és hagyta az árfolyam ilyen lecsurgását. A tulajdonosok átrendeződése azáltal, hogy a rövid távú, hamar elbizonytalanodó befektetők kiszálltak, erősebb alapot épített a részvénynek. Ilyen óriási fejlődésnél a cégépítés, új stratégia kialakítása, a gazdálkodás racionalizálása, sokkal előbbre való mint az árfolyam mesterséges
karbantartása. A kisbefektetői türelmetlenség részben érthető, hiszen a többi részvény is libikókázik, az árfolyam és a valós piaci teljesítmény külön életet él. Ez erősíti fel a spekulációs kereskedés szerencsejáték jellegét. Emiatt annak aki itt rossz ütemben vásárolt (netán beragadt) az az érzése, hogy kijátszották és
máshol már pénztengerben úszhatna. Nincs ma egyetlen részvény sem a parketten, amelyiknek az árfolyama kisebb-nagyobb mértékben nem ugyanezt az utat járja, mint a HUMET. Tudjuk, hogy a mi lett volna.. itt a tőzsdén a leggyakrabban használt kifejezés, csakis saját rossz döntésünk kimosására jó.
Tuti tipp nincs. De nem kizárt, hogy e rozoga, abszolut mélypontközeli állapotban vergődő budapesti tőzsde egyik rövidesen legszebben fénylő csillaga lesz a HUMET! Emiatt tán fölösleges sokak értetlensége, hadakozása civinnel, aki van annyira hiú, hogy a legnagyobb motivációja nem a vélt pénzéhsége, hanem élete nagy produktumának sikerre vitele.
Formabontó megjelenése itt a fórumon mindenféleképpen tiszteletet parancsoló.
Hogy van-e haszna az árfolyam alakulására azt nem tudom, de azt érzem, hogy ez valamiféle megbecsülést jelez minden HUMET kisbefektető felé.
Kicsit több türelem a szkeptikusok részéről -néhány hétig- bölcs dolog lenne.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek