Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stoky 2007. 07. 10. 22:58
Előzmény: #16117  Törölt felhasználó
#16120
2400 ig jó lesz )
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:58
Előzmény: #16114  Törölt felhasználó
#16119
Sziasztok!
Leirom már az én véleményemet is hátha valakit érdekel! :) nem sürün olvasom a forumot csak néha bele bele kostolok.. ( nem sok értelmét látom)
Nagyon szép hir a mai is.. nem csalodtam eddig a vezetöségbe egy fikarcnyit se! minden a terv szerint halad! na jo kissebb csuszások lehetnek de egy ilyen nagy beruházásnál szerintem ez tejjesen elfogadhato..célzok itt a spanyol központi támogatásos hirre.. késik.. de kijön.. magyar támogatásos hir is késett vagy 1-2 hetet .. de kijött ez is fog jönni.. majd váratlanul hogy ne tudjatok hirtelen venni! :)) oriási növekedési potenciál van benne és a gyárak bizony meg fognak épülni csak idö kérdése.. és akkor már ugy ahogy mercurius barátunk mondja már nem itt lesz az ár ... hanem valahol a csillagos egekbe.. :-) persze akkor is lehet majd venni de már közel se hoz ekkora profitot mint amit most hozna.. Mindenütt mind a 3 om országba terv szerint halad minden.. ( szingapur, magyarország , spanyolország) Le a kalappal! ;-) Hajrá genesis! :D
( Sok köjke meg látta picit minuszba van ma és ki is lökte.. gondolom :)) meg is érdemli az olyan... csötök :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:56
Előzmény: #16115  Törölt felhasználó
#16118
Köszönöm a helyesbítésedet.
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:55
Előzmény: #16115  Törölt felhasználó
#16117
A Pannonplasttól mit vársz rövid távon?
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:51
Előzmény: #16114  Törölt felhasználó
#16116
Nekem Shortra????El vagy tevedve!!!

Eleg jol kerestem a Genesisel es nem fogom feladni , ugyanis meg van benne nov,.potencia.

De gondolj azt amit akarsz, nem fogok leallni vitatkozni.

Tovabbi jo ejszakat
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:49
Előzmény: #16112  Törölt felhasználó
#16115
Hát akkor én is elmondanám, ha folytatódna a globális korrekció, akkor minden más részvényem ellenértékét Genesisbe (meg Pannonplastba) tenném át rövid távon, hiszen a 2800Ft-os jegyzés szerintem betonbiztossan fogja alátámasztani az árfolyamot.
Apámnak pénteken jön meg a számlájára egy eladott lakás ára. Szerintetek melyik részvénybe fogom befektetni a felét??? :-)

Most így gondolom. Jövő héten meglátjuk mi lesz. Biztossat senki sem tud.
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:44
Előzmény: #16106  Törölt felhasználó
#16114
Gudakes, helyesbítenem kell, mert Rényi úr nem azt mondta, hogy mélyrepülések lesznek, hanem azt, hogy amíg nem lesz termelő gyár, addig nem lesznek a nagy nemzetközi elemzőcégeknek elemzései a Genesis fundamentális dolgairól. Így értette, hogy nem lesznek hírek, erre ugyanis tegnapi találkozónk alkalmával direkt rákérdeztem. Nem lesznek felminősítések, célárak, elemzői becslések, EBITDA, meg P/E ráták, stb-k.

Más jellegű hírek viszont lesznek természetesen, mert a managment tarsolyában nagyon sok olyan dolog van, amit egyenlőre nem hozhatnak nyilvánosságra, a konkrétumok hiányában. Én szinte biztos vagyok benne, hogy még sokáig hírszüRet lesz a Genesis házatáján.

A Genesis Investmnet Fund, nem fogja hagyni leerodálódni az árfolyamot, miután ennyi pénzt belepakol. És a managment is érdekelt az árfolyam felhúzásában. Úgyis lesznek még jegyzések, amit feltehetőleg megint ő fog lejegyezni, de ha esik az áfolyam, neki is jobban megéri aláállni és felvásárolni, mert ezzel még az árfolyamot is karban tartja. Illetve a német brokicégek, aki jobban hozzá vannak szokva az ilyen early age storykhoz, szépen gyüjtögetik be az eladó mennyiségeket, mert hosszabb távon gondolkodnak.
Rényi úr a multkoriban mindenki előtt kijelentette, hogy természetessen lesz saját részvény vásárlás is.

Ha itt nagyobb esés lesz, az nem 2800 Ft-ról fog megtörténni, hanem 6000 Ft magasságából...

stoky 2007. 07. 10. 22:39
Előzmény: #16112  Törölt felhasználó
#16113
2400 ért nagytételben eladó)
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:38
Előzmény: #16109  Törölt felhasználó
#16112
Folytatom a sort. Holnap nekem is kellene 2500 db még a meglévő mellé, de olcsón.
Remélem a Tescos holnap kereskedni fog Genivel. :-)
stoky 2007. 07. 10. 22:37
Előzmény: #16109  Törölt felhasználó
#16111
biztos shortra kell neki)
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:37
Előzmény: #16109  Törölt felhasználó
#16110
Szia Gudakes!!

Igen , vehetjuk annak is!! Csak azert tettem kozze , mert ugy is sok az ellenzo ...remelem valamelyiknek van meg par szaz darab es eladja nekem.
Ugyanis en meg folyamatosan gyujtogetni fogom.
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:35
Előzmény: #16107  Törölt felhasználó
#16109
A Fórum első apróhírdetése! :))))
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:33
Előzmény: #16106  Törölt felhasználó
#16108
És köszi a jókívánságokat! :)
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:33
Előzmény: #16106  Törölt felhasználó
#16107
Sziasztok.

Akinek nem kell mar a Genesis reszvenye, az adjon el nekem 300db , holnap mar meg is veszem. 2750-en szeretnek venni.

Remelem szamithatok valakire.

A heten legyetek resen!!!!!

Udv.
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:30
Előzmény: #16102  zepi
#16106
Nem voltál bántó. Én értem valamenyire mire akarsz kilyukadni, ha jól gondolm ez a lényege annak amit: mondtál:
"Addig meg eltelik 3 év, és a 2 ezer valahányszázforinton megvett rv. égetni fogja a kisbüfik zsebét, mert a spekulánsok ez esetben nem a papírokra, hanem a vevőkre pályáznak."
É sajnos így igaz, lesznek mélyrepülések, mikor "semmi" nem fog történni, csupán folyik az építkezés.
Ezt Rényi Úr is mondta.
Ez benne van a pakliban, de ha valaki úgy vesz, hogy nincs tisztában a papír várható kockázataival, az vessen magára!
Mindenki, Mercurius, BB, és sokan mások arról papolunk, ebben a papírban igazán hosszú távon van nagy lehetőség, aki ezt nem hallja meg, az nagyon süket.
Kinek mi a terve a Genesissel?
Ha van aki rövidtávon spekulál vele, hát tegye, de ne feledje, ez ilyen kockázatos papír. Aki meg hosszútávra gondol, legyen nyugodt, és ne adja el a legelső bukóban, mert biztos, hogy nem egyenes ívvel fog emelkedni több éven át.
Aki nem tud felelősen gondolkozni, tervezni, aki nem tudja mit akar, és hogyan, annak nem való a tőzsde, de azt hiszem a felnött élet sem.
stoky 2007. 07. 10. 22:26
Előzmény: #16104  Törölt felhasználó
#16105
az már be van árazva.. innén lefele egy darabig..
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:18
Előzmény: #16103  Törölt felhasználó
#16104
pénteken zárul a jegyzés
hogy mikor lesz róla valami hír fogalmam sincs.
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 22:06
Előzmény: #16102  zepi
#16103
legkésőbb meddig kell lezárulni a jegyzésnek?
zepi
zepi 2007. 07. 10. 21:56
Előzmény: #16099  Törölt felhasználó
#16102
Bocs mindenkitől, ha bántó voltam, nem fikázni akartam/akarom a papírt, de annyira kilóg a lóláb, és szinte fáj látni, hogy egymást bátorítva hordjátok a búzát az üres malomba. Legjobban persze Mercurius és Krumenaker
hozzáállásán csodálkozom.
Mégegyszer kívánom, hogy nektek legyen igazatok, őszintén mondom, gratulálni fogok.
Jelenleg másképp látom, de ezzel részemről befejeztem.
sok sikert
Törölt felhasználó 2007. 07. 10. 21:53
Előzmény: #16097  Törölt felhasználó
#16101


Látom páran nem látják a lényeget.
A Genesis Investment Fund először 500 Ft-on csinált tőkeemelést, betolt egy csomó pénzt, amikor még semmi hír nem volt, csak a tervek. Mostanra már lényegében minden adott több gyár építéshez, és 2800 Ft-on hajlandó a jelenleg 67%-os tulajdonos mást is beengedni a buliba, azok után, hogy lényegében zöld út van a projekt megvalósulása előtt.

2800 Ft-on megosztaná a kockázatot más nagybefektetőkkel. Ennél kevesebbért magának is megéri kockáztatnia, hiszen eddig is baromi jól hozott neki az árfolyam, másrészt már előre megvan hogy mennyiért fog legközelebb tőkét emelni, hiszen ezt ő határozza meg.
Tehát ha más még most sem volt hajlandó beszállni amikor minden ennyire előrehaladott, akkor ő növeli a részesedését 2800 Ft-on. Mivel az 1GWp gyártókapacitás eléréséhez több gyár építésére lesz szükség, ezért lesznek még tőkeemelések dögivel, de természetesen nem 2800 Ft-on, hiszen addigra még előrébb lesz a projekt, több konkrétummal, így a beszálló ár is növekedni fog. Nagy kockázat, nagy haszon, kis kockázat, kis haszon.

Van aki csak akkor fog beszállni, amikor már meglesz az első gyár, de akkor azt már csak 5 számjegyű jegyzés mellett teheti meg.

Ez egy ilyen story, ami még nem volt a BÉT-en, ezért ekkora az óvatosság, és bizonytalanság. Azt azért látni kell, fél év alatt sok minden történt, és valósult meg a tervekből. Egy high-tech napelemgyár felépülése nem abból áll, hogy vesznek egy telket, és falakat húznak fel rá, mert ehhez jóval nagyobb előkészítő munka szükségeltetik, ezért halad ennyire lassan a dolog. Sokan az első kapavágástól nyugodnának meg, ami szerintem baromi nagy hülyeség, pár százezer forintból realizálható lehetne, de nem az a lényeg.

A lényeg, ez egy lassan megvalósuló projekt, ahol vagy elhisszük azt amit a managment maga elé tűzött, és már elért 2006 ősze óta, vagy nem, és nem szállunk be. Lesznek még hasonló story-k a BÉT-en, a Genesis sikerén felbuzdulva. Azokon is nagyon szépen lehet kaszálni majd, aki már megértette addigra, hogy mi volt az újszerű a Genesis storyban.

Vannak akiknek meg marad a Richter, Otp, Mol, és hasonlóak, ha nem vezetik ki őket a tőzsdéről...á

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek