Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:15
Előzmény: #39698  Törölt felhasználó
#39700
a napaelemfarmokon nem kell szurkuletben jobban termelni, az epp hogy az a lenyeg, hogy a jobb kapacitasu kell oda, mert olyan teruletekre esik, ahol amugy is sokat sut a nap, nem kerul arnyekba etc.

A tandem cellak hasznosabbak lehetnek mondjuk varosi kornyezetben, es nem annyira napos teruleteken, eszakabbra etc.

Tutira nem keverem.
Hidd el.
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:11
Előzmény: #39690  Törölt felhasználó
#39699
Moiser: Ennek a sokat emlegetett Szem Antikának bemutatsz majd valamikor? Érdekes kérdései vannak...

:-P
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:10
Előzmény: #39695  Törölt felhasználó
#39698
moiser.
pont fordítva!

a napelem farmok a fő csapás vonal!
ezért fogják két gyárban csinálni!

merc:
mit keverek?
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:09
Előzmény: #39689  Törölt felhasználó
#39697
nagypalz

Biztosan sok érdekes dolgot mondanak a roadshow-n, de túl sok újdonsággal már nem nagyon tudnak szolgálni.
Aki figyelt és elraktározta az elmúlt fél év infóit(hála néhány munkamániás, fanatikus őrültnek mint Mercurius), az már csak tényleg a legfrissebb fű alatt elhangzó félmondatok miatt megy oda, nem azért hogy meggyőzzék.
Én legalábbis ezért fogok majd elmenni vmelyik nyugat-magyarországi helyszínre.
A lényeg az hogy minden legyen jó mer nekünk az a f@sza.(csakhogy egy velős mondattal zárjam)
A cél közös, és az álmok is....
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:07
Előzmény: #39691  Törölt felhasználó
#39696
mik: az amat evi gyartosor-gyarto kapacitasa 40 db.

Egyelore 7 volt toluk rendelve, eszerint, meg 30 "befurakodhatna" elenk, es nem szamitana :)

De amugy igen.
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:07
Előzmény: #39689  Törölt felhasználó
#39695
Kedves nagypalz!

Örülök hogy találkoztunk és ott voltál a road shown, és tetszik a lelkesedésed is!
De amiket sorozatosan leírsz, nem felelnek meg a valóságnak. Hidd el tudom! Összekeversz dolgokat!
A kezemben vannak a Genesis road show anyagai, prezentációi, stb, jegyzet füzetem...
Ez volt az 5. Genesis találkozóm... Amikor nem emlékszek esetleg valamire írok egy levelet, vagy veszem a telefont és megkérdezem a legfőbb illetékest ez ügyben.

Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:06
Előzmény: #39692  Törölt felhasználó
#39694
Jadis, nem csak ez a két lehetőség lehet

lehet az is hogy mire ezt a hírt nyilvánosságra hozták, a BKB már rég összeállította a portfolióját. sőt, ez tűnik nekem inkább logikusnak
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:04
Előzmény: #39689  Törölt felhasználó
#39693
Nagypalz:

Megse figyeltel elegge asszem.

Eloszor is,ugy hiszem, hogy kisebb hatasfokut (ami szurkuletben jobban termel)fogjak majd szingapurban gyartani...es ugy hivjak tandem-cella.

Sok tajekoztaton voltam mar, es a hetfoin is...
Abban amugy igazad van, hogy a Szingapuri gyarban fognak majd fejlesztessel kiserletezni, mert ott tamogatja ezt maximalisan a kormany is.
De mind1

Elegem van mara a szorszalhasogatasbol.
Udv:
m
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 17:01
Előzmény: #39690  Törölt felhasználó
#39692
Sziasztok!

Rendkívül pozitív a tegnapi hír! Az angol és német nyelvű tájékoztatóban az szerepel, hogy a BKB új zöldalapjának első kereskedési napja: 2008. január 22. (First Trading Day)
Jegyzési periódus: 2008. január 16. 16:00-ig tart
Fixálás napja: 2008. január 17.
Érdemes olvasgatni!

Két lehetőség lehet:

1. Tőzsdén keresztül jelentős árfolyamemelkedés (2800-3000 Ft-ig) mellett felszívják az eladói pakkokat (kiveszik a könyvből)

2. Tőzsdén keresztül a főtulajdonos átadja a pakkot az újonnan létrejövő zöldalap számára

Semelyik lehetőséget nem szabad kizárni!

Egyesek szerint a 2. szcenáriónak nagyobb a valószínűsége. Bár..... Majd meglátjuk....
Azért érdemes hozzátenni, hogy a Genesis Energy Nyrt. Főtulajdonosa 2800 Ft-on jegyezte le zártkörben a legutóbbi tőkeemelés során kibocsátásra került új részvényeket.
A Basler Kantonal Bank pedig a Főtulaj letétkezelője (pontosabban a Főtulaj egyik alapjának, a Genesis Technology Fundnak)

Kérdésként felmerülhet, hogy ha a Genesis Investment Fund 2800 Ft-on emelt nemrég alaptőkét, akkor miért ne lehetne, hogy a letétkezelő bankja közvetlenül a piacról vásárolja fel a Genesis-részvényeket ezáltal stabilizálva az árfolyamot???? (Ami minden érdekeltnek jó lenne.)

Logikusan gondolkozva ez is megtörténhet, véleményem szerint.

Majd a tényleges valóság eldönt mindent.
A lényeg: A rendkívüli jelentőségű pozitív hír!
Ezek után több ilyen zöldalap is vásárolhat Genesis-részvényeket.
Ez még csak a kezdetek kezdete! Ne vesszünk el a részletekben, inkább lazítson mindenki kicsit!

Hatalmas árfolyamemelkedések várhatók ebben az évben!
Tartás és Tovább erősödő vétel lesz!

(Regisztráltam a portfolio.hu-ra, csak még 3-4 hetet várnom kell, míg ismét hozzá tudok szólni az új szabályok szerint.)

Addig is Kitartás, Türelem, Bizalom, Hit és Hajrázás Mindenkinek!

Forza Genesis! :-)

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:58
Előzmény: #39690  Törölt felhasználó
#39691
Akkor nem egy szőrszálhasogató kérdés: amint megvan a csekk, elkezdik gyártani a mi gyártósorunkat? Ezek szerint nincs várólistán előttünk senki? Valószínű akkor erről lehet vmi szerződésfélénk, mert ha vki mondjuk holnap beállítana az AMAT-hoz 150 millával, az még egyébként befurakodhatna elénk. Ezek szerint ezzel az eshetőséggel szemben védve vagyunk, ugyi?
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:55
Előzmény: #39687  Törölt felhasználó
#39690
Ez megint szemantikai kerdes.
Lehete hogy alairas kotelezettsegvallaserol van alairva szerzodes, de a megrendelesi szerzodes, nem lehet alairva, mert ahhoz csekk is kene ugye.

De ez is megint szavakon lovaglas, es szorszalhasogatas.
A lenyege az egesznek az (ismetlem): hogy onnantol, hogy megvan egy elso reszletre a penz, elkezdik gyartani a gyartosort, es nem lesz meg 3honap onnantol,csak arra,hogy elokeszitsenek egy 30oldalas doksit errol.
Punktum.
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:54
Előzmény: #39683  Törölt felhasználó
#39689
fél éves csúszásokkal indulnak a gyár építések.
az első spa.
a következő Hu.
és Sing.

azért így mert a know How biznisz arról szól, hogy.
2 fajta napelem van.
1. az egyik kisebb hatásfoku, (nevét nem tudom), de éves szinten még is jobb mint a nagyobb hatásfokkal rendelkező.
ezt fogják gyártani Hu és Spa.
ez azért jobb napelem mert szürkületben is termel áramot! (napelem farm, épületek homlokzata)
2. a másik a nagyobb hatásfoku.
ami Szin-ba fog létesülni (ahol egyébként egy nagyon komoly High Tech park van, félvezető gyártás meg ilyenek)
Na ez a gyár lesz a német tudós csapat nagy felleg vára (a részletekért nyomozz)
De nagyon fontos, h elötte a két gyárat beüzemeljék és emeljenek a napelem hatásfokán.
az instalálások folyamatosak lesznek ahogy a gyárak épűlnek.
számítógépek, csővezések, előkészületek a gépsor fogadására!

Én úgy emléxem, h a csekket már bemutatták a gyártó cégnek és már csinálják őket!
Ki emléxik erre még rajtam kivűl?

Annyi infot fogsz kapni ha elmész, h csak na.

HALLGASD + EGYSZER.
tényleg.

Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:50
Előzmény: #39683  Törölt felhasználó
#39688
Az teljesen biztos hogy lesznek gyárak amik persze termelni is fognak. :)
Ezt senki nem vonja kétségbe.
És barátom, lehet nevetni azokon a dolgokon amiket itt sokan leírnak(ők az óvatosak,kétkedők), de azt azért ne felejtsed el, hogy ezek az emberek lehet hogy már megégették magukat párszor a múltban, és talán azért ilyenek amilyenek.
R.G. és csapata meg nem az itt leírtakon nevet, mert van jobb dolguk.
Remélem.....
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:50
Előzmény: #39685  Törölt felhasználó
#39687
Merc, ezt en is hallottam es mindossze egy felmondat volt annak megerositesere,hogy minden le van targyalva, de akkor sem szokas alairni magat a szerzodest...max. megirni, es melle egy szandeknyilatkozatot kozosen alairni, amiben vallaljak, hogy ha az egyik alairja mittomen 1even belul, akkor a masik is.

Egy szerzodes, az alairas pillanatatol eletbe lep.
Ketlem, hogy akar az amat full kotelezettseget vallalna irasban(idopontostul mindenestul), mielott lenne penz.

En mindossze ezt mondtam.
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:45
Előzmény: #39685  Törölt felhasználó
#39686
...de ugyanakkor a gyártósor valóban nincs megrendelve. Nincs hozzá önrész, így nem is lehet.

Nem elég elmenni a road showra, nem árt figyelni is, és leírni az elhangzott dolgokat.
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:43
Előzmény: #39675  Törölt felhasználó
#39685
exmnbs1_ Én most legutoljára azt hallottam (viszont Moiser pedig mással volt elfoglalva), az AMAT szerződés alá van írva. Punktum. Lehet hogy rosszul hallok.

de miért nem kérdezed meg R.G.-t???

Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:40
Előzmény: #39682  Törölt felhasználó
#39684
A Szingapúri gyáregység a jelenlegi tervek szerint 2009 Q4-2010 Q1-re kezdhet termelni...
Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:34
Előzmény: #39682  Törölt felhasználó
#39683
bocs, h nem válaszolok.....
elkezdtem, de feleslegesnek érzem.

gyárak lesznek és majd termelni fognak.
Egyszer menj el egy Road showra és minden kérdésedre választ kapsz..

Nem agymosoda hanem a valóságot fogják elmondani.
és barátom kérdezhetsz is.
R. G. és a csapata rengeteget nevethet az itt leírtakon, véleményem szerint.

Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 16:25
Előzmény: #39680  Törölt felhasználó
#39682
nagypalz

A roadshow-n mondták hogy mindhárom gyár termelni fog 2009 3. negyedévében?

Itt egy kis idézet az egyik spanyol cikkből:

La primera de las dos líneas de producción comenzará su actividad en 2009 y, un año más tarde, lo hará la segunda.

Röviden annyi, hogy az első szalag 2009-ben kezd termelni, a második meg 1 évvel később.

Ja, és ez csak a spanyol gyár...

Én örülnék a legjobban ha neked lenne igazad!
exmnbs1 2008. 01. 09. 16:21
Előzmény: #39680  Törölt felhasználó
#39681
max 1 gyár termel 2009q3-ban

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek