Topiknyitó: Portfolio 2016. 02. 22. 22:26

Fideszesek fakadtak ki: halálgyárakká válhatnak a kórházaink  

Ugrás a cikkhez
Az oktatásról kérdezett kormánypárti képviselőket a 24.hu riportere az Országgyűlésben, azonban két fideszes honatya név nélkül az egészségügyről fogalmazott meg durva kritikát. A portálnak név nélkül két fideszes politikus is nyilatkozott a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=227591
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2019. 12. 13. 14:38
Előzmény: #1059  Shortelek
#1060

Tudom mi a helyzet, nem vagyok "veszélyeztetett".
Csak jó lenne ha többen átlátnák, hogy mire megy ki ez az aljas "játék".
Shortelek 2019. 12. 13. 14:29
Előzmény: #1052  euler
#1059
Ha van tb-d akkor sem kapsz kifogàstalan eü ellátàst, ha nem akarsz vizsgálatra várni menj el maszek orvoshoz. Fideszsss!
euler 2019. 12. 13. 14:25
Előzmény: #1055  euler
#1058
De tényleg. A határontúliak ellátása helyett/mellett nem kellene elgondolkodni a saját hajléktalanjaink ingyenes ellátásán? (és nem csak ők a veszélyeztetettek).
euler 2019. 12. 13. 14:14
Előzmény: #1056  _Macika_
#1057

3 hónap tb nem fizetés esetén (barna lámpa), a háziorvosnak jogában áll csak akkor fogadni a beteget, ha előre kifizeti a vizitdíjat, kb. 10 ezer forintot.
És hol van még a labor vagy a gyógyszer, szintén önköltségi áron!
_Macika_
_Macika_ 2019. 12. 13. 13:59
#1056
Minden vérvétel, vizeletvizsgálat hamarosan fizetőssé válhat minden magyar állampolgárnak! 
,
Mutatjuk a megdöbbentő részleteket!Bizonyos híresztelések szerint, a háziorvosokat arra igyekszik ösztönözni a kormány, hogy betegeik laborvizsgálatain spóroljanak. Az intézkedéseket az indokolná, hogy rengeteg a feleslegesen elvégzett laborvizsgálat, ami rengeteg pénzbe kerül, s az így megtakarított összeget másra lehetne fordítani az egészségügyön belül. Az orvosok viszont úgy érzik, hogy a gyógyításhoz feltétlenül szükséges elvégezni ezeket a vizsgálatokat.
.
Selmeczi Katalin, a Háziorvosok Szakmai Szervezetének elnöke elmondása szerint, nap mint nap egyre több feladat hárul a háziorvosokra a magyar egészségügyi rendszeren belül, s az egyik legfontosabb eszközük a laborvizsgálat. Amit most bizonyos érdekek azzal korlátoznának, hogy kevesebb laborvizsgálati beutaló írására ösztönöznék az orvosokat. Azokat a háziorvosokat, akik a laborvizsgálati költségeket leredukálják egy bizonyos szintre, jutalmazni fogják. Azok az orvosok akik csínján bánnak a laborvizsgálati beutalók írásával, több tízezer forint jutalmazásban részesülhetnek. Ónodi-Szűcs Zoltán, az egészségügyért felelős államtitkár az intézkedést azzal indokolja, hogy hazánkban a laborvizsgálatok száma kétszer annyi, mint az uniós átlag. A szakértők szerint pedig a vizsgálatokon történő pénzmegtakarítási szándék nem célravezető, mert ezen vizsgálatok segítségével betegségeket fedeznek fel még kellő időben, s állítják be betegeik gyógyszeradagjait is.
euler 2019. 12. 13. 13:57
Előzmény: #1054  novotrade
#1055

Olvass!
Tájékozódj!
novotrade 2019. 12. 13. 13:55
Előzmény: #1052  euler
#1054
Nem így van.
Az orvos is ellátja, a mentő is elszállítja.
Az élete nincsen veszélyben.
.
A NAV-nak lesz több dolga nem az EÜ-nek.
euler 2019. 12. 13. 13:47
Előzmény: #1052  euler
#1053

A mostani szabály az, hogy akinek rendezetlen a biztosítása, de orvosra szorul, azt ellátják, majd az adóhivatal utólag behajtja rajta az elmaradt járulékot. A törvény szerint viszont háromhavi tartozás után érvényteleníthetik az adós tajszámát, és már csak készpénz fizetés ellenében juthat közfinanszírozott egészségügyi ellátáshoz és gyógyszerhez.
Ez a gyakorlatban úgy történne, hogy akiknek járulék-tartozás miatt felfüggesztik a tajszámát, azok az egészségügyi jogviszony ellenőrzéskor az eddigi piros helyett úgynevezett barna lámpát kapnak. Míg korábban a piros lámpa csak figyelmeztetés volt arra, hogy tisztázni kell az adóhatóságnál a rendezetlen jogviszonyt, addig a barna azt jelenti, hogy a biztosítás érvénytelen, ezért csak készpénz fizetés ellenében kaphatnak orvosi ellátást. Gyógyszert is csak a támogatás nélküli teljes áron válthatnak ki a patikában. (Ez nem vonatkozik a mentésre és a sürgősségi ellátásra. Az továbbra is mindenkinek állampolgári jogon jár.)
euler 2019. 12. 13. 13:46
Előzmény: #1051  novotrade
#1052

A módosítás pont hogy a potyautasoktól akar megszabadulni, még ha az annak az életébe kerül akkor is. Innentől kezdve tényleg csak azon múlhat egy ember élete, hogy az orvosi eskü vagy a tb törvény az erősebb.
novotrade 2019. 12. 13. 13:37
Előzmény: #1049  euler
#1051
Ez hiányzik ebben az országban. Szégyen, hogy egy ilyen törvény ellen nincs tiltakozás. Nagyon mélyre jutott ez a társadalom."
.
.
 Ez idáig is így volt amióta bevezették, ( POTYAUTAS TV)  csak nem vették szigorúan, nem tartatták be.
Semmi új nincsen a szabályozásban.
Amennyiben én jól értelmeztem, most is max. annyi lesz a "változás" hogy ha egy "potyautas"  ellátásra szorul akkor utólag behajtják rajta a 7500-at.

szvsz
SeldonKuper 2019. 12. 13. 13:30
Előzmény: #1049  euler
#1050
Az öt millió magyarra gondolsz, akiket nem ismer a nagyvilág?
A kérdésed egyébként jogos!
euler 2019. 12. 13. 13:28
Előzmény: #1046  novotrade
#1049

A határontúli magyarok után ki fizeti a tb-t?
Mivel érdemelték ki az ingyenes ellátást, legyenek akár hajléktalanok is?
Humánum és szolidaritás! Ez hiányzik ebben az országban. Szégyen, hogy egy ilyen törvény ellen nincs tiltakozás. Nagyon mélyre jutott ez a társadalom.
_Macika_
_Macika_ 2019. 12. 13. 12:53
#1048
Sajnálat????????
.
 Szívja a cigit, issza a "kannásbort"  és én sajnáljam mert az EÜ-re nincsen havi 7500-a?????
.
Ki vezette be, hogy ezért FIZETNI kell?????
.
Én AZÓTA befizetem MINDEN HÓNAPBAN! 
novotrade 2019. 12. 13. 12:50
Előzmény: #1045  _Macika_
#1047
A hajléktalanok nem dohányoznak, neki arra nem telik!
Ahogyan inni sem isznak alkoholt, hiszen arra sem telik nekik.
.
Ezt minden Pesti láthatja aki használ aluljárót!  
novotrade 2019. 12. 13. 12:48
Előzmény: #1044  badsector1
#1046
pontosan úgy mint a többi szabálysértési bírságot.
.
lehet, hogy rosszul tudom, de a hajléktalanoknak van érvényes TAJ kártyájuk.
.
de egy HTB-nek nincsen, neki nem jár, helyette a társának kell kifizetni a 7500-at.
_Macika_
_Macika_ 2019. 12. 13. 12:45
#1045
DOHÁNYZÁS! 
badsector1
badsector1 2019. 12. 13. 12:43
Előzmény: #1043  novotrade
#1044
Egy hajléktalanon hogy hajtják be a kezelés költségét?
novotrade 2019. 12. 13. 12:35
Előzmény: #1042  _Macika_
#1043
 akik tájékozatlanságuk, a hivatali ügyintézésben való járatlanságuk, a munkaadójuk hibája, vagy akár saját mulasztásuk miatt nem "
.
Ez sem a többségi társadalom mulasztása!
.
Van 3 hónap türelmi idő.
El megy a házorvosához és azonnal kiderül, hogy érvénye -e a kártyája.
Ott pedig kap segítséget , hogy mit kell tennie.
_Macika_
_Macika_ 2019. 12. 13. 12:22
#1042
A Magyar Orvosi Kamara pénteki közleményében felhívta a figyelmet arra, hogy a tapasztalatok szerint nagy számban lehetnek olyanok, akik tájékozatlanságuk, a hivatali ügyintézésben való járatlanságuk, a munkaadójuk hibája, vagy akár saját mulasztásuk miatt nem rendezik időben társadalombiztosítási jogviszonyukat.Az új törvény szerint az ő esetükben akár egy véletlen baleset vagy váratlan megbetegedés miatti egészségügyi ellátás is több millió forint ellátási díjat eredményezhet. 
.
DOHÁNYZÁS! 
terelés az megy
novotrade 2019. 12. 13. 10:42
Előzmény: #1039  _Macika_
#1041
Sajnálat????????
.
 Szívja a cigit, issza a "kannásbort"  és én sajnáljam mert az EÜ-re nincsen havi 7500-a?????
.
Ki vezette be, hogy ezért FIZETNI kell?????
.
Én AZÓTA befizetem MINDEN HÓNAPBAN! 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók